Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Słuchajcie mam taki problem z tym asrockiem. A mianowicie po wcisnieciu power komputer uruchamia sie, tzn dysk startuje, wiatraczki się kręcą ale monitor pozostaje czarny, nic dalej nie uruchamia się. Sprawdzałem wszystkie częsci po kolei oprócz mobo i procka bo tego nie mam gdzie sprawdzić. O dziwo przy próbie ok. godziny włączania kompa (tzn power, jak niepojdzie to off i tak w kółko, gdzieś tu ktoś pisał że to pomaga) komp potrafi się włączyć i wszystko gra. Próbóbowałem z różnymi biosami i nic. Dodam że nic nie kręcone. Co to może byc? PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słuchajcie mam taki problem z tym asrockiem. A mianowicie po wcisnieciu power komputer uruchamia sie, tzn dysk startuje, wiatraczki się kręcą ale monitor pozostaje czarny, nic dalej nie uruchamia się. Sprawdzałem wszystkie częsci po kolei oprócz mobo i procka bo tego nie mam gdzie sprawdzić. O dziwo przy próbie ok. godziny włączania kompa (tzn power, jak niepojdzie to off i tak w kółko, gdzieś tu ktoś pisał że to pomaga) komp potrafi się włączyć i wszystko gra. Próbóbowałem z różnymi biosami i nic. Dodam że nic nie kręcone. Co to może byc? PZDR

 

Jaki dźwięk wydaje płyta przy uruchamianiu?ja po tym zdiagnozowałem problem,tu masz rodzaje dźwięków biosu http://frankosio.neostrada.pl/bios04.htm

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kabel z monitora albo może wtyczka źle podpieta,sprawdź.Zobacz czy nóżki nie są wykrzywione w wtyczce,ja tak kiedyś miałem a szukałem pół dnia.

mam tak ze 2 tyg i sprawdzalem na pci-e grafie i na agp grafie. I na obu nie wlacza się odrazu. Po iluś tam próbach włączy się na jednej i drugiej ale to po godzinie klikania w power :) Ram sprawdzany tez bo slyszalem ze to moze byc on. Dodatkowym objawem jest to że np. cd-romy sie nie chcą wysunać, lampka power jak powinna normalnie chwilę po uruchomieniu zgasnać i zaczać migać to cały czas się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak ze 2 tyg i sprawdzalem na pci-e grafie i na agp grafie. I na obu nie wlacza się odrazu. Po iluś tam próbach włączy się na jednej i drugiej ale to po godzinie klikania w power :) Ram sprawdzany tez bo slyszalem ze to moze byc on. Dodatkowym objawem jest to że np. cd-romy sie nie chcą wysunać, lampka power jak powinna normalnie chwilę po uruchomieniu zgasnać i zaczać migać to cały czas się świeci.

 

Obydwie wtyczki zasilające podpięte?Ta mała od 12 V ?też

A nowy system wgrany do tej płyty czy ostał sie stary z poprzedniego komputera?

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nowy. Chodzi o to ze przez miech wszystko smigalo elegancko, i potem ktoregos dnia komp sie nie chcial wlaczyc. Więc razcej jakis takie dorbne przeoczenie to nie jest, pozatym wszystko praktycznie z hardware było sprawdzane pod kątem uszkodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nowy. Chodzi o to ze przez miech wszystko smigalo elegancko, i potem ktoregos dnia komp sie nie chcial wlaczyc. Więc razcej jakis takie dorbne przeoczenie to nie jest, pozatym wszystko praktycznie z hardware było sprawdzane pod kątem uszkodzenia

Hmm.a zasilacz sprawdzony?To sie poddaje,jużnie wiem może ktoś inny pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam przed wlaczeniem przycisku 'power' po wlaczeniu zasilania, klamiatura, mysz juz dzialaja ( swieca sie diody i w optyczniej laser ) ?

 

 

 

mi się świeci Num na klawiaturze :lol2: w ogóle to nie wiem czemu, wyłączam kompa a to sie świeci...

 

może troche prądu zostaje i nie ma gdzie sie podziać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.a zasilacz sprawdzony?To sie poddaje,jużnie wiem może ktoś inny pomoże.

Zasilacz drugi podczepiłem i też nic. To co mnie zastanawia, dlaczego po ok godzine prób

włączania komp startuje (chcociaż od 2 dni nawet po 1.20h prób nie włączał się). Znaczy to że nic nie powinno byc padnięte, tylko dlaczego odrazu się nie chce włączyć

Edytowane przez zul22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz drugi podczepiłem i też nic. To co mnie zastanawia, dlaczego po ok godzine prób

włączania komp startuje (chcociaż od 2 dni nawet po 1.20h prób nie włączał się). Znaczy to że nic nie powinno byc padnięte, tylko dlaczego odrazu się nie chce włączyć

Bios zaktualizowany przynamjmniej do wersji 2.10? Możesz spróbować wyjąć jedną kość Kingstona, ewenualnie przełożyć do czarnego slotu zamiast niebieskiego. Spróbuj jeszcze wypiąć dysk (jeśli masz pod SATAII) i odpalić komputer bez dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowany przynamjmniej do wersji 2.10? Możesz spróbować wyjąć jedną kość Kingstona, ewenualnie przełożyć do czarnego slotu zamiast niebieskiego. Spróbuj jeszcze wypiąć dysk (jeśli masz pod SATAII) i odpalić komputer bez dysku.

Bios próbowałem każdy i występował ten problem. Miałem 2.10, 2.30, teraz 1.30. Bez dysku nie ma reakcji, tak samo jak przy zmianie lub wyjęciu kości pamięci. Czy przy wyjętej pamięci nie powinno coś piszczeć? Bo nie piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios próbowałem każdy i występował ten problem. Miałem 2.10, 2.30, teraz 1.30. Bez dysku nie ma reakcji, tak samo jak przy zmianie lub wyjęciu kości pamięci. Czy przy wyjętej pamięci nie powinno coś piszczeć? Bo nie piszczy

jeśli dobrze wpiąłeś speaker'ka pod płytę i nic nie słychać, nawet jeśli wyjmiesz kości pamięci tzn., że płyta powinna powędrować na gwarancji do serwisu.

EDIT: spróbował bym jeszcze jakiś lepszy zasilacz, i wyłączył bym opcję BootGuard w biosie.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie grafa. Też potrafi zatrzymać post. Jak nie to serwis.

Grafa sprawdzana an agp i nie poszło. Z tym serwisem to tyle sie obawiam że jak u mnie się włącza po godz. klikania to jak u nich się włączy to nie przyjmą jej na gwarancji :? Dlatego próbuję własnymi środkami. Próbowałem na innej zasiłce 400w i tez nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie umiem zmienic HTT ( fsb ):

zmieniam overclock mode: async

uaktywnia mi sie CPU frweqency (MHz) - jest 200, ale jak klikam enter to nic sie nie dzieje, nie moge tam zmieniac wartosci

dobrze robie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie umiem zmienic HTT ( fsb ):

zmieniam overclock mode: async

uaktywnia mi sie CPU frweqency (MHz) - jest 200, ale jak klikam enter to nic sie nie dzieje, nie moge tam zmieniac wartosci

dobrze robie ?

wartości FSB zmieniasz '+' i '-' :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Czy wam przed wlaczeniem przycisku 'power' po wlaczeniu zasilania, klamiatura, mysz juz dzialaja ( swieca sie diody i w optyczniej laser ) ?

zworke PS2_USB_PWR1 przestawic w drugie polozenie i przestanie swiecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa sprawdzana an agp i nie poszło. Z tym serwisem to tyle sie obawiam że jak u mnie się włącza po godz. klikania to jak u nich się włączy to nie przyjmą jej na gwarancji :? Dlatego próbuję własnymi środkami. Próbowałem na innej zasiłce 400w i tez nic

odlacz jeszcze ten naped cd/dvd bo to chyba cos on szwankuje. Jakie objawy bez napedu i dysku ? flopa tez odlacz jak masz...

 

-----------------------------------

 

No dobra, okazuje sie ze 1,55v nie wystarcza mi do oc procka. Nie bede ukrywal ze zamierzam przesiasc sie na cos co daje wiekszego kopa.

DFI LP odpada, z tego co czytam ostatnia strone, to piszcza cewy a takie cos to ja mam w nosie. Co proponujecie z vcore wiekszym od 1,55v zamiast asrocka ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki przyjaciele :) mam kolejny problem:

do podkrecania mi kaza

Ustawiamy częstotliwość HT (HT Frequency) na x3 (lub 600 MHz)

w FAQ Dijkstra :) wyczytalem ze to sie ustawiam tam w NB i ST, w biosie mam 4 takie pola CPU NB link speed, CPU NB link width, NB-SB link speed, NB-SB Width, to ktore mam zmienic na te 600MHz

2. ten HTx3 zostanie juz tak na zawsze ? ;d

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

No dobra, okazuje sie ze 1,55v nie wystarcza mi do oc procka. Nie bede ukrywal ze zamierzam przesiasc sie na cos co daje wiekszego kopa.

DFI LP odpada, z tego co czytam ostatnia strone, to piszcza cewy a takie cos to ja mam w nosie. Co proponujecie z vcore wiekszym od 1,55v zamiast asrocka ?

Ja nie widzę alternatywy narazie poza płytą Asus A8R32-MVP Deluxe ATi CF Xpress 3200 :-P. To już inna bajka, ale warta swoich pieniędzy. Płyty na Xpress 200 są trochę za słabe. Nie jestem pewien, ale czy nie ma Epoxa na ULi M1695 tylko z PCI-E? Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez napędów i dysku tak samo :mur:

Też miałem to samo. U mnie komputer nie włączał się co 3 lub 4 razy. Podejrzewam, że to uszkodzone kondensatory. więc oddałem płytę do serwisu i czekam już dwa tygodnie. Próbowałem wcześniej wszystkiego i nic nie pomagało. Tobie też radzę czym prędzej udać się do serwisu. Prawdopodobnie te objawy zdarzają się u wielu użytkowników tej płyty, ale nie są tego świadomi, bo nie wyłączają komputerów na noce i im to nie przeszkadza (np. mój znajomy). Jakby Ci się udało zwalczyć tę przypadłość innym sposobem, to napisz na forum. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to samo. U mnie komputer nie włączał się co 3 lub 4 razy. Podejrzewam, że to uszkodzone kondensatory. więc oddałem płytę do serwisu i czekam już dwa tygodnie. Próbowałem wcześniej wszystkiego i nic nie pomagało. Tobie też radzę czym prędzej udać się do serwisu. Prawdopodobnie te objawy zdarzają się u wielu użytkowników tej płyty, ale nie są tego świadomi, bo nie wyłączają komputerów na noce i im to nie przeszkadza (np. mój znajomy). Jakby Ci się udało zwalczyć tę przypadłość innym sposobem, to napisz na forum. :rolleyes:

napisałem do serwisu i teraz tylko czekac an reakcję. Troche szkoda mi tej płyty bo bym ja teraz na allegro chetnie opchnął a nie wiem czy sklep ma taką samą na wymianę. No ale nic pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...