Skocz do zawartości
samedi

10000 Na Bude I Flaki

Rekomendowane odpowiedzi

procesor : E6600

wiatrak: Artic Freezer 7 Pro

plyta: ??? - chyba Asus P5WDH Deluxe

ram: ??? - Corsair XMS2-6400C3 2x1GB

grafa: ??? - jakis X1950XT najlepiej x2

dyski: WD Raptor 74GB 16 cache i 2x Hitachi Deskstar T7K250 NCQ 250GB

dvd: Pionieer 111BK

zasilacz: ??? - Seasonic S12 600W

obudowa: ??? - Antec P180

 

Tam gdzie sa znaki zapytania prosze o wyrazenie aprobaty albo podanie innej propozycji. Zestaw bedzie odrazu podkrecany wiec prosze o podanie czesci ktore niekoniecznie sa dobre na defaultach, ale podkrecone sa najwydajniejsze. Budrzet jest spory mozna popuscic wodze fantazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie odpowiadam na pytanie i robie OT za co przepraszam ale ...

Czy jest sens wydawania tyle na kompa?

Do tego juz niedlugo wyjdzie DX10.0 wiec moze lepiej poczekac z wydawaniem tyle kasy na grafe i kupic cos za max. 1000-1200zl. i przeczekac, w koncu dzisiejsze karty w tej cenie sa bardzo szybkie i wszystko mozna na nich wlaczyc w 1280x1024 z max detalami i nawet z fsaa/af.

Jezeli komp ma sluzyc do grania to moze lepiej kupic konsole? Taki xbox360 jest potezny, ma silna grafe, cpu itd. oraz duzo gier ktore wychodza na blaszaka rowniez wychodzi na xboxa360 + wiele tytulow ktore nigdy nie pojawia sie na blaszaku. Konsola przezyje z 4-5lat a obecny komp na ktory wydasz tyle kasy za rok bedzie juz sredniakiem, za dwa lata bedzie juz za slaby na nowe gry.

 

Nie wiem moze jestem za biedny lub inaczej mysle ale w zyciu nie wydalbym 10k zl. na kompa(no moze jakbym zarabial 10k zl. miesiecznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie przedmówcy, a jakby zrobic tak, kupic E6600 do tego Asusa P5B, i pozostałe częsci które podałeś, oprócz grafy, kupic np. teraz Galaxy 7600GS i czekac asz wyjdzie coś z DX 10, bo szkoda teraz kupowac takiego GX2 czy X1950XTX jak za niedługo wyjdzie DX 10, to moja opinia ale zrobisz jak chcesz

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie odpowiadam na pytanie i robie OT za co przepraszam ale ...

Czy jest sens wydawania tyle na kompa?

Do tego juz niedlugo wyjdzie DX10.0 wiec moze lepiej poczekac z wydawaniem tyle kasy na grafe i kupic cos za max. 1000-1200zl. i przeczekac, w koncu dzisiejsze karty w tej cenie sa bardzo szybkie i wszystko mozna na nich wlaczyc w 1280x1024 z max detalami i nawet z fsaa/af.

Jezeli komp ma sluzyc do grania to moze lepiej kupic konsole? Taki xbox360 jest potezny, ma silna grafe, cpu itd. oraz duzo gier ktore wychodza na blaszaka rowniez wychodzi na xboxa360 + wiele tytulow ktore nigdy nie pojawia sie na blaszaku. Konsola przezyje z 4-5lat a obecny komp na ktory wydasz tyle kasy za rok bedzie juz sredniakiem, za dwa lata bedzie juz za slaby na nowe gry.

 

Nie wiem moze jestem za biedny lub inaczej mysle ale w zyciu nie wydalbym 10k zl. na kompa(no moze jakbym zarabial 10k zl. miesiecznie).

To, ze Ty bys nie wydal tyle kasy na kompa nie oznacza, ze ktos ma tych pieniedzy nie wydac. Gdyby kazdy zyl na jednakowej stopie to nie byloby takiego zroznicowania w produktach jak jest obecnie. ;)

 

 

Co do tematu to wydaje mi sie, ze chlodzenie mozna lepsze wziac (chociaz nie ma tam znaku zapytania :P). Zamiast arctica to Scythe Ninja lub WC sobie zamontowac. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze Ty bys nie wydal tyle kasy na kompa nie oznacza, ze ktos ma tych pieniedzy nie wydac. Gdyby kazdy zyl na jednakowej stopie to nie byloby takiego zroznicowania w produktach jak jest obecnie. ;)

Co do tematu to wydaje mi sie, ze chlodzenie mozna lepsze wziac (chociaz nie ma tam znaku zapytania :P). Zamiast arctica to Scythe Ninja lub WC sobie zamontowac. ;]

Niestety taka jest gorzka prawda :( B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja to bym widział tak:

 

Cpu: E6600

MoBo: Gigabyte GS 965P DS4R albo Asus P5B Deluxe Intel P965 (może są lepsze alternatywy)

Ram: 2x1Gb PDP LLK 800 4-12-4-4

Gfx: 7900GS wystarczy do premiery Dx10

HDD: - .......

AC: Scythe Ninja albo Infinity jak pasuje bezproblemowo

Dvd: .....

Psu: Antec Neo HE 550/Tagan TG500 U25 DE/TopPower 550P3 U12 EZ

Creative X-fi Platinium + Pro Gamer 500 powinno styknąć

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

procesor : E6600

wiatrak: Artic Freezer 7 Pro

plyta: ??? - chyba Asus P5WDH Deluxe

ram: ??? - Corsair XMS2-6400C3 2x1GB

grafa: ??? - jakis X1950XT najlepiej x2

dyski: WD Raptor 74GB 16 cache i 2x Hitachi Deskstar T7K250 NCQ 250GB

dvd: Pionieer 111BK

zasilacz: ??? - Seasonic S12 600W

obudowa: ??? - Antec P180

wiatrak:scythe Infiniti + swap na Fandera 120mm ipare takich fanderów do budy

płyta OK, a jak bez CF czy sLI to może GB DQ6 ??

RAM: 4x1GB :-P

grafa: GX2

2x Raptor 150GB w RAID 0

2x lub wiecej Seagate 7200.10 250 lub 320 też w RAID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jezeli ktos ma lepsze poropozycje co do chlodzenia tez poprosze.

 

Orgiusz

Na lepsza muze szkoda teraz wydawac bo lepiej bylo kase wydac na 24" Della :mrgreen: niz na jakiekolwiek glosniki.

 

EDIT

Jak ktos chce to moze zlozyc cos od poczatku za ta kase.

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym musiał na ten moment złożyć takiego kompa, to wyglądał by prawdopodobnie tak:

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście cena jest bardzo zawyżona - wiadomo KOMPUTRONIK.

 

Do tego ok ~1100zł na dobre WC (Laing DDC, Cooltek Maxistream, bloki Swiftecha, etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...