Skocz do zawartości
q_B_a

Wc By Qba, Priorytet Cisza Ver. 2.0 ! Update

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym podzielic sie z wami efektami mojej pracy. Kibelek składa sie z elementow takich jak:

 

 

-pompka GPC od C.O. - z allegro za 158 zl - rewelacyjnie cicha, słychać mruczenie gdy przylozysz ucho :) Chodzi oczywiscie caly czas na 1 biegu :) Nie lubie wodospadow :D

-nagrzewnice kadet

-blok na procka - Crystal C2

-blok na chipset - Abadon NB Pro

-blok na GPU - Abadon GPU Pro

-rezerwuar - kupiony w Geant

-węże, kolanka i choinki - zakupione w Castoramie

 

Woda krąży w następujący sposób:

 

pompka->Nagrzewnica1->Nagrzewnica2->CPU->NB->GPU->rezerwuar->pompka

 

Tu pare fotek dla podgrzania atmosfery:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Mile widziane sugestie i komentarze.

 

pozdrawiam B-)

Edytowane przez q_B_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to szybko rozmontujesz te wc po kilku awariach Ci się odechce tak jak mi po moim pierwszym wc które też było takie nafajdane później dopiero sobie zrobiłem coś ładnego na szybkozłączkach i wężem 8/10 a nie jak wcześniej 12/16 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże rzeczywiście bee. Strasznie grube. A te dwa kolanka ... jeszcze gorsze :P Rezik, raczej nie potrzebny, tym bardziej z pomą CO.

Popracuj trochę nad tymi shroudami ;)

To jest twój pierwszy kibel? Jeśli tak, to można wybaczyć trochę nieprzemyślany układ.

Następnym razem wyjdzie lepiej. Oby ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"fuck estetyke" jak to ktos kiedys tu napisal :D czy dwa kadety sa potrzebne? nie styknie jeden? troche podziurawiles obudowe, zdecydujesz sie cos zmienic, weze pojda inna droga i dziury w budzie beda widoczne. nie podoba mi sie tez to uszczelnienie silikonem shrouda z wentylem, bleee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o estetyke to sorki ale jak dla mnie "brzydkie".Mogłeś postarać się,upchnąc wszystko do budy co wydawalo by sie jest sprawą prostą(masz bigtowera).Jesli chodzi o te kolanka to są paskudne nie mogles uzyc "normalnych"??:D.Co do wydajnośći to nawet ok,chociarz jak dla mnie to niepotrzebne te 2 kadety.Wc malo funkcjonalne,bo praktycznie wszystko masz na zewnątrz,oprcz chlodnic.

Jesli to twoje pierwsze wc to nawet ok:D,moje pierwsze wyglądalo gorzej:D:D.

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie układ brzydki i nie przemyślany.

Szczególnie ten "rez" nie wzbudza mojego zaufania.

Niepotrzebnie wycinane dziury w obudowie. Tak samo kolanka. Można było inaczej poprowadzić (grube!) węże.

Obudowa bigtower, a nei weszło wszystko do środka ??

 

http://qba.one.pl/qba/tweak/chlodnica1.JPG

na tym zdjęciu, to są jakieś redukcje węża? Składałeś wąż z kawałków ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolanka - fee. Balagan w kablach - fee. Ogolny balagan - feeee. Temperatury elementow chlodzonych???? Nie dalo sie pompu jakos upchac w srodku??

Przyznaje ze wc troche na szybko bylo robione. Temp procka w idlu 35-37. Zeby upchnac pompe w srodku to nie mam koncepcji, jest duza i dluga. Moze doardzisz jakie kolanka bylyby "ładne" i w znosnej cenie?

 

według mnie to szybko rozmontujesz te wc po kilku awariach Ci się odechce tak jak mi po moim pierwszym wc które też było takie nafajdane później dopiero sobie zrobiłem coś ładnego na szybkozłączkach i wężem 8/10 a nie jak wcześniej 12/16 :lol:

Nie sadze ze tak szybko zrezygnuje z WC :) Bawie sie w to od 2 lat, z tym ze moje chlodzenie przez ten okres bylo byle jakie, mialo chlodzic i byc ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"fuck estetyke" jak to ktos kiedys tu napisal :D czy dwa kadety sa potrzebne? nie styknie jeden? troche podziurawiles obudowe, zdecydujesz sie cos zmienic, weze pojda inna droga i dziury w budzie beda widoczne. nie podoba mi sie tez to uszczelnienie silikonem shrouda z wentylem, bleee ;)

Uszczelnienie nagrzewnicy silikonem bylo koniecznoscia, kruciec nie jest idealnie okragly i przepuszczal, dlatego silikon. Dwa kadety mialem juz w poprzedniej wersji( wtedy wszystko poza kompem), i jednak obniza temp wody o pare *C, dlatego zostal.

 

Wg mnie układ brzydki i nie przemyślany.

Szczególnie ten "rez" nie wzbudza mojego zaufania.

Niepotrzebnie wycinane dziury w obudowie. Tak samo kolanka. Można było inaczej poprowadzić (grube!) węże.

Obudowa bigtower, a nei weszło wszystko do środka ??

 

http://qba.one.pl/qba/tweak/chlodnica1.JPG

na tym zdjęciu, to są jakieś redukcje węża? Składałeś wąż z kawałków ? :wink:

Tak, to jest redukcja. Wez wsadzony w waz daje pewnosc, stosuje juz takie rozwiazanie od dluzszego czasu i sie nie zawiodlem Czyzby rez wedlug Ciebie byl niestabilny ? :D Zeby polaczyc wezami 8/10 kadeta, musialbym albo zmienic w nim krocce, albo zastosowac redukcje, zdecydowalem sie na to drugie. Kolanek uzywam, bo nie lubie zgietych i nadwyrezonych wezy. Jakies rozwiazanie znajde w zwiazku z dziurami w budzie, w koncu czym sa one w porownaniu z dziura ozonowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolanek uzywam, bo nie lubie zgietych i nadwyrezonych wezy.

a to ??

http://qba.one.pl/qba/tweak/srodek2.JPG

:lol:

 

a co do tej "redukcji" to naprawde wzbudziłeś mój podziw :wink:

 

 

Zeby upchnac pompe w srodku to nie mam koncepcji, jest duza i dluga.

za tą cenę 158zł to można już przy odrobienie szczęścia kupić pompę cwu która była by trochę mniejsza...

np tu klik

Co Ciebie wogóle skłoniło do zakupu akurat pompy C.O. ?

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ciebie wogóle skłoniło do zakupu akurat pompy C.O. ?

Sklonila mnie cena i cisza :) Poza tym mialem juz wczesniej taka pompe ktora pcha wode w c.o.. Mialem wzor i wiedzialem jak chodzi, wiec kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Biorąc pod uwagę Wasze sugestie i komentarz, dokonałem przeróbek. Pompe CO zapodalem do srodka, jakos weszla i troche miejsca zajmuje, ale przynajmniej teraz jakos schludnie wyglada jak kompa zamkne :) Poprzerabialem troszke shroudy i pomalowalem nagrzewnice. Mowie z gory ze kolanka w rezie sa po to, zeby nie bylo pluskow i fontanny :)

Niepokoi mnie troche temp na procku, 38-39*C ale w zasadzie wentyle na nagrzewnicach delikatnie sie kreca. Term ktory mialem poprzednio sie spalil, pokazuje jakies ujemne temp :) Co polecacie do pomiaru temp wody ? Co sadzicie o tym Termometr cyfrowy PC, tm2s ??

 

Na dole zalaczam kilka fotek z przerobki.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mile widziane sugestie i komentarze.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wentylatorow i chcesz uzyskac cisze?

Do regulacji predkosci mam potencjometry, widoczne na przodzie. Reguluja od minimalnych obrotow do max 12V Wentylatory musza byc, pompa sie nagrzewa, cieple powietrze sie gromadzi u gory, trzeba jakos je wyrzucic z obudowy. Jak sie delikatnie kreca, to co to za halas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji predkosci mam potencjometry, widoczne na przodzie. Reguluja od minimalnych obrotow do max 12V Wentylatory musza byc, pompa sie nagrzewa, cieple powietrze sie gromadzi u gory, trzeba jakos je wyrzucic z obudowy. Jak sie delikatnie kreca, to co to za halas ?

Dla mnie cichy komputer to taki z max jednym wentylem @ <5v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak prowizorka robiona na "odwal sie"

 

sorry, ale nie moja bajka i nie podoba mi sie

W srodku nie ma co kompa podziwiac, okna nie przewiduje. Mi sie efekt zamknietego kompa podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deseczki sklejone tasma izolacyjna sa zdecydowanie fuj. imo daj sobie pare dni wolnego i potem wroc do swojego kibla ze swierzym zapalem i zmodz cos porzadnego dla tej pompy.

 

z moich innych propozycji:

 

- wywal tasmy ide i zastap je okraglymi kablami; jezeli nie przewidziales wydatku w swoim budzecie to przerob je - tasme potnij wzdloz na rowne kawalki zbierz je jeden na drugim i na to oplot.

 

- ponownie przemysl ulozenie wezy - sa wszedzie jest ich duzo i ida w roznych ciekawych kierunkach

 

- uloz kable zasilajace, masz spora bude nie bedzie to zadnym problemem, trzeba tylko chwilke pokombinowac

 

- ten Twoj rez to nie zmiesci sie pod dyskami w srodku? niby odpowietrzanie lubi rezy jako najwyzej ulozone, ale wyglad cierpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deseczki sklejone tasma izolacyjna sa zdecydowanie fuj. imo daj sobie pare dni wolnego i potem wroc do swojego kibla ze swierzym zapalem i zmodz cos porzadnego dla tej pompy.

 

z moich innych propozycji:

 

- wywal tasmy ide i zastap je okraglymi kablami; jezeli nie przewidziales wydatku w swoim budzecie to przerob je - tasme potnij wzdloz na rowne kawalki zbierz je jeden na drugim i na to oplot.

 

- ponownie przemysl ulozenie wezy - sa wszedzie jest ich duzo i ida w roznych ciekawych kierunkach

 

- uloz kable zasilajace, masz spora bude nie bedzie to zadnym problemem, trzeba tylko chwilke pokombinowac

 

- ten Twoj rez to nie zmiesci sie pod dyskami w srodku? niby odpowietrzanie lubi rezy jako najwyzej ulozone, ale wyglad cierpi...

Nie mam zbytniego budzetu zeby zakupowac okragle tasiemki. Rezik na budzie byl zamiezony, nie chce go chowac do srodka. Kabelki uloze, musze na razie troche oczy odmulic od tego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to jake sie przyp*** do estetyki to.........

 

ukladanie kabli dlaladnego wygladu w budzie bez okna to lekka paranoja, moze i z zewnatrz troche nieladnie wyglada ale ogolnie jest ok,bywaja gorsze uklady, wazne ze dziala...... Podoba mi sie rez na topie, ale wymysl jakis inny pojemnik, co bedzie lepiej tam wygladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to jake sie przyp*** do estetyki to.........

no bo najlatwiej to zostawic platnine kabli i b***el w srodku nie? jak mozna ulozyc to czemu nie? ladnie i wygodnie - jak chcesz cos wyjac czy cos to nie zachaczasz o tysiac kabli. mozna olac estetyke, mozna o nia zadbac - indywidualne podejscie. A ja tylko radzilem ;P

Edytowane przez Pooh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodze z założenia, że jak co chwile coś zmieniam to denerwuje mnie juz to układanie kabli...

No nie do konca jest to prawdą. Wczoraj wieczorem rozkładałem kompa i porządek w tym wszystkim bardzo mi pomógł.

Gdybym miał sie przedzierać przez te wszystkie przewody od zasiłki ... dziekuje bradzo, trwało by to dłużej i troche bym sie przy tym wku..ał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca jest to prawdą. Wczoraj wieczorem rozkładałem kompa i porządek w tym wszystkim bardzo mi pomógł.

Gdybym miał sie przedzierać przez te wszystkie przewody od zasiłki ... dziekuje bradzo, trwało by to dłużej i troche bym sie przy tym wku..ał.

no ale np u mnie zmiana mobo czy zalozenie zainki od ninjy to jest łatwo zrobic, z tymm ze nigdy mi sie nie chce potem ukladac kabli, czy np jakis wenttyl podlaczam pod molexa to musze nowa wiazke wyciagac jak jest pochowana, a jak jest na wierzchu to latwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...