Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich:). Że też wam się chce jeszcze pisać w tym topicu hehe:). Dobra a teraz do sedna, jak widać posiadam Gf 6800le asusa 16/5. Pisałem już kiedyś tam w temacie własnie o tej karcie ale raczej brak odpowiedzi, a jeśli były to nic nie dały. Więc może to nie problem karcioszki tylko własnie tejze płyty. Mój problem mianowicie tkwi w tym, ze jak zapuszcze jakąś gierke to się zaczyna dziać masakra na ekranie, same arty, że głowa mała, czasami nawet zacinki ale najdziwniejsze jest to że jak wróce do pulpitu i z powrotem to wszystko jest w porządku, choć ostatnio nawet to nie pomaga. Więc pytam doświadczonych, czy to może być wina płyty , biosu itp?? związanego własnie z mobo. Procek podkręcony ale stabilny tak samo pamięci testowane i stabilne. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tą grafę sprawdziłeś u kogoś innego? Możliwe całkiem, że masz na niej pamięci uwalone i w 3D się sypie. A z zablokowanymi potokami nie ma artów? ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tą grafę sprawdziłeś u kogoś innego? Możliwe całkiem, że masz na niej pamięci uwalone i w 3D się sypie. A z zablokowanymi potokami nie ma artów? ;)

No własnie nie sprawdzałem bo nikt już ze znajomych nie ma wejścia AGP:/ Dziwne to ale prawdziwe :D, Jesli chodzi o potoki to nie ma różnicy czy są zablokowane czy nie. Pamięci sprawdzałem Atitoolem i nic nie wykrywały. No ale mówie może wina leży po stronie płyty(jakiś konfikt czy cuś) Jakieś sugestie jak to sprawdzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie sprawdzałem bo nikt już ze znajomych nie ma wejścia AGP:/ Dziwne to ale prawdziwe :D, Jesli chodzi o potoki to nie ma różnicy czy są zablokowane czy nie. Pamięci sprawdzałem Atitoolem i nic nie wykrywały. No ale mówie może wina leży po stronie płyty(jakiś konfikt czy cuś) Jakieś sugestie jak to sprawdzić??

mialem podobnie z 6600gt. po miesiacu komp zwisl i zielone krzaczki na keranie :D. Na gware poszedl i papa 6600gt zrobil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :). Mam małe pytako odnośnie pamięci. Czy takie będą kompatybilne z naszym Asrockiem 939 Dual VSTA.Ponieważ zamierzam wymienić swoje poprzednie na takie ^^.

 

Opis ogólny Pamięć DDRII-667MHz (Kingston)

Rodzaj pamięci DDR2

Pojemność pamięci 2 GB (1 GB x 2 - DUAL CHANNEL)

Częstotliwość szyny pamięci 667 MHz

 

????????

 

Bardzo prosiłbym o odpowiedz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:). Że też wam się chce jeszcze pisać w tym topicu hehe:). Dobra a teraz do sedna, jak widać posiadam Gf 6800le asusa 16/5. Pisałem już kiedyś tam w temacie własnie o tej karcie ale raczej brak odpowiedzi, a jeśli były to nic nie dały. Więc może to nie problem karcioszki tylko własnie tejze płyty. Mój problem mianowicie tkwi w tym, ze jak zapuszcze jakąś gierke to się zaczyna dziać masakra na ekranie, same arty, że głowa mała, czasami nawet zacinki ale najdziwniejsze jest to że jak wróce do pulpitu i z powrotem to wszystko jest w porządku, choć ostatnio nawet to nie pomaga. Więc pytam doświadczonych, czy to może być wina płyty , biosu itp?? związanego własnie z mobo. Procek podkręcony ale stabilny tak samo pamięci testowane i stabilne. Pozdro

A sprawdzałeś czy masz w Biosie włączoną opcje AGP P2P Deep Fifo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko

Podobno obsługuje ECC ale nie ECC-R (tak pisali w FAQ) ale czy w wypadku ASROCK DUAL VSTA + Opteron poradzi sobie też z ECC-R????

 

pytam się temu gdyż pamieci ECC nie jest za wiele na allegro przeważają ECC-R a cena kusząca

 

Jak się ma współpraca 2xECC + 2x No ECC mozliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ale czy zwykłe DDR (No ECC) zadziałają z kostakami ECC ? raczej nie

 

2. czy np mając 2x512 DDR i dokładając 2x1GB DDR będą hulać w Dualu? czy musi to wyglądać 4x512MB cały czas mowa o kostkach bez korekcji błędów

 

Pytam bo teraz mam 2x 512MB a myślałem czy aby nie dołożyć 2x1GB ze względu na atrakcyjna cenę zastanawiałem się nad ECC ale nie wiem czy będą hulać z ECC

 

A właśnie i tak na koniec co lepiej wrzucić Opterona 148 czy San Diego 3700 praktycznie to samo, jeżeli nie dokładnie to samo(nie zdziwiłbym się gdyby to były te same procki)

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanko. Czy komuś z Was udało się włączyć dźwięk 5.1 na 939Dual-Sata2 pod Linuxem? Siędzę już nad tym ładnych parę godzin i nijak nie mogę zmusić linuksa aby to zrobił.

Jeśli komuś się udało prosiłbym o kilka wskazówek.

Dystrybucja której uzywam to openSuse 10.2.

 

Pozdrawiam

 

 

|

|

V

ok ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy pytanie bo ktoś może miał podobna sytuacje, wczoraj robiłem zmianę biosu pod windowsem, i zamiast wgrać plik ktory ma byc pod win to wgrałem bios który powinno sie wgrywać z dyskietki.

Teraz komputer nie staruje.

Moze da sie jakoś zrobić domowymi sposobami aby to uruchomić, jeśli nie to czy uwzględnią mi gwarancje jeśli tam wgrałem bios ocw beta2?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy pytanie bo ktoś może miał podobna sytuacje, wczoraj robiłem zmianę biosu pod windowsem, i zamiast wgrać plik ktory ma byc pod win to wgrałem bios który powinno sie wgrywać z dyskietki.

Teraz komputer nie staruje.

Moze da sie jakoś zrobić domowymi sposobami aby to uruchomić, jeśli nie to czy uwzględnią mi gwarancje jeśli tam wgrałem bios ocw beta2?

Pozdro

Z tego co pamietam to jak byla dyskietka z biosem o nazwie boot.rom aw napedzie. TO odpalal komp. A jak ni to hot swap, albo wzaiasc biosa i kostke z nim. Do kogos z programatorem. A i poco wgrywalem ocwb 2 ? Przeciez oficjalny 2.30 jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy nie najlepszy po prostu stało sie, tylko teraz sie zastanawiam czy mogę domowymi sposobami jakoś sobie z tym poradzić czy lepiej zanieść do serwisu, tylko jak zaniosę do serwisu to czy nie będą mi kazali płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zerknąć na oznaczenia na kosci BIOSu z DualaVSTA oznaczenia pod papierową nalepką na kości

 

Kupilem płytę od znajomego niestety bez kości Biosu bo źle wgrał BIOS a potem miał wysyłać do jakiegoś gościa z Allegro aby mu zaprogramował kość od nowa ale przy wyjmowaniu kości upier**** ze dwie nogi no to ją wyrzucił

 

Rewizja to G/A 1.02

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy nie najlepszy po prostu stało sie, tylko teraz sie zastanawiam czy mogę domowymi sposobami jakoś sobie z tym poradzić czy lepiej zanieść do serwisu, tylko jak zaniosę do serwisu to czy nie będą mi kazali płacić?

Wyjmij kostke biosu z plyty, nagraj bios na plytke/dyskietke (2.30 bios). I idz do elektronicznego co maja programator eperom. I ci wgraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie niedługo bede zmieniał platforme (jeszcze nie wiem czy am2 czy 775) i mam do Was pytko.

Czy jak zrobie v-moda mojej mobo to czy ona straci na wartości i jak tak to o ile ? :P. Chciałem po prostu sobie troche venecje rozkrecic bo na 2700 jest juz niestabilna na 1.45 wiec chciałem sprobować 1.55 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

IMO może zyskać na wartości bo będzie jeszcze bardziej user-friendly dla overclockerów a na allegro nietrudno na takowych trafić coś sprzedając ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów ze złym update BIOSu:

 

Jest na to sposób, który zwie się AMI Flash Recovery Method

1. Wziąć czystą dyskietkę i wrzucić na nią plik z BIOSem, zmienić jego nazwę na AMIBOOT.ROM

2. Odpalić kompa z takiej dyskieki i kilka razy szybko wciskać CTRL+Home, dopóki nie zobaczymy palącej się diody na floppie / nie usłyszymy beepu.

3. Gdy usłyszymy 4 beepy, oznacza to że proces flashowania się powiódł. Komputer powinien się sam zresetować, jeżeli się nie zresetuje to zrób to sam.

 

Jest to sposób z ECS K7S5A / Pro, który też był na BIOSie AMI. Możliwe że i na naszych ASRockach też działa.

 

Ja po ~7 wspaniałych miesiącach z moją 939Dual-VSTA żegnam się na rzecz AM2 :(.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z tego co wyczytalem najlepsze do sataII beda oryginalne stery jmicrona, mam na

dysku ver. R1.17.08.01, jednak przegladajac temat zobaczylem ze sa nowsze, mianowicie

R1.17.11.x.

 

Stad moja prosba, moze ktos mi podrzucic ta wersje bo stronka ftp://driver.jmicron.com.tw/ nie dziala.

 

Dysk SATAII bede mial w poniedzialek i juz zbieram komplet sterow, w razie jakichs problemow.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...