Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkanaście postów wcześniej poruszyłem temat zmiany przeze mnie karty grafiki. Przez ten czas doszedłem do wniosku, że ze względów zdrowo rozsadkowych jak i finansowych :) nie ma sensu pakowac się w karty z DX10 . Pozostają tylko dwie 7900gs i X1950PRO. Co myslicie o tym radku: http://allegro.pl/item197616977_gecube_x19..._gwra_fvat.html

 

Dodatkowo zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. Czy CPU nie bedzie ograniczał grafy ?? (SanDiego 3Ghz)

2. Czy zasilacz uciągnie kartę (Chieftec 350W dwie linie 12V 10A i 15A) w kompie mma tylko jeden dysk twardy i napęd optyczny wiec nie jest to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem poczatkujaca uzytkowniczka, czy ktos moze ma podobny zestaw i moze pomoc mi (podac SETUP jaki ustawic) dla takiego zestawu, zeby podkrecic troszke, na tyle aby zestaw dzialal bezproblemowo (srednie podkrecenie):

 

SETUP do wersji biosa 1.0 jesli mozna prosic

(ustawienia procesora, pamieci, itp, to co najwazniejsze dla podkrecania)

 

bo niestety nie znam sie na ustawieniach setupu

 

 

zestaw to:

 

AMD64 3000+ VENICE

ASRock Dual-SATA2

2*512 Mb HYNIX (400 Mhz)

grafika: ATI 9500@9700

2 dyski 7200 SATA II

zasilacz: 400W

 

 

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na tej płycie 8800 gts 320Mb Leadteka i wielkiego problemu nie ma - delikatnie uginasz wtyczke od sata2 i po kłopocie

Masz rację,

zmieściła się spokojnie!

 

Tak poza tym to fajną karcioszkę sobie kupiłem!

 

Pozdro!

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem poczatkujaca uzytkowniczka, czy ktos moze ma podobny zestaw i moze pomoc mi (podac SETUP jaki ustawic) dla takiego zestawu, zeby podkrecic troszke, na tyle aby zestaw dzialal bezproblemowo (srednie podkrecenie):

 

SETUP do wersji biosa 1.0 jesli mozna prosic

(ustawienia procesora, pamieci, itp, to co najwazniejsze dla podkrecania)

 

bo niestety nie znam sie na ustawieniach setupu

zestaw to:

 

AMD64 3000+ VENICE

ASRock Dual-SATA2

2*512 Mb HYNIX (400 Mhz)

grafika: ATI 9500@9700

2 dyski 7200 SATA II

zasilacz: 400W

dziekuje

 

zagladalam do FAQ i czytalam wiele godzin posty ale nie jestem w tym ustawianiu SETUPU dobra (wrecz sie nie znam na tym) i moze ktos ma podobny zestaw to tylko skopiuje mi swoje ustawienia a ja sobie ustawie SETUP podobnie ? dziekuje

 

Aga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagladalam do FAQ i czytalam wiele godzin posty ale nie jestem w tym ustawianiu SETUPU dobra (wrecz sie nie znam na tym) i moze ktos ma podobny zestaw to tylko skopiuje mi swoje ustawienia a ja sobie ustawie SETUP podobnie ? dziekuje

 

Aga

Na początku proponowałbym uaktualnić bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku proponowałbym uaktualnić bios.

juz uaktalniłam do wersji 2.20 z oficjalnej strony,

czekam na dalsze instrukcje z ustawieniem SETUPU w wersji średnio podkręconej - czyli stabilnej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście postów wcześniej poruszyłem temat zmiany przeze mnie karty grafiki. Przez ten czas doszedłem do wniosku, że ze względów zdrowo rozsadkowych jak i finansowych :) nie ma sensu pakowac się w karty z DX10 . Pozostają tylko dwie 7900gs i X1950PRO. Co myslicie o tym radku: http://allegro.pl/item197616977_gecube_x19..._gwra_fvat.html

 

Dodatkowo zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. Czy CPU nie bedzie ograniczał grafy ?? (SanDiego 3Ghz)

2. Czy zasilacz uciągnie kartę (Chieftec 350W dwie linie 12V 10A i 15A) w kompie mma tylko jeden dysk twardy i napęd optyczny wiec nie jest to dużo.

Wg mnie bez sensu. Zobacz http://www.gph.benchmark.pl/ wrzuc obie karty i porownaj. W zblizonej cenie masz Palit GForce 8600gt w wersji Sonic czyli z podniesionymi zegarami 600/1600 czyli wydajnosc bedzie praktycznie taka sama jak nie wieksza niz tego radeona a sama karta NVidii jest mniejsza i ciagnie 1/3 mniej pradu a zawsze jest to nowsza generacja i zarowno w kolejnych 3dmarkach jak i nowych grach dystans wydajnosciowy w stosunku do radka bedzie sie zwiekszal na korzysc NVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

A ja z innej beczułki: jak działają na VSTA pamięci Goodramy DDR400 1GB? Dual i nie dual, czyli w jednej kości.

Chciałbym takie kupić i nie wiem czy ładowac kasę w droższe Geile, PDP czy Corsairy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zasadniczo moge sie dolaczyc do pytania o Goodramy, chcialbym dokupic kosc 1GB do moich dwoch 512 Kingstona ( strace w sumie przez to dual channel ale raczej tymczasowo, wole zostawic jeden wolny slot i dokupic kiedys jeszcze 1GB pamieci do mojej szalonej konfiguracji:D). Nie beda sie gryzly z kingstonami te goodramy, pracuje ktos na takim konfigu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bez sensu. Zobacz http://www.gph.benchmark.pl/ wrzuc obie karty i porownaj. W zblizonej cenie masz Palit GForce 8600gt w wersji Sonic czyli z podniesionymi zegarami 600/1600 czyli wydajnosc bedzie praktycznie taka sama jak nie wieksza niz tego radeona a sama karta NVidii jest mniejsza i ciagnie 1/3 mniej pradu a zawsze jest to nowsza generacja i zarowno w kolejnych 3dmarkach jak i nowych grach dystans wydajnosciowy w stosunku do radka bedzie sie zwiekszal na korzysc NVidii.

Nie do końca jest tak, że 8600gt jest szybszy od X1950PRO:

 

http://pcarena.pl/page/79232/0/GF8500GT-i-...le-czy-wydajne/

 

Na podstawie tych testów mozna wywnioskowac, że karta do najwydajniejszych nie należy, oczywiscie w porównaniu do kart z obsługą DX9. Zyskuje czasem przewage, ale jest to marginalne zjawisko. Poza tym zeby móc wykorzystac pełnie DX10 trzeba mieć Viste, a jej mówię hasta la vista ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor nalezy rzecz jasna do Ciebie. Ja generalnie tez wykladam na Viste, w ogole ostatnio wykladam na Windowsa jako system, jak sie zaglebie bardziej w Linuxa, gdyz narazie jestem swiezy w tej materii, to Windows mi zostanie tylko do gier. Wlasnie z powodu Linuxa mam uprzedzenie do ATI, gdyz ich sterowniki wolaja o pomste do nieba tak sa beznadziejne. Szkoda, gdyz efekty graficzne oferowane przez menedzer okien Beryl w Linuxie klada na lopatki po stokroc wszystkie wodotryski Visty a nie wymagaja przy tym cudacznego kompa, u mnie chodza calkiem niezle na GForce 3 Ti200 (polecam filmiki na youtube). Stad tez kupie napewno cos NVidii. Swoja droga czy nie planuje sie Directa 10 pod XP? (nie wiem, gdyz Windowsa odpalalem ostatnio z tydzien temu i sie malo Gejstem interesuje:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos 4 x 512 dwustronne wlozone do tej plyty?^^

Podobno płyta nie wstaje przy obsadzonych czterech gniazdach ramu... Sam chciałem kupić jeszcze dwa moduły, żeby mieć 2GB i dual channel. Wolę jednak sie wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno płyta nie wstaje przy obsadzonych czterech gniazdach ramu... Sam chciałem kupić jeszcze dwa moduły, żeby mieć 2GB i dual channel. Wolę jednak sie wstrzymać.

moj kumpeel ma vsata. I ma wsadzone 2 ramy dwustronne i 2 jednsotronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno płyta nie wstaje przy obsadzonych czterech gniazdach ramu... Sam chciałem kupić jeszcze dwa moduły, żeby mieć 2GB i dual channel. Wolę jednak sie wstrzymać.

To mit , u mnie VSTA cały czas działa na 2x 256 kingstona + 2x 256 kingmaxa w dual channel i wykreconymi timingami - nie ma z tym najmniejszych problemow , stabilne jak skala

Edytowane przez GLen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mit , u mnie VSTA cały czas działa na 2x 256 kingstona + 2x 256 kingmaxa w dual channel i wykreconymi timingami - nie ma z tym najmniejszych problemow , stabilne jak skala

2 stronne ramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do płyty DualSata II podłączony dysk twardy Seagate. Chcąc go przetestować zainstalowałem program diagnostyczny SeaTools (+NetFramework2).

Niestety program nie chce testować dysku podpiętego pod slot Sata2 a pod Ata drugiego twardziela testuje. Pytanie do was:

Czy program SeaTools działa wam na płycie DualSataII i dysku podpiętym pod Sata2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno płyta nie wstaje przy obsadzonych czterech gniazdach ramu... Sam chciałem kupić jeszcze dwa moduły, żeby mieć 2GB i dual channel. Wolę jednak sie wstrzymać.

wstaje i nawet działa :-D

Edytowane przez degol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaje i nawet działa :-D

Ale i tak się wstrzymam, poczekam, aż ceny DDR spadną w dół bo jak na razie to tylko DDR 2 tanieją :angry: Chore to jest moim zdaniem, ale tak to już jest na tym rynku. Swoją drogą próbowałem obsadzić dwa czarne sloty na pamiątki (teraz mam ramy w niebieskich) i komp za chiny nie chciał sie uruchomić... Czyżby walnięta płyta ?? (Kupiona na Allegro)

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darkbudda:

Spróbuj może to > http://qbik.ch/usb/devices/showdev.php?id=3925

 

@Marvin:

Ceny DDR1 już raczej nie spadną - popatrz chociażby na ceny SDR, w tej chwili zaczyna się robić już podobna sytuacja.

Co do czarnych slotów - próbowałeś wsadzić pamięci w odwrotnej kolejności??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marvin:

Ceny DDR1 już raczej nie spadną - popatrz chociażby na ceny SDR, w tej chwili zaczyna się robić już podobna sytuacja.

Co do czarnych slotów - próbowałeś wsadzić pamięci w odwrotnej kolejności??

Tak próbowałem nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darkbudda:

Spróbuj może to > http://qbik.ch/usb/devices/showdev.php?id=3925

 

@Marvin:

Ceny DDR1 już raczej nie spadną - popatrz chociażby na ceny SDR, w tej chwili zaczyna się robić już podobna sytuacja.

Co do czarnych slotów - próbowałeś wsadzić pamięci w odwrotnej kolejności??

Ddr jeszcze spadna mowie o uzywkach :) Oczywiscie highend a nie jakies tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zmienić chłodzenie na procku. Co jest najlepsze na tę płytę (VSTA). Mam boxowe chłodzenie na 3200+ @ 2600 MHZ i 1,45V i na tych upałach mi podchodzi do 63C więc pora coś zmienić. Mam zamiar zrobić niedługo Vmod na 1.55V więc potrzebuję coś wydajnego. Powinno być ciche - nawet pasywne, bo wiatraków ci na obudowie dostatek. Pytam się tu a nie w prockach, bo wiem, ze nie wszsystko się zmnieści (kondensatory, chłodzenie NB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmowca, badz jak masz wiecej floty to Thermaltake Big Typhoon (sam takiego mam). Duzy kawalek miedzi z 6 heatpipami :) i 12cm wolnoobrotowym wiatrakiem, chlodzi przy okazji cala okolice zasilania plyty glownej, wiatrak jest nieslyszalny a dwurdzeniowego athlona 3800+@4600+ trzyma w granicach 50*C w stresie. Montaz nieco skomplikowany (bez wyjecia plyty z budy sie nie obedzie) ale da rade zrobic. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala vcore mod z x2? :)

 

Heh 3 razy vmoda juz robilem.

1. Za malo lakieru

2. Odlazl z tasma lakier

3. nei wiem co :|

4. ?????? mzoe sie za 4 uda?:|

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...