Skocz do zawartości
Martinii

Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Nastaja dlugie, zimne wieczory, wiec trzeba pomyslec o rozgrzewce :) Oststnio szwagier przywiozl mi ze Szwecji oryginalnego 8,5-procentowego Gloga. Caly poszedl jako grzaniec - PYCHA! Zaczalem kombinowac z grzanym winem. Teraz pytanie do was: jakich przypraw uzywacie i w jakich ilosciach?? Kupilem gotowa przyprawe do grzanca KAMIS, paczke gozdzikow i butelke polslodkiego wina. Calosc okazala sie za slodka, bo wino w samo w sobie jest juz slodkawe, a i w przyprawie KAMIS jest cukier. Nastepnym razem kupilem juz wino polwytrawne - wyszlo o wiele lepiej! ;) Jednak mam watpliwosci co do tej gotowej przyprawy KAMIS - wszystkie przyprawy (cynamon, gozdziki, cukier i jeszcze jakies - nie pamietam teraz) sa starte na proszek o ziarnistosci cukru. Chcialbym sprobowac z przyprawami kupionymi odrebnie.

 

Jak u Was wyglada receptura?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzane piwo odpowiedź tak :mrgreen:

 

Grzane wino odpowiedź stanowcza nieeeeeeeeeeeeeeeeee :-|

 

A pozatym wole tradycyjne zimne piwko z lodówki nawet w zimie.

 

 

Aha i jeszcze wchodzi miód pitny

 

Jeśli chodzi o recepture to czy dodasz przyprawy kamis czy osobne skąłdniki kupione oddzielnie to będize to samo bo robiłem tak i tak i różnicy nie było

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrębnie nie robiłam (z lenistwa, się przyznam bez bicia), aleeee... ale jakbym robiła, tobym wrzuciła:

- goździki, całe, nie starte

- cynamon

- ciutek wanilii

- słodkie - to chyba bym dodała miodu, a jeśli jednak cukier, to stanowczo trzcinowy. Używam do kawy i jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho najlepsze grzane piwo pod słońcem:

 

Przygotowanie:

Żółtka utrzeć z cukrem do białości. Piwo mocno podgrzać nie doprowadzając do wrzenia, dodać cynamon i goździki. Gorące piwo wlewać powoli do utartych żółtek, stale mieszając. Mieszankę podgrzać, aż trochę zgęstnieje, rozlać do szklanek.

 

Składniki:

0,5 l piwa, 2 żółtka, 3 łyżki cukru, produkty Kamis: 1/2 łyżeczki Cynamonu mielonego, 8 Goździków.

 

 

ja z lenistwa odpuszc zam sobie

Kamis: 1/2 łyżeczki Cynamonu mielonego, 8 Goździków.

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłam właśnie z kumplem grzańca po królewsku, właśnie w żółtkami i przyprawami Kamis. Faktycznie, za słodkie to wyszło, ale muszę się dopytać w pobliskiej knajpce, bo u nich nic z torebki nie sypią;) ale chciałam tylko pochwalić się, jak ładnie rureczka stoi w pianie od żółtkek i śmietany:)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłem raz z żółtkiem... Powiem że to dawno było i niezbyt mi podeszło... Ale to DAWNO było ;) Muszę kiedyś spróbować... Z tego co pamiętam to syci strasznie ;)

 

No i nie ma to jak w zimie będąc na desce po kilku godzinkach napić się grzańca*... Tylko takiego plain lub z sokiem :) Cieplutko i można wracać na stok...

 

*-jeśli chcemy wrócić pozniej do jazdy nie polecam dużej ilości ;) Jeden na rozgrzanie wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglo by byc tak:

miod - 0.5 litra

woda - 1 litr

fosf. amonu - 2g (co to ten f. amonu? ) :?

kwas cytrynowy - 6 g

 

'czy zamiast tego f. amonu moga byc normalne drozdze? :| takie do ciasta ? ;) :P

 

i czy przy takich proporcjach miod bedzie fermentowal krocej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...