Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Stary ja mam 2500mhz na 1,45v wiec tez zadna rewelka, tylko mnie chyba cos blokuje, bo bootuje nawet na 2800mhz, ale potem blad przy wczytywaniu windowsa :/, nie wiem o co chodzi z plyta, przy magistrali 311mhz komp sie nie wlacza, a ostatnio mu odbilo i doszedlem do 350 !!!, a pozniej znowu jakby blokada i max to 310. Zaczne od zmiany zasilatora.

 

Podejrzewam zasilacz, bo przy oc moze za malo te 204w 17A na linii +12V na tym moim chieftecu 360w.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe czy nie zdrowe, lepiej nie przekraczać 1000mhz, choćby dla świętego spokoju ale nie wykluczone tez że na dłuższa mete może to działać negatywnie na ,,zdrowie,, płyty :wink:

Ta tylko ja nie moge mieć poniżej 1000 bo mi windows nie startuje (jak mam ht x3 czyli przy moim htt 269 to jest 809Mhz i za nic nie chece sie winda zbootować na takim ustawieniu). Chciałbym na niższym jechać ale nie moge i tyle ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko ja nie moge mieć poniżej 1000 bo mi windows nie startuje (jak mam ht x3 czyli przy moim htt 269 to jest 809Mhz i za nic nie chece sie winda zbootować na takim ustawieniu). Chciałbym na niższym jechać ale nie moge i tyle ;d.

W takim razie zostaw, w sumie wartość 1069 nie wiele wykracza poza granice bezpieczeństwa, jeżeli nie zauważysz jakiś niepokojących objawów to zostaw :-P no ale to dziwne że na niższym HTT ci nie wstaje

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki dosc nietypowy problem z dzwiekiem. Kiedy komputer pracuje slysze skrzeczenie,szumy. Kiedy komputer nie jest obciazony wszytko jest ok. Wlozylem swoja stara sb 128 pci niezauwazylem narazie takie problemow. Moje pytanie czy ktos ma taki sam problem,czy ta plyta "ma tak", ewentualnie czy da sie to jakos rozwiazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki dosc nietypowy problem z dzwiekiem. Kiedy komputer pracuje slysze skrzeczenie,szumy. Kiedy komputer nie jest obciazony wszytko jest ok. Wlozylem swoja stara sb 128 pci niezauwazylem narazie takie problemow. Moje pytanie czy ktos ma taki sam problem,czy ta plyta "ma tak", ewentualnie czy da sie to jakos rozwiazac

Niestety zintegrowane dzwiekowka ma przesluchy stad te szumy. Ten typ tak ma, wiec nei ma sie czym przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał że w któryś 3Dmarkach na tej mobo wyniki są zaniżone?? Bo męczę się z 3Dmark 05 Demo mam wynik 8600 a powinno być coś koło 10000 :ph34r: więc nie wiem co jest grane karta ta co w sigu.

zanizone wyniki byly w markach 05/06 i to tylko na AGP... nie dziw sie, ze masz taki maly wynik :) athlon x2 bez oc nie jest niczym mocnym, a przy takiej grafie potrafi byc wrecz za slaby... pobaw sie w oc procka to wynik bedzie lepszy

 

wyniki od 97xx-107xx maja ludzie na nie kreconym x2 3800+, mobo z chisetem nForce 4 Ultra i radku x1900 XTX, ty masz radka x1900 XT a on ma o troche mniejsze taktowania, dodaj do tego zawalony system, rozne stery, brak optymalizacji w sterach, inny chipset co moze dac wynik 8700-9000 pktow

 

popatrz zreszta na wyniki na plytach z chipsetem Via890Pro... tam taki x1900XTX razem z x2 3800+ ma wynik ledwo 87xx pktow - http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2016076

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanizone wyniki byly w markach 05/06 i to tylko na AGP... nie dziw sie, ze masz taki maly wynik :) athlon x2 bez oc nie jest niczym mocnym, a przy takiej grafie potrafi byc wrecz za slaby... pobaw sie w oc procka to wynik bedzie lepszy

 

wyniki od 97xx-107xx maja ludzie na nie kreconym x2 3800+, mobo z chisetem nForce 4 Ultra i radku x1900 XTX, ty masz radka x1900 XT a on ma o troche mniejsze taktowania, dodaj do tego zawalony system, rozne stery, brak optymalizacji w sterach, inny chipset co moze dac wynik 8700-9000 pktow

 

popatrz zreszta na wyniki na plytach z chipsetem Via890Pro... tam taki x1900XTX razem z x2 3800+ ma wynik ledwo 87xx pktow - http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2016076

Ludzie na tym procu co ja mam tylko lepsza mobo wyciągają więcej.

 

Mobo sprzedam chętni na asrocka PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w programie RivaTuner ciekawa opcję dla posiadaczy płyty Asrock DualSata II (przynajmniej wartą wypróbowania). Jest to funkcja 'compatibility' poprawiająca działanie układów Nvidii z różnego typu chipsetami MB (patrz screen). Ja osobiście nie mam problemów ze swoim 6600GT (nie musiałem nawet włączać AGP P2P DEEP FIFO w biosie), ale być może komuś się przyda :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy problemów z Asrockiem...

Mam taki problem, jak słucham muzyki i piszę na klawiaturze, to po kilku kliknięciać klawiatura przestaje reagować...

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Co do Htt to powyżej 266, np 277 jak dam to ładuje mi windowsa po czym mam czarny ekran :( nie wiem jak się z tym uporać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos namieszales podpinajac dysk pod sata2, niepotrzebna zworka, sterowniki do jmicron w systemie a dysk w trybie ide? Popatrz na strone 6 tam troche o tym pisalem. Poza tym przejrzyj podglad zdarzen, jesli masz jakies bledy JAHCI to jest to blad kontrolera sata2, wyinstaluj stery i zainstaluj jeszcze raz (jmicron). Cos mi mimo wszystko smierdzi ta plyta, jak sie masz tak dluzej uzerac a zabiegi nie pomoga to oddaj na gwarancji:/

 

Co do tych problemow z czarnym ekranem po zaladowaniu windowsa. Jak duzo mieszales w sprzecie, zmieniales ustawienia w biosie po postawieniu systemu to on durnieje i sie moze nie ladowac (u mnie tylko bialy kursor migal) i to mialem niezaleznie od plyty i niezaleznie od kazdego z 3 kompow na ktorych sie bawilem (sig).

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

W końcu poskładałem do kupy sprzęt (na szybko, aby uruchomić), no i mam nadzieję być szczęśliwym posiadaczem Asrocka Dual VSTA + Semp 3000+ 939 + EVGA 7900GS ;)

Od rana chwytam się wątka i czytam o podkręcaniu, ale może jakieś porady moglibyście na szybko podać? Na razie wszedłem do biosu i zmieniłem w CPU coś tam to pierwsze od góry z 200 na ileś i mam z 1.8 2.25GH (wybaczcie, jestem po 24 roboty i nie pamiętam już co tam dałem). Zdąrzyłem już spalić 2 zasilacze (razem podpięte), a tylko wyłączyłem i załączyłem kompa z zasilacza ;)

Pamięci mam 2x Kingston 256mb cas3 w dwu 1szych slotach + 512 Twinmosa cas 2.5 w ostatnim. Do tego Chief 560W.

Dzięki za ewentualne porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Htt to powyżej 266, np 277 jak dam to ładuje mi windowsa po czym mam czarny ekran nie wiem jak się z tym uporać.

Stary, weź poczytaj FAQ bo troszeczkę śmiecisz. Sprawdź różne biosy, ustaw HT Link na 600, wylicz odpowiednie (bezpieczne) taktowanie dla RAM, daj wysokie VCORE i VDIMM, wyłącz "przeszkadzające" opcje BIOS. Poza tym mówiłeś coś o wysokich temperaturach - chyba wiesz jaki wpływ ma temperatura na O/C? Jeśli to nie pomoże, to wyżej nie podskoczysz ;)

 

CPU coś tam to pierwsze od góry z 200 na ileś i mam z 1.8 2.25GH

:) najważniejsze opcje wymieniłem wyżej (nie licząc HTT i mnożnika CPU), zajrzyj do FAQ:

1. Link

2. Link 2

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, weź poczytaj FAQ bo troszeczkę śmiecisz. Sprawdź różne biosy, ustaw HT Link na 600, wylicz odpowiednie (bezpieczne) taktowanie dla RAM, daj wysokie VCORE i VDIMM, wyłącz "przeszkadzające" opcje BIOS. Poza tym mówiłeś coś o wysokich temperaturach - chyba wiesz jaki wpływ ma temperatura na O/C? Jeśli to nie pomoże, to wyżej nie podskoczysz ;)

:) najważniejsze opcje wymieniłem wyżej (nie licząc HTT i mnożnika CPU), zajrzyj do FAQ:

1. Link

2. Link 2

HT mam na 600/800 vcore mam na 1,45v, vdimm na high, ram chodzi na 450mhz a bez mrugnięcia śmiga na 500mhz, co do temperatur to w stresie na 2,4ghz mam 44*c to chyba nie tak dużo.. ? wszystkie zbędne opcje już dawno powyłaczałem, więc nie mów mi, że śmiecę czy nie wiem co robię, na forum jestem aktywny od ponad 3 lat.. na o/c się trochę znam.. ;) tylko jeszcze nie poznałem do końca tej płytki, tylo dlatego tutaj piszę. Czasami ktoś ma podobne problemy, a rozwiązanie jest śmiesznie proste..

Co do Htt to na 272 mam czarny ekran, ale przy 277 system się ładuje, ale wywala błędy w prime... dziwne...

Pomęcze się na tej płycie do czasu kupna czegoś na pci-e i przerzucam się na coś lepszego... z nf3 byłem duużo bardziej zadowolony.

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalaczylem sobie sprawdzenie wydajnosci (to windowsowskie ale z opcji narzedzia administratora/wydajnosc). Poustawialem sobie podglad na uzycie dysku, proca, ramu i pliku stronicowania. Dziwna sprawa, bo gdy nagrywam plyte dvd przykladowo z filmami avi to widze, ze zajeta mam cala przepustowosc dysku, podlaczonego w koncu na sata2. Ogolnie objawia sie to strasznym muleniem przy wykonywaniu jakiejkolwiek innej czynnosci poza w/w nagrywaniem, w praktyce wykonywanie innych czynnosci jest wtedy niemozliwe.

 

Dziwne jest to o tyle, ze kumpel majacy jakas plyte gigashita na nforce4 i ten sam dysk co moj ale podpiety na sata1, 512MB ram nie zauwaza czegos takiego. Zapodalem ten sam wykres wydajnosci u niego i rzeczywiscie dysk jest wykorzystywany w max. 20-30% podczas nagrywania tego samego co u mnie, z kompa mozna normalnie korzystac.

 

Ma ktos jakies pomysly? Moze cos zle skonfigurowalem, moze to plyta glowna? a moze przypadlosc magistrali sata2, ze wykorzystuje na jedna czynnosc cala przepustowosc dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmień BIOS na któryś z O/C. U mnie B8 "działa" stabilnie na 3x330Mhz.

 

na o/c się trochę znam

Nie wątpię, ale jeśli to maks dla tej płyty/procka to nic nie poradzisz. Spróbuj diametralnie zwiększyć HTT (np. do 300MHz), ustaw mnożnik na 8 i kilka razy włącz i wyłącz kompa. U mnie właśnie w ten sposób komputer bootuje na wysokich HTT.

 

Ma ktos jakies pomysly? Moze cos zle skonfigurowalem, moze to plyta glowna? a moze przypadlosc magistrali sata2, ze wykorzystuje na jedna czynnosc cala przepustowosc dysku.

Mimo, że nie mam dysku SATA problemu szukałbym w sterownikach bądź oprogramowaniu (np. w zbyt dużym buforze dla nero). Mam dysk Ata100 i tez nie mam takiego problemu :). Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konczac OT. Najprawdopodobniej pomogla zmiana folderu pamieci tymczasowej z partycji systemowej na inna (Nero7). Dysk jest nadal wykorzystywany w duzym stopniu ale mulenie calkowicie zniklo. Jutro bede dalej testowac, jesli potwierdza sie wstepne ustalenia to uwazam temat za zamkniety. Dziex @stefanor za sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja mam 2500mhz na 1,45v wiec tez zadna rewelka, tylko mnie chyba cos blokuje, bo bootuje nawet na 2800mhz, ale potem blad przy wczytywaniu windowsa :/, nie wiem o co chodzi z plyta, przy magistrali 311mhz komp sie nie wlacza, a ostatnio mu odbilo i doszedlem do 350 !!!, a pozniej znowu jakby blokada i max to 310. Zaczne od zmiany zasilatora.

 

Podejrzewam zasilacz, bo przy oc moze za malo te 204w 17A na linii +12V na tym moim chieftecu 360w.

Kurka wodna mamy taki sam zasiłek:) Może to jest problem. Sprawdzę na ile u mnie wstaje komp.

 

Po dwóch próbach wstał na 300x9=2700 przy 1.45 ddr na 100 i htx2. Przy ładowaniu windy reset. Może też płyta go ogranicza albo zasiłka.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu maice takie procki i tyle i nie zwalajcie wszystkiego na płyte aczkolwiek wątpie żeby komuś trafiła sie taka padaka żeby nie wstawała przy HTT 250 :blink:

Jasne że nikt nie zwala na płytę. Po prostu nie spotkałem venice'a z takiej serii żeby nie poszedł na napięciu 1.45v przynajmniej 2500Mhz. Cóż ja się już pogodziłem z tym (chyba):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu maice takie procki i tyle i nie zwalajcie wszystkiego na płyte aczkolwiek wątpie żeby komuś trafiła sie taka padaka żeby nie wstawała przy HTT 250 :blink:

Dokładnie. To wina procesorów, a nie płyty. Niestety ostatnie Athlony są mało podatne na OC. O problemie z płytą można mówić, gdy HT przekroczy 300, ale do tego pułapu nie powinno być problemów.

Mój przykład. Wcześniej miałem Semprona i działał stabilnie na 300x9 przy 1.45V. Teraz mam San Diego i max idzie 253x11. W tym wypadku nie mogę zwalić winy na płytę....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka panowie ja mam maly proble krecac swojego venice'a (3200+). teraz chodzi na 260*9 pamieci (166) 424mhz przy 2.5-3-3-7 1T gdy chce isc wyzej magistrala np na 280 juz nie wstaje, a gdy na aktualnym ustawieniu zjezdzam pamieciami na 133 tez nie wstaje. wylaczam i przestawiam wysztko tak jak bylo napisane w faq'u a procek byl kupiony jako selekt ktory robi 2.7 (300x9)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...