Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

To daj na 3x będziesz miał spokój

Ja też nie żałuje, czuje że VSTA to juz nie to samo :wink:

Dałem na 3x i różnicy w wydajności żadjen nie widzę. Może płytka dłużej dzięki temu pożyje.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem SuperPika 8mb w 7min26sekund. Ile macie na podobnych prockach?

Ja mam San diego i Viste Nie znam sie bardzo na overclockingu ale powiem jedno ze ustawienia w biosie sa wazne. Ja mam problem innego rodzaju. Mam pamieci kingstona 3 x 256 CL3 i 1 x 512 cl 2,5. Nic nie przestawiajac w biosie oprucz podniesienia napiecie do 1.40, pamieci zmienilem na 333 i Htt ustawilem na 242.-- wynik cos kolo 2662 Mhz. Nie znam sie ale lepszy by byl na ustawieniach multiplier 7 z tym Ht i ustawieniami pamieci Ale jak by- bo jak tylko ustawie na 7 multiplier to pokazuje mi w Cpuz ze i tak mam multiplier 11 i i ten sam zegar bo Htt jest takie same co przy ustawieniach multiplier 11 - za nic na innych multiplier niz 11 nie moge pzrekroczyc 270 bo na 11 mialem z pamieciami ustawionymi na 133 - okolo 2800 Mhz stabilnie i pamieci chodzily jakos 180 Mhz. Nie wiem co wlaczyc lub wylaczyc w tym biosie by uzyskac lepszy wynik. a przynajmniej zeby sprawdzic inne multiplier. Moze cos zalezy od ustawien szyny plyty ale tam nic nie ustawialem. Raz wziolem 800 i wiech- wiec nie prubowalem. Moze ktos cos doradzi jak ustawiac. Z gory dziekuje.

Edytowane przez Monio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc - dzięki za linka, resztę przepraszam za pytanie którego być nie powinno hehe ;)

 

To może jeszcze jedno - gdybym zamienił kości pamięci na 2x512 (tanie, zwykłe), to byłoby widać różnicę w prędkości, tzn byłby dual wtedy, czy to widać w grach? Jest sens dopłacać do zamiany 2x256 na 512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie chciało nic działąć z wyłączonym Flexem, ale po załączeniu działa jak ta lala ;)

Macie dobrze bo mi z Flexybility nie wstaje :?. W ogole mam dziwną sytacje z ta kompem. Z Flexybilty nie wstaje, z x3 nie wstaje. dziwne ale prawdziwe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Dual VSTę i mam problem z jej uruchomieniem. Na mobo piny prezentują się tak Dołączona grafika. Kable które mam to: power led (zielony,pusty,biały), hdd led(czerwony biały), power sw (zółty, biały) i reset (niebieski,biały). Jak podłączyś te kable do mobo, aby się włączyło?

Edytowane przez chalwa88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Dual VSTę i mam problem z jej uruchomieniem. Na mobo piny prezentują się tak Dołączona grafika. Kable które mam to: power led (zielony,pusty,biały), hdd led(czerwony biały), power sw (zółty, biały) i reset (niebieski,biały). Jak podłączyś te kable do mobo, aby się włączyło?

w kompie biały i czarny to są minusy(-) a inne kolory to plusy (+) w tych przewodach tak więc - do - a + do +. Od powera musisz przełożyć jeden przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kompie biały i czarny to są minusy(-) a inne kolory to plusy (+) w tych przewodach tak więc - do - a + do +. Od powera musisz przełożyć jeden przewód

to muszę przełożyć ten zielony przewód do środka kabla? jeśli tak, to pytam jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie było to samo - przewody bardzo ławto się przestawia, naginasz taki "zaczep" jakiś np. nożykiem i wyciągasz przewód. Włożenie w nowe miejsce to już banał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastik u mnie twardy jak byk, jest problem :mur:

nie naginasz plastiku tylko z jednej strony wtyczki jest takie małe wycięcie w obudowie wtyczki w które włóż igłę i dociśnij co spowoduje dogięcie blaszki zabezpieczającej przed wysunięciem przewodu. Wciskając delikatnie ciągnij dru... hm przewód i wyskoczy. Później włóż go tam gdzie ma być (inaczej nie potrafię wytłumaczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem SuperPika 8mb w 7min26sekund. Ile macie na podobnych prockach?

Skoro już pytasz to ci odpowiem, dużo masz, a to zapewne przez pamieci które mają mało mhz, ja na 2,52 mam 6.22 :-P (patrz sygnaturka)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maly problem. Kupilem sobie niedawno omawianego w tym temacie Asrocka i bedac na oficjalnym biosie za nic nie moge ustawic Dual Channel'a ! Mam dwie kosci po 512mb TwinMosa 400MHz i niewazne czy wloze w sloty DDR1 i DDR3, albo DDR2 i DDR4 poprostu Dual nie dziala. Nawet z kombinacja DDR1 i DDR4 caly czas wyswietla jako Single Channel. Moze trzeba cos zmienic w biosie ? Albo w ogole zmienic bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To że nie są pod duala chyba odpada - ja kupywałem osobno takie same kostki i pod DDR1 + DDR2/DDR3 + DDR4 nie ma z dualem najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zastrzeżenia co do tej płyty.. Po włozeniu jej na stary sys caly czas niebiskie ekrany. Ale teraz na nowym os stabill jak skała..

 

I lepiej trzyma napiecia nigdy nie mialem na modecom 350 12~12.02 w stresie. Inne linie rowniesz gicior wyglądaja..

 

Inżynierzy z Asrocka z Machula by zrobili Lotosa z mozliwoscia wymiany silnika w przyszłości od Jelcza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zastrzeżenia co do tej płyty.. Po włozeniu jej na stary sys caly czas niebiskie ekrany. Ale teraz na nowym os stabill jak skała..

OMG to normalne że miałes blue screena, jak miałeś np. poprzednio cos na VIA albo Intelu to jak uruchomiłeś płyte która jest na ULI to nic dziwnego że ci BS wywalało

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja miałem to samo jak zmieniałem z intela pod s. 478 na socket A i z socket A na s. 939 :D Ale nie ma się co dziwić, choć człowiek z ciekawości zawsze próbował sprawdzić "czy zadziała" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inżynierzy z Asrocka z Machula by zrobili Lotosa z mozliwoscia wymiany silnika w przyszłości od Jelcza :P

Powiadasz że zrobili z malucha ojej silnikowy ;)

 

 

A pamięci żeby działały w dualu trza włożyć w ten sam kolor slotów. Czy przeczytanie instrukcji jest trudniejsze od napisania postu na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ratunku, cos sie skopalo, ale nie wiem co i co moze powodowac ten problem!! obstawiam plyte glowna!!

 

mam bardzo dziwny problem z karta muzyczna, wywala mi stery po jakims czasie i nie wykrywa

dzwieku i musze zapodac reboota, ale to nic nie daje, bo to tak w kolko, po rebocie jakis

czas podziala i dalej to samo !! wchodze w panel sterowania -> dzwieki i nie wykrywa

muzycznej, tak jakby stery wywalalo !! w windzie nie ma glosu, jak chce winampa wlaczyc

wyskakuje blad "Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another

device in configuration. Error code: 88780078" dodam, ze sprawdzalem na obu kartach muzycznych, zintegrowana realtek ac97 oraz yamaha YMF724 i dzieje sie tak samo, wiec wykluczam obie karty :(

poczatkowo myslalem, ze to cos ac97 szwankuje, ale jednak sie okazalo, ze tak samo jest na

yamaha, system instalowalem 2x (zapodalem obraz ghosta, ale obraz jest czysty, bez zadnych sterow, sam system i zawsze dzialalo na nim dobrze) - raz na yamaha i raz na ac97 zeby miec

pewnosc, ze sterowniki nie powoduja zadnych konfliktow!!

 

jeszcze drugi problem zauwazylem, zwiazany jest on z siecia, chodzi o to, ze po tym jak nagle system wyrzuca stery od dzwieku i nie ma glosu to nie moge udostepnic zadnych plikow i

wyskakuje mi taki oto blad: :An error occured while trying to share xxxx. The Server service

is not started. The shared resource was not created at this time." ale net dziala tylko problem z udostepnianiem plikow!!

 

i jeszcze jedno w momencie, kiedy przestaje mi glos wykrywac widze na pulpicie jak zmienia mi

sie nagle wyglad na klasyczny na 2 sekundy, a potem wraca do normalnego WTF ??? i po tym jak

wchodze do panelu sterowania -> dzwieki to juz nie wykrywa mi karty muzczynej :( ale jak

winamp w tym czasie odtwarza mp3 to glos jest mimo, ze system wywala stery, nawet jak

wylacze i wlacze to gra, ale po jakims czasie od momentu, kiedy wylacze muze np 2minuty

bezczynnosci to juz nie gra, ale jak zamykam system to nagle pojawia sie dzwiek, bo slychac sygnal pozegnalny :lol: dziwne to wszystko w h..

 

dodam ze wczesniej nie mialem takich problemow, zaczelo to sie od okolo tygodnia, wczesniej

dzialo wszystko OK, zwlekalem z tym problem, bo bylem przekonany, iz jest to spowodowane

zasyfionym systemem czy tez myslalem, ze sterowniki od ac97 sa jakies skopane :(

 

sprawdzalem w menadzerze urzadzen i nie ma zadnych konfliktow i problemow!! wszystko dziala

niby OK, zapodalem tez w biosie ustawienia na domyslne, ale to takze nie pomoglo!! ale po

instalce windy zauwazylem jakis blad w "C:\WINDOWS\Minidump" co prawda blue screena nie

mialem, ani nie zauwazylem nic dziwnego w tym czasie, kiedy zostal wygenerowany ten plik,

ale chyba jest to sygnal, ze cos nie dziala prawidlowo :(

 

a oto jego zawartosc:

 

 

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.6.0007.5

Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.

 

 

Loading Dump File [C:\WINDOWS\Minidump\Mini100106-01.dmp]

Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available

 

Symbol search path is: *** Invalid ***

****************************************************************************

* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *

* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *

* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *

****************************************************************************

Executable search path is:

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Windows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 2) UP Free x86 compatible

Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS

Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x805531a0

Debug session time: Sat Sep 30 15:10:54.843 2006 (GMT+2)

System Uptime: 0 days 0:15:31.449

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Loading Kernel Symbols

................................................................................

............

 

..........................

Loading User Symbols

Loading unloaded module list

..........

Unable to load image ali55wdm.sys, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ali55wdm.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ali55wdm.sys

*******************************************************************************

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

*******************************************************************************

 

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

 

BugCheck 1000008E, {c0000005, f76f9d93, f00b493c, 0}

 

***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.

 

***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.

 

*** WARNING: Unable to verify timestamp for portcls.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for portcls.sys

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ks.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ks.sys

*** WARNING: Unable to verify timestamp for kmixer.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for kmixer.sys

*** WARNING: Unable to verify timestamp for sysaudio.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for sysaudio.sys

Probably caused by : ali55wdm.sys ( ali55wdm+dd93 )

 

Followup: MachineOwner

---------

 

 

 

jak widac po tym raporcie prawdopodobna przyczyna, ktora powoduje ten blad jest plik

"ali55wdm.sys" i jak widac sa tez jakies problemy z plikami od dzwieku: portcls.sys, ks.sys, kmixer.sys, sysaudio.sys

 

 

probowalem znalezc plik "ali55wdm.sys" ale go nie ma w systemie!! hmm wydaje mi sie, ze ten

plik jest zwiazany z chipsetem Uli (ALi = ULI) i doszedlem do wniosku, ze to albo plyta sie

sypie, albo jakis sterownik do chipsetu musi byc zainstalowany, aby poprawnie chodzila

muzyczna, tylko ze nic nigdy nie instalowalem oprocz "ULi_Integrated220" i dzialalo dobrze,

a teraz nagle lipa :(

 

dodam jeszcze, ze ten blad zostal wygenerowany zaraz po odpaleniu czystego sysa, czyli nie

zostaly zainstalowane zadne sterowniki, ale dzwiek dzialal, bo system ja sam zainstalowal -

YAMAHA

 

 

ja juz naprawde trace nerwy :mur: bo jak widac problem z niczego a i rozwiazac go trudno :(

stawiam na plyte glowna, bo innej mozliwosci nie ma skoro dzwiek sypie sie nie tylko na

zintegrowanej, ale i po wlozeniu calkiem innej karty!!

 

bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu tego chorego problemu, moze ktos juz z Was sie spotkal z

podobnymi rzeczami, badz wie jak nalezy rozwiazac ta zagadke? :unsure:

Edytowane przez ThRuSt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...