Skocz do zawartości
mostom

Stery Do Karty Graficznej W Laptopie.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie stery najlepiej zainstalować do karty graficznej w laptopie? Oryginalnie te dodawane z laptopem jakoś mnie nie przekonują. Chyba do laptopów trzeba zapodać jakieś inne niż do stacjonarnyh grafik?

A i jeszcze jedno. Czy do samego ekranu (matrycy) też jest jakiś sterownik? - mi się zainstalowal po prostu monitor domyślny.

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sprawdz Omegi "The Omega Drivers are compatible with all ATI Radeon cards:

(it doesn't matter if they are DDR, SDR, PCI, PCI-E, AGP, Mobile, Retail, OEM or 3rd Party)" U mnie chodzily normalnie, lecz teraz jade na XTreme-G (ale to dla NV :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sprawdz Omegi "The Omega Drivers are compatible with all ATI Radeon cards:

(it doesn't matter if they are DDR, SDR, PCI, PCI-E, AGP, Mobile, Retail, OEM or 3rd Party)" U mnie chodzily normalnie, lecz teraz jade na XTreme-G (ale to dla NV :wink: )

Sprawdzę omegi - chociaż ktoś pisał, że na najnowszych miał problem z pasami przy panoramicznym ekranie.

A jaki masz sterownik do samego ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.cosik niebardzo jednak z tym ekranem,brak mozliwosci ustawienia odswiezania (tylko 60hz),a w grach (bf2 konkretnie) mam tylko 2 mozliwosci rozdzialki :(

w dodatku moja karta (gf7600) niereaguje na rivetuner,ani na pstrip,ani nawet na narzedzie wbudowanie w sterownik,owszem umiem zmienic taktowanie, testy przechodzi ok ale realnie nic sie niezmienia

Mniemam ze jest jakas blokada,napewno da ja rade usunac jakos,tyle ze np: zmiana biosu to ciezsza sprawa,bo np nibtor niepotrafi odczytac biosu z karty...

czekam na rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.mój błąd,ale co z grafiką? Jak ją przetaktować skoro niereaguje na standardowe programy oc ??

Nie wiem jak w przypadku nVidii ale przy karcie Ati nie ma problemu - ati tools i po kłopocie - można ładnie przetaktowywać. Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety X-treme rowniez niepotrafia ominac tej dziwnej blokady na mojej 7600 go :(

Zaraz po zamknieciu okna i ponowym jego otwarciu,jakiego kolwiek softu do o/c ,wartosci zegarow gpu i pamieci wracaja do ustawien domyslnych, w dodatku na riva monitor brak jakiej kolwiek zmiany chocby na chwile :(

Ktos cos poradzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobne pytanie ale dotyczące sterowników do kart Nvidii... Skąd ściągnąć i jakie polecacie (oczywiście poza stroną producenta "Toshiba"). Mam GeForce 7600, na stronce nvidii nie widze zadnych wskazań dotyczących laptopów. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, a wystarczylo spojrzec na PIERWSZY post w tym temacie :mur:

lecz teraz jade na XTreme-G (ale to dla NV )

NV = nVidia. GF7600 jest wlasnie od nVidii wiec Xtreme-G to sa wlasnie stery dla twojej karty. Teraz google i jedziemy. I na koniec wytlumacz mi : dlaczego nie mogles zrobic tego sam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj skoro temat o sterach do grafiki. Mam Asusa A6RP z grafika x200 i wszystko było by ok bo wydajność w grach i 3d markach mnie nie interesuje ale problem jest taki ze laptop ma 512mb ram z czego 128 pozera grafika i ani w biosie ani pod winda (zakładki w catalystach) nie ma opcji żeby zmienić ilość pamięci dla grafy (zmniejszyć ile sie da).

 

W innym temacie była o tym mowa i proponowano zainstalować Catalysty 5.8 które taka opcje posiadają. Problem w tym ze wg everesta mam catalysty 6.3 (dołączone do laptopa) a próba instalowania jakichkolwiek sterownikow czy to do desktopa, laptopa czy zintegrowanej grafiki ze strony ATI nie przynosi skutku. Albo wywala ze nie obsługuje takiego sprzętu (co jest oczywiste dla sterow od desktopa) albo instaluje sie normalnie a po restarcie dalej sa nie zainstalowane (poprzednia wersja sterownikow została usunięta). Próbowałem przerobić normalne Catalysty na mobile ale tez nie pomogło. Jedyne jakie działają to sa te dołączone do laptopa (albo ze strony asusa).

Czy zna ktoś sposób jak zainstalować sterowniki do tej grafy inne niz sa na stronie asusa? Jak dotąd mi sie to nie udało a próbowałem juz chyba od wersji 5.8 do 6.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj skoro temat o sterach do grafiki. Mam Asusa A6RP z grafika x200 i wszystko było by ok bo wydajność w grach i 3d markach mnie nie interesuje ale problem jest taki ze laptop ma 512mb ram z czego 128 pozera grafika i ani w biosie ani pod winda (zakładki w catalystach) nie ma opcji żeby zmienić ilość pamięci dla grafy (zmniejszyć ile sie da).

 

W innym temacie była o tym mowa i proponowano zainstalować Catalysty 5.8 które taka opcje posiadają. Problem w tym ze wg everesta mam catalysty 6.3 (dołączone do laptopa) a próba instalowania jakichkolwiek sterownikow czy to do desktopa, laptopa czy zintegrowanej grafiki ze strony ATI nie przynosi skutku. Albo wywala ze nie obsługuje takiego sprzętu (co jest oczywiste dla sterow od desktopa) albo instaluje sie normalnie a po restarcie dalej sa nie zainstalowane (poprzednia wersja sterownikow została usunięta). Próbowałem przerobić normalne Catalysty na mobile ale tez nie pomogło. Jedyne jakie działają to sa te dołączone do laptopa (albo ze strony asusa).

Czy zna ktoś sposób jak zainstalować sterowniki do tej grafy inne niz sa na stronie asusa? Jak dotąd mi sie to nie udało a próbowałem juz chyba od wersji 5.8 do 6.9.

Na pulpicie lewym > właściowości > ustawienia > zaawansowane > bufor ramki > (tu do wyboru: 32MB, 64 MB lub 128MB

 

Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pulpicie lewym > właściowości > ustawienia > zaawansowane > bufor ramki > (tu do wyboru: 32MB, 64 MB lub 128MB

 

Wszystko.

 

Niestety nie jest to takie proste bo w tych sterownikach co mam od asusa nie ma takiej zakladki jak bufor ramki.

Udalo mi sie zainstalowac omegi ale tylko te bazujace na catalystach 5.10 i wyzszych wiec nadal nie ma zakladki do zmiany ilosci pamiec dla grafy.

Nie ma ktos jakieos pomyslu jak rozwiazac ten problem dla asusa i x200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem ten sam problem - sterowniki do GPU alternatywne w stosunku do dostarczanych przez producenta laptopa (ASUS). W moim przypadku chodziło o kartę NVidii - Go 7600.

Guglując trafiłem na tę stronkę. Okazuje się, że fakt iż oryginalny driver Nvidii nie daje się zainstalować na dowolnym systemie to tylko ograniczenie dołączonego doń pliku konfiguracyjnego. Spróbowałem różnych wersji forceware i oto wyniki:

 

92.91: 2977 3dmarków (2005), do tego beznadziejny "nowy" panel konfiguracyjny - odinstalowałem natychmiast

87.15: 3697 3dmarków, stary panel, najnowsze z serii 8*.**. Niestety przy próbie odtworzenia filmiku, wieszały mi się bluescreenem (driver wpadł w nieskończoną pętlę)

84.63: 3706 3dmarków. Tę wersję wybrałem sugerując się zaleceniami, które znalazłem na stronie. Jak dotąd żadnych problemów.

 

Czy O/C działa nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem.

 

Pozdrawiam

 

[edit] Sprawdziłem opcję Auto-overclocking i dostałem 3702 3dmarki - więc chyba nie za bardzo działa ;)

[edit] W opcji manual overclocking wybrałem "Detect optimal frequencies" i ustawiło zegary na 452/413 (zamiast 450/400) więc zysk może być i tak niezauważalny.

Edytowane przez amazarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam problemik z ustawieniem rodzielczosci w Toshibie 2610, wgralem system od nowa ale do laptopa nie bylo zadnych dodatkowych plyt i teraz maksymalna rodzielczosc jaka moge ustawic to 969x768, grafika to GeForce4 420 Go, wgralem mu inne sterowniki znalezione na google ale nic to nie dalo, dalej max rodz. to w/w

na stronie Toshiby widnieje takie haslo:

 

Niestety, nie znaleziono żadnych sterowników pasujących do podanych kryteriów wyszukiwania.

 

pomoze ktos :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...