Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ze nie reklamuj jej. Na starcie masz lepsze takty niz niektorzy po OC :wink:

$0MHz za free to dobry wynik. :]

Hmm a co z temperaturą? 42C na luzie to duzo malo srednio? a 64C w grze?

 

Ten ICEQ niby ma chlodzic tak ze na luzie karta ma 30 C :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , ale nie umiem biosu wygrywać nie mam dyskietki , czy ktoś jakoś hardwerowo zwolnił tego accelero ? bo przejściówki z tej idiotycznej wtyczki accelero na 3 pin lub molex lub cokkolwiek chyba nie ma na rynku :damage_wall: .

ATIWINFLASH i pozamiatane. Mozna jeszcze zrobic pendriva bootowalnego ;]

Edytyuj bios i wgraj go raz jeszcze.

 

Nie ma sie co przejmowac ta wtyczka. Na karcie masz 3 piny, jak zdejmiesz ten plastikowy element zostaja 3 piny, podlaczenie banalne. We wtyczce od wentyla dolaczasz zwykla wtyczke 3 pinowo tylko musisz wyciac jeden z pinow i pozamiatane. Nice&Easy

 

 

 

Hmm a co z temperaturą? 42C na luzie to duzo malo srednio? a 64C w grze?

 

Ten ICEQ niby ma chlodzic tak ze na luzie karta ma 30 C :>

Troche sporo jak na iceq i do tego ten rdzen ktory sie malo grzeje. Zobacz innym progsem, zmien paste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Accelero S1 już w drodze, mam nadzieję że bez wiatraka karta się nie ugotuje po podkręceniu :D

Na standardowym chłodzeniu Sapphire'a chodzi spokojnie na 600/1400 i nawet nie grzeje się przy tym zbytnio, zobaczymy co będzie po zmianie na pasywne chłodzenie - najwyżej odkręcę kartę do defaultowych taktów. Ale tego wycia co jest na zwykłym wiatraku dłużej nie zniesę :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to pierwszy mój post na tym forum. Od tygodnia mam grafę Sapphire X1950GT na AGP. Przesiadłem się na nią z GF7600GS Gigabyte z pasywnym chłodzeniem. Pierwsze wrażenie, wentylator jest niesamowicie głosny. Ale coś za coś, na standardowym chłodzeniu karta chodziła stabilnie na 608/1592 zamiast fabrycznych 500/1200. Temperatura rdzenia dochodziła do 70st. Podkręcenie karty dało oczywiscie lepszy wynik w 3DMark03 13725->15765 przy nieruszanej częstotliwości AGP. Wczoraj wieczorem zamontowałem pasywne chlodzenie Accelero S1 i nastała cisza. Co ciekawe temperatura rdzenia nie przekracza 50st. Jak dla mnie rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Przemek_PC - no to fajnie ;) widze ze tylko ja mam problemy z osiagnieciem w przyzwoitej wydajnosci mojego X1950Pro na AGP . Zainstaluj demko UT3 i powiedz jak Ci smiga ;) jestem ciekaw bo u mnie sa pewne problemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartą to były szopki. Generalnie kupiłem ją jako upgrade do mojego nieco już wyslużonego kompa z Bartonem 2500 na płycie Gigabyta na KT400. Okazało sie jednak, że X1950GT ma mniejszą wydajność od poprzedniczki GF7600GS. Na GF uzyskiwałem w 3dmark03 7900pkt a x1950 zaledwie 6900. Coś się ze sobą gryzło najwidoczniej. Udalo mi się jednak tanio wyrwać PIV (100zł) do tego dokupilem Asrocka i założyłem DDR-y w dualu z poprzedniej płyty. Wynik od razu podskoczył na ponad 13000pkt. Po podkręceniu karty i procka na 3,6 jest już ponad 15600pkt. Może masz problem podobny do mojego czyli gryzienie sie plyty z kartą?

Edytowane przez Przemek_PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za tą cenę to całkiem niezła karta napisz ile wyciągasz w 3DM05

w 05 poszlo 8764 a w 06 to 5034

 

ale bardziej mnie zadowolila predkosc w grach, w gothicu 3 wkoncu moge grac na pelnych detalach

 

a ostatnio odpalilem demo call of duty 4, plynnie idzie

 

zainstalowalem catalysty 7.10 i podkrecilem rdzen na 500@600 w 3dm 05 poszlo na 9307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam x1950gt sapphire.

Kto mi powie gdzie w windowsie ustawia sie obraz kolorowy żeby był na TV. Przełączanie PAL... nic nie daje.

Przy ładowaniu windy plansza jest w kolorze. Potem pulpit już cz/b (także nie wina kabla)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to pierwszy mój post na tym forum. Od tygodnia mam grafę Sapphire X1950GT na AGP. Przesiadłem się na nią z GF7600GS Gigabyte z pasywnym chłodzeniem. Pierwsze wrażenie, wentylator jest niesamowicie głosny. Ale coś za coś, na standardowym chłodzeniu karta chodziła stabilnie na 608/1592 zamiast fabrycznych 500/1200. Temperatura rdzenia dochodziła do 70st. Podkręcenie karty dało oczywiscie lepszy wynik w 3DMark03 13725->15765 przy nieruszanej częstotliwości AGP. Wczoraj wieczorem zamontowałem pasywne chlodzenie Accelero S1 i nastała cisza. Co ciekawe temperatura rdzenia nie przekracza 50st. Jak dla mnie rewelacja.

Mam tą samą kartę tyle że na PCI-E i właśnie zamontowałem dzisiaj Accelero S1 (ale cholerstwo upierdliwe w montażu :mur: ) tyle że mam ciut wysokie temperatury - 45C bez obciążenia w necie, do 59C w stresie (2 godz w Medal of Honor Airborne). Zmieniałeś pastę na jakąś inną czy na tym standardowym glucie trzymasz?

Karta u mnie jest ustawiona na 600/1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w poprzednim tygodniu montowałem S1 na swojej. W idle mam ok 37, w stresie max 53C. Karta wykręcona ze standardowych 600/1300 na 650/1450.

 

Co do pasty to wskutek (jak wspomniałeś) upierdliwego montażu (po złożeniu całości odpadł radiator z pamięci) zamieniłem fabrycznego gluta na AS5 ;]

 

Daj lekki nawiew i tempy spadną ;]

Edytowane przez kica1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym w temacie o wiedzminie, zapytam i tutaj. rozjezdzanie sie tekstur to wina sterow prawda? ktos gra w wiedzmina i nie ma najmniejszych problemow? u mnie jest to tylko w cutscenkach, i to tez na samym poczatku jak Geralt lezy na wozie, i teraz pod Wyzima to samo, tylko wiecej i bardziej denerwujaco:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_PC - no to fajnie ;) widze ze tylko ja mam problemy z osiagnieciem w przyzwoitej wydajnosci mojego X1950Pro na AGP . Zainstaluj demko UT3 i powiedz jak Ci smiga ;) jestem ciekaw bo u mnie sa pewne problemy .

Hmm jakie problemy? Ja zainstalowałem i śmiga na max detalach i rozdziałce 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zdemontowalem radiator z takiej 1950gt

 

post-150585-1193516413_thumb.jpg

 

wymienilem paste z fabrycznej na arctic silver ceramique

 

natomiast zacziekawily mnie pamieci sadzilem ze na pokladzie ujrze hynixy a tu sa jednak samsungi

 

tylko zastanawia mnie jak sprawdzic ich czas dostepu?

 

zpisalem z jednej kosci nadruk:

 

samsung 725

k4355323qi-bc14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka mam pytanie ile pradu pobiera Radeon x1950 Pro 512 mb AGP w spoczynku i stresie ?

 

Mam dziwny problem w Obku,jak walcze z potworami ,to czasem na nich pokazuje się jakiś biały kwadrat,badz czerwony.Nie mam popjęcia ocb,nawet na zegarach default w karcie się tak dzieje więc wychodzi na to ze to nie są arty.Spotkałsię ktoś z czymś takim?Dzieje się to TYLKO kiedy walcze z potworami,na ludziach nie zauważyłem.

 

EDYCJA:

Dziwne,wyłączyłem AA w wterach i problem się nie pojawia,działą wam AA+ HDR na Radku x1950 PRO w Obku?Ja jak odpalałem po raz pierwszy obka,miałęm komunikat "nie rozpoznano karty graficznej"

No i nie moglem zainstalwoac stery "chuck Patch" jakie dają mozliwosc HDR+AA w obku,umie ktoś ten problem rozwiązać?

 

Pisałem w temacie OBLIVIONA ale nikt nie odpsiał już od ponad tygodnia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nordichardware.com/news,3500.html

 

Tu sa drivery do ATU pod obka,jakie aktywują AA+HDR,ale no nie da się ich zaintsalowąc,ponieważ wyskauje błąd "nie wykryto sterownika ekranu" czy coś takiego,nawet jak na czystm systemie to robilem.

Wiec ktoś jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem

Sprzęt

Core duo 2

2x1 GB

1950pro 256

 

Battlefield 2 chodził na omegach przed reinstalką systemu a teraz nie chce....

 

Macie jakieś pomysły??

Radka mam od niedawna ( mój pierwszy radeon-przedtem same GF)

 

 

 

 

Już działa.

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim wybiore sie do serwisu chcialbym skonsultowac pewien problem

 

otoz, posiadam

 

ASUS P5VDC-X

Celeron 3.06

2 GB RAM

oraz nowa karte Radeon 1950GT (poprzednia Radeon 600) sterowniki w wersji 7.10

zasilacz 300 noname

 

po wlozeniu nowej karty graficznej wszystko uruchamia sie prawidlowo, sek w tym iz nie widze roznicy w wydajnosci starej i nowej karty czyli 15 FPS w WOW na max detalach

 

pierwsza mysl to malowydajny zasilacz

wlozylem wiec 400 modecom

 

po uruchomieniu pojawia sie komunikat o blednej sumie kontrolnej biosu, oraz instrukcja aby wlozyc plyte ze sterownikami do plyty w celu wgrania biosu z plyty

wrzucam plytke, bios sie wgrywa i po restarcie windows informuje ze uszkodzone sa pliki systmowe i moge je naprawic

skoro sa uszkodzone to instaluje winde od nowa i po kilkunastu minutach blue screen

 

wkladam z powrotem stary (300) zasilacz i windows instaluje sie bez problemu po czym wszystko dziala prawidlowo tylko jest malo FPS

 

zaktualizowalem bios plyty glownej na najnowszy, niestety po wlozeniu mocniejszgo zasilacza sytuacja sie powtarza

 

 

podejrzewalem iz zasilacz 400 moze byc uszkodzony, jednak dziala on prawidlowo na innym kompie, gdzie jest karta Gforce 7300 GT i nie ma zadnych problemow od momentu zakupienia czyli ok rok temu

 

niestety nie mam mozliwosci przetestowania karty na innymkompie, stad prawdopodobnie wybiore sie do jakiegos serwisu, jednak byc moze podpowiecie gdzie moze lezec przyczyna malej liczby FPs jak i blue screena przy mocniejszym zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam w chwili obecnej kartę Sapphire X1950Pro DUAL - czyli taką z dwoma GPU na jednym PCB. Wygląda ona tak:

 

Dołączona grafika

 

Włożyłem do komputera, zainstalowałem najnowsze Catalyst 7.1 ze strony ati.com. Komputer działa, wsio oki, problem w tym że działa tylko jeden GPU. Wynik w 3DMarku05 miałem coś koło 11 tys, czyli tyle samo, co osiągam na pojedynczym X1950Pro. A powinno byc (sadząc po zagranicznych testach, około 16 tys).

 

Program GPU-Z pokazuje mi, że CrossFire jest wyłączone - sądzę więc że ten tryb trzeba jakoś uaktywnic. Pytanie w jaki sposób, nigdy nie miałem karty w CF czy nawet w SLI, Czy trzeba coś jeszcze zrobic, aby działały dwa GPU?

 

Czy to moze byc spowodowane tym, że moja płyta (MSI P6N SLI Platinum) ma chipset 650i i obsługuje SLI, a nie CF? Chociaż wszędzie piszą, że nie jest potrzebne ani SLI ani CF, aby ta karta działała poprawnie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...