Skocz do zawartości
tom_tom

Design

Rekomendowane odpowiedzi

masz coraz lepsza wprawe! jedyne co to czcionka za jasna i troche trudno sie ja czyta, zrob ja ciemniejsza :) rzeczywiscie troche minimalistyczny projekt, ale jezeli autor ma zmysl projektowania to projekt minimalistyczny czesto okazuje sie lepszy od przebajerzonej stronki :) powodzenia w dalszym tworzeniu stronek

looknijcie n amoj ostatni projekt! www.imprezowniawarszawska.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ok, chociaż zastanowiłbym się, czy białe tło nie jest przypadkiem lepsze. No i czcionka w stopce mniejsza i ciemniejsza. Gdy zobaczymy w wersji html, to wtedy będzie można więcej powiedzieć. Generalnie jednak jest bardzo dobrze.

 

Sądząc po sposobie prezentacji szablonu chcesz to go dopracować do perfekcji, aby potem nie musieć poprawiać tego samego w kilk (lub kilkunastu plikach). Sposobem na uniknięcie tej syzyfowej pracy jest PHP.

Rozcinamy stronę na 3 pliki:

> header.dat - tu leci praktycznie czysty html/xhtml do miejsca, w którym ma się zaczynać treść strony

> index.php - tu leci czysty tekst strony głównej z formatowaniem html i innymi znacznikami

> footer.dat - tu leci reszta strony

 

Do tego w index.php przed tekstem mamy kod:

<?php require(header.dat) ?>
Po tekście natomiast:

<?php require(footer.dat) ?>
Tworzenie kolejnych stron sprowadza się do tworzenia plików z formatowanym tekstem, takich jak index.php. Rozszerzenie "php" muszą mieć tylko pliki z tekstem. Header i footer może mieć dowolne rozszerzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ULISSES - to dzięki Tobie :) Dziękuję Ci za to...

Mam jednak mały problem :/

 

Zrobiłem dla kuzyna szablon aukcji na allegro. Miał być prosty i estetyczny, bez żadnych wodotrysków - chyba taki jest :)

Wczoraj go pociąłem slicetoolem:

Efekt: http://tom.dvh.pl/index.html

Jednak niektórzy mówią, że się rozjeżdża - co tu jest nie tak pocięte ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - Opera swoje, IE swoje. Dziś jednak późno na szukanie dziury w całym. Jutro sprawdzę dokładnie.

 

A tak na przyszłość, to używaj opcji "Edytuj" lub stosuj pewną sztuczkę:

1. Kopiujesz treść ostatniego posta.

2. Usuwasz ostatniego posta.

3. Wklejasz treść (starego) do nowego posta

4. Dopisujez nowe wypowiedzi.

Efekt: temat podbity i brak 2 postów pod rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...