Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Są jakieś różnice na plus od poprzednich sterów ?

Z tego co ja zauważyłem to nie, ale zainstalowałem bo może stabilniejsze albo coś (choć problemów nie mam ze stabilnością).

 

A ja mam takie pytanie - czy można w tej płycie (asrock 939dual-sata2) włączyć automatyczną regulację obrotów wiatraka na procesorze? Mam AC Freezera 64PRO

Z tego co mi wiadomo to nie - możesz dać wentyla na 9V przez molexa i wtedy jest cichy a tak samo wydajny (ja tak mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 2x256 +512 komp wogóle nie wstał

domyślnie będzie na 333

u mnie na 200 jest niestabilnie

1slot 512

3 i 4 slot 256

 

Jak przekladalem w innej konfiguracji to takze nie wstawalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam małą zagwozdkę i liczę, że ktoś będzie wiedział, co na to poradzić. Otóż mam problem z pamięciami, wymieniłem 2*512 MB Twinmosa CADT (bardzo słabo się podkręcały, zaledwie 210 MHz i 1GB do FEAR-a to trochę mało) na 2*1GB Hynix D43 CPT (Everest i Cpu-z twierdzą, że to Kingston, ale na płytce nie ma żadnych oznaczeń) licząc, że pójdą choć na 225 MHz; procek chodziłby wtedy na 2,7 GHz (Venice 3200+). Tylko, że pamięci nie chcą wstać na żadnym dzielniku oprócz 200, jeżeli spróbuję pokręcić procka. Na dzielniku 200 idą do 225 MHz stabilnie w Memteście (2 pętle, więcej mi się nie chciało czekać). Ale z kolei w Windzie potrafią się wykaszanić bez przyczyny, np. Opera wykonała nieprawidłową operację, w Far Cry i Spellforce 2 nastąpił "sharing violation" itp., choć Stress Prime chodzi bez mrugnięcia okiem. Przed chwilą ustawiłem synchro z procesorem 220 MHz i ... Spellforce się wyłożył. Nie ma znaczenia, jakie ustawię w biosie napięcia procesora, pamięci, chipsetów, timingi auto/ręcznie, 1T/2T ciągle to samo. Poradzcie coś, pls, komp ma niedługo pójść do mojej Pani i nie chcę, żeby nie był w pełni sprawny. Od razu dodam, że raczej odpada zasilanie (Szef GPS-400-AA) i chłodzenie (Fryzjer Pro, wszędzie AS5, 2 dodatkowe wiatraki 80mm). Z góry dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez bafana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ze swoimi 2x1GB goodram. Na niższych dzielnikach (133, 166) przy htt powyżej 240 płytka nie bootuje (wcześniej przy 2x512 htt bez problemu przekraczało 300). Ramki robią przynajmniej 230 MHz na dzielniku 200. To samo było na innym komplecie 2x1GB innej firmy.

Pomaga włączenie Flexibity option, jednak nie da się wtedy zmienić dzielnika na inny niż 133. Przy takim dzielniku mam 180 MHz 2,5 3 3 8 1T. Tragedii nie ma, ale pozostaje pewien niedosyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym Was zapytać czy przy instalacji Visty także trzeba zapodawać stery do kontrolera sata2 ze stacji dyskietek? Bo mi padł napęd i nie zamierzam kupować nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Bios 2.31 rev.B

Eeee co to jest? Na oficjalniej stronie Asrocka nie ma jeszcze czegoś takiego a byłoby na jakimś forum? Dziwnie mi to wygląda...

 

EDIT:

Teraz doczytałem i wiem że to bios beta... takiego nie musieli dawać jeszcze na stronie Asrocka.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Changelog bios 2.31 revB:

Unterstützung für Rev. F3 (wie X2 6000+) und Rev.G (65nm) CPUs (mit AM2 Karte)

Czyli żadnych zmian za wyjątkiem dodania obsługi procesorów o rewizji rdzenia F3 i 65nanometrowych G3, oczywiście montowanych w dodatkowej karcie z podstawką AM2 :D Very useful. Lepiej, żeby wydali bios, który przywróci do życia mojego Relatek'a :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponownie.

Czy ktoś może sprawdzał czy trzeba instalować sterowniki sata2 z flopa przy instalacji Visty?

Nie trzeba podawać, za pierwszym razem jak instalowałam Viste to podałam, ale za drugim razem użyłam tych co są wbudowane w system i jak dla mnie są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokoj z ta Vista:) Polecam Mandriva Linux 2007 Xtreme z wbudowanym berylem na pokladzie, sto razy wiecej wodotryskow (ktore chodza nawet na GForce 3, w Viscie zapomnij), zero wirusow, stabilnosc, konkretny pakiet oprogramowania w standardzie, Windows bee, tylko do gier go zostawilem:). Sterownikow nie trzeba zadnych instalowac w tym linuxie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, takie szybkie pytanie: czy ktoś z Was ma jakies doswiadczenie w obsadzaniu wszystkich slotów pamieci, różnymi pamięciami, na płycie Ascrock Dual VSTA. Chodzi tu np. o sytuację: 2X512 DDR 400 CL2.5 TwinMos i 2x512 MB DDR CL3.0 (np. Kingston). Obecnie mam 2x512 TwinMos i nie wiem, czy szukac kolejnych TwinMos, czy kupić cokolwiek (w miarę markowego). Czy wiec płyta jest wybredna jesli idzie o RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, takie szybkie pytanie: czy ktoś z Was ma jakies doswiadczenie w obsadzaniu wszystkich slotów pamieci, różnymi pamięciami, na płycie Ascrock Dual VSTA. Chodzi tu np. o sytuację: 2X512 DDR 400 CL2.5 TwinMos i 2x512 MB DDR CL3.0 (np. Kingston). Obecnie mam 2x512 TwinMos i nie wiem, czy szukac kolejnych TwinMos, czy kupić cokolwiek (w miarę markowego). Czy wiec płyta jest wybredna jesli idzie o RAM?

 

sama płyta raczej wybredna nie bedzie gdyż kontroler pamięci jest w procku.... wiec zalezy tylko i wyłącznie od niego jak się beda spisywać różne kości pamieci.. w miom wypadku... nie było problemów... jedynie najpierw musze w sloty wlozyc elixiry a pozniej po restarcie Infineony :-P

 

aha przy 4x512ram chybya nie ma mnożnika 400mhz dla pamieci... ale u mnie i tak startuje na 166 plus oc do 225 :P

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupilem płytę główną Asrock Dual Sata2 do tego Athlona64 3700+ San Diego i zamontowałem pozostałe części (2x512 DDR 400 goodram, 2x 256 DDR 400 goodram , kartę graficzną Gecube x1950 pro 256 agp, X-Fi Xtremiusic, dyk Sata2 250 GB Segate, 40 GB Segate, nagrywakę dvd i napęd dvd zasilacz Modecom Feel 400W) Zainstaloewałem sterowniki jak w instukcji (czyli najpierw sterowniki od AGp a następnie od karty graficznej) do dysku Sata2 zainstalowałem najnowsze sterowniki z pod windozy bo niemam napędu dyskietek i nie było żadnych problemów a jedynie nie działał smart wiec zainstalowałem starsze sterowniki i już jest wszystko wpożądku. Pamięci pracują w dualu i nic nie jest podkręcane. Pomimo że wszystko wygląda jakby działało sprawnie to wydajnośc w grach jest słaba a jedyną rozdzielczośc jaką sie posługuję to 1024X768 w 3demarku 06 osiągam 3400 gdzie powinno byc oklo 4000 i więcej i w grach jest podobnie. Co jest nie tak? Moge dodac że nie mogłem właczyc fast write pomimo że próbowalem wszystkich sposobów włącznie z odinstalowaniem sterowników (w biosie jest właczone). Sterowniki o płyty głownej ze strony uli najnowsze ( nie jestem pewny ale chyba 2.2) Czy to wina płyty czy sterowników, Karty graficznej?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poradźcie mi

Jutro idę kupić GForce 8800 GTS 320Mb.

Karta ma długość podobno około 21 cm.

Dotychczas mam gf 6600 gt AGP.

Problem polega na tym, że przyjrzałem się bliżej mojej płycie i prawdopodobnie końcówka karty od strony zasilania dodatkowego GTS-a, będzie chyba zawadzać o wtyczkę dysku twardego sata2.

Trochę mnie to martwi, bo nie chcę go przepinać na zwykły kontroler sata.

Czy jeśli bym musiał jednak przepiąć dysk na zwykły sata to będzie trzeba (oprócz przezworkowania HDD) przeinstalować system czy XP ruszy bez problemu?

Poradźcie proszę bo w weekend chciałem już potestować tego GTS-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupilem płytę główną Asrock Dual Sata2 do tego Athlona64 3700+ San Diego i zamontowałem pozostałe części (2x512 DDR 400 goodram, 2x 256 DDR 400 goodram , kartę graficzną Gecube x1950 pro 256 agp, X-Fi Xtremiusic, dyk Sata2 250 GB Segate, 40 GB Segate, nagrywakę dvd i napęd dvd zasilacz Modecom Feel 400W) Zainstaloewałem sterowniki jak w instukcji (czyli najpierw sterowniki od AGp a następnie od karty graficznej) do dysku Sata2 zainstalowałem najnowsze sterowniki z pod windozy bo niemam napędu dyskietek i nie było żadnych problemów a jedynie nie działał smart wiec zainstalowałem starsze sterowniki i już jest wszystko wpożądku. Pamięci pracują w dualu i nic nie jest podkręcane. Pomimo że wszystko wygląda jakby działało sprawnie to wydajnośc w grach jest słaba a jedyną rozdzielczośc jaką sie posługuję to 1024X768 w 3demarku 06 osiągam 3400 gdzie powinno byc oklo 4000 i więcej i w grach jest podobnie. Co jest nie tak? Moge dodac że nie mogłem właczyc fast write pomimo że próbowalem wszystkich sposobów włącznie z odinstalowaniem sterowników (w biosie jest właczone). Sterowniki o płyty głownej ze strony uli najnowsze ( nie jestem pewny ale chyba 2.2) Czy to wina płyty czy sterowników, Karty graficznej?

Proszę o odpowiedź.

A uaktywniłeś w biosie tryb AGP Deep-FIFO? Opcja dla kart z mostkiem pośredniczącym (HSI, czy Rialto jak u Ciebie w Radeonie). Spróbuj jeśli tego nie zrobiłeś.

 

Markus karty 8800GTS mierzą 23cm :-| - problem będzie "dłuższy" niż przypuszczałeś.

Jeśli przepniesz kontrolery, to tylko przestaw urządzenie bootujące na ten kanał gdzie masz teraz dysk. System będzie działał bez problemu. Ale czy nie wystarczy nagiąć nieco kabelek SATA przy wtyczce od JMicrona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock ma lipną obsługę AGP i nie idzie tego obejść. Miałem ten sam problem dopóki nie kupiłem karty graficznej na PCI-E. Tylko to pomoże.Inaczej będziesz miał słabą wydajność pod AGP, o wiele słabszą niż na innych płytach głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uaktywniłeś w biosie tryb AGP Deep-FIFO? Opcja dla kart z mostkiem pośredniczącym (HSI, czy Rialto jak u Ciebie w Radeonie). Spróbuj jeśli tego nie zrobiłeś.

Nic to nie pomogło zresztą było ustawione na auto ale właczyłem i moge powiedziec że wyniki jeszcze gorsze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lipnej obslugi AGP to sie nie zgodze, moj radek ma takie same wyniki (nawet wyzsze z uwagi na wieksza ilosc ramu i procek dwurdzeniowy) jak u kumpla na plycie Gigabyte na NForce 4 zdaje sie. Znajomy przesiadl sie na naszego Asrocka z plyty Asusa zdaje sie tez na NForce 4 (plus jakas grafa integra tam byla) i ma w 3dmarku2003 500pkt. wiecej przy pozostalych niezmienionych bebechach kompa. Zreszta dla mnie 3dmark nie jest zadnym wyznacznikiem, traktuje go raczej jako tester sprawnosci karty w 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze nie lubi kazdej karty na AGP to sie zgadzam, pare stron temu pisalismy z innymi userami o braku kompatybilnosci radeonow z pamieciami samsunga z ta plyta, zupelnie nie da rady pograc w zadna gre, komp sie wiesza i sa cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiekskrzypek to ze mną pisałeś o braku kompatybilności Radeonów (AGP) na pamięciach Samsunga (o hynixach mi nie wiadomo) z tą płytą.

Z perspektywy czasu napiszę czym to się objawiało:

- komputer się zawieszał lub restartował

- po zawieszeniu kompa paląca się ciągłym światłem dioda od twardego dysku.

 

To ile ja się namęczyłem i czasu poświęciłem żeby zdiagnozować usterkę to tylko ja wiem :)

 

Niedawno zmieniłem kartę na PCI-E 16X GeForce 7600 GS i komputer jest stabilny jak skała.

 

Więc drodzy użytkownicy tej płyty jeśli macie podobne objawy na tej płycie i macie Radeona na AGP to na 99% będzie brak kompatybilności płyty głównej z kartą graficzną.

Również chcę przestrzec wszystkich użytkowników co takową kartę chcą zakupić.

 

Mowa tu o Radeonach na AGP z serii 9000 i na pamięciach Samsunga. O innych kartach nie napiszę, bo nie testowałem.

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zeby zjadlem na tej plycie jesli chodzi o konfiguracje dysku na sata2 i ta nieszczesna karte. Swego czasu mialem pelne portki bo myslalem, ze mi dysk pada (ta palaca sie dioda). Tak poza tym to pogniewalem sie ostatnio na firme ATI i sikne na nia sikiem prostym koherentnym w wakacje. ATI ma gleboko w 4 literach uzytkownikow linuxa i ich sterowniki sa tak badziewne, ze odpalenie obslugi 3d graniczy z cudem. W zwiazku z tym kupie cos z NVIDIA 8600gt lub cos w ten desen a moje dwa radeony pojda pod mlotek. Jakby ktos byl zainteresowany 9600pro to sie moge go nawet teraz pozbyc (ma dodatkowe miedziane radiatorki na pamieciach i wiatrak na radiatorze od GPU). Jakby co walic na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poradźcie mi

Jutro idę kupić GForce 8800 GTS 320Mb.

Karta ma długość podobno około 21 cm.

Dotychczas mam gf 6600 gt AGP.

Problem polega na tym, że przyjrzałem się bliżej mojej płycie i prawdopodobnie końcówka karty od strony zasilania dodatkowego GTS-a, będzie chyba zawadzać o wtyczkę dysku twardego sata2.

Trochę mnie to martwi, bo nie chcę go przepinać na zwykły kontroler sata.

Czy jeśli bym musiał jednak przepiąć dysk na zwykły sata to będzie trzeba (oprócz przezworkowania HDD) przeinstalować system czy XP ruszy bez problemu?

Poradźcie proszę bo w weekend chciałem już potestować tego GTS-a?

Ja mam na tej płycie 8800 gts 320Mb Leadteka i wielkiego problemu nie ma - delikatnie uginasz wtyczke od sata2 i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chcę przestrzec wszystkich użytkowników co takową kartę chcą zakupić.

 

Mowa tu o Radeonach na AGP z serii 9000 i na pamięciach Samsunga. O innych kartach nie napiszę, bo nie testowałem.

Nie można tak wszystkiego do jednego wora ładować. Mam radeona 9500pro na samsungach i karta nigdy mi nie sprawiła problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@woj84

 

A jakie tam masz pamieci samsunga konkretnie, kwadratowe 2,8ns taktowane 600MHz czy jakies inne? Warto by wreszcie ustalic czy to wina pamieci samsunga, konkretnych pamieci samsunga czy moze producenta karty co by jakis uzytkownik mogl uniknac problemow, napewno moja karta Gigabajta z siga nie lubi sie z Asrockiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...