Skocz do zawartości
Al_Azif

Wc Proste Na Socketa A

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak ma być jak najtaniej, niezależy mi na wydajnosci az tak bardzo, bardzije na ciszy, chce chłodzenie wodne tylko na procka (athlona 2600+) i zeby oczwiscie temeratury delikatnie chociaz spadły albo utrzymaly sie na poziomie taki jaki mam teraz 9od 42 do 57)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ma być jak najtaniej, niezależy mi na wydajnosci az tak bardzo, bardzije na ciszy, chce chłodzenie wodne tylko na procka (athlona 2600+) i zeby oczwiscie temeratury delikatnie chociaz spadły albo utrzymaly sie na poziomie taki jaki mam teraz 9od 42 do 57)

eeeeeeeeeeeeeeeeeeee, fajnie. nawet bardzo.

 

Ale co wynika z tego tematu? Dzielisz sie z nami radosna nowiną, ze zamierzasz sobie zrobic tanie WC, czy poprostu nie chce Ci sie uzyc wyszukiwarki i dobrac odpowiednich czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeeeeeeeee, fajnie. nawet bardzo.

 

Ale co wynika z tego tematu? Dzielisz sie z nami radosna nowiną, ze zamierzasz sobie zrobic tanie WC, czy poprostu nie chce Ci sie uzyc wyszukiwarki i dobrac odpowiednich czesci?

 

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

`hmm co wynika, no niewiem niewiem może to że nie za dużo wiem w tym temacie i może też to ze nie chce zbyt dużo kasy wydawać na WC i oczekuje porady..... :mur:

A słowa typu "niezalezy mi az tak bardzo na wydajosci" oznaczaja to że bardziej sugeruje sie cena oraz cisza a nie parametrami no chyba że za niewielkie pieniądze można złożyc WC o dość dobrej wydajnośći

 

Byłbym zpoomniał nieposiadam dziurek wokół procka niestety wiec jezeli chodzi o blok to musiałby byc na zapinki....

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Brak dziurek da sie obejsc dobierajac odpowiednia zapinke do bloczka.

Mam nadzieje, ze zapinke znajdziesz sam, a nie poprosisz zeby ktos zrobił to za ciebie.

 

Poczytaj forum, czegos sie dowiesz, na jakich częsciach nie złozysz, to bedzie działac i chłodzic, a co opłąca, a czego nie opłaca się kupowac dowiesz sie przegladając dział "Co kupic?" i galerie WC uzytkowników forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy allegro otworzyc...

kadet - wydatek okolo 50 PLN za calkiem znosny stan.

Pompa - Circulator nowka 350 to okolo 40 PLN.

Bloczek - uzywany orbital albo c3 - widzialem po 70 pln, widzialem tez bloczki kynka po 100pln.

wezyki - na bank masz motoryzacyjny w swoim miescie - przewody paliwowe 10/12 znajdziesz na bank, 1.20 za metr.

Wode wiesz chyba skad sie bierze...Jesli nie, to podpowiadam, demineralizowana jest do dostania na kazdej stacji benzynowej.

Zaciski, uszczelki - idz do hydraulicznego, kwestia kilku PLN.

Ponizej 200 bedziesz mial zestaw wystarczajacy na taki procek.

 

A za tresc pierwszego posta powinni Ci wlepke strzelic, malo tego ze zero samodzielnosci, to jeszcze ton roszczeniowo - nakazujacy...

Opanuj sie Wasza Wysokość...

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy allegro otworzyc...

kadet - wydatek okolo 50 PLN za calkiem znosny stan.

Pompa - Circulator nowka 350 to okolo 40 PLN.

Bloczek - uzywany orbital albo c3 - widzialem po 70 pln, widzialem tez bloczki kynka po 100pln.

wezyki - na bank masz motoryzacyjny w swoim miescie - przewody paliwowe 10/12 znajdziesz na bank, 1.20 za metr.

Wode wiesz chyba skad sie bierze...Jesli nie, to podpowiadam, demineralizowana jest do dostania na kazdej stacji benzynowej.

Zaciski, uszczelki - idz do hydraulicznego, kwestia kilku PLN.

Ponizej 200 bedziesz mial zestaw wystarczajacy na taki procek.

 

A za tresc pierwszego posta powinni Ci wlepke strzelic, malo tego ze zero samodzielnosci, to jeszcze ton roszczeniowo - nakazujacy...

Opanuj sie Wasza Wysokość...

No rzeczywiście mój błąd, może dlatego ze trochę zmęczony byłem jak to pisałem, dobra dzięki za odpowiedzi poszukam jeszcze na forum, (trochę leniwy jestem przyznaje)

 

Mam jeszcze jedno pytanie

 

jest w Warszawie taka firma robiąca bloki wodne rezerwuary itp. Itd. Niepamiętanym za bardzo jej nazwy wiem ze mieli dośc przystępne ceny i z tego co tam kiedyś czytałem to nawet wydajnościowy było to dobre (nazywali sie jakoś tak: blokiwodne.pl coś w tych klimatach)

 

jeżeli ktoś coś kojarzy to podsuńcie mi nazwę tej firmy z góry dzięki.

 

P.S martinii dzieki za propozycje rozważe ją narazie musz troche poszperać jeszcze

 

 

 

http://www.bloki.webpark.pl/ co o tym sądzicie??

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

bloki.pl to zły wybór.

 

Chyba ze ci zalezy na bardzo ekonomicznym a nie wydajnym rozwiązaniu, to znajdziesz kilka ciekawych pozycjji. Ale jak ja osobiscie miałbym bulic za Spidera 99zł, tomusiałbym na łęb upaść, za tą kase mozna kupic tuzo wydajniejszy blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloki.pl to zły wybór.

 

Chyba ze ci zalezy na bardzo ekonomicznym a nie wydajnym rozwiązaniu, to znajdziesz kilka ciekawych pozycjji. Ale jak ja osobiscie miałbym bulic za Spidera 99zł, tomusiałbym na łęb upaść, za tą kase mozna kupic tuzo wydajniejszy blok.

 

a to??

http://www.bloki.webpark.pl/index.php?name=ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

`hmm co wynika, no niewiem niewiem może to że nie za dużo wiem w tym temacie i może też to ze nie chce zbyt dużo kasy wydawać na WC i oczekuje porady..... :mur:

A słowa typu "niezalezy mi az tak bardzo na wydajosci" oznaczaja to że bardziej sugeruje sie cena oraz cisza a nie parametrami no chyba że za niewielkie pieniądze można złożyc WC o dość dobrej wydajnośći

 

Byłbym zpoomniał nieposiadam dziurek wokół procka niestety wiec jezeli chodzi o blok to musiałby byc na zapinki....

jezeli oczekujesz porady to to napisz, bo TO NIE WENIKA z Twoijego posta. Jerzeli juz to mamy sie sami domyslec i Ci usluzyc, poszukaj z łaski swojej, maszporadnik gdzie jest o wszytkim ,wiec nie musissz zadawac meznadziejnych pytan na forum i ludzie nie musza pisac po raz 100 tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli oczekujesz porady to to napisz, bo TO NIE WENIKA z Twoijego posta. Jerzeli juz to mamy sie sami domyslec i Ci usluzyc, poszukaj z łaski swojej, maszporadnik gdzie jest o wszytkim ,wiec nie musissz zadawac meznadziejnych pytan na forum i ludzie nie musza pisac po raz 100 tego samego.

 

wyluzuj czlowieku B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj czlowieku B-)

jak byś tu siedział tyle co on to też byś tak pisał <_<

 

Co do bloczku F2S używane są tanie i to nawet bardzo, reszte koledzy powiedzieli wyżej i stosuj się do tego co mówi kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest cierpliwość tak jak pisalipoprzednicy można dostać fajne bloki typu F2s w dobrym stanie bardzo tanio. Jeśli musisz mieć chłodzenie natychmiast kup zalmana (na pierwszej stronie z Allegro) do 40-45 złotych dobra propozycja wydajność myślę, że lepsza od tamtego a zapinka w kopmlecie jak dozbierasz trochę kasy to zmienisz na coś lepszego. Jeszcze jedna rada uważaj na C_C :D

 

Pompka za 30 zł C_C wystarczająca do prostego układu. Chyca, że chcesz coś lepszego :)

Edytowane przez GDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zalman to jeszcze 13 dni :]

 

cierpliwości przybywaj ..

 

poczytałem o tej pompce eciepecie i mieszane uczucia mam :)

a troszkę drożej co można łyknąć niekoniecznie zatapialne - przeróbka na Inline osiagalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą pompkę z CPC jakiś czas temu używaną (wersje na 230 V) pracuje jako zatapialna i szczerze mówiąc nie mam do niej zastrzeżeń jest cicha i jak na taki prosty układ wystarcząca. Wiadomo po sprzęcie za 30 zl nie ma co się spodziewac Lainga ;) A co do jej pracy inline to zobacz temat Pumy ;)

Edytowane przez Harvester of Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dosyć niefortunnie sie wyrazilem temat o C_C przejrzałem i wiem że sie da z niej zrobić inline i że nibby jest ok ale jednemu z userów padła po 5 minutach Oo

 

pytam o inne pomki niec droższe ale lepsze i przerabialne na inline ( lub nie ) :D

 

Edit: raczej troche zależy - w tej chwili mam ac, na którym barton chodzi na 2,1 Ghz i słyszalny najbardziej to jest zalman 90mm na 5 V 1,6K rpm, jakbym dysk mial normalnie zamontowany w koszu to on bylby najglosniejszy pewnie

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz od tego jest gwarancja :)

Pozatym user który ją kupił sprzedał mi pare miechów temu właśnie tego CPC na 230 V którego używam do teraz (aż poczta wreszcie dostarczy tego Coolrivera ), więc może poprostu pojedyncza wpadka ? Choc w sumie nie mam interesu w bronieniu CPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...