Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam w chwili obecnej kartę Sapphire X1950Pro DUAL - czyli taką z dwoma GPU na jednym PCB. Wygląda ona tak:

 

Dołączona grafika

 

Włożyłem do komputera, zainstalowałem najnowsze Catalyst 7.1 ze strony ati.com. Komputer działa, wsio oki, problem w tym że działa tylko jeden GPU. Wynik w 3DMarku05 miałem coś koło 11 tys, czyli tyle samo, co osiągam na pojedynczym X1950Pro. A powinno byc (sadząc po zagranicznych testach, około 16 tys).

 

Program GPU-Z pokazuje mi, że CrossFire jest wyłączone - sądzę więc że ten tryb trzeba jakoś uaktywnic. Pytanie w jaki sposób, nigdy nie miałem karty w CF czy nawet w SLI, Czy trzeba coś jeszcze zrobic, aby działały dwa GPU?

 

Czy to moze byc spowodowane tym, że moja płyta (MSI P6N SLI Platinum) ma chipset 650i i obsługuje SLI, a nie CF? Chociaż wszędzie piszą, że nie jest potrzebne ani SLI ani CF, aby ta karta działała poprawnie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

ogromna ta karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Karta 1950xt sapphire, na ustawieniach jak z siga

 

Mam pytanie co do Accelero X2 - czy warto zmienić na niego tą standarową suszarę? bo podczas grania mam 80st, a wiatrak ma 50% obrotów... troszkę daje się we znaki

 

Czy ten X2 nie jest zbyt przereklamowany? czy będzie ciszej przy zachowaniu tych samych temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie wystawiania x1950xt na allegro i dla pewności sprawdziłem taktowania: wynoszą dla rdzenia 500mhz i dla ramu 595mhz. Wie ktoś wtf? Wg tabelek powinny wynosić odpowiednio 600 i 900mhz. Sprawdzałem programem ati tray tools i atitool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie wystawiania x1950xt na allegro i dla pewności sprawdziłem taktowania: wynoszą dla rdzenia 500mhz i dla ramu 595mhz. Wie ktoś wtf? Wg tabelek powinny wynosić odpowiednio 600 i 900mhz. Sprawdzałem programem ati tray tools i atitool.

To są taktowania w trybie 2D, zainstaluj GPU-Z to prawdę Ci powie: http://www.techpowerup.com/gpuz/

 

Ktoś odpowie na moje pytanie o tym Accelero? bo w recenzjach zwykle jest np. x1800 i nie wiem czy do mojej starczy, poza tym czy X2 chłodzi wszystkie elementy karty tak samo jak stockowe chłodzenie? (regulator napięcia, pamięci, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zmeini mojego 2600XT na Sapphire X1950Pro 512MB? Dziwnei cos chodzi ten 2600 na starszych grach:/ Most Wanted mi lepiej chodzil na 9700Pro;]

Ja bym poczekał na nowsze stery, przecież ati poprawia zawsze po czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są taktowania w trybie 2D, zainstaluj GPU-Z to prawdę Ci powie: http://www.techpowerup.com/gpuz/

 

Ktoś odpowie na moje pytanie o tym Accelero? bo w recenzjach zwykle jest np. x1800 i nie wiem czy do mojej starczy, poza tym czy X2 chłodzi wszystkie elementy karty tak samo jak stockowe chłodzenie? (regulator napięcia, pamięci, itp.)

Do pamięci są podkładki termoprzewodzące , żeby się stykał radiator z nimi , regulator napięcia niby się chłodzi bo jest tak taka dziura na niego skierowana , która niby go chłodzi ale głośne jest to badziewie - mój powercolor x1950 pro nie wspierał softwerowej kontroli obrotów , nie ma wejścia na 3 pin , przejściówki w PL nie ma . Ja byłem niezadowolony tak bardzo , że zmuszony byłem to cholerne acclero zdjąć bo głośne to to . Edit na full obrotach wydajność tego chłodzenia była bardzo dobra.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie chłodzenie byście polecili. Mam problem ,bo karta się tak grzeję ,że nawet przy obrotach 60% jest tak gorąca. Cale PCB i cały radiator. Dosłownie wszystko. Temp pamięci sięga chyba 100'C ,a rdzenia ok 75'C w max obciążeniu. Miałem brać Accelero X2 ,ale skoro tez jest głośny to szukam coś innego. Zastanawiam się też czy nie pozbyć się tej karty jak najszybciej póki jest coś warta i wziąć 8800GT. Ale to dopiero w przyszłym roku ,a do tego czasu będę musiał jednak zmienić to chłodzenie by karta nie zaliczyła zgonu. Smutne. Kiedyś wystarczyło 40% i karta była co najwyżej ciepła. Może wymienić pastę ? Czy AC Silver Ceramique do procesorów by się nadawała na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wacham sie miedzy

 

Radeon X1950 Pro PowerColor 256MB TVHD / 2xDVI ArcticCooling

a

Radeon X1950 Pro Asus 256MB

 

dwa pytania:

1. czy to prawda ze w rodeonie Powercolor nie mozna regulowac z poziomu windowsa predkosci wiatraka? a w asusie mozna?

 

2. jak to jest z wkoncu z poziomem halasu ? w testach na stronach zachwycaja sie ze jest cicho a czesc ludzie na forum pisze ze koszmarnie glosno i co wiecej narzekaja niektorzy na to chlodzenie arctic cooling ( czyli Accelero X2 )

 

pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wacham sie miedzy

 

Radeon X1950 Pro PowerColor 256MB TVHD / 2xDVI ArcticCooling

a

Radeon X1950 Pro Asus 256MB

 

dwa pytania:

1. czy to prawda ze w rodeonie Powercolor nie mozna regulowac z poziomu windowsa predkosci wiatraka? a w asusie mozna?

 

2. jak to jest z wkoncu z poziomem halasu ? w testach na stronach zachwycaja sie ze jest cicho a czesc ludzie na forum pisze ze koszmarnie glosno i co wiecej narzekaja niektorzy na to chlodzenie arctic cooling ( czyli Accelero X2 )

 

pomocy:)

1. Powercolor nie można , asus można poprzez dostepne oprogramowanie Asus smart doctor

 

2. Ja mam półpasywnego kompa i wyrażnie słyszałem tego accelero jest głośny , głośność to subiektywne odczucie , jak ktoś nie ma wyciszonego kompa to pewnie inne odgłosy go zagłuszą. Dla mnie poziom hałasu był nie do zakceptowania.

 

edit Regulacja w Riva tunerze na powercolorze nie działa , zresztą nie działa na żadnym sofcie

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodzenie Accelero X2 na kartach x1950pro to jest ono praktycznie bezgłośne. Ci którzy piszą że pracuje głośno chyba dostali wadliwy egzemplarz :blink: (Sam mam hopla na punkcie wyciszania komputera wiec wiem co pisze :D ). Wiatraczek da sie regulowac za pomoca Riva Tuner ale i tak na ustawieniu 100% jest cichy. Polecam karte z tym chlodzeniem tym bardziej ze po dlugim graniu karta osiaga max 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przeczytałem parę stron wątku ale nie widzę konkretnych odpowiedzi mógłby ktoś w skrócie mi powiedzieć jakiej firmy karte najlepiej kupić ? widziałem że powercolor są tańsze nieco niz asus, do Sapphire nie trzeba też dużo dołożyć co mi polecicie ?

 

jak ważne jest 512 mb pamięci? zakładając ze gram do 1280x1024 karta z 256 mega na pokładzie to będzie to ? wiaadomo że 512 nie zaszkodzi ale nie chce przepłacać ;> karta może być stosunkowo głośna mam w tej chwili 6800 leadteka bardzo ją przebije w tej kwesti ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich rozdzielczości 256 MB powinien wystarczyć w takich grach jak UT 2007 ,Bioshock ,COD4 czy Medal Of Honor. Ale taki Oblivion czy Crysis ze swoimi teksturami lepiej by chodził w wyższych rozdzielczościach korzystając z 512 mb pamięci.

 

Sęk w tym, że przy kartach z tej półki nie pogramy w Crysisa przy max detalach ,bo karta jest po prostu za słaba i te 512 MB tak naprawdę się marnuje. Podsumowując nie uzyskasz większej wydajności na rozdzielczościach typu 1280x1024 po za kilkoma tytułami typu Crysis ew Oblivion czy TDU. Ale kto ustawia takie rozdzielczości do detali ustawionych na medium/high. Także 256 powinno IMO wystarczyć. Oczywiście bierz PowerColora. Wyżej taktowany (fabrycznie) i chłodzenie bardzo wydajnie i ciche.

 

P.S Już zamówiłem Accelero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja w Riva tunerze na powercolorze nie działa , zresztą nie działa na żadnym sofcie

 

Jak nie jak tak...mam powercolora x1950pro i regulacja działa w rivatunerze bez problemowo !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa to u mnie nie działało bo jak zmieniłem sobie procentową prędkość to i tak się kręcił 100% obrotów , przeszukałem pół internetu i wszyscy tak mają:) zmienia ci się teoretycznie ale nie praktycznie

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich rozdzielczości 256 MB powinien wystarczyć w takich grach jak UT 2007 ,Bioshock ,COD4 czy Medal Of Honor. Ale taki Oblivion czy Crysis ze swoimi teksturami lepiej by chodził w wyższych rozdzielczościach korzystając z 512 mb pamięci.

 

Sęk w tym, że przy kartach z tej półki nie pogramy w Crysisa przy max detalach ,bo karta jest po prostu za słaba i te 512 MB tak naprawdę się marnuje. Podsumowując nie uzyskasz większej wydajności na rozdzielczościach typu 1280x1024 po za kilkoma tytułami typu Crysis ew Oblivion czy TDU. Ale kto ustawia takie rozdzielczości do detali ustawionych na medium/high. Także 256 powinno IMO wystarczyć. Oczywiście bierz PowerColora. Wyżej taktowany (fabrycznie) i chłodzenie bardzo wydajnie i ciche.

 

P.S Już zamówiłem Accelero ;)

no dzieki za konkretna odpowiezd =] albo wezme co proponujesz albo poczekam na ta nowa grafe dh 3850 jak rzeczywiscie beda w tej cenie co podaja to chyba warto 100 czy 150 jednak dolozyc :) zobaczymy muszetroche ochlonac bo jzu nowego kompa prawie zmaoilem i poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w siriusie sa dostepne dwie karty x1950 pro asusa..roznia sie bardzo cenowy? czym jeszcze?

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...DR3_256bit.html

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...50Pro_256D.html

 

bo 200 zl to spora roznica za brak tylko mozliwosci crossfire:)

moze czyms jeszcze sie roznia? albo to jakas podrobka:) wlasnie jestem na kupnie..moze sie ktos wypowie :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa u kumpla z nowozakupionym X1950Pro Powercolora. Niby karta dziala... ale wentylator wlacza sie przy uruchomieniu kompa jedynie raz na jakis czas - w pozostalych przypadkach w ogole sie nie wlacza. Trzeba lekko popchnac go palcem w celu rozruchu, wtedy dziala stabilnie nawet kilka godzin. O co chodzi? Na gwarancje czy [ciach!]la do korekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał do gwarancji. Były już takie przypadki i to opisywane w tym temacie . Albo wentylator w Powercolor nie działał w ogóle ,albo raz na jakiś czas.

 

 

Pretorianinrico ta droższa to karta nadrzędna do CrossFire. Czyli do podłączenia dwóch kart naraz.

 

Ale ten x1950 Asusa jest tani. Jeszcze rok temu dałem za niego 2 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taki pieniadz, to tylko brac. W tej cenie nie ma konkurencji. A tak przy okazji, to czy przypadkiem w tych Radziach nie ma juz czegos takiego jak podzial na Master i ta druga w Crossfire ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nabylem x1950Gt i mam problem przy podkrecaniu w RivaTune6 ,,chodiz oto jak podkrece np MemoryClock na 600 i dam test robie niby wszystko jest Ok robie zapis na 600 i mam ,,ale jak che juz to zatwierdzic na stale przez opcje w RivieT Zastosuje to zamiast 600 wraca mi do standardowych taktow 594 co jest ??? czy musze gdzies w riviet cos odznaczyc w opcjach PowerUser moze ???

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nabylem x1950Gt i mam problem przy podkrecaniu w RivaTune6 ,,chodiz oto jak podkrece np MemoryClock na 600 i dam test robie niby wszystko jest Ok robie zapis na 600 i mam ,,ale jak che juz to zatwierdzic na stale przez opcje w RivieT Zastosuje to zamiast 600 wraca mi do standardowych taktow 594 co jest ??? czy musze gdzies w riviet cos odznaczyc w opcjach PowerUser moze ???

600 na 594 to chyba normalne, zawsze zaokragla do jakiejs tam wartosci, zobacz np 610 to ci zaokragli do innej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w rozdzielczosci 1680x1050 (far cry, full detale i poprawiacze obrazu poza HDR) doszedłem do wniosku ze 256mb pamieci na karcie to troche za mało na tą rozdzielczość.

Pytanie:

Czy w CF pamięci sie sumują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...