Skocz do zawartości
LukeXE

Purepc.pl Phase Change Competition -- Reguły, Dyskusja...

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, odkopuje troche.

 

A co powiecie na konkurs na najtanszego i najlepszego singla ?

 

Np standardowy kompresor to Eda 1/6HP (kazdy moze ją miec za grosze), jakis skraplaczyk,parownik itp.

 

Gaz jeden, np. propan-butan czy cos innego i sprawdzac to na jednym obciążeniu.

 

ciekawa alternatywa dla tych, ktorzy nie mają funduszy na cos mocniejszego.

 

A koszt takiego agregatu powinien sie zmiescic w...100-150zl max ?

 

I zabawa bedzie

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odkopuje troche.

 

A co powiecie na konkurs na najtanszego i najlepszego singla ?

 

Np standardowy kompresor to Eda 1/6HP (kazdy moze ją miec za grosze), jakis skraplaczyk,parownik itp.

 

Gaz jeden, np. propan-butan czy cos innego i sprawdzac to na jednym obciążeniu.

 

ciekawa alternatywa dla tych, ktorzy nie mają funduszy na cos mocniejszego.

 

A koszt takiego agregatu powinien sie zmiescic w...100-150zl max ?

 

I zabawa bedzie

Moze i dobry pomysl z takim challengem, ja osobiscie jednak w niego nie wejde - juz wyroslem z sprezarek ze zlomu/starych lodowek :wink: .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odkopuje troche.

 

A co powiecie na konkurs na najtanszego i najlepszego singla ?

 

Np standardowy kompresor to Eda 1/6HP (kazdy moze ją miec za grosze), jakis skraplaczyk,parownik itp.

 

Gaz jeden, np. propan-butan czy cos innego i sprawdzac to na jednym obciążeniu.

 

ciekawa alternatywa dla tych, ktorzy nie mają funduszy na cos mocniejszego.

 

A koszt takiego agregatu powinien sie zmiescic w...100-150zl max ?

 

I zabawa bedzie

takie competition to raczej byl by fajny w wiecej osob jak 5 ;) a tak to ile osob przystapi i ile ukonczy? odpowiedz jest chyba oczywista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj, nic nie mozna zrobic w polsce ? Zawsze jakies ale...

 

Kwazor, ja, ryba, piotres, muciek, hinco, Kszonek, hipo, djmatys, wawroch (przepraszam, jesli kogos pominalem).

 

Juz jest pare osob, ktore mysle, ze sie skuszą.

wymieniles osoby ktore maja cokolwiek wspolnego z fc... teraz wylicz osoby ktory sie zglosza, a potem jeszcze bedzie mniejsza grupka ktora wytrwa do konca, obstawiam 3-4 osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, widze ze to poroniony pomysl organizowac cokolwiek.

 

Dla mnie to i fajna zabawa jest jak są...2 osoby. Zawsze jakas rywalizacja, chęć pokazania lepszego wyniku itp.

 

No i niech będa 3-4 osoby, co to za różnica. wiem, że frajda jest wygrać z 20 osobami, ale powiem ci szczerze, ze może ci sie trafić, że będziesz rywalizowac z tylko jedną osoba, a przegrasz. Life is brutal.

 

niech będą te 4 osoby chociaż, nagrody sie załatwi i porywalizujemy

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Luke/Piotres wygraja bo maja najfajniejsze "opróżniacze" układów :D . W takim układzie za duzo nie mozna namieszac, by wydajnosciowo wybic sie ponad konkurencje.

 

Moglbym sie pobawic, o ile ktos pozyczy mi na dluzszy czas wszelakie potrzebne narzedzia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Luke/Piotres wygraja bo maja najfajniejsze "opróżniacze" układów :D . W takim układzie za duzo nie mozna namieszac, by wydajnosciowo wybic sie ponad konkurencje.

 

Moglbym sie pobawic, o ile ktos pozyczy mi na dluzszy czas wszelakie potrzebne narzedzia :D

a skad ty wiesz czy inni nie maja lepszych? nie wiem dokladnie jakiej mocy pompy oni maja i jaka ma moja, ale domniemywam ze nie mam gorszej jak oni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie pisał ale z moim singlem :P

Może takie zrobić porównanie- moc kompresora przez temperature load na np 150 dummy load(np |150W/-35|= 4,29 a np |200W/-35|= 5,71; w tym wypadku 150W kompresy wygrywa) , i oczywiście im liczba mniejsza tym wynik lepszy (wynik w konkursie) :lol:

Pewnie namieszałem, ale klasy SS i AutoC of kors ; ]]]

 

Myśle ze bym coś mógł pokazać jeżeli mi Luke paczke zrobi kiedyś, bo ja to mam pecha i mam ciągłe defekty agregatu ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował dwi kategorie tak jak przedmówca ;) ac i ss tylko trzeba się umówić że w ss i ac używamy kompresorów o takiej samej mocy (najlepiej jak najtańszych :D ) gaz np. propan i tyle reszta dowolna . I jak ? :rolleyes:

 

Edit: I proponuje jeszcze 2kategorie w ss i ac - tempy bez obciążenia i load .

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował dwi kategorie tak jak przedmówca ;) ac i ss tylko trzeba się umówić że w ss i ac używamy kompresorów o takiej samej mocy (najlepiej jak najtańszych :D ) gaz np. propan i tyle reszta dowolna . I jak ? :rolleyes:

 

Edit: I proponuje jeszcze 2kategorie w ss i ac - tempy bez obciążenia i load .

 

reszta dowolna...? czyli moge etylenu uzyc ?:D jak nie to w AC sie nie bawie, bo nie mam co2, w SS czemu propan? nie mozna normalnego i bezpiecznego gazu uzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propan niezbezpieczny ? ;)

 

Już dziewczynki przestańcie mówić, kto ma lepszą pompke, bo te co mamy są o klase ZA dobre do naszych układów. O połowę słabsze niż mam ja i Piotres są wystarczające...

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łapie ktos moją metode ?:P

Wtedy odpada coś jak ta sama moc kompresora :P

 

A, no i jak z termometrami ? :P

ja sobie raczej nie zakupie Chy czy innego Fluke'a :P

 

Kwazor, ja, ryba, piotres, muciek, hinco, Kszonek, hipo, djmatys, wawroch (przepraszam, jesli kogos pominalem).

To ja jeszcze dorzuce :

Alfredzio(z Freoniacza), rhezus, przemek2f, maniakalny, Raven, i pewnie ktoś jeszcze by sie znalazł jak Dioda ; ]

 

Ogólnie jest na w ch.. albo jeszcze więcej ;)

Nie ma szans żeby paru nie załapało sie, wiekszość buduje cos, to co za problem poprostu wziać udział ? ;]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta dowolna...? czyli moge etylenu uzyc ?:D jak nie to w AC sie nie bawie, bo nie mam co2, w SS czemu propan? nie mozna normalnego i bezpiecznego gazu uzyc ?

Lol zapomniałem o drugim gazie :rolleyes: może być etylen tylko u Ciebie będzie zaopatrzenie :D a dlaczego propan jest niebezpieczny :rolleyes: ?

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzuce :

Alfredzio(z Freoniacza), rhezus, przemek2f, maniakalny, Raven, i pewnie ktoś jeszcze by sie znalazł jak Dioda ; ]

 

Ogólnie jest na w ch.. albo jeszcze więcej ;)

Nie ma szans żeby paru nie załapało sie, wiekszość buduje cos, to co za problem poprostu wziać udział ? ;]

przemek2f nic nie pokazuje do dluzszego czasu, Raven juz sie nie bawi wogole w fc, a dioda to juz wogole...

 

Lol zapomniałem o drugim gazie :rolleyes: może być etylen tylko u Ciebie będzie zaopatrzenie :D a dlaczego propan jest niebezpieczny :rolleyes: ?

nie bedzie u mnie zadnego zaopatrywania, zobacz sobie temat "prawie nowego" i jego checi nazakup etylenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odkopuje troche.

 

A co powiecie na konkurs na najtanszego i najlepszego singla ?

 

Np standardowy kompresor to Eda 1/6HP (kazdy moze ją miec za grosze), jakis skraplaczyk,parownik itp.

 

Gaz jeden, np. propan-butan czy cos innego i sprawdzac to na jednym obciążeniu.

 

ciekawa alternatywa dla tych, ktorzy nie mają funduszy na cos mocniejszego.

 

A koszt takiego agregatu powinien sie zmiescic w...100-150zl max ?

 

I zabawa bedzie

To moge startowac :P mam juz gotowy :P (narazie sie nie scigam bo brak czasu i nowy layout bedzie z czasem)

 

Agregat 20zł

Skraplacz 5 zł

parownik 25zł

ssaca 40zł

wymiennik 30zł

gaz 17zł

izolacja 20zl

Elektryka :BEZCENNA :P

 

A całkiem fajne tempy to trzymalo jak na 1/8..

 

Luke pomysł nie jest zły..to ma działac a nie wygladac i dawac frajde a nie swiecic sie jak psu jajca...

 

Edit : stawke warto by podbic do 200zl max chyba ze odlschool i waz techniczny zbrojony zamiast ssacej :P

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit : stawke warto by podbic do 200zl max chyba ze odlschool i waz techniczny zbrojony zamiast ssacej :P

Tylko bez takich ; ]]]

 

Jeżeli będzie taki przedział cenowy do 150 zł ja odpadam ; ]]

nie zamierzam sie w to bawic; ]]

poprostu robimy na tym co jest bez granic cenowych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...