Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

Witam ja trochę OT

 

1. Czy mój Tagan 430'ka pociągnie dwa x1950pro - aktualnie pierwszy to powercolor, drugi - jeszcze nie wiem.

mój konfig: san diego 4000+ podgoniony na 3000MHz, 2x samsung, 2 giga ramu, płyta Ati z CF - pci-e x8 oba gniazda, itp.

 

2. Czy ewentualnie sprzedać i dołozyc do 8800gts ?

 

3. Po proszę o rekomendowane WWW z "kalkulatorem mocy"

 

thx

brac 8800gts, niekoniecznie bedzie 2 razy lepszy, ale na pewno bedzie ciszej, chlodniej itd i prady mniej to wszystko zje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brac 8800gts, niekoniecznie bedzie 2 razy lepszy, ale na pewno bedzie ciszej, chlodniej itd i prady mniej to wszystko zje

Pierwsze słyszę że 8800GTS mniej bierze od X1950PRO Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda porównanie prądowe: 2x1950pro vs 8800gts ?? Bo chyba o to chodziło koledze "amapi3d"

Kiedyś ... gdzieś ... widziałem porównanie mocy i wynikało z niego że 8800 bierze ok 90 W a X1950PRO 66 W (z zegarem chyba 594 więc wersje 574 są mniej wymagające )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Pierwsze słyszę że 8800GTS mniej bierze od X1950PRO

jeden 8800gts bierze na pewno wiecej mocy niz jeden x1950. Jednak gdy radki sa dwa sytuacja jest zgola odmienna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasiłki, nie wiem jak sprawdzi się Twój Tagan, ale kombinowałem z dwoma X1950PRO 256MB w CrossFire na Chieftecu 450AA. Do tego był X2 4000+ 2GB ram (2 kości) DVD-RW i dwa dyski twarde. Niestety, komp działał, ale tylko w idle. Jakakolwiek próba odpalenia czegoś co wymagało 3D lub obciążało grafikę powodowała bsody, freezy i restety. Tak więc Chieftec został wymieniony na 620W Pentagrama i jak ręką odjął.

 

===========================================================

Dobra mam małe pytanko.

Stawiałem na świerzo system po wymianie grafy. Mam pytanie, jakie sterki polecacie. Zapakowałem wszystko co mi przyszło do głowy, na płytce mam Catalysty 7.4, zassałem Cat 7.7, potem Omegi, NGO i DNA. Koniec końców muszę jeszcze raz przeinstalować system bo się już syf zrobił, ale nadal nie wytypowałem zwycięzcy. Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znów pojawiły się GeCube'y x1950xt 512MB i z ciekawym chłodzeniem za ok 700zł i są dostępne w wielu sklepach!!! Ja zamówiłem TUTAJ. Najtaniej wylukałem za 695zł (ale nie w moim mieście). IMO to opłacalny zakup, co o tym sądzicie???

 

EDIT: Najpierw chciałem sobie kupić 8800gts, ale cena (za wersje 640mb) i jeszcze parę innych czynników sprawiła, że zacząłem oglądać się za POwerColor x1950pro 512mb z Accelero. Ostatecznie jednak kupiłem to co kupiłem i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znów pojawiły się GeCube'y x1950xt 512MB i z ciekawym chłodzeniem za ok 700zł i są dostępne w wielu sklepach!!! Ja zamówiłem TUTAJ. Najtaniej wylukałem za 695zł (ale nie w moim mieście). IMO to opłacalny zakup, co o tym sądzicie???

 

EDIT: Najpierw chciałem sobie kupić 8800gts, ale cena (za wersje 640mb) i jeszcze parę innych czynników sprawiła, że zacząłem oglądać się za POwerColor x1950pro 512mb z Accelero. Ostatecznie jednak kupiłem to co kupiłem i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Cena całkiem przystępna jak na 512 i XT. Chociaż nie przepadam za GeCubem osobiście. Dziwi mnie nieco niskie taktowanie pamięci, tylko 700MHz, a z tego co kojarze u sąsiada na MSI 1950XT 512 jest taktowanie 750 albo 775. Generalnie stając przed wyborem GeCube czy PowerColor brał bym PowerColorka. No ale czekamy na karte, napisz jak sie sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena całkiem przystępna jak na 512 i XT. Chociaż nie przepadam za GeCubem osobiście. Dziwi mnie nieco niskie taktowanie pamięci, tylko 700MHz, a z tego co kojarze u sąsiada na MSI 1950XT 512 jest taktowanie 750 albo 775. Generalnie stając przed wyborem GeCube czy PowerColor brał bym PowerColorka. No ale czekamy na karte, napisz jak sie sprawuje ;)

Powiem szczerze, że nawet nie zwróciłem uwagi na to, że pamięc jest niżej taktowana. Może będzie można ją podkręcić. A jeśli nie (niech mnie ktoś porawi jeśli się mylę) taktowanie ramu nie wpływa chyba mocno na wydajność grafiki? Na r9800pro i x800xl podkręcenie pamięci (w przeciwieństwie do GPU) dawało mi tylko lepsze samopoczucie, bo wzrost wydajności raczej był znikomy. Wrażeniami z użytkowania karty postaram się podzielić ok piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nawet nie zwróciłem uwagi na to, że pamięc jest niżej taktowana. Może będzie można ją podkręcić. A jeśli nie (niech mnie ktoś porawi jeśli się mylę) taktowanie ramu nie wpływa chyba mocno na wydajność grafiki? Na r9800pro i x800xl podkręcenie pamięci (w przeciwieństwie do GPU) dawało mi tylko lepsze samopoczucie, bo wzrost wydajności raczej był znikomy. Wrażeniami z użytkowania karty postaram się podzielić ok piątku.

Kupując swojego X1950PRO wachałem się z wyborem pomiędzy X1950PRO 512MB 580/1400 a X1950PRO ULTIMATE 256MB 580/1600, na szybko odpaliłem smarka 05 na kartach, 10k na zwykłym i 10700 na Ultimate. Czyli jak na to nie patrzeć 7% przyrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując swojego X1950PRO wachałem się z wyborem pomiędzy X1950PRO 512MB 580/1400 a X1950PRO ULTIMATE 256MB 580/1600, na szybko odpaliłem smarka 05 na kartach, 10k na zwykłym i 10700 na Ultimate. Czyli jak na to nie patrzeć 7% przyrostu.

No cóż, postaram się pokręcić coś, w końcu to xt, więc powinienem coś wycisnąć z tych pamięci choćby z racji mocniejszego układu zasilającego vram. Być może te "1400MHz" to błąd, który zamieścił dystrybutor i sklepy go powieliły w swoich opisach, w techplanet już jest 1800MhZ napisane przy tej karcie, co jest wartością standardową dla x1950xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie z radeona x800 na x1950xt warto zrobić format? Na niekręconym (reszta jak w sigu) mam 11500 e-penisów w 3dmarku05, to chyba troche mało? Napięcia na 12V (z miernika) to 12,18V idle, 11,81V stress (najniższe zaobserwowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Czy po zmianie z radeona x800 na x1950xt warto zrobić format? Na niekręconym (reszta jak w sigu) mam 11500 e-penisów w 3dmarku05, to chyba troche mało? Napięcia na 12V (z miernika) to 12,18V idle, 11,81V stress (najniższe zaobserwowane).

mysle ze nie warto. wynik chyba w normie bo procek sredni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koen

Daj se spokój z tym "formatowaniem". Format jest sens robić przy zmianie płyty głównej .. ale karta graficzna .. i to jeszcze tej samej firmy ... i do tego z niewiele straszej na nieco nowszą ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie oc x1950pro. Mianowicie mam karte firmy Asus i za chiny nie moge zmusic jej do jakiegokolwiek oc!!! Jedno oczko wgóre i czarny ekran. Ati tool odpada. Może ktoś ma jakiś złoty sposób.

 

Jeśli pytanie padło już w tym topicu to sorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIemqa Gdzie kupie najtaniej x1950xt 512.Na allegro jest wersja 256mb za 650zł a ja wole 512.pozdro

Troche się spóźniłeś, jeszcze przedwczoraj możnabyło kupić x1950xt 512 GeCube'a za ok 700zł, dziś już min 50 zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: Sapphire X1950PRO 52MB PCIEx

 

Objawy: Wyskoie temperatury rdzenia i GPU, głośna praca wentylatora, słabiutkie OC.

 

Recepta: ZEROtherm GX815

 

Postanowiłem zmienić sobię chłodznko na moim X1950. Pod uwagę brałem Zalmana VF900 lub ZEROtherma GX815. Są w podobnej cenie i podobne konstrukcyjnie. Fajnie się złożyło, gdyż miałem możliwośc przetestowania obydwu i wybrania jednego.

 

I tak:

Standartowa suszarka:

OC GPU 615 MEM 700

IDLE 46C STRESS 68C

No i głośno :razz:

 

ZALMAN

OC GPU 640 MEM 740

IDLE 39C STRESS 62C

Cisza :lol2:

 

ZEROtherm

OC GPU 640 MEM 740

IDLE 40C STRESS 59C

Czy ja mam entylator ???

 

Jest cicho, jest OC, jest fajnie, kupiłem ZEROTherma, w dodatku udałomi się go kupić za 58pln (sklep = 130pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis mod do 1950xt??

A po co Tobie mod do X1950Xt skoro ona ma programowa zmiane napiec?? Jakiej firmy jest karta??

Pokaz fotke karty. Jezeli na samym koncu tej karty w okolicach zlacza zasilania jest radiatorek na cala szerokosc a potem miedzy rdzeniem gpu ai wlasnie radiatorkiem jest 5-7 czarnych ukladow to wtedy musi miec zmiane napiec programowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam x850xt pe chlodzone abbadonem gpu, bedzie pasowalo do x1950?

Przypuszczam ze rozstawo otworow jest taki sam jak w nowszych kartach ati. X1950 na wodzie sie za mocno nie grzeje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male co nieco konfratacja 1950XT 256 z 8600GT SLI

http://www.tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=11

w przysz lym tygodniu na radka pojdzie hr3 i zobaczymy jak vgu sie podniesie i jak mu to da w konfratacji z 1gh/1ghz 8600gt SLI

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male co nieco konfratacja 1950XT 256 z 8600GT SLI

http://www.tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=11

w przysz lym tygodniu na radka pojdzie hr3 i zobaczymy jak vgu sie podniesie i jak mu to da w konfratacji z 1gh/1ghz 8600gt SLI

Wybacz, zwykle się nie czepiam, ale to już lekka przesada - polecam popracowć przynajmniej nad interpunkcją.

 

Stary Radek daje radę, za 709zł kupiłem nówkę z 512mb miesiąc temu.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...