Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak robie i nic to nie daje...a o sterach do powercolor'a nic mi nie wiadomo, w pudelku z karty byly tylko zwykle stery do grafy i płytka power DVD ...

napisalem tylko, ze w przypadku asusa zastosowano takie rozwiazanie.. liczylem na cien szansy, ze analogicznie jest w przypadku powercolora. niech zatem wypowiadaja sie w tej kwestii uzytkownicy powercolorow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, jak zmniejszyć obroty na chlodzeniu karty, mam radka x1950pro od powercolora z chłodzeniem accelero...w atitool zmieniam te obroty ale to nic nie daje :? noi wiatrak chyba chodzi caly czas na ful bo jest dość głośny,zmiany w ati tray tools też nic nie dają...

W Riva Tuner też nie działa. Ja nie musiałem instalować "enhanced display driver" z płyty by ustawiać ręcznie prędkość obrotów ,ale jest to niezbędne by obroty zwiększały lub zmniejszały się automatycznie względem temperatury. Spróbuj najnowszą Rive Tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taki problem to pozostaje edycja biosu i ustawienie tego w biosie grafy. Nie jest to trudne i przede wszystkim dziala.

 

Bump biosu ->rabit (najnowsza wersja potem juz tylko Ati win flashi nie regulacja dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Riva Tuner też nie działa. Ja nie musiałem instalować "enhanced display driver" z płyty by ustawiać ręcznie prędkość obrotów ,ale jest to niezbędne by obroty zwiększały lub zmniejszały się automatycznie względem temperatury. Spróbuj najnowszą Rive Tuner.

Najnowszy riva tuner też nie dziala.

 

Skoro jest taki problem to pozostaje edycja biosu i ustawienie tego w biosie grafy. Nie jest to trudne i przede wszystkim dziala.

 

Bump biosu ->rabit (najnowsza wersja potem juz tylko Ati win flashi nie regulacja dziala.

Mogłbyś to jakoś dokładniej opisac albo zapodać linka gdzie to jest odpowiednio opisane bo w tym jestm kompletnie zielony?

I czy ewentualne uszkodzenie karty podczas edycji BIOSu bylo by uznane na gwarancji? Pytam tak na wszelki wypadek.

 

Karta jest na gwarancji więc moze oddać ja na gware i niech w serwisie się martwia tym wiatrakiem. Myślicie że takie cos można oddać na gware?

Edytowane przez Gimliś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios pewnie bedzie dobry.

Raczej kwestia jest taka ze nie musisz tego robic. Wystarczy ze za pomoca atitoola sicagniesz swoj bios wyedytujesz go w rabitcie i zaladuje do karty spowrotem. Bez koniecznosci kombinowania z innym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios pewnie bedzie dobry.

Raczej kwestia jest taka ze nie musisz tego robic. Wystarczy ze za pomoca atitoola sicagniesz swoj bios wyedytujesz go w rabitcie i zaladuje do karty spowrotem. Bez koniecznosci kombinowania z innym biosem.

Aha, tylko jak go mam wyedytować znaczy się co mam zmienić względem oryginalnych ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno zadzialac ale 100% gwarancji na to nie ma.

Tak BTW to cos jest skopane z tymi obrotami.

Takarta sie prawie wogole nie grzeje 40-50 max a tu od razu 70*C.

Tam masz taka kratke PMW czy jakos tak zobacz czy zmiana cyfry na nizsza daje zmiana parametrow na rozszadne. Czyli np 35%--40*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno zadzialac ale 100% gwarancji na to nie ma.

Tak BTW to cos jest skopane z tymi obrotami.

Takarta sie prawie wogole nie grzeje 40-50 max a tu od razu 70*C.

Tam masz taka kratke PMW czy jakos tak zobacz czy zmiana cyfry na nizsza daje zmiana parametrow na rozszadne. Czyli np 35%--40*C.

Tak, w tej kratce PMW standardowo jest ustawione na 9, co dajne przykładowo 15% przy 35 stopniach, jak dam na 20 to mam 30% przy 35 stopniach. Dla każdej temperatury jest ustawione to PMW na 9 także każde będe musiał pozmieniać.

Jak uważasz, jak to najlepiej poustawiać? Tak jak napisałeś wcześniej 35%--40*C i resztę analogicznie do tego?

 

Jeszcze jak dam "optimize" to te wartości zmieniaja się na takie:

post-144911-1189600716_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuje wgrać ten BIOS...tylko jeszcze jedna rzecz mnie gnębi, jak otwieram ten zgrany BIOS rabitem, wyskakuje komunikat " BIOS CRC is INCORRECT", daje "ok" i mogę robić z BIOSem co chcę. Tylko czemu ten komunikat wyskakuje? BIOS CRC is INCORRECT - BIOS jest niepoprawny, ale przecież to jest ten co mam obecnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuje wgrać ten BIOS...tylko jeszcze jedna rzecz mnie gnębi, jak otwieram ten zgrany BIOS rabitem, wyskakuje komunikat " BIOS CRC is INCORRECT", daje "ok" i mogę robić z BIOSem co chcę. Tylko czemu ten komunikat wyskakuje? BIOS CRC is INCORRECT - BIOS jest niepoprawny, ale przecież to jest ten co mam obecnie :blink:

Masz starsza werjse Rabit'a sciagnij nowsza. Komunikatem nie masz sie co przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje ze bede stal przed tym samym problemem bo karta czeka tylko na nowe chlodzenie i montaz. Zassalem chyba najnowszego rabita 2.2.1, sciagnalem na razie bios z techpowerup no i niestety nie ma opcji Optimize a calosc przedstawia sie tak:

post-122362-1189614833_thumb.jpg

 

 

Dla testu sciagnalem wersje rabita 2.0 i u mnie otwiera bios bez zadnych bledow!

Edytowane przez Kooz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoim x1950xtx. Mianowicie chodzi o to, ze wszystko ladnie sie podkreca, testowane w markach, grach itp - jest stabilnie, 0 artefaktow temp tez nie najgorsze, 90 stopni nie przekracza ;), ale gdy zapisze ustawienia (ati tool, att) i zrestartuje komputer, wejdzie do windowsa, to po paru chwilach, jak atitool zaladuje poprzednio zapisane ustawienia, dostaje black screena. Moim zdaniem nie do konca laduja sie ustawienia napiecia na gpu, no ale to tylko moje przypuszczenia.

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowane trzy coolery na grzlce 1950xt

http://www.tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=20

w sobote ilub nidziele dojdzie jeszcze Arctic cooling s1/s2 na tej grzałce.

O ile zalman na 8600GT z modem@GPU spisywał sie bardzo dobrze na ta grzlke jest juz niewystarczający.HR-3 rewelacja,V1 ultra tak sobie zaleznie od ustawienia wiatraka 5V lub 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamontowalem Accelero X2 na swoim X1950 Pro i od razu byl montaz do PC no i jest cisza, msylalem ze bedzie huragan jak niektorzy tu pisza ale cale szczescie nie. Wczesniej mialem X800GT z chlodzeniem Pentagrama i Accelero X2 jest ciut glosniejszy ale naprawde nie wiele. Jestem zadowolony bo myslalem ze bedzie gorzej.

 

EDIT:

Czy ktos wie czemu gdy w ATITool rusze suwak od pamieci choc troche to od razu zapala sie czarny ekran a komputer dalej chodzi i pomaga tylko reset?

Edytowane przez Kooz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Czy ktos wie czemu gdy w ATITool rusze suwak od pamieci choc troche to od razu zapala sie czarny ekran a komputer dalej chodzi i pomaga tylko reset?

Settings-x1000 overclocking- zahacz "use driver level overclocking" Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Dziala ale pojawia sie kolejny problem, po podkreceniu karty ze standardowych 600/700 na 650/750 i odpaleniu 3dmarka01 na 3 tescie ze smokiem jest zwis i smark dalej nie idzie pomaga tylko reset lub szybkie wyjscie do windowsa. Kompletnie nie wiem o co chodzi. Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Dziala ale pojawia sie kolejny problem, po podkreceniu karty ze standardowych 600/700 na 650/750 i odpaleniu 3dmarka01 na 3 tescie ze smokiem jest zwis i smark dalej nie idzie pomaga tylko reset lub szybkie wyjscie do windowsa. Kompletnie nie wiem o co chodzi. Jakies sugestie?

Tak to koniec karty. Ma za malo woltow aby dalej poszlo. To jest bolaczka X1950GT/PRO

Pomoc moze tylko Vmod ale tez nie za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie mozna sie pozegnac z jakim kolwiek kreceniem? Troche to dziwne bo znajomy ma GT i kreci mu sie jak Pro w standardzie, do tego latam wlasnie po stronkach i czytam i ludzie kreca te karty np do 675/850...dziwna sprawa bo karta kosztuje nie malo a zadnej radochy z krecenia i lepszych wynikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie mozna sie pozegnac z jakim kolwiek kreceniem? Troche to dziwne bo znajomy ma GT i kreci mu sie jak Pro w standardzie, do tego latam wlasnie po stronkach i czytam i ludzie kreca te karty np do 675/850...dziwna sprawa bo karta kosztuje nie malo a zadnej radochy z krecenia i lepszych wynikow...

 

PRO to podkrecony GT to samo PCB tylko takty rozne (wlotaz gpu i pamieci taki sam prawdopodobnie).

 

Nio wlasnie wiem ze niektorzy kreca sporo wyzej. To tez mnie zastanawia. Max jaki mialem na pamieciach to bylo okolo 720-725MHz rdzen poszedl na ponad 700 MHz. To dla mnie i tak za malo.

Mozliwe ze chlopaki sie ostro timingami bawia i stad te wyniki.

Zrzuc swoj bios i rozpakuj go w Rabitcie i zobacz czy mozna timingi zmieniac.

 

Na temat tego radka jest sporo na necie:

-na extreme systems jest caly temat wlacznie z tym jak krecic, bisoy rozne sa itp.

 

BTW do krecenia najlepsza jest seria X1800/X1900/X1950xt,xtx z sofrowa regulacja napiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zapodac linka do tematu o ktorym wspominasz? Chetnie poczytam wiecej o tym.

Wlasnie patrze na swoj bios i w Clocking VDDC jest na 1.300V a w zakladce Memory to co jest w rozwijanej liscie moge dowolnie zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zapodac linka do tematu o ktorym wspominasz? Chetnie poczytam wiecej o tym.

Wlasnie patrze na swoj bios i w Clocking VDDC jest na 1.300V a w zakladce Memory to co jest w rozwijanej liscie moge dowolnie zmieniac.

klik

Vmod 1

Vmod2

 

Twoja grafa ma chyba to lepsze pcb z ktorego mozna wiecej wycisnac, ale jest slabsze. Po wiekszym OC i dluzszym uzytkowaniu pada grafa wiec uwazaj.

 

Vmod kolejny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, wczoraj/dzisiaj bawię się swoim nowym x1950xt i na tą chwilę rdzeń idzie 680 na Accelero x2 z temp. max 70-75C.

 

Z kolei do pamięci suwak w ATT jest zablokowany w górę.

 

Zastanawiam się czy ta opcja "Settings-x1000 overclocking- zahacz "use driver level overclocking" mi pomoże, ale nie mogę jej znaleść

w ustawieniach ATT? Późno już.

 

Czy możliwość jej zmiany jest tylko przy instalcji ATT?

 

Czy może jest ona zagrzebana gdzieś w opcajch samego programu??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mib - dziekowa za linki, teraz mam tylko metlik w glowie hehe, nie wiadomo co lepsze, vmod jakos mnie zbytnio nie przekonuje, moze lepiej jakis przerzezbiony biosik?

 

@ kardas - atitool->settings->x1000 overclocking->patrz screen nizej

post-122362-1189724312_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...