Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpenSource

Procek juz dosc stary i nie za mocny w sumie. Pogon go wyzej i zobacz jak sie wynik zmienia.

Pewnie system stary i zamulony to tez ma swoj wplyw.

nom , moze procek nie wyrabia ...

 

tutaj

http://www.tomshardware.com/2007/01/10/agp...turemark_3dmark

wychodzi w 3dmark 2005 mniej niz 4000 wiec nie wiem jak wyczesaliscie wyniki takie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedni wynik (ok 9k) byl na a64 3500 na am2, plyta dziadowska, ale na czystym systemie z tego co pamietam, no i nie wiem czy pcie nie ma jakiegos wplywu (a wydaje mi sie ze ma, skoro na defie x1950pro robi w 05 cos ok 9-10k). dla mnie moje 9k na poczatku bylo sporym zawodem..

z tego linka co podales to ponad 6k jest dla 3dmarka05, prawie 4k jest dla 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

poprzedni wynik (ok 9k) byl na a64 3500 na am2, plyta dziadowska, ale na czystym systemie z tego co pamietam, no i nie wiem czy pcie nie ma jakiegos wplywu (a wydaje mi sie ze ma, skoro na defie x1950pro robi w 05 cos ok 9-10k). dla mnie moje 9k na poczatku bylo sporym zawodem..

z tego linka co podales to ponad 6k jest dla 3dmarka05, prawie 4k jest dla 06.

hmm, no tak , pomylilem sie ...

ale to dalej nie zmienia faktu ze martwi mnie taki slaby wynik ...

 

macie jakies rady ??

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OpenSource

 

Masz w opcjach ustawione vsync, anizo i antialiasing na 'kontrolowane przez aplikacje'[ jak nie ma tej opcji to daje sie default off ]?

do 3dmarka takie ustawienie daje najkorzystniejsze wyniki ;]

 

ja mam x1950pro 595/1300 512mb i jest wynik w 3dmark 05 11029, mimo ze wczesniej były sterowniki od nvidii i s3 na kompie[ale usunąłem ich resztki driver cleaner'em po ich odinstalowaniu].

 

procek Twoj jest ok, obstawiałbym raczej, że windows jest zamulony.

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

OpenSource

 

Masz w opcjach ustawione vsync, anizo i antialiasing na 'kontrolowane przez aplikacje'[ jak nie ma tej opcji to daje sie default off ]?

do 3dmarka takie ustawienie daje najkorzystniejsze wyniki ;]

 

ja mam x1950pro 595/1300 512mb i jest wynik w 3dmark 05 11029, mimo ze wczesniej były sterowniki od nvidii i s3 na kompie[ale usunąłem ich resztki driver cleaner'em po ich odinstalowaniu].

 

procek Twoj jest ok, obstawiałbym raczej, że windows jest zamulony.

dzieki za wsparcie ale mam roznice na podkreconym i nie podkreconym procku o cale 1000pkt w 3dmarku.

no i temp na CPU mam bez obciazenia 30 stopni, przy obciazeniu nawet 50. dobrze ze mam zimno w pokoju ;) w lato sie grzal do 65 stopni :(

moze to jeszcze systemu wina ...

mam taka nadzieje bo to troche smutne miec taka grafe i nie moc z niej wyciagnac 100%.

 

w sterach ati wszystko mam "ustawiane przez aplikacje" ...

 

poza tym nigdy nie mialem szczescia do 3dmarkow :(

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś może tego?

http://www.presence-pc.com/forum/ppc/Hardw...jet-33600-1.htm

ewentualnie spotkał się może ktoś z wersją angielską bo z francuskiego to ja tylko

oui, i une verre de bordeaux si vous voulez czy jakoś tak :D

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

hmm, w 3d marku 05 wynik zmienia mi sie jakos dziwnie ....

raz mam 6000pkt a przed chwila wyszlo 5370pkt .

 

nie wiem czym jest spowodowana taka rozbierznosc ...

i czy nie powinienem miec minimum 8000 na moim kompie ??

ktos ma jakies pomysly lub doswiadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy athlonie 64 3000 s939[1800mhz] wynik w 3dmark 05 nie jest wiele gorszy niz na c2d@3.5ghz

Więc myslalem ze Intel Pentium 4 HT 2.80GHz nie będzie obnizal wydajnosci ;]

 

Jak komp chodzi cały dzień to pod koniec dnia w 3dmarku wynik moze byc gorszy ;]

 

tez mi sie wydaje ze powinno byc wiecej.

sprawdzales jakie wyniki mają inni na podobnym sprzecie? po zrobieniu testu 3dmarkiem 06 na www mozna co nieco oblukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amrku wk5 znaczenie dosc znaczne ma procek i jego takty.

NA tych samych taktach miedzy e6600@3,6GHz i x2 3800+@2800MHz roznica wynosi jakies 1000 albo troche wiecej punktow nie pamietam dokladnie.

 

Z tego co pamietam to 2k3 nie jest az tak czuly na procka jak wlasnie 2k5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża cos ta róznica pomiedzy athlonem x2 2800mhz a c2d@3600 :) [hmm to chyba x1950pro potrzebuje do markow mocnego proca :rolleyes: ]

 

Ja odnosnie 3dmark05 a prockow takie cos sprawdzalem:

Przy athlonie 64 3000 s939 [1800mhz] na 6600gt -wynik 3700. na e6420@3.3 + 6600gt = 4100.

Wiec mialem wrazenie, ze przy x1950pro powinna byc róznica max 1250 pkt okolo ;]

 

 

OpenSource dobrze by było sprawdzić wynik w innych 3dmarkach, bo moze faktycznie 05 zaniża przez procka ;]

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie pomocy. Przeczytałem ten temat od deski do deski i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie mam x1950pro z accelero i mam problem . Czy da się jakoś zmniejszyć obroty na tym cholerstwie? Rabit odpada bo się na tym nie znam po prostu a karte mam 2 dni wiec się o nią boje. To cholerne accelero mnie dobija w rivie najnowszej obrotów zmniejszać nie mogę w żadnym sofcie :mad: Kupiłem specjalnie z tym chłodzeniem bo miało być chłodno i cicho a jest cicho i głośno jak cholera. Do tego wtyk nie idzie podpiąć kontrolera - czy istnieje taka przejściówka , dobija mnie to accelero , pomóżcie proszę. Domyślnie wentyl w tym ustrojstwie kręci się na 100%? bo riva wskazuje , że do 70 stopni c jest 40 %?a wyje jak cholera. kurczę ati tool 0.27 z pełną obsługą x1950 pro to samo , niby się zmienia procentowo ale g to daje :(

 

które omegi polecacie (najnowsze zapewne?)

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was drodzy forumowicze.

Od niedawna jestem nieszczesliwym posiadaczem Sapphire 1950gt z tej serii z GRAW2.

Powodem jest wystepowanie freezow w windowsie.

Np podczas nagrywania w nero obraz zamiera, z myszka i klawiatura, a licznik minut w nero leci dalej...

Albo zostawiam kompa na noc, budze sie rano, a on juz zamrozony :/ (odpalony tylko program p2p)

 

Komp przezyl juz 7900gto, 7600gt i wszystko bylo cacy.

Nagle zachcialo mi sie Ati.

 

Plyta to Abit KN9 na nforce4

Zasilacz chief 450w.

 

Karta dobrze siedzi w slocie, komp potrafi pracowac ok tygodnia bez problemu 24h/ dobe, a po tygodniu potrafi sie zamrozic i zostaje mi tylko reset :/

 

Stery sprawdzalem 7.9 same oraz z ccc, bez roznicy. Myslalem ze ccc powoduje zwisy ale bez niego tez jest to samo.

Wszystko dziala na default i ciagnelo podkrecony sprzet z 7900GTO@GTX, takze obwiniam tylko samego radeona. Prosze o pomoc, bo juz nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Witam was drodzy forumowicze.

Od niedawna jestem nieszczesliwym posiadaczem Sapphire 1950gt z tej serii z GRAW2.

Powodem jest wystepowanie freezow w windowsie.

Np podczas nagrywania w nero obraz zamiera, z myszka i klawiatura, a licznik minut w nero leci dalej...

Albo zostawiam kompa na noc, budze sie rano, a on juz zamrozony :/ (odpalony tylko program p2p)

 

Komp przezyl juz 7900gto, 7600gt i wszystko bylo cacy.

Nagle zachcialo mi sie Ati.

 

Plyta to Abit KN9 na nforce4

Zasilacz chief 450w.

 

Karta dobrze siedzi w slocie, komp potrafi pracowac ok tygodnia bez problemu 24h/ dobe, a po tygodniu potrafi sie zamrozic i zostaje mi tylko reset :/

 

Stery sprawdzalem 7.9 same oraz z ccc, bez roznicy. Myslalem ze ccc powoduje zwisy ale bez niego tez jest to samo.

Wszystko dziala na default i ciagnelo podkrecony sprzet z 7900GTO@GTX, takze obwiniam tylko samego radeona. Prosze o pomoc, bo juz nie wiem co robic

ja bym nie zwalał wszystkiego na karte ATI bo ona powoduje zazwyczaj problemy w srodowisku 3D jesli wina wystepowalaby po jej stronie ...

ja mysle ze poprostu gdzies jakis kabelek powoduje zwarcie , plyta glowna moze miec cos przepalonego.

objawy ktore opisujesz idealnie pasuja wlasnie do tego typu problemow ...

a jesli wszystko zaczelo sie dziac po wlozeniu karty ATI to poprostu wieksze zapotrzebowanie na moc ( te ktore wymieniles ciagna mniej ) moglo spowodowac jakies przepalenie czegos.

proponuje podociskac wszystkie kabelki, podociskac pamieci, odkurzyc kompa w srodku, sprawdzic napiecia ...

 

ewentualnie polecalbym reinstalacje systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zwalał wszystkiego na karte ATI bo ona powoduje zazwyczaj problemy w srodowisku 3D jesli wina wystepowalaby po jej stronie ...

ja mysle ze poprostu gdzies jakis kabelek powoduje zwarcie , plyta glowna moze miec cos przepalonego.

objawy ktore opisujesz idealnie pasuja wlasnie do tego typu problemow ...

a jesli wszystko zaczelo sie dziac po wlozeniu karty ATI to poprostu wieksze zapotrzebowanie na moc ( te ktore wymieniles ciagna mniej ) moglo spowodowac jakies przepalenie czegos.

proponuje podociskac wszystkie kabelki, podociskac pamieci, odkurzyc kompa w srodku, sprawdzic napiecia ...

 

ewentualnie polecalbym reinstalacje systemu.

System reinstalowany 2 razy, kabelki napewno docisniete, zapotrzebowanie na moc napewno nizsze niz z 7900GTX ktorego mialem przed 7600gt. Karta w 3d pracuje bez najmniejszych problemow

 

EDIT: No to teraz zglupialem.

Robie sobie kopie dysku w nero, komp frezuje sie podczas odczytu z napedu DVD.

Robie restart, drugie podejscie - odczyt plyty przechodzi, natomiast zatrzymuje sie podczas nagrywania i freez :/

 

Tylko ze do tej pory mialem freezy nie uzywajac DVD, na wszelki wypadek odlaczylem i zobacze.

Nastepny w kolejnosci jest dysk na SATA Samsung 250gb (a raczej kontroler,bo dysk sprawny) zakupiony razem z radkiem.

Sorry za OT

 

EDIT2:

Freez po odlaczeniu napedu zaliczony. Jednak stawiam na radka.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ptanie do Was,gra ktoś na radku x1950 PRo 512 mb w Obliviona?

Nie moge uzyskać HDR+AA cholera :/ Mam stery najnowsze omegi(3.8.413)

I jeśli włącze HDR w obku a AA jest w sterach wymuszony to to nic nie daje,jak wyłącze HDR to AA działa,cholera miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niedziałające wyjście DVI może być podstawą reklamacji Sapphire'a 1950GT? Testowałem już na 2 kompach i po zainstalowaniu sterowników wyjście DVI przestaje działać, jedynie podpięcie przez przejściówkę i D-Suba pomaga... Trochę mnie to wkurza, bo przy rozdziałce 1680x1050 już da się zauważyć różnicę.

Tylko ile może trwać rozpatrzenie gwarancji i ewentualne dosłanie nowej karty?? Bo uziemić kompa na miesiąc to tak niezbyt fajnie :/

I szczerze coraz bardziej jestem rozczarowany po przejściu na X1950 z Palita 7600GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda ze problem lezy po stronie oblivion. probowałes włączyc AA w grze(jesli jest)?

..moze update do ostatniego patha oblicion jesli nie jest na najnowszym..

 

Janisław

DVI skoro jest to powinno działac.. wiec oddanie karty na gwarancje byloby zupelnie uzasadnione. imo pewnie tydzien-dwa.

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szczerze coraz bardziej jestem rozczarowany po przejściu na X1950 z Palita 7600GS.

Jakbys mogl przyblizyc swoje wrazenia ;) Wlasnie mysle, czy przejsc na PowerColor X1950GT 512MB czy XFX 7900GS 600/1600 256MB i juz prawie sie przekonalem do x1950. Ale jeszcze mam czas na zmiane decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najnowszy i tak,probowalem w obku wlączyć,ale wyskaujewtedy HDR i AA nie moga byc razem,a przeciez masa ludzi w obkan a tej grfie gra z AA i HDR,po za tym no kurde co jest grane?

Mam ten sam problem, wsio ustawione tak że powinno działać, a nie działa. Stery cat 7.9.

 

W innych grach HDR+AA bez problemu.

 

 

Powtórzę jeszcze raz pytanie, które już zadawałem. Jak zaradzic temu że pamieci powyżej 1007 mhz nie dają

wzrostu wydajnosci, a jej spadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hisa x1950 pro turbo chlodzenie iceq.

Karte mam od dzisiaj. Oficjalnie na stronie pisze ze karta ma GPU 620 mhz a pamiec 1480. A atitool wskazuje mi gpu 587 pamiec 1539.

 

w spoczynku karta ma 42 C (atitool) pokic o w stresie widzialem 64.

 

Czy atitool pokazuje blednie moc karty i temperature?

 

Czy powiniem dac na reklamacje karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hisa x1950 pro turbo chlodzenie iceq.

Karte mam od dzisiaj. Oficjalnie na stronie pisze ze karta ma GPU 620 mhz a pamiec 1480. A atitool wskazuje mi gpu 587 pamiec 1539.

 

w spoczynku karta ma 42 C (atitool) pokic o w stresie widzialem 64.

 

Czy atitool pokazuje blednie moc karty i temperature?

 

Czy powiniem dac na reklamacje karte?

Zapodaj screena z Everesta z wlaczona zakladka na gpu oraz jak mozesz to zrob zdjeci karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie pomocy. Przeczytałem ten temat od deski do deski i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie mam x1950pro z accelero i mam problem . Czy da się jakoś zmniejszyć obroty na tym cholerstwie? Rabit odpada bo się na tym nie znam po prostu a karte mam 2 dni wiec się o nią boje. To cholerne accelero mnie dobija w rivie najnowszej obrotów zmniejszać nie mogę w żadnym sofcie :mad: Kupiłem specjalnie z tym chłodzeniem bo miało być chłodno i cicho a jest cicho i głośno jak cholera. Do tego wtyk nie idzie podpiąć kontrolera - czy istnieje taka przejściówka , dobija mnie to accelero , pomóżcie proszę. Domyślnie wentyl w tym ustrojstwie kręci się na 100%, riva wskazuje , że do 70 stopni c jest 40 a wyje jak cholera. kurczę ati tool 0.27 z pełną obsługą x1950 pro to samo , niby się zmienia procentowo ale g to daje :(

 

które omegi polecacie (najnowsze zapewne?)

Cześć, czy ktoś mi powie czym , jak, oprócz rabita zwolnić tego cholernego accelero , bo mi żyć nie daje mam już dość tego wyjca a żaden soft nie działa, to badziewie mnie dobija

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj screena z Everesta z wlaczona zakladka na gpu oraz jak mozesz to zrob zdjeci karty.

 

Everest wskazuje taką samą moc gpu i pamieci co atitool. Screena moge dac po poludniu bo spiesze sie do pracy...

 

 

ale jak pokazuje tak samo to co do reklamacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest wskazuje taką samą moc gpu i pamieci co atitool. Screena moge dac po poludniu bo spiesze sie do pracy...

ale jak pokazuje tak samo to co do reklamacji ?

Pewnie ze nie reklamuj jej. Na starcie masz lepsze takty niz niektorzy po OC :wink:

$0MHz za free to dobry wynik. :]

 

 

@feluś

 

Poszukaj na stronie producenta i /lub innej stronie (techpowerup lub http://www.mvktech.net) innego biosu z naprawionym modulem kontroli.

 

Jak sie to nie uda to musisz hardwareowo kontrolowac obroty jakims kontrolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...