Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ja 3 tygodnie temu zapłaciłem 219 zł za Dual VSTA :D

 

Mam takie pytanko odnośnie biosu - czy jest gdzieś ukryta opcja zarządzania energią pozwalająca na ustawienie "suspend to RAM" ??

Szuka, szukam i nie mogę się dopatrzeć :unsure: W starym epoxie na socket A była taka zakładka "power management" i tam były wszystkie opcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja 3 tygodnie temu zapłaciłem 219 zł za Dual VSTA :D

 

Mam takie pytanko odnośnie biosu - czy jest gdzieś ukryta opcja zarządzania energią pozwalająca na ustawienie "suspend to RAM" ??

Szuka, szukam i nie mogę się dopatrzeć :unsure: W starym epoxie na socket A była taka zakładka "power management" i tam były wszystkie opcje...

Tu nie ma, ale wszystko ustawiasz za pomocą systemu operacyjnego. Włącz hibernację i sprawa z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma, ale wszystko ustawiasz za pomocą systemu operacyjnego. Włącz hibernację i sprawa z głowy.

Jak nie ma?

Advanced->ACPI configuration->Suspend to RAM jest pierwszą pozycją w menu. Chyba, że VSTA ma innego biosa O_o

 

DSCF2262.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przejściu w stan czuwania wszystkie informacje o otwartych aplikacjkach, ich stanie etc zapisywane są do RAM; wszystko zostaje wyłączone (napędy, zasilanie proca, etc). Jedynie ram jest zasilany. W momencie budzenia systemu startuje od razu, w momencie padu zasilania tracisz dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma?

Advanced->ACPI configuration->Suspend to RAM jest pierwszą pozycją w menu. Chyba, że VSTA ma innego biosa O_o

 

post-2927-1163414727_thumb.jpg

A, rzeczywiście jest ... przeoczyłem przy ustawianu biosu. Pewnie przez to, że konfiguracji zarządzania energią nie poświęcam zbyt wiele czasu. My bad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że około 5W na odświeżanie pamięci , jeżeli masz na myśli pobór mocy w trybie STR, acz to zależy też od płyty - nie wszystkie wyłączają wentyl procesora, chipsetu etc. Poza tym dochodzi moc bierna zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki ;] Dostałem niedawno jakąś kartę ATI na AGP. Dzisiaj wygooglowałem, że jest to Ati Rage Fury Pro 32MB. Jedyna co znalazłem to to, że karta jest na AGP x2/x4. Nigdzie nie ma info o napięciu jakie potrzebuje :mur: Jest jakaś szansa, że śmiga na 1.5v ? Bo przy agp na Asrocku pisze, że karty 3.3v mogą ulec spaleniu etc...

 

Karta wygląda tak ;]

Dołączona grafika

 

A tutaj test na benchmark.pl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bum (tak by było gdyby ktoś do płyty AGP2x włożył grafę AGP8x - choć nie wiem czy jest to wykonalne technicznie). W drugą stronę nic się nie powinno stać. Co najwyżej nie wystartuje. Zresztą tak jak pisałem - najprościej rozumując DWA WYCIĘCIA - znaczy: będzie działać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie chlopaki, szukam taniej plyty z obsluga sli co mam wybrac z tych propozycji? w opisie plyty dfi widze brak obslugi trybu sli - to jakas pomylka chyba bo po co karcie 2 sloty pcix 16??? oto zawodnicy:

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=141456205

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=141992091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta z SLi to polecam Asusa A8N32-SLI Deluxe z SLI 2x16, ale płyta ta kosztuje ok 580zł ;)

 

Widzę przemas_85 że się nachapałeś trochę kasiory na opylaniu tych płyt i chcesz zainwestować zarobioną kasę ;)

 

Ja już nie będe pakował kasy w ten sprzęt, tylko myślę o przesiadce na C2D, ale na to trzeba ok 3300zł ( płyta + proc + pamięci ) :mur:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej ładuję kasę :D

Swojego AsRocka oddaję wujaszkowi na taniego kompa (nie mogłem już mu znaleźć w normalnej cenie) a sobie funduję Asus A8R32-MVP Deluxe. Zanim uzbieram na c2d, to pewnie AMD coś nowego już wypuści :D A zobaczę chciaż ile warte jest to CF, sąsiad ma taką samą grafę :wink:

A płytkę będę wspominał z sentymentem. Ładnie się sprawowała i pozwoliła bezboleśnie przesiąść się na 939 i PCI-E B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się migracja ludu na coś lepszego. Szkoda. Ile razy uda mi się wreszcie kupić nowy sprzęt to wszyscy zaczynają się go już pozbywać :(

BTW mam wrażenie że wydajność zintegrowanej sieciówki spada podczas obiciążenia kontrolera napędów (np .podczas wypalania płyt). Miał ktoś coś takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Podłączyłem nowy sprzęt (3200+ i sataII) i nie chce sie uruchomić system. W biosie dysk jest wykryty , pamięć resetowana. Jest ekran gdzie wybiera się : Uruchom System Windows normalnie albo w trybie awaryjnym. Wybieram pierwszy lepszy , 4 sekundy czekania i res . Co robić ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Podłączyłem nowy sprzęt (3200+ i sataII) i nie chce sie uruchomić system. W biosie dysk jest wykryty , pamięć resetowana. Jest ekran gdzie wybiera się : Uruchom System Windows normalnie albo w trybie awaryjnym. Wybieram pierwszy lepszy , 4 sekundy czekania i res . Co robić ?

 

Pozdro

A moze by tak format po intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...