Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Do FAQ nie mam dostępu na bieżąco, pozbieram wasze sugestie (te dane o napięciu wziąłem z jakiegoś zewnętrznego źródła) i za jakiś czas je wszystkie dodam (oczywiście najpierw je sprawdze).

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcy doczekamy się biosu z dzielnikiem 180 :mur:

 

Strasznie mnie to irytuje, bo ogranicza mi OC i utrudnia życie. Jak puszczę synchronicznie CPU:RAM to pamięci wstają przy ok 280Mhz, ale proc potrafi dużo więcej ( max jaki testowałem to 9x313 ). Natomiast jak wejdę do windy na procku na 9x310 i pamięciach na dzielniku 166 i chce zmienić dzielnik na 180 ( z A64 Tweakera ) to wita mnie "Blue Screen".

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Przydałby się w biosie dzielnik 180 to byłoby dużo łatwiej.

 

Narazie zostawiłem pamięci na div.166 i procka na 9x300, co wystarcza do bezproblemowego giercowania, a jak włączam coś bardziej wymagającego to przestawiam dzielnik na 180. Niestety czasami jak przełączam dzielnik to wita mnie BSOD, ale w większości przypadków wtedy, gdy proc i mem są obciążone jakimś zadaniem. Niestety jak ustawie przełączanie dzielnika na starcie windozy to co ok trzy włączenia kompa wita mnie również BSOD.

 

Spróbuję na jakimś innym biosie, może coś więcej wykrzesam <_<

 

Na jakim biosie jest oparty OCWB8, bo widzę że dużo osób go używa ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adzio_tuning

Ten BIOS 1.20 ma juz to do siebie ze na ekranie postu wyswietla wynik zanizony o okolo 50-60 MHz. Ja majac zegar ustawiony na 2530MHz w poscie wyswietla 2.47GHz. Juz dawno bylo mowione, chyba w poprzedni topicu.

kiedys przegladalem strona po stronie i nie zauwazylem :blink:

 

nie ma jeszcze biosow OCWB do VSTA tak? a jaki wg Was jest najlepszy do podkrecania? bo 2.55 GHz to chyba nie najlepiej co? mozliwe ze ogranicza mnie zasilacz i te pamieci :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze bios ocwb8 ?? tak myslalem zeby sobie go wrzucic, ale chcialem sie dowiedziec czy jest ok, a moze lepsza jest starsza wersja ? :wink: jakies propozycje ? B-)

 

edit:

czy moze mi ktos podrzucic obraz plyty (bootowalnej oczywiscie) z asrflashem ?

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że płyta ze sterownikami od Galaxy ci pomoże (: jest bootowalna i można z niej uruchomić asrflasha.

edit. oczywiscie asrflasha musisz mieć na dysku lub na płycie (dysk niemoże być w formacie ntfs)

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj moj pierwszy dzień walk z Asrockiem.

Nie wiem, czy cooler zbyt słabo odbiera ciepło z procesora, ale temp. w idle mam ok 40*c! (bios)

Kiedy chcę sprawdzić temperatuę np w Evereście to się wiesza, w speed fajnie mam puste pola.

Do tego płyta umiera po zresetowaniu kompa, miałem nforce3, przesiedałem się na asrocka, bo miał być cud miód i orzeszki a tu taka kiszka.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam zaraz uwalona, juz by poczestowali pawulonem i do ziemi;)

 

@Maks co to za Palermo co to za wiatrak. Podaj w sigu parametry sprzetu, bedziemy diagnozowac co i jak. Czy podlaczyles wsio jak nalezy, czy uwaznie instalowales sterowniki (pisalem o tym co i jak trzeba instalowac i przelaczac juz wczesniej, cos ok. 6 strony).

 

Tak nota bene to mi ta temp. w idle normalnie wyglada o ile u Ciebie jest dzis tak cieplo jak u mnie, zreszta mi zawsze troche podskakuje jak siedze w biosie. Zresetuj biosa jeszcze tak w ogole.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam zaraz uwalona, juz by poczestowali pawulonem i do ziemi;)

 

@Maks co to za Palermo co to za wiatrak. Podaj w sigu parametry sprzetu, bedziemy diagnozowac co i jak. Czy podlaczyles wsio jak nalezy, czy uwaznie instalowales sterowniki (pisalem o tym co i jak trzeba instalowac i przelaczac juz wczesniej, cos ok. 6 strony).

 

Tak nota bene to mi ta temp. w idle normalnie wyglada o ile u Ciebie jest dzis tak cieplo jak u mnie, zreszta mi zawsze troche podskakuje jak siedze w biosie. Zresetuj biosa jeszcze tak w ogole.

Miałem Ga-K8NSC to temperatura była na poziomie 29-30*c na procku 2500Mhz na Freezerze64@7v, teraz na Asrocku mam 35*c i to przy 2ghz :( Z o/c też nie jest zbyt różowo, bo coś słabo się ten sempron kręci, może coś źle robię, nie wiem..

 

Od razu w biosie jest 35*c, zawsze było 25 lub coś koło tego... procek czapkę ma zdjętą. w stersie miał 40*c, teraz tyle w idle potrafi mieć :(

 

Wgrałem zmodowany bios "8"

 

Najgorsze jest to, że za każdym razem jak uruchamiam kompa to zamiera :(

Płytę kupiłem okazyjnie, niby miała problemy z dźwiękiem, a reszta miała być sprawna w 100%.

 

co do kompa to mam tego asrocka, sempron 3000+, 2x512 hynix, r9600xt, huntkey 400hk, samsung sata2

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek czapkę ma zdjętą.

A poczytałeś FAQ?

 

Ja też mam procka bez czapki. 45 stopni przy 2.65GHz 1.45V, po kilku godzinach testów i to na boxowym coolerze.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec, ze masz wersja SATA2 a nie Vsta skoro wgrywales zmodowany bios. Nie no temperatura moze jak na sempa troche wysoka ale jednak w normie. Moze chlodzenie zle sie do procka bez czapki tym razem przypasowalo, sproboj to poprawic. Co do krecenia to juz chyba wszystko w tym temacie bylo wiec sie nie bede powtarzal, zreszta ja mam Vsta wiec niewiele moge powiedziec na temat zmodowanych biosow. A te zamieranie kompa po wlaczeniu to nie czasem coldboot (restart i ponowne odpalenie kompa samoczynnie i tak w kolko)? Podobno zmiana biosu na to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie dociska, nawet zwiększyłem nacisk dodając jeszcze jedną podkładkę, bez oczekiwanego rezultatu :(

Co do biosu to dzieje się tak na 1.8 2.2 i zmodowanej 8, na każdym tak mam. Sa jeszcze jakieś godne polecania biosy?

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj powaliło mi się coś ;] ocwb8 jest na 1.80 na 100% :) Wybaczcie [;

@misiek

Tak wyniki są niższe ponieważ benchmarki nie są optymalizowane pod ULI, ale tak to chyba było tylko w przypadku AGP ? Nie jestem pewny na 100%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok tygodnia mam problem z komputerem ale nie wiem czy to wina płyty czy systemu,objaw wyglada tak : komputer pracuje ok 1 godziny próbuję go wyłączyć czy to przyciskiem czy przez start-wyłącz komputer - efekt komputer wyłącza się i jest ok, ale kiedy pracuje np. 8 godzin to juz wyłączyć sie nie da tylko uruchamia sie ponownie ( nawet jak wcisnę przycisk na obudowie). Efekt ten występuje jak komputer jest rozgrzany, wyłaczyć da sie dopiero za 2-3 razem . Bardziej obstawiam płytę ale czemu tak się robi (bios resetowałem ale bez zmian).

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to mi to wygląda na coldbooty.. lub coś w tym stylu . :/

Ja mam podobny problem, czy wyłącze go czy zrestartuje/uruchomię ponownie to nie chce wstać.

Mam też problem, aby uzyskać stabilne HTT powyżej 266Mhz :/ na starej płycie proc chodził na 300, więc to chyba nie jego wina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to mi to wygląda na coldbooty.. lub coś w tym stylu . :/

Ja mam podobny problem, czy wyłącze go czy zrestartuje/uruchomię ponownie to nie chce wstać.

Mam też problem, aby uzyskać stabilne HTT powyżej 266Mhz :/ na starej płycie proc chodził na 300, więc to chyba nie jego wina...

to nie są coldbooty , system sie poprosu nie wyłącza (po wybraniu opcji wyłacz komputer lub przyciskiem na obudowie)tylko uruchamia ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś pamięci ECC na Asrocku DUALSATA2? Mam okazję tanio kupić 2x1gb i się zastanawiam czy pójdą... z tego co słyszłame to na nforce4 pamięci ECC działają? ale czy na uli chodzą...

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw kto od dłuższego czasu jedzie na ht link powyżej 1000 MHz ? Ja już troche siedze na 1069 Mhz i nie wiem czy to na dłuższą mete jest "zdrowe" dla płyty. Wasze opinie na ten temat mile widziane .

Zdrowe czy nie zdrowe, lepiej nie przekraczać 1000mhz, choćby dla świętego spokoju ale nie wykluczone tez że na dłuższa mete może to działać negatywnie na ,,zdrowie,, płyty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...