Skocz do zawartości
art13

Mój Stary Mode Com 350 W Niedaje Rady W Nowym Zestawie -czy 420 W Z Markowego Wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos ma podobny zestaw to prosze o wypowiedzi i podpowiedzi w kwesti zasilacza, podaje kilka moich typów:

 

chiftec 420 W

 

Xilence 500 W

 

i mój największy typ ze wzgledu na cene -tylko nie wiem czy pociągnie: Fortron FSP 400 W

 

dzieki za wypowiedzi

pozdrawiam

 

acha mysle jeszcze o Mode comie 500 W, oto on: Mode Com Feel 500W fan12cm PFC

 

dodam jeszcze, ze mogę przeznaczyć do 150 zetec na zasilacz, chociaż ucieszyłbym się gdybym zmiescil sie w 100 -ce :)

Edytowane przez art13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam pod ten link:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Search&f=54

 

juz nie chce mi sie po raz x pisac dlaczego nie ten fortron, dlaczego ten chieftec tez nie

dlaczego feel nie? bo to budzetówka...

kup sobie modecoma 350w (nowego ze sklepu) lub chiefteca 350w(delte) tez nowego lub to co ja mam w podpisie (komputronik 169zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego niechce kupować, ponieważ taki już mam: Mode Com 350 W. Moj kolega miał Chifteca 380 W na takim samym zestawie i także musiał go wymienic na 450 W, u mnie dochodzi jeszcze kilka urządzen pod usb.

Moze to troche takie marudzenie ale zanim wydam te sto pare lub sto dziesiąt złotych chcialbym to dobrze przemyslec i tak juz mam wyrzuty że tyle wywaliłem na wymiane sprzetu.

W sumie juz mi sie klaruje wybór, prawdopodbnie na 70 % wybiore tego mode coma 500 W lub jesli wylicytuje to jakiegos Chifteka 450 W -boje sie tylko czy wystarczy tych wat ;), ciekawy jest tez Xilence 500 W.

 

 

Dodam jeszcze, że takich jak ja są setki wiec temat chyba tak szybko nie umrze, a mi nie chodzi o to co jest lepsze a co gorsze tylko krótko co może byc najkorzystniejsze, niechce mi sie i szkoda mi czasu na studiowanie parametrów zasilaczy.

 

Mam bardzo czasochłonną pracę i mało czasu na inne rzeczy, dlatego zależy mi tylko na opiniach ludzi którzy przerabiali ten temat w takim zestawie -wystarczy jakies krótkie info typu: miałem podobny dylemat i kupiłem "to i to" jestem zadowolny lub nie jestem, wszystko smiga jak nalezy lub nie i tylko tyle -to chyba niejest aż tak wiele.

 

Poza tym jesli nie o tym to o czym mozna pisac na tym forum?

 

Myslalem ze jesli ktos ma jakis dylemat to moze napisac krotko i zwiezle.

Jesli sie komus bedzie chciało to bede wdzieczny za swoje "trzy grosze" do tematu.

 

:)

Edytowane przez art13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modecom feel 500 W nie, jakby był Codegen 700W to byś wziął ?

fortron 400 W nie - lubia padać ostatnio i to jest stara konstrukcja bardzo słaba 12 jak na 400W mocna 5-tka zupełnie nie do twojego cfg

 

radze poszukać tutaj http://zenfist.pl/pID/274.htm

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Modecoma kupiłem ok 2 lata temu 350 W GTF, bardzo stabilny, po podpieciu sprzet odrazu zaczął mi inaczej śmigać. Jeszcze niedawno smigał na Barthonie 2500 i radku 9800 pro, niebyło zadnych komplikacji.

 

Teraz przy spadku napiecia w sieci niechce startować płyta z podpiętym dvd po wypieciu niema przewaznie zadnego problemu, czasami wystartuje z dvd które troche "popyka" i pojdzie.

 

Mysle juz powaznie o tym modecomie 500 W lub Xilence 500 W tylko nie wiem jaka jest roznica miedzy nimi.

 

Za modecoma z wysylka zaplace 160 zł a za Xilencea 170 pare bez kosztów wysylki poniewaz sklep mam pod nosem -doslownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy spadku napiecia w sieci niechce startować płyta z podpiętym dvd po wypieciu niema przewaznie zadnego problemu, czasami wystartuje z dvd które troche "popyka" i pojdzie.

Mozesz uszkodzic sprzet ta metoda zwlaszcza twardy dysk.

Do czasu wymiany zasilacza radze cos odlaczyc z lini 12v i obnizyc taktowanie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uszkodzic sprzet ta metoda zwlaszcza twardy dysk.

Do czasu wymiany zasilacza radze cos odlaczyc z lini 12v i obnizyc taktowanie CPU.

 

wow !!! tego to niewiedzialem -dzieki za ostrzezenie

 

Klamka zapadla kupuje tego Chifteca, zobaczcie sami jaki wybór cen i sklepów ktore mam w sumie pod nosem

 

Chieftec GPS-450AA-101A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 170 poszukaj chiefteca gps-400 albo modecoma mc-400.

Już lepszy Modecom MC400 niż ten Chieftec.

 

wow !!! tego to niewiedzialem -dzieki za ostrzezenie

 

Klamka zapadla kupuje tego Chifteca, zobaczcie sami jaki wybór cen i sklepów ktore mam w sumie pod nosem

 

Chieftec GPS-450AA-101A

Tjaa, tylko jak ci padnie, to będzie płacz. Chieftec się strasznie zlamił ostatnimi czasy, wiem bo miałem zasiłkę pierwszą i zarazem ostatnią tej chwalonej niegdyś firmy. Teraz każdy ci powie, że nowe Chiefteci dzisiaj produkowane są gorszej jakości od starszych zasiłek i rewizji. Chieftec przynajmniej w moich oczach schodzi na psy. Miałem zasiłkę Chiefteca HPC-420 DF od Sirteca, napięcia na +12V szalały jak głupie, na starym configu (Barton 2600+@3200+, 1GB RAM, Fshit 5600U) 12,40-12,66. A na nowym configu zaliczyłem zonka.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Podpiąłem nie to złącze 4 pin co trzeba, płytka nie wstawała, więc oddałem na gwarę. W sklepie nie sprawdzili, czy śmiga na płytce z s939, wysłali do serwisu i... Po kilku dniach oddali mi kasę:lol:.

 

Dodam, że kumpel ma starą rewizję i chodzi jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zasiłkę Chiefteca HPC-420 DF od Sirteca, napięcia na +12V szalały jak głupie, na starym configu (Barton 2600+@3200+, 1GB RAM, Fshit 5600U) 12,40-12,66. A na nowym configu zaliczyłem zonka.

Mialem tego chiefa i ciagnal spokojnie X2 3800+ @ 2,9 Ghz @1,55V, gf6600gt, dysk 160, dvd, 2X512 BH5 na 3,6V.... wiec nie gadaj takich rzeczy ze na Twoim bartonku i slabej grafie wysiadl... :] napiecie mialem w idle 12,22 w stresie 12,08 i stabilnie tak przy SP2004 na 2 rdzenie...

 

 

Do autora topicu: do 200 zl kup chiefteca GPS-450... da rade spokojnie :)

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...4&grupa=319

 

tutaj masz za 189 + wysylka bedzie akurat 200. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ten chief u mnei ciagnal prawie to samo co wyzej -tylko grafa 7800GT i napiecia spokojnie w normie byly zarowno w idle jak i stress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim serdeczne za wypowiedzi, własnie kupiłem tego Chifteka i w tej chwili czekam na odbiór, dowiedziałem się też że mój kolega także go posiada z tą samą kartą i X2 i jest bardzo zadowolony, zero problemów, wszystko stabilnie pracuje.

 

jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tego chiefa i ciagnal spokojnie X2 3800+ @ 2,9 Ghz @1,55V, gf6600gt, dysk 160, dvd, 2X512 BH5 na 3,6V.... wiec nie gadaj takich rzeczy ze na Twoim bartonku i slabej grafie wysiadl... :]

 

dokladnie ten chief u mnei ciagnal prawie to samo co wyzej -tylko grafa 7800GT i napiecia spokojnie w normie byly zarowno w idle jak i stress

Tjaa, bo pewnie mieliście starszą rewizję. Chiefteci od Sirteca to padaki imho. I nigdy więcej Chiefa nie kupię, czy od Sirteca, czy od Delty. To jak wytłumaczycie, to, że pływał jak szalony na starym configu? Jakaś wybrakowana sztuka? BTW moim następnym zasilaczem będzie jakiś Topower ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dołącze z pytaniem czy mój chieftec 350W GPS kupiony niecały rok temu da rade uciągnąć kompa z ASrockiem dual sata2, Amd athlonem 3700+ san diego, 1gb ddr, galaxy geforcem 7900gs 256mb do tego jeden dysk 160gb dwa napędy dvd,fdd i arctic PRO TC( prawdopodobnie ) i może coś pod usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...