Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

A bedąc przy sterowniakch ati (ver 6.11) - dawno nie miałem ati i ten "interfejs" mi sie nie podoba. Nie mozna zrobic jak u NV ? Prosto funkcjonalnie. Po co tak cudować z tymi opcjami - no nic trzeba bedzie przywyknąć zwłaszcza ze w perspektywie planuje CF

Rozwiązanie: instalujesz sterowniki bez CCC albo jak już masz to odinstaluj samo CCC. W zamian za to zainstaluj "ATI Tray Tools".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowości z zakresu x1950

 

"Firma Sapphire wprowadza na rynek kolejną wysokowydajną kartę graficzną: X1950 PRO Ultimate. Stanowi ona połączenie wydajności kart X19xx oraz ciszy dobranego zestawu chłodzącego, którym jest dobrze znany Zalman VF-900 opierający swe działanie na pracy ciepłowodów."

więcej pod linkiem: http://www.night-modders.com/modules.php?o...mp;allstories=1

 

Szkoda, że nic o cenie nie napisali i dostepności w Polsce :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowości z zakresu x1950

 

"Firma Sapphire wprowadza na rynek kolejną wysokowydajną kartę graficzną: X1950 PRO Ultimate. Stanowi ona połączenie wydajności kart X19xx oraz ciszy dobranego zestawu chłodzącego, którym jest dobrze znany Zalman VF-900 opierający swe działanie na pracy ciepłowodów."

więcej pod linkiem: http://www.night-modders.com/modules.php?o...mp;allstories=1

 

Szkoda, że nic o cenie nie napisali i dostepności w Polsce :mur:

 

w ktr widzialem to wstepnie ~900pln :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można ale różnica jest pomiędzy 950 ,a 710 zł ;) Ciekaw jestem jak z wydajnością (mówię o rzeczywistej, a nie smarkach ) ,czy różnica jest warta tych 250 zł. Za to ja mogę sobie kupić dysk albo pamięć. Nie zdecydowanie nie ;)

 

Wciąż nie mogę ścierpieć tego że wypłacają mi dopiero 10 a już teraz są problemy z dostępnością tych kart :/ (Ehh trzeba zmienić pracę ;) ) A tak na poważnie to D.D. prosiłbym o jakieś testy i nie tylko w 3dmark ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie karta juz na pokladzie :) testy porobie jakies jak zrobie format i postawie nowy system. poniewaz zmieniam neo na 1mb i poki co zmuszony jestem pracowac na modemie 56Kb/s, prosze o cierpliwosc:) a pierwsze wrazenie bardzo mile. karta duuuza, cichutka praca.. miodzio:) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie karta juz na pokladzie :) testy porobie jakies jak zrobie format i postawie nowy system. poniewaz zmieniam neo na 1mb i poki co zmuszony jestem pracowac na modemie 56Kb/s, prosze o cierpliwosc:) a pierwsze wrazenie bardzo mile. karta duuuza, cichutka praca.. miodzio:) pozdrawiam.

Wczoraj okazało się iż jednak karty do lokalnej hurtowni dotarły! I dziś już, też mam Asusa na pokładzie. Potwierdzam wrażenia - wielkie bydle ale za to chłodzenie wykonane perfekcyjnie.

3dmark05- 10470, 3dmark06 - 5006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę w sumie w imieniu kolegi. Otóż posiada On Gf'a 7800GTX'a, który mu już się znudził i szuka czegoś w zamian.

Mimo, że jest on nazwijmy to Fan-Boy Nvidii to udało mi się przekonać do X1950PRO (sam chce kupić 7900GS).

Tylko niestety ostatnio dorwał gdzieś info, że na owej grafie są problemy z cieniami w takich grach jak NFS MW czy Just Cause (na max detalach).

Czy posiadacze tejże grafy mogą zamieścić swoją opinię na ten temat?

(Zdjęcie z, np. MW na full cieniach mile widziane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem testowac Karty Asusa x1950 Pro i Galaxy 7900 gs pod wzgledem temperatury na dwoch chlodzeniach Zalmanie VF900 Cu i Thermalright Hr-03.Temperaturki przedstawiaja ja nastepujaco:

 

Zalmanie VF900 - 1200 obrotow

 

Asus x1950 pro 40' i 55' w 3dmark06

Galaxy 7900 gs 41' i 56' w 3dmark06

 

 

Thermalright Hr-03 + fander fx92 - 900 obrotow

 

Asus x1950 pro 31' i 42' w 3dmark06

Galaxy 7900 gs 33' i 43' w 3dmark06

 

Thermalright Hr-03 pasywnie

 

Asus x1950 pro 41' i 58' w 3dmark06

Galaxy 7900 gs 43' i 62' w 3dmark06

 

Oba uklady grzeja sie podobnie. Karta Asus x1950 pro wydziela troche mniej ciepla niz Galaxy 7900 gs. Do testu uzylem pasty Arctic Silver 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanka ? Jaki zasilacz jest wymagany do 1950pr0 i co ważnejsze dla mnie jakiej karta jest długośći (tego nigdzie nie moge znaleźć :?)

Pół pasywny 430W Toppower daje radę (sprzęt z podpisu + dwa dyski + 4 wentylatory).

Laminat karty ma 23,4 cm ale z tyłu doliczyć należy miejsce dla wtyczki zasilania dodatkowego. W moim przypadku wykorzystałem do tego podłączenia oryginalny kabelek zasilacza (jest dość sztywny) i ledwie mi się udało całość zmieścić w Chieftecu Bx-ie. Musiałem zasilanie wpiąć przed włożeniem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanka ? Jaki zasilacz jest wymagany do 1950pr0 i co ważnejsze dla mnie jakiej karta jest długośći (tego nigdzie nie moge znaleźć :?)

Równo 24cm licząc od śledzia do końca wtyczki zasilania dodatkowego. Sam laminat 22,9. Obudowa chieftec lbx medium. Karta swobodnie sie miesci. Do zasialnia wykorzystałem przejsciówke dostępną w zestawie karty (zasilacz Tagan 430 easycon).

 

[OT] kable od zasilacza do vga (molex, pci-e) mają taki "gruby bajer" na 3/4 długosci - czemu to ma służyc ?

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedzi :). Mam jeszcze pare pytań:

1. jak sie kreci 1950 pro (tak ogolnie) czy po oc jest lepsze od 7900gs oc ?

2. czy w tych kartach za ok 730 zł jest jakaś z cichym chłodzeniem (bo podobno same głośne sa :?). Ja widziałem tylko karte od HiS'a z fajnym chłodzeniem ale cena 1050 zł jest po prostu śmieszna :-|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. czy w tych kartach za ok 730 zł jest jakaś z cichym chłodzeniem (bo podobno same głośne sa :?). Ja widziałem tylko karte od HiS'a z fajnym chłodzeniem ale cena 1050 zł jest po prostu śmieszna :-|.

PowerColor z chłodzeniem arctica - potwierdzam cicha karta. Cena + kurier + pobranie 798zł. Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. czy w tych kartach za ok 730 zł jest jakaś z cichym chłodzeniem (bo podobno same głośne sa :?). Ja widziałem tylko karte od HiS'a z fajnym chłodzeniem ale cena 1050 zł jest po prostu śmieszna :-|.

Ausu 1950 Pro jest niemal niesłyszalny. Jeśli jest rozsądnie ustawiony to przebija go hałas obrotów dysków 120 maxtora a temp nie rośnie powyżej 50 stopni. Dodatkowo dmucha na tył obudowy tak, że po wyjęciu śledzia na karcie wywala ciepłe powietrze poza obudowę. Nie jest to może to samo co w Hisie bo nie ma osłonki aż do śledzia ale sprawdza się całkiem nieźle i nie kosztuje dodatkowo 300zł. Zresztą kawałek przezroczystego opakowania np po wentylku i już estetycznie wydłużona osłonka osłonka do samego śledzia gotowa :).

 

PS: Ten gruby bajer to kawałek żelaza (zdajsie magnesiku zresztą) mający zmniejszać zakłócenia generowane przez inne komponenty i osobne linie zasilające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Ten gruby bajer to kawałek żelaza (zdajsie magnesiku zresztą) mający zmniejszać zakłócenia generowane przez inne komponenty i osobne linie zasilające.

 

To się nazywa pierścień ferrytowy chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem z markami. byl format, swiezy system, stery z plyty, profile w ati try tools na max speed ustawilem i najwiecej mialem ok 9300pkt. zmienilem kilka razy stery na zero pointy, 6.11, i teraz wynik stanal na 8300. niby to tylko mark, ale kurcze chcialbym ta granice 10k przekroczyc. to moj pierwszy radeon i moze cos zle robie.. jakies sugestie od doswiadczonych w ATI uzytkownikow? pozdrawiam.

 

edit: 3dmark05 oczywiscie :wink:

Edytowane przez mumin34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Wam regulacja prędkości wentylatora w zależności od temperatury? Opcje stosowne zaznaczyłem , temp ustawiłem a jak karta osiągnęła 70 stopni to nadal wentyl krecił się jak bez obciążenia :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

@Zigi: u mnie podobnie, korzystam z manualnej bo ta automatyczna opierajaca sie na temp nie dziala. u mnie 20% normalnie i 50% wiatraczka w grach.

 

mam problem z gothikiem3. sciagnalem wczoraj demko w celach benchmarkowych i oto co ujrzalem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45a961df9b42d4bd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1fd5bd0bd623467.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ca964edd2a2b234.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d988ff047390ec3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df936ac0c1f45836.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0ca98b43683cb96.html

 

karta oczywiscie bez oc, nie grzeje sie, profile w ati TT na auto balanced. grafika ustawiona na medium, 1024x768. nie mam pomyslow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.....dostepnosc x1950PRO na AGP jest zerowa. pierwszy egzemplarz na AGP w e-shopie zauwazylem w sklepie w ..... holandii :) cena 239E :/

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

@Zigi: u mnie podobnie, korzystam z manualnej bo ta automatyczna opierajaca sie na temp nie dziala. u mnie 20% normalnie i 50% wiatraczka w grach.

 

mam problem z gothikiem3. sciagnalem wczoraj demko w celach benchmarkowych i oto co ujrzalem:

 

karta oczywiscie bez oc, nie grzeje sie, profile w ati TT na auto balanced. grafika ustawiona na medium, 1024x768. nie mam pomyslow...

 

Podstawowa sprawa - inne sterownimi tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.....dostepnosc x1950PRO na AGP jest zerowa. pierwszy egzemplarz na AGP w e-shopie zauwazylem w sklepie w ..... holandii :) cena 239E :/

Ja dlatego stracilem cierpliwosc i przesiadam sie na PCIE ;) Teraz jest dobry moment, bo procki tanie jak barszcz :)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulatory napiec na ATI x1950 pro nagrzewaja sie do bardzo duzych temperatur. Trzeba uwazac ze zmiana chlodzenia zeby o nich pamietac i odpowiednio schlodzic. Sa bardzo malych rozmiarow i slabo sie trzymaja na nich radiatorki. Wygladaja jak male rdzenie. Wiekszosc radiatorkow na pamieci nie pasuje gdyz zawadza o inne elementy elektroniczne.

 

post-106925-1165151126_thumb.jpg

 

 

Regulatory napiec dla rdzenia

Dołączona grafika

 

temperatura regulatora po 2 minutowej pracy w tybie 3D

Dołączona grafika

 

 

 

Regulator napiec dla pamieci

Dołączona grafika

 

 

temperatura regulatora po 2 minutowej pracy w tybie 3D

Dołączona grafika

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa - inne sterownimi tak samo?

zer0pointy to samo.. sprobuje jakies ze stronki amd/ati jak najnowsze..

 

EDIT: 6.11 ze stronki ati pomogly. juz jest ok, tylko z wydajnoscia slabo, ale to juz raczej kwestia ramu. dzieki za pomoc. pozdrawiam.

Edytowane przez mumin34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

@Zigi: u mnie podobnie, korzystam z manualnej bo ta automatyczna opierajaca sie na temp nie dziala. u mnie 20% normalnie i 50% wiatraczka w grach.

To spory mankament. Opcja jest a nie działa a jakby nie patrzeć przydatna byłaby wielce. Ręczne przestawianie prędkości wentylatora jest dość upierdliwe :| Ciekawe czy Asus coś z tym zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...