Skocz do zawartości
wojtek4994

Co Najlepiej Dokupić/wymienić...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem ciekaw co według was najlepiej (czyt. najbardziej się opłaca ;)) wymienić w moim configu z siga. Mogę przeznaczyć na to 200-300 zł. Opcje są takie:

 

1. wymienić płytę na porządną, raczej DFI

2. dokupić drugie 512 RAM-u (tak, żeby mieć 1 GB); wiem, że na razie może mi nie być tyle potrzebne, ale boję się, że jak teraz nie kupię to strasznie zdrożeje bo DDR już nie jest używany w nowych platformach :/ - podobnie było przecież z pamięcią SDR i kartami na AGP)

3. kupić nowy, większy dysk (prawdopodobnie jakiś 160 GB)

 

Nie interesują mnie posty typu "zmień platformę", "uzbieraj więcej i zmień wszystko" albo "zmień zasilacz/kartę/monitor" czy cokolwiek innego. Co mi proponujecie wybierając z powyżyszch opcji? Pozdro

 

EDIT: dla tych co nie kumają oznaczeń to mój obecny dysk to 40 GB, stary ale żadnych dziwnych dźwięków i problemów nie ma... 40 GB starcza mi "na styk" ;)

Edytowane przez wojtek4994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wymien plyte / zmien grafe na 7300gt Galaxy / zmien dysk twardy na Seagate 7200.9

 

(po sprzedazy swoich starych czesci, powinno styknac :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. dokupić drugie 512 RAM-u (tak, żeby mieć 1 GB); wiem, że na razie może mi nie być tyle potrzebne, ale boję się, że jak teraz nie kupię to strasznie zdrożeje bo DDR już nie jest używany w nowych platformach :/ - podobnie było przecież z pamięcią SDR i kartami na AGP)

A co robisz na kompie jak ci 512 styka.Maszyna do pisana??

W pierwszej kolejnosci to ram.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wogole wg mnie jesli chcesz cos tu zmieniac to tylko na cos nowszego (nowsza platforma)

kup lepsza plyte jesli masz pewnosc ze procek moze isc wysoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk to miejsca mam na chwilę obecną akurat i nie planuję, żeby było mi więcej potrzebne... Na początek chyba jednak wezmę RAM. Na razie nie planuję podkręcania więc ta płyta starczy (oczywiście na DFI O/C bym nie pogardził, ale skoro się nie da to nie - na razie mi nie potrzeba :D).

 

A tak przy okazji to komp, który jest moją maszyną do pisania ma 32 MB RAMu... A 512 zupełnie starcza mi do gier, w które gram, do filmów, a także do amatorskiego programowania itp... Ostatnio mam wrażenie, że na tym forum wszyscy pozapominali już o normalnych userach, którzy nie potrzebują 4 GB pamięci, terabajtowych dysków i wykręconych na maxa procków :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu niezapomina tylko praca,zabawa na 512 to mordenga zobacz ile tracisz 512 w porownaniu do 1GB.Dysk juz ci nie mieli,niema zaciec itp. to chodzi o konfowr pracy.A przy Xp 512 to minimum chyba ze dobrze go skonfigurujesz i powylanczasz wiekszosc procesow.

Artykol z konca tamtego roku

http://www.tomshardware.com/2005/12/13/how...ou_really_need/

 

to jest z podsumowania

512MB

If you run your games at low quality settings (small texture size) because you have an outdated CPU and graphics card, or because you prefer FPS over visual quality.

If you only use one application at a time.

If it is your grandmother's computer

I z tym sie zgadzam w 100%

 

Dobrze zrobisz ze dokupisz ram.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci starcz to dobrze ale zobacz sobie tutaj ile tracisz na 512 w porownaniu do 1GB.Dysk juz ci nie mieli,niema zaciec itp. to chodzi o konfowr pracy.A przy Xp 512 to minimum chyba ze dobrze go skonfigurujesz i powylanczasz wiekszosc procesow.

Artykol z konca tamtego roku

http://www.tomshardware.com/2005/12/13/how...ou_really_need/

 

to jest z podsumowania

512MB

If you run your games at low quality settings (small texture size) because you have an outdated CPU and graphics card, or because you prefer FPS over visual quality.

If you only use one application at a time.

If it is your grandmother's computer

I z tym sie zgadzam w 100%

A ja się z tym nie zgadzam bo znam ludzi którzy jadą na 256 MB i mają XP i do biura starcza w 100%. No ale chyba jednak dokupię RAM-u (profilaktycznie ;) tego nigdy/rzadko za wiele :P) a płytę może pod koniec roku (jak nie zdrożeje jeszcze bardziej :()... Z dyskiem dam sobie na razie spokój, chyba że ten nagle odmówi współpracy (odpukać :D jak na razie się na to nie zanosi). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tym nie zgadzam bo znam ludzi którzy jadą na 256 MB i mają XP i do biura starcza w 100%. No ale chyba jednak dokupię RAM-u (profilaktycznie ;) tego nigdy/rzadko za wiele :P) a płytę może pod koniec roku (jak nie zdrożeje jeszcze bardziej :()... Z dyskiem dam sobie na razie spokój, chyba że ten nagle odmówi współpracy (odpukać :D jak na razie się na to nie zanosi). Pozdro

Wspojczuje :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...