Skocz do zawartości
Hikari

Blok Na Ddr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam pewnego bloku na DDR, ktorego kiedys widzialem, ale niestety zgubilem linka :? W przeciwienstwie do Koolance tamten byl caly z miedzi i na jednego DDR'a.

 

Jesli ktos ma linka do tego bloku lub do innych ciekawych konstrukcji to prosze o wstawianie ich do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam pewnego bloku na DDR, ktorego kiedys widzialem, ale niestety zgubilem linka :? W przeciwienstwie do Koolance tamten byl caly z miedzi i na jednego DDR'a.

 

Jesli ktos ma linka do tego bloku lub do innych ciekawych konstrukcji to prosze o wstawianie ich do tematu.

Witam

Może chodziło Ci o to: Alphacool MCX SDRAM/DDR1/2

http://www.pc-tuning.pl/index.php?action=t...%20SDRAM/DDR1/2

 

inna konstrukcja: innovatek

http://www.webshop-innovatek.de/assets/s2d...7eb0e51701.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeszcze nie to :/

 

Tamten byl caly miedziany, chlodzony tylko grzbiet na gorze. Kurde sam nie wiem gdzie posialem tego linka.

 

Z aktualnych blokow to najciekawszy jest koolance, ale nie bardzo sie nadaje na DFI :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może chodziło Ci o to: Alphacool MCX SDRAM/DDR1/2

http://www.pc-tuning.pl/index.php?action=t...%20SDRAM/DDR1/2

 

inna konstrukcja: innovatek

http://www.webshop-innovatek.de/assets/s2d...7eb0e51701.html

Z upodobaniami usera Hikari co do wezy nie chcialby miec mniejszych niz 26/32 dlatego na bloczki MCX patrzy chyba niechetnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toz to straszny FlowKiller nie pasujecie do siebie ;]

Spoko z rozdzielnikiem nie byloby tak zle :-P

 

Edit:

Co cie sie w MIPS'ach nie podoba poza jakoscia wykonania zaslyaszna z postow Jarogniewa i Malika?

Dla jasnosci - MIPS to jest ten z topem z pleksi???

Wydaje mi sie dosc delikatny (ale nie widzialem go na zywo). Poza tym nie jestem fanem uzywania pleksi bardzo blisko krawedzi (spojrz na otwory do srubek). Byc moze sie myle, ale..

 

Moze chodzi ci o bloczek Koolance ?

2310447[/snapback]

może to było to:

2310447[/snapback]

albo nowy MIPS

2311044[/snapback]

Moze moj post nic do tematu nie wniesie.. ale blok na DDR? no wybaczcie bo to zart chyba :D
I to jest dobre pytanie, do ktorego wlasnie zmierzalem.

 

Mam Geil Ultra-X 400 2x512 2-2-2-5 i za pare dni mam zamiar jest zaczac katowac. Aktualnie siedzi na pamieciach papst 40mm i nie ma problemu z temp. Pytanie tylko co sie stanie jak te pamieci dostana realne 2,85V???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Geil Ultra-X 400 2x512 2-2-2-5 i za pare dni mam zamiar jest zaczac katowac. Aktualnie siedzi na pamieciach papst 40mm i nie ma problemu z temp. Pytanie tylko co sie stanie jak te pamieci dostana realne 2,85V???

Chyba chodziło Ci o 3.85v. Przy 2,85v to nie trzeba tego niczym chłodzić. Moje BH5 pracowały przez rok @3.3v bez żadnego chłodzenia i działały perfekcyjnie.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczne Geile na BH5 UTT i pracowaly okolo roku na 3,65 bios 3,68 REAL mierzone miernikiem... wialem na nie 80X80 na 7v puszczona przylozona do kosci ram ze tak powiem "z gory".... zadnych problemow a wentyla slychac nie bylo :]

 

to kosci winbonda takze pier_dolek z anandtech nie serwuj :) daj im woltow i beda chulac jak szalone :D

 

 

przykladowe ustawienia masz tutaj:

 

http://www.team.com.pl/witek/spibest.jpg =]

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie jakos po serii poznac. Poszukaj topicu Geile ultra-x bo taki byl i tam pisze jak rozpoznac serie ;)

 

Edit:

 

PN1243-SN5003399

 

jak masz pn1243 to pewnie bh5 :]

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ;)

kiedy kupujesz bloczek na pamięci?

Na Mosfety i Ram na karcie również kupujesz?

 

Pamieci żeby rozpoznać możesz puścić 250Mhz 3-3-3-9 na 2,9 V Winbondy tyle nie pójdą

Edytowane przez GDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 2,9 przy 3-4-3-8 i DOBRZE DOBRANYCH ALFACH powinien dojsc do ok 300 przy max 2,9. ale TCCD i DFI to jest fajna zabawa, sam walczylem ze swoimi witestami prawie 2 tyg. juz prawie ok, ale cos tak i znow heja, i testy i testy, prawie dobrze i znow bledy itp itd :D tccd i dfi to zabawa dla pasjonatow :D choc na 3 dni przed zmiana platformy okielznalem je :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapusc jakies orientacyjne timingi, bo z tym bedzie straszna walka :/

 

Update:

Na DFI street znalazlem info, ze trudno powiedziec co jest lepsze: LCCD czy HB5. Pierwsze sie lepiej kreca, ale na gorszych timingach. W sumie podobno wychodzi na to samo.

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem TCCD i juz tego nie chce.. takie to kaprysne ze glowa mala.. chodzi tydzien wszystko cacy po testach po to zeby na nastepny jakis piekny dzien sie nie zabootowac nawet.. mialem 300 a nawet 310 na 2,5-4-4-8 ale dziekuje za takie wymeczanie.. pozatym dobor timingow to kosmos. a BH5 pieknie i na temat ustawilem raz i dzialalo przez rok :)

 

TCCD Mialem OCZ jakies platinium a BH5 wlasnie Geile Ultra-x :) obydwa zestawy kupowalem od zaby26 z forum :] poszly dalej do innych ludzi...

 

co do ustawien to jak gdzies dobrze pogrzebiesz w temacie o TCCD czy cos to powinienem tam gdzies dawac jakies ustawienia itp :) screeny mam na dysku stare jakies ale dysk SATA a siedze na innym sprzecie ktory kontrolera nie ma.. czekam na p5b dlx wifi ale pewnie jeszcze poczekam takze poszukaj jakos sam gdzie indziej :)

 

koniec ot :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 wrz 2006, 11:11' post='2311745']

TCCD czy BH5 :P

:oops:

 

co do ustawien to jak gdzies dobrze pogrzebiesz w temacie o TCCD czy cos to powinienem tam gdzies dawac jakies ustawienia itp :) screeny mam na dysku stare jakies ale dysk SATA a siedze na innym sprzecie ktory kontrolera nie ma.. czekam na p5b dlx wifi ale pewnie jeszcze poczekam takze poszukaj jakos sam gdzie indziej :)

Jesli mozesz to wrzuc prosze lika/linki do tematow o TCCD lub Ultra-X. W tej wyszukiwace formuowej nic nie mozna znalezc!

 

P.S.

W zwiazku z tym, ze TCCD sa takie wybredne to czy ma sens wymiana ich na inne (2x512)? Jesli tak to jakie???

 

Moze jeszcze przeniesmy te rozmowe tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211449

Bede wdzieczny za kazda pomoc.

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...