Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@przemo3642

 

Ja się natomiast nie zgadzam z tobą. Sam jestem w takiej sytuacji jak opisujecie, i mi jest wygodniej zostawić tą kartę graficzną (AGP) co mam teraz i kupić nową grafę w grudniu, jakąś dużo lepszą. Ale to, że się niezgadzam jest spowodowane moją sytuacją, ponieważ mam Galaxy 5500 ;) i za niego nic prawie nie dostane.

 

Pozatym, nie każdy kto ma 6800GT (AGP) chce sprzedawać i kupować za tą cenę coś na PCI-E... możę chcą dozbierać i wziąć coś sporo lepszego.

Wiecie może czy w " esc.pl " procesory amd64 3700+ SanDiego to są rev. E ? Czy wszystkie teraz dostępne procki SanDiego są z SSE3 i 90nm ?

 

@przemo - nie bierzesz pod uwage sytuacji, ze ktos chce sobie zostawic posiadane komponenty i/lub nie ma kasy na powazniejsze upgrade'y (tzn. wieksze niz plyta + proc).

 

Dodatkowo, na karty AGP jest raczej maly popyt, szczegolnie te ze sredniej polki (np. moja - wzialbym za nia jakies 300zl, i co ja za to kupie?).

Jeśli chodzi o aternatywy wobec asrocka....

Moja propozycja to DFI RS482 Infinity (jeszcze są w niektórych sklepach, ale też zaczyba być to towar deficytowy). Poza brakiem obsługi SATA2 płytka bije asrocka pod każdym względem, jest sporo tańsza niż asrock z allegro (ja znalazłem ją za 277zł). I ma zinegrowaną grafę, coby przejście na PCX lekkim było:) HTT 320 robi z palcem (wg testów/jej użytkowników, ja dopiero przekonam się o tym w poł przyszłego tygodnia), pasywnie chłodzony chipset (i to też nie nForce- bo jak widzę część użytkowników asrocka jedzie po czipsecie nvidia), dodatkowe dzielniki pamięci, 1.85V na procesor na zwykłym biosie bez żadnych modów, 3.2V na pamięć (żadna rewelacja, ale zdecydowanie nieźle). Jak ktoś żyć nie może bez SATA2 (jest wogóle ktoś taki?) to może se sokupić kiedyś kontroler za paredziesiąt żłotych.

Ale oczywiście można sobie kupić asrocka za 400zł albo zostać przy tym co się ma. Myślę, że jeśli ktoś myśli o s939 to jednak długo zwlekać nie może: niedługo zostanął same niedobitki wśród płyt, a i procki podskoczą, jak z końcem roku stanie ich produkcja.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tylko nie zapominajmy, ze ten chipset ATi nie jest swietny... szczegolnie dzialanie portow USB

 

jedynie jest dobra bo ma wiekszy zakres napiec na pamieci i CPU

 

a, ze zrobila 320 HTT to nie zaden wyczyn... ja mam troche mniej na ASRocku i bez modow - bym mogl wiecej, ale to juz po modzie

 

 

no gdy teraz zniknely ASRocki to tylko pozostaje ow DFI w cenie ~300 zl jesli ktos chce przejsc z starej platformy na nowsza

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tych napiec (mowa glownie o procku)

 

to kto z normalnych ludzi da napiecie powyzej 1.6V prockowi do normalnej pracy? przy AC? ja zawsze sadzilem ze ludzie szukaja selektow 1.4-1.45V, ew. max 1.55V przy dosyc duzym wykreceniu...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tylko nie zapominajmy, ze ten chipset ATi nie jest swietny... szczegolnie dzialanie portow USB

 

jedynie jest dobra bo ma wiekszy zakres napiec na pamieci i CPU

 

a, ze zrobila 320 HTT to nie zaden wyczyn... ja mam troche mniej na ASRocku i bez modow - bym mogl wiecej, ale to juz po modzie

Prawda jest taka, że jeśli chodzi o wydajność procesora/pamięci/dysków/PCX to przynajmniej wśród płyt s939 (bez Via- bo o ich chipsetach mam nikłe pojęcie, więc się nie wypowiadam) to pomiędzy najszybszymi i najwolniejszymi jest najwyżej parę punktów procentowych różnicy i to w zależności od konkretnych testów/zastosowań. Choć wykresy są tak przeskalowane, żeby te różnice uwidocznić: to tylko nieistotne w praktyce 2-3%!!)

 

Wśród jedynych wad "na papierze" jakich się doszukałem jest wspomniany bark SATA2 oraz wolne USB. O tym ostatnim nie wspomniałem, bo uznałem to za mało istotny szczegół- właściwie to z trudem wyobrażam sobie sytuację, w której wolne USB ma istotny wpływ na komfort pracy. W praktyce USB zazwyczaj wykorzystywane jest do podłączenia drukarki/skanera/apartu fot. itp, więc mniejsza przepustowość albo będzie niezauważalna, albo parę sekund dłużej poczekamy sobie na przegranie zdjęć...

Niektórzy za wadę mogą uznć tylko 2xPCI, ale myślę, że i tak nikt więcej niż 2 nie wykorzysta.

 

Z tym HTT- owszem, są tacy co więcej robią na asrocku, rzecz w tym, że na płytach DFI 320 nie osiąga się w ramach wyjątku, ale niejako "standardowo". Ostateczny argument, którego nikt podważyć nie zdoła, jest taki, że tanich arocków już nie ma:)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w najbliższym czasie będę zmuszony robić format dysku, chciałbym się zapytać co zaraz po instalacji systemu instalować żeby uniknąć tego problemu z dźwiękiem.

 

ja instaluje tak:

1) windows XP SP2

2) sterownik Integrated 2.20 (NIE instaluje!! dźwięku ULi audio, pozostałe tak włącznie z filtrem USB)

3) directx 9c october/TERAZ, wcześniej august/ update 2006

4) .NET Framework 2.0

5) stery nv 91.47WHQL dla nvidia, dowolne stery Catalyst (najnowsze 6.10) dla ATi, v5.96.004 dla Matrox'a

6) stery reszty urządzeń w tym kodeka dźwiękowego (Realtek v3.94 [sATA2], C-Media v5.12.2.4219 [VSTA] )

7) stery procesora 1.3.20.0014

9) AMD power monitor 1.0.1 i ustawiam w programie minimalne zarządzanie energią, + zrzucam do traya i chodzi cały czas, można instalować zamiast tego program Rightmark'a.

10) update Windows (wszystkie dostępne łatki dla SP2)

11) wyłączenie wewnętrznego Firewalla w rejestrze

12) wyłączenie wszelkich zdalnych pulpitów czy innych przywróceń systemu

 

----

13) system pracuje jak żyleta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak na szybko, bo w pacy jestem to :D powini miec jeszcze jedna sztuke i to SATA II w bitlandzie w toruniu.

A skad wiem, bo jak u nich zamuwilem VSTA to przyslali mi wlasnie SATA II rev. 1.05 i dzwonilem wczoraj i mieli jeszcze jedna.

Proca kupilem 3000 bo zaczol mnie denerwowac wentylatorek na grafie 6600gt gigabyta i zakupilem xc-70Al+, do tego dysk taki jak pisalem, wieczorem bede skaldal wiec zobaczymy co to wszystko razem potrafi :D

Jakby co to bede prosil o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie,

 

Czy jeśli nie mam karty agp, dysku sata, nie używam kodeka audio, to muszę instalować jakieś stery do chipsetu/dysku ide ?

 

Po odpaleniu integrated nic nie miałem do wyboru, poza tym, co mi niepotrzebne. W sumie to tylko LAN potrzebny, na usb mam tylko myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie poszaleli, to tylko czysta ekonomia - nie ma podazy czegos co jest dobre i tanie to jest ogromny popyt...

Z tym, ze przy cenie 380zł to co wyzej napisales nie ma kompletnie sensu!

Ludzie oglupieli po porstu i obawiam sie, ze to zjawisko dotyczy tylko Polski :sad:

Za powyzsze przedstawienie sprawy z ekonomii bylby chyba papec, bo to nie logiczne :wink:

druga sprawa - ludzie ktorzy zmieniaja platforme np z socket A a maja dobra grafe pod AGP ktorej nie chca oddawac za grosze moga dzieki tej plycie tanim kosztem zmodernizowac sprzet. Plyta 350 zl, procesor 250 = 600 zl. Kupujac ten sam procesor za 250 zl, plyte z PCIX za 400 zl musimy kupic grafe za conajmniej 350 zl zeby miec spokoj z grami przynajmniej na pol roku = 1000.

Bardzo naciagane tlumaczenie. No chyba, ze ktos ma 7800GS/6800GT/X850XT to jeszcze.

Wierz mi, ze ja bym wolal dozbierac do grafy niz pakowac sie w takie cos.

 

I jesli ktos kupuje za taka kase ta plyte pod grafe na PCI-E jest chyba potracony.

Poza tym sa tez tacy co maja 9550 i co powiesz jak taki osobnik kupi asrocka za 4 stowy?

 

Ekonomii nie da sie wiec oszukac...

Za to z glupoty ludzkiej mozna zgarnac niezle profity, wiec sprzedawajcie poki mozna.

Jest to plyta dobra jak na swoja pierwotna cene, ale za 4 stowy to juz sa plyty z polki najwyzszej, ktorych nie ma co porownywac do asrocka.

Niektorzy myla pojecia po porstu...

 

Dodatkowo, na karty AGP jest raczej maly popyt, szczegolnie te ze sredniej polki (np. moja - wzialbym za nia jakies 300zl, i co ja za to kupie?).

Ty sobie chyba zartujesz??

Sprzedajesz za ponad 3 stowy i kupujesz z jakiegos 7300gt, ktory po OC bedzie nawet lepszy.

 

Zreszta robta co chceta.

 

 

ps. Co do wydajnosci to przeciez asrock zawdziecza wydajnosc nie wykonaniu(niski poziom), nie firmie(budzetowe plyty), , ale wlasnie chipsetowi, ktory za taka cene musial zrobic furore.

Ale dalej to juz ani rusz, bo zalozenia byly takie, zeby bylo tanio i jest.

Przeciez do 126p tez mozemy wlozyc silnik od sportowej fury, ale jakie beda tego skutki to wiadomo(wyolbrzymilem, ale wiadomo o co chodzi)

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki2 mądrze mówisz :)

 

 

 

ja zostane przy ASrocku do zmiany na jakieś C2D, co raczej szybko nie nastąpi, i kupie do tego obudowe desktop żeby mógł sobie na niej stać LCD a we wnęke w biurku wsadze se jakąś konsole :lol:

 

 

 

imo wydawanie 380 zł na płytę pod wymierający już socket to conajmniej nieporozumienie, jasne że płyta fajna jest ale bez przesady :lol2: zauważyliście ile asrocków się na allegro pojawiło? masakra...

 

 

 

 

 

ps; życzę powodzenia temu panu który wystawił z ceną "kup teraz" 389zł :lol2: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki2 mądrze mówisz :)

ja zostane przy ASrocku do zmiany na jakieś C2D, co raczej szybko nie nastąpi, i kupie do tego obudowe desktop żeby mógł sobie na niej stać LCD a we wnęke w biurku wsadze se jakąś konsole :lol:

imo wydawanie 380 zł na płytę pod wymierający już socket to conajmniej nieporozumienie, jasne że płyta fajna jest ale bez przesady :lol2: zauważyliście ile asrocków się na allegro pojawiło? masakra...

 

Zobacz ile kasy bys zarobil na nowe MoBo gdybys juz teraz przechodzil na C2DUO

 

 

ps; życzę powodzenia temu panu który wystawił z ceną "kup teraz" 389zł :lol2: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Nie jest mu potrzebne

2376151[/snapback]

a co do tych napiec (mowa glownie o procku)

to kto z normalnych ludzi da napiecie powyzej 1.6V prockowi do normalnej pracy? przy AC? ja zawsze sadzilem ze ludzie szukaja selektow 1.4-1.45V, ew. max 1.55V przy dosyc duzym wykreceniu...

Jesli masz OEM'a(rok gwary) do tego chlodziwo pokroju freezera to coz zrobic.

Poza tym widze, ze twoj procek kolo selektow nawet nie lezal(tak jak moj), wiec co??

Ludzie kupuja asrocki to selektow??

Poza tym glupota byloby kupowac np. DFI i nie korzystac z tego co oferuje.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

imo wydawanie 380 zł na płytę pod wymierający już socket to conajmniej nieporozumienie, jasne że płyta fajna jest ale bez przesady :lol2: zauważyliście ile asrocków się na allegro pojawiło? masakra...

 

ps; życzę powodzenia temu panu który wystawił z ceną "kup teraz" 389zł :lol2: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol2: ludziom się już w d...pach poprzewracało, popędzili jak stado bawołów na allegro co by się dorobić na płytce ludzką naiwnością. Ehhh ... ja tam zostaje przy DS-II przynajmniej do następnego zlodowacenia (czyt. grudzień 2007) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie jest mu potrzebne

ZOBACZ ...

 

 

 

heh z tym że: ta o której mówie to VSTA, ludzie się już niby oswoili że to właściwie to samo ale może akurat kogoś tylko to zniechęci :lol: no i licytacja to licytacja, zawsze może się udać troche taniej wyrwać ;)

 

 

 

w każdym razie: pożyjemy zobaczymy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dual-vsta do podlanczania zasilacza sa 2 wtyki jeden 20pinowy i taki drugi 4 pionowy, mam zasilacz Modecom MC-350, do tego 4-ro pinowego ( ATX 12V Power connector ) mam podlaczac taką kostką z 2ma czarnymi i z 2ma bialymi kabelkami czy kostką przy dwudziestce ktora sie wpina do wejsc 24pin ?

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dlaczego według Everesta oraz Speedfana w temperaturach pokazuje mi tak (temp.idle):

Procesor 38 °C (100 °F)

Dioda procesora 31 °C (88 °F)

 

 

Według mnie temperatura diody (core) powinna być wyższa od procesora a u mnie pokazuje odwrotnie.

Temp. diody przeważnie gwałtownie skacze w górę i w dół w zależności od wykorzystania procesora więc raczej wykluczam, że programy podają ją odwrotnie.

 

Ps. moja płyta to rev.1.04, CnQ włączone (nie wiem czy ma to znaczenie).

 

Może ktoś wytłumaczyć na logiczny sposób dlaczego tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja instaluje tak:

1) windows XP SP2

2) sterownik Integrated 2.20 (NIE instaluje!! dźwięku ULi audio, pozostałe tak włącznie z filtrem USB)

3) directx 9c october/TERAZ, wcześniej august/ update 2006

4) .NET Framework 2.0

5) stery nv 91.47WHQL dla nvidia, dowolne stery Catalyst (najnowsze 6.10) dla ATi, v5.96.004 dla Matrox'a

6) stery reszty urządzeń w tym kodeka dźwiękowego (Realtek v3.94 [sATA2], C-Media v5.12.2.4219 [VSTA] )

7) stery procesora 1.3.20.0014

9) AMD power monitor 1.0.1 i ustawiam w programie minimalne zarządzanie energią, + zrzucam do traya i chodzi cały czas, można instalować zamiast tego program Rightmark'a.

10) update Windows (wszystkie dostępne łatki dla SP2)

11) wyłączenie wewnętrznego Firewalla w rejestrze

12) wyłączenie wszelkich zdalnych pulpitów czy innych przywróceń systemu

 

----

13) system pracuje jak żyleta!

Właśnie ja też w sprawie instalacji. Jak chcę zainstalować dysk twardy w konfiguracji Sata 2, to jakie sterowniki polecacie i w jakiej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem, podlaczylem wszystko, pierwsze odpalenie kompa

i komputer nie dochodzi do bootscreena win xp i sie juz resetuje, czasem sie monitor nie wlancza, tylko jest pomaranczowa lampka ( tak mialem jak kondensatory mialem zepsute )

Mieliscie tkaie problemy? jak wybrnac z neprzyjemnej sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dobrzy ludzie czy ktos instalowal Windows Vista na 939 dual (ale nie vsta) i czy byly jakies problemy zwiazane ze sterownikami? Mowie tu o 64 bitowej wersji tegoz systemu.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dlaczego według Everesta oraz Speedfana w temperaturach pokazuje mi tak (temp.idle):

Procesor 38 °C (100 °F)

Dioda procesora 31 °C (88 °F)

Według mnie temperatura diody (core) powinna być wyższa od procesora a u mnie pokazuje odwrotnie.

Temp. diody przeważnie gwałtownie skacze w górę i w dół w zależności od wykorzystania procesora więc raczej wykluczam, że programy podają ją odwrotnie.

Mam dokladnie tak samo, tez troche mnie to dziwilo. Wydaje mi sie ze to jakis bledny odczt z czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luki2

No wreszcie jakieś wsparcie w obalaniu mitu Asrocka :D

A to byl taki mit kiedykolwiek? Chyba powstal dopiero teraz, jak sie ludzie nagle rzucili, bo plyt juz nie ma w sprzedazy i jest polowanie na ostatnie egzemplarze. W efekcie plyta budzetowa chodzi na Allegro po cench wybitnie niebudzetowych, a ludzie sie ciesza - tylko nie wiadomo za bardzo, z czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem, podlaczylem wszystko, pierwsze odpalenie kompa

i komputer nie dochodzi do bootscreena win xp i sie juz resetuje, czasem sie monitor nie wlancza, tylko jest pomaranczowa lampka ( tak mialem jak kondensatory mialem zepsute )

Mieliscie tkaie problemy? jak wybrnac z neprzyjemnej sytuacji ?

A Windows instalowany na tej płycie, czy stary pamiętający jeszcze socketA?

Druga rzecz to może wina grafiki? Jeśli korzystałeś z tego co w podpisie (bios Gigabyte'a na sappire i O/C) to możesz mieć problem. Miałem coś podobnego u znajomego tyle, że sflashował bios R9600PRO [ze zmniejszonymi zegarami dla pamięci - Rabitem] na Gigusia R9550. Na starym XP wszystko chodziło spoko, dopóki nie zachciało mu się instalować jeszcze raz systemu.

Możesz jeszcze spróbować włączyć AGP Deep FIFO, ale to głównie dla grafik z mostkiem HSI lub Rialto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Windows instalowany na tej płycie, czy stary pamiętający jeszcze socketA?

Druga rzecz to może wina grafiki? Jeśli korzystałeś z tego co w podpisie (bios Gigabyte'a na sappire i O/C) to możesz mieć problem. Miałem coś podobnego u znajomego tyle, że sflashował bios R9600PRO [ze zmniejszonymi zegarami dla pamięci - Rabitem] na Gigusia R9550. Na starym XP wszystko chodziło spoko, dopóki nie zachciało mu się instalować jeszcze raz systemu.

Możesz jeszcze spróbować włączyć AGP Deep FIFO, ale to głównie dla grafik z mostkiem HSI lub Rialto.

dziekuje za pomoc, jest juz w porzadku, zainstalowalem windowsa i jest ok, wczesniej nie instalowalem bo nie bootowal cd ( okazalo sie zepsuty cd-rom )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja nie moge sciagnąć tych najnowszych sterów do Realteka czy co........mam prośbe niech ktoś sciagnie mi te stery z tej strony i wrzuci na rapidshare albo coś, lub niech zapoda jakiś alternatywny link PLSS :D Bo nie moge już od trzech dni tego goo.fna sciagnąc :mur:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No po porstu płyta jest dobra i jest ich już bardzo niewiele. Nie mogę ze sklepów ktore sprzedają ją masowo na allegro za 380zł - mają o te 150zł minimum więcej niż mieliby normalnie ;) Ładnie wykorzystali okazję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...