Skocz do zawartości
SuHi

Podłączenie Sie Do Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam może banalne pytanie, ale chciałem sie dokladnie dowiedzieć :)

Posiadam lapka z bezprzewodową kartą sieciową i zastanawiam sie w jaki sposób mogę sie podłączyć do sygnału który odnajduje moja karta?

Kiedy uruchamiam kartę wi-fi widzę dwa źródła, do których mógłbym sie podłączyć. Źródła są niezabezpieczone, bo rozumiem że jakby były to byłaby widoczna "kłódeczka" a jej nie ma. W jaki sposób mogę sie połączyć? jakie kroki powinienem poczynić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie masz w zasięgu dwie sieci (w co wątpię; bo zapewne to są inne komutery z wi-fi) i są niezabezpieczone, a Ty widzisz je na liście, to wystarczy dwa razy kliknąć na tej sieci, z którą chcesz się połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie masz w zasięgu dwie sieci (w co wątpię; bo zapewne to są inne komutery z wi-fi) i są niezabezpieczone, a Ty widzisz je na liście, to wystarczy dwa razy kliknąć na tej sieci, z którą chcesz się połączyć.

To tak, jak w takim razie można rozmoznać czy to są źródła, czy po prostu inne komputery z Wi-Fi? klikając na te punkty nie udaje mi sie połączyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek, to na 99% są to punkty dostępowe Netu po Wi-Fi. 2 kompy z Wi-Fi tak blisko siebie to chyba tylko na jakiejś uczelni lub w biurze można złapać.

 

Ikonka o której mówisz odpowiada bodajże za WEP oraz inne zabezpieczenia tego poziomu. Jednak wystarczy zrobić autoryzację po MAC lub nawet IP, abyś nie mógł się podłączyć. Do tego jest PPPoE i inne sposoby na takich, co chcę mieć Sieć za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...