Skocz do zawartości
viva

Zasilacz Do Ok 650 Zł Minimum 600w Który Najlepszy ?

Zasilacz do ok 500 zł minimum 580W który lepszy ?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zasilacz do ok 500 zł minimum 580W który lepszy ?

    • Cooltek CT600 (MC600BHE12)
      13
    • Tagan TG580-U15 Easycon
      14
    • Za tą cene moge mieć lepszy zasilacz (napisz jaki)
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm no faktycznie, trudno temu zaprzeczyć. A czy moglibyście (ew. mógłbyś - aerial) podać jakieś bardziej wiarygodne źródła testów zasilaczy? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ sam mam zamiar kupić jakiś ~700W z wyższej półki i bardzo chciałbym, aby był to zasilacz _cichy_ i z odpinanymi kablami. O ile czytając fora USA byłem w 100% zdecydowany kupić (właśnie u Was, Zenfist ;-]) M12, o tyle Wasze opinie trochę zachwiały moją pewność wyboru... Cooltek na pewno odpada, ponieważ nie tyle nie jest on pochwalany przez ludzi "z zachodu", ale wręcz nigdy nie jest wspominany (jakby nie był niczego wart)... Taka decyzja byłaby z mojej strony znowu przesadą w drugą stronę.

 

P.S. Zenfist -> S12 jest dostępny w USA, a z tego co czytałem wzgl. M12 aż tak bardzo się nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no faktycznie, trudno temu zaprzeczyć. A czy moglibyście (ew. mógłbyś - aerial) podać jakieś bardziej wiarygodne źródła testów zasilaczy? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ sam mam zamiar kupić jakiś ~700W z wyższej półki i bardzo chciałbym, aby był to zasilacz _cichy_ i z odpinanymi kablami. O ile czytając fora USA byłem w 100% zdecydowany kupić (właśnie u Was, Zenfist ;-]) M12, o tyle Wasze opinie trochę zachwiały moją pewność wyboru... Cooltek na pewno odpada, ponieważ nie tyle nie jest on pochwalany przez ludzi "z zachodu", ale wręcz nigdy nie jest wspominany (jakby nie był niczego wart)... Taka decyzja byłaby z mojej strony znowu przesadą w drugą stronę.

 

P.S. Zenfist -> S12 jest dostępny w USA, a z tego co czytałem wzgl. M12 aż tak bardzo się nie różni.

zrobiłem już fotki M12 wewnątrz i opis. Niebawem pojawi się recka na zenfist w opisie - zobacze czy to tykanie to była kwestia egzemplaża czy serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Benito, Benito... ja na forum nie piszę po to, aby dowiedzieć się, czy Ty się popłaczesz czy nie. Piszę, bo szukam pomocy, a jeśli ktoś uważa tak a nie inaczej to oczekuję polemiki i jakiś argumentów, dzięki czemu użytkownicy mogą pomóc sobie wzajemnie. A jeśli nie masz ochoty dyskutować, to nie dyskutuj, tylko proszę - podaruj sobie złośliwe komentarze.

 

Dziękuję za recenzję, powinna ona w dużym stopniu rozwiać ewentualne wątpliwości...

 

Pozdrawiam serdecznie

Theriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Benito, Benito... ja na forum nie piszę po to, aby dowiedzieć się, czy Ty się popłaczesz czy nie. Piszę, bo szukam pomocy, a jeśli ktoś uważa tak a nie inaczej to oczekuję polemiki i jakiś argumentów, dzięki czemu użytkownicy mogą pomóc sobie wzajemnie. A jeśli nie masz ochoty dyskutować, to nie dyskutuj, tylko proszę - podaruj sobie złośliwe komentarze.

 

Dziękuję za recenzję, powinna ona w dużym stopniu rozwiać ewentualne wątpliwości...

 

Pozdrawiam serdecznie

Theriel

ok - fotki online >> http://zenfist.pl/foto.php/pID/779/fID/01 opis też, recka w weekend :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym odswiezyc temat. Mianowicie poruszane jest tu pare modeli PSU. Ale nie zostal wyloniony zaden lider. Dlatego ponawiam pytanie z sondy w tym temacie. Z tym ze dwa warianty sa jedynie:

 

1. Cooltek CT600 (MC600BHE12)

2. Tagan TG600-U35 Easycon XL

 

Ktory z nich ? Czy warto brac cooltek'a czy moze doplacic te 300zl prawie i brac tagana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w zasilaczach z górnej półki nie ma wyraźnego lidera :], a wybór zależy tylko od upodobań samego kupującego :)

Różnice między zasilaczem jednej firmy, a drugiej w tym samym przedziale cenowym są marginalne i w tym momencie decyduje tylko poziom wydobywanego hałasu :), gwarancja i wygoda w użytkowaniu(odpinane kable)

bo co mi da, że jeden z zasilaczy ma na dwunastce 12.00V, a drugi 12.01V

 

co nie weźmiesz to i tak będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo widze ze jest temat o zasilaczu Tagan TG580-U15 Easycon... Mam okazje go kupić nówke która sie okazała nieprzydatna bo za nieurachamianie kompa był winny BIOS a nie zasilacz i gość chce sprzedać 5 dniowy zasilacz (full gwara) za 370zł. I w sumie już wybór padł - zakupiłem xD Uważacie że za ten $$$ to good wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo widze ze jest temat o zasilaczu Tagan TG580-U15 Easycon... Mam okazje go kupić nówke która sie okazała nieprzydatna bo za nieurachamianie kompa był winny BIOS a nie zasilacz i gość chce sprzedać 5 dniowy zasilacz (full gwara) za 370zł. I w sumie już wybór padł - zakupiłem xD Uważacie że za ten $$$ to good wybór?

 

bierz i uciekaj ;) Może nie jest bardzo cichy i jego sprawność nie powala jednak za takie pieniądze jest to dobra okazja. Recka M12 właśnie wgrywa się na serwer. Potwierdzam tez, że w klasie "wyższej" zasilaczy jednoznacznego lidera nie ma. Podobnie jak z samochodami powyżej 600,000 zł, trudno wybrać lidera... (no może poza Veyronem)

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz i uciekaj ;) Może nie jest bardzo cichy i jego sprawność nie powala jednak za takie pieniądze jest to dobra okazja.

Hehe :) I tak też zrobiłem... Paliłem buty uciekając od niego :) A tak serio to koleś troszke wku@%^ bo w ciągu kilku dni stracił na nim prawie 150 zł :/ No ale trudno... THX Zenfist za porade i upewnienie mnie że podjołem właściwy wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w zasilaczach z górnej półki nie ma wyraźnego lidera :], a wybór zależy tylko od upodobań samego kupującego :)

Różnice między zasilaczem jednej firmy, a drugiej w tym samym przedziale cenowym są marginalne i w tym momencie decyduje tylko poziom wydobywanego hałasu :) , gwarancja i wygoda w użytkowaniu(odpinane kable)

bo co mi da, że jeden z zasilaczy ma na dwunastce 12.00V, a drugi 12.01V

 

co nie weźmiesz to i tak będzie dobrze

 

 

 

No wiec zdecydowalem i biore tego cooltek'a :) Mam nadzieje ze nie bede zalowal. Dam znac jak sie spisuje.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zdecydowalem i biore tego cooltek'a :) Mam nadzieje ze nie bede zalowal. Dam znac jak sie spisuje.

U35 maja takie ceny ze szkoda slow. Gdybym stal przed takim wyborem tez wybralbym coolteka.

Ostatnio jakos dosc tanio poszedl nowy U35 na allegro (chyba 700W).'

 

W ogole Malik, jesli moge ci poradzic. To obserwuj allegro. Kupisz tam NOWY zasilacz z przedzialu o jakim tu rozmawiamy, wystawiony normalnie przez sklep BCM. Napewno cena bedzie NIZSZA niz normalnie w takim sklepie. Dzieje sie tak glownie dlatego, ze nawet widzac okazyjna cene nie ma chetnych na kolejne licytacje, bo zasilacz jest i tak poza zasiegiem / aspiracjami potencjalnych licytujacych. A tez niewielu trafia sie takich ktorzy sa zdecydowani na zakup tak drogiej zasilki. Ten typ szlachty-klientow najczesciej nie bawi sie w takie "narzedzie dla plebsu" (:)) jak allegro, tylko przeplaca w najdrozszym sklepie. Wystarczy odczekac kilka dni i mozna miec wypatrzony zasilacz, ze sklepu na gwarze, ale kupiony o sporo % taniej niz jest w cenniku wlasnie przez allegro.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten enermax oczywiscie swienty, pasuje idealnie do wymaga, prawdziwy potwor :wink:

Tylko imo troche drogi. Tutaj cena wywolawcza to parwie kup teraz, a w sklepie za 600zl dostaniesz, wiec to jeszcze nie jest okazja super. BCM zszedlby jeszcze taniej. Ale jesli sie spieszy to jasne ze lepiej kupic tu za 500zl :wink:

 

Jeszcze ciekawe moga byc te:

Bequiet Dark Pro 600W

Seasonic S12 550 Energy+

 

Oba wyraznie ponizej ceny sklepowej narazie. Chociaz nie maja odpinanych kabli wiec pewnie odpadaja.

Ale to sie zmienia, mozna kupic o pare stowek taniej U35 jesli znowu wystawia, albo cos podobnego kalibru czyli h-end zasilacz z odpinanymi kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedyno pytanko co do specyfikacji PSU. Czy nie lepiej jak zasilka ma cztery linie 12V niz dwie ? Bo jesli tak to dlaczego taki ENERMAX LIBERTY slynie za bardzo dobra zasilke a ma tylko dwie linie 12V. Moze to banalna pytanie ale prosilbym o odpowiedz.

 

Jest to dla mnie wazne z tego wzgledu, ze wymieniam teraz zasilke. Gdyz moj Tagan ( model w sigu ) nie daje juz rady z tym sprzetem co mam. Chce kupic dobra zasilke ktora to spokojnie pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedyno pytanko co do specyfikacji PSU. Czy nie lepiej jak zasilka ma cztery linie 12V niz dwie ? Bo jesli tak to dlaczego taki ENERMAX LIBERTY slynie za bardzo dobra zasilke a ma tylko dwie linie 12V. Moze to banalna pytanie ale prosilbym o odpowiedz.

Jest to dla mnie wazne z tego wzgledu, ze wymieniam teraz zasilke. Gdyz moj Tagan ( model w sigu ) nie daje juz rady z tym sprzetem co mam. Chce kupic dobra zasilke ktora to spokojnie pociagnie.

4 linie to nie wiem kiedy moga cos wnosic, przy quad sli? Zreszta panuje opinia ze lepiej mniej linii - lepszych, niz duzo (marketingowo) slabych. Chociaz tutaj zdania sa podzielone. Nie sugerowalbym sie tym za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki enermax liberty 620W bylby w porzadku ? :)

No bylby ok, ale czy lepszy od coolteka 600? Nie wiem. Tym bardziej ze tego tez kupisz za 500zl w sklepie. Kable w coolteku sa lepiej zrobione z tego co widze, lepsze wtyczki w PSU, takie schowane ladnie do srodka - wygladaja na lepiej wykonane. No i na bank cooltek bedzie mial lepszy wentyl (nie wiem czy cichszy defaultowo, zalezy jak jest skalibrowane sterowanie nim).

Enermax jest ok, ale taniej niz na tej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czas odswiezyc temat. Wzialem na testy PSU firmy Tagan, model 500W U35 EasyCon. I musze powiedziec ze sie rozczarowalem. OC kompletnie nie podskoczylo wzgledem starego zasilacza ( Tagan 480W U15 EasyCon ). Na dodatek ten nowy jest cholernie glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez czlowieku tego Coolteka :) napewno nie bedziesz niezadowolony...

Z Benito wiemy cos o tym...

 

 

ja Akurat nie mialem kasy wiec wziolem tego Tagana... ale jak bym mial brac to tylko coolteka!

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaluje ze go od razu nie wzialem :(

 

UPADATE:

 

Cooltek dotaral do mnie:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

A tu juz w akcji:

Dołączona grafika

 

 

Ogolne wrazenia bardzo dobre. Zasilka porzadnie wykonane, kable srednio miekkie - daja sie latwo ulozyc. Wentyl zastosowany w tym zasilaczu jest naprawde cichy. Poprostu super. Zaluje ze nie posluchalem pewnym Userow, PPC :) ktorzy od poczatku doradzali mi ten PSU. Jestem z niego bardzo zadowolony. OC podskoczylo. Polecam ten zasilacz.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...