Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Też przesiadałem się z 6600 AGP, tyle, że na Galaxy 7300GT PCI-E. Zero problemów, O/C bez zmian. PCI-E ustawione na Async - 100MHz. Żadnej filozofii. Może masz coś z płytą nie tak.

 

Ustawione mam wszystko w biosie dobrze i nie mam co do tego wątpliwości. Zgadzam sie ze kręcenie na tej płycie to żadna filozofia. Jednak jest coś nie tak albo z płytą albo z grafą... Obstawiam że to mobo ale pewność będe miał gdy stestuje kompa na innej grafie.

 

Jak jest teraz z gwarą na asrocka??? Wymieniają na nowe? Zwrot kasy? Zamiana na inną mobo? Miał ktoś ostatnio jakieś przygody z serwisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinni Ci wymienić na nową VSTA, jeśli jeszcze mają na stanie w serwisie. A jeśli nie ma sklep powinien Ci zaproponować inną płytę w tej cenie, lub za dopłatą. Oczywiście jeśli nie da się naprawić. Kilka osób wymieniało już płyty na tym forum, i z tego co się orientuję dostali nówki VSTA, oczekiwanie około m-ca.

BTW... jakiego biosu używasz? I czy robiłeś Vmody na płytce?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!!

 

dokupiłem niedawno drugiego samsunga SP2504C 250GB SATA2 i problem jest taki, że jak go podłączyłem to mam zwisy lub blue scren który gada żę coś ze sterownikami???, kompinowałem z różnym obsadzeniem portów i nic!! przeinstalowałem stery Uli i JMicrona - to samo, nawet zworki w dyski powkładałem żeby były w SATA1 i nic!!! oba dyski sprawne Mandriva działa, co robić ??? przeinstalować pieprzonego windowsa??? a jak nic nie da ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOgę poczekać i dwa mieciące bo pod łóżkiem leży Epox 9npa3-ultra i czeka aż się nim zajmę:wink:

 

Co do biosu to jadę na 2.30 czyli najnowszym. Zmieniłem na 2.20 i nadal zonk, popróbuję jeszcze inne biosy. Może jakiś polecisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOgę poczekać i dwa mieciące bo pod łóżkiem leży Epox 9npa3-ultra i czeka aż się nim zajmę:wink:

 

Co do biosu to jadę na 2.30 czyli najnowszym. Zmieniłem na 2.20 i nadal zonk, popróbuję jeszcze inne biosy. Może jakiś polecisz??

Ja jadę na 2.30, miałem wcześniej 2.20 i też bezproblemowy, a podobno lepszy od 2.30 (jedyna zmiana to tylko poprawienie obsługi GeForceFX pod AGP na nowszym biosie).

Możesz jeszcze spróbować biosów OCWB, ale jeśli nie można podkręcać na oficjalnym v2.20 to ręce i tak opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalin20 ja mam ten sam problem

Przedtem mialem Radeona 9500 a teraz tego palita i tez dostaje zonka przy podkrecaniu. Caly moj problem jest opisany pare postow wyzej. Wychodzi na to, ze to Palit cos blokuje.... ogolnie zwalil mi sie dzielnik pamieci na 166, a 100 plyta tez nie wstaje.... Z tym, ze u mnie max ht to 250 jak pamieci leca na 166 a jak chce dac wyzsze ht to pamieci musze spuscic do 133.... i max poszlo mi 280 na vmodzie Vcore prawie 1.6 a tu dalej zonk.... Same ramy ida na 240 wiec to nie ich wina.... nie wiem co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś (dłuższego) czasu komp mi się resetuje. Z reguły raz dziennie.

Wygląda to tak, ze coś na kompie robie i nagle reset. Monitor przechodzi w stan czuwania a wiatraki w kompie nadal się kręca. Następnie muszę wcisnąć reset w kompie, bo płyta sama nie wstaje.

W dzienniku zdarzeń nie ma błędów.

Dysk twardy-zero badów, proc nie kręcony.

Jedynie co zrobiłem to w ramie dałem niższe timingi takie jak w sygnaturce ale ram testowałem różnymi programami i nie było błędów.

Temperatury w normie. Napięcia stabilne. Oto one:

Napięcie rdzenia procesora 1.10 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.11 V

+12 V 12.16 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

 

Proszę o jakąś wskazówkę co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś (dłuższego) czasu komp mi się resetuje. Z reguły raz dziennie.

Wygląda to tak, ze coś na kompie robie i nagle reset. Monitor przechodzi w stan czuwania a wiatraki w kompie nadal się kręca. Następnie muszę wcisnąć reset w kompie, bo płyta sama nie wstaje.

W dzienniku zdarzeń nie ma błędów.

Dysk twardy-zero badów, proc nie kręcony.

Jedynie co zrobiłem to w ramie dałem niższe timingi takie jak w sygnaturce ale ram testowałem różnymi programami i nie było błędów.

Temperatury w normie. Napięcia stabilne. Oto one:

Napięcie rdzenia procesora 1.10 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.11 V

+12 V 12.16 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

 

Proszę o jakąś wskazówkę co to może być.

Zjedź z parametrem MA Timing na 2T. Jak nie pomoże to możliwe, że to zasilator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie nie da się podkręcić procka :mur: Przed wymianą grafy proc latła na HTT 250 a teraz tylko na 200... Ba płyta spokojnie robiła HTT 330 a teraz to nawet zmiana tej opcji która pozwala podnosić HTT (nie pamiętam jak to się nazywa :razz: ) z Auto na CPU/PCI Async kończy się tym, że komp się nie uruchamia prawidłowo...

Jesli tego nie przelaczysz to nie licz na oc, po prostu przy kreceniu htt podnosisz pci-e automatycznie, a ono musi byc na 100 !!!

 

MieH77 tez masz na AUTO ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np były też resety jak miałem pamięci w czarnych slotach

Mam pamięci w czarnych slotach ponieważ kiedyś czytałem tutaj na forum, że lepiej w nich działają i lepiej się kręcą. Pamięci na tych timingach ze sygnaturki sprawdzałem GoldMemory 6.92, Memtestem i SuperPi i żadnych błędów nie pokazywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz jej zamiast Asrocka?? :huh:

 

Ba, co za pytanie :D Oczywiście że wolę Epoxa B) (z całym szacunkiem dla asrocka który też jest dobrą płytą)

Czekam ża dostanę Windowsa z uczelni wtedy przekładam cały sprzęcior na Epoxa. No i chciałem później puścić Asrocka na allegro ale teraz jak wiem, że jest z nim coś nie tak, nie mogę tego zrobić z czystym sumienim. W sumie mógłbym oczywiście napisać w aukcji, że nie da się podkręcać proca gdy jest zainstalowana grafa na pci-e, ale wtedy nie dostałbym za nią zbyt wiele...

 

 

W przyszłym tygodniu będę miał Galaxy 7300GT i sprawdzę czy mój problem występuje z ta kartą.

 

 

 

Jesli tego nie przelaczysz to nie licz na oc, po prostu przy kreceniu htt podnosisz pci-e automatycznie, a ono musi byc na 100 !!!

 

Chodziło mi o to że wystarczy że zmienię tę opcję w biosie z Auto na CPU/PCI Async dam Save and Exit i mam wałek... To że wraz ze wzrostem htt rośnie taktowanie pci-e oraz agp i pci to wiem. Czytałem FAQ :wink:

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że wystarczy że zmienię tę opcję w biosie z Auto na CPU/PCI Async dam Save and Exit i mam wałek... To że wraz ze wzrostem htt rośnie taktowanie pci-e oraz agp i pci to wiem. Czytałem FAQ :wink:

No wlasnie czyli nie podkrecaj, bo w twoim przypadku sie nie da, zreszta jak w kazdym bez zmiany na Async

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie przypadek, że dwóm użytkownikom płyta sprawia figle na Palicie 7600GS. Może karta ma skopany bios? Ewentualnie, poszukać i wyedytować referencyjny bios nvidii - jeśli taki istnieje, lub wgrać biosa od Galaxy, ale zdaje się że inne PCB więc nie wypali; a gwarancja będzie stracona. Ja bym jeszcze spróbował z jakimś starszym biosem do płyty np. 1.60/1.80, lub OCWB2.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czyli nie podkrecaj, bo w twoim przypadku sie nie da...

 

To fakt... ale nie jest to najlepsze podejście do tematu. Po to są płyty główne, procki, pamięci itp aby je podkręcać, bawić się ustawieniami, konfigurować. To jest świetna zabawa. Teraz nie mogę podkręcać być może jest to jakiś konflikt sprzętowy kto wie, ale jest to problem przejściowy który mam nadzieję że da sie rozwiązać.

 

 

Widze ze problemy zaczynaja sie po przesiadce na palita 7600GS Sonic

Coraz więcej wskazuje że to może być prawdą. @MieH77 obaj mamy Asrocka, obaj mamy Palita 7600gs sonic i to w tej samej rewizji (krótkie PCB) i obaj mamy problemy z oc.

 

 

EDIT:

Jestem już po testach na z inną kartą graficzną też na PCI-e ale Galaxy 7300GT i... nadal zonk :mur:

Wnioski:

1. mam uwaloną płytę główną

2. Palit 7600gs sonic nie ma nic wspólnego z tym że spadają możliwości OC lub tak jak u mnie OC wogóle nie jest możliwe.

 

Pora skontaktować się z serwisem...

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zmianie grafy z agp na pcie oc takie samo... lecz pamieci wlozylem do czarnych slotow (mialem wczesniej w niebieskich) w wyniku czego krecily sie troche slabiej o 2-3 MHz - po ponownym wlozeniu do niebieski jest juz normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El0 wszystkim

 

Ostatnio naszło mnie na zrobienie vid4 moda, electron40 dosyć drogi znalazłem w coolingu takie coś nadało by sie?? Albo takie coś :lol:

Nie kupuj żadnego grafitowego goofna > NIE ZADZIAŁA !!

 

Najlepszy, sprawdzony i działający ELECTON 40AC to jedyne skuteczne rozwiązanie jak nie chcesz lutować nic na płycie.

 

Cena nie jest chyba aż tak tragiczna, kosztuje on ok 21-23zł :blink: więc ok 10-13zł drożej od tych grafitowych badziewi które są do doopy.

 

 

Jak wam się wysypie VSTA lub DS2 to w 99,99% przypadków dostaniecie tylko kasę, ponieważ nigdzie już tych płyt niema na stanie.

 

To nie jest na tej zasadzie że trzymają w serwisie specjalnie kilka sztuk "na serwis", tylko jak się komuś wysypie jakaś płyta główna i mają mu dać nową to robią przesunięcie pomiędzy magazynami, płyty ze sklepu na serwis i dopiero wydają na serwisie. Njczęściej jest tak że płyta jest wysyłana do dystrybutora i on ją oddaje na serwis ( jak zrobią to ok, a jak nie to odsyłają do sklepu )

 

Ja niestety będę się musiał pożegnać z tą płytą ponieważ z nowym prockiem chodzi stabilnie max 9-12h i nie jest to wina procka ( na A8N32 u kumpla chodził 48h na 2800Mhz bez żadnej zawieszki ). Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień biosu i zawsze jest to samo, jak zostawię go włączonego to po kilku godzinach jest zawsze zawieszka lub restart :mur: No i niestety nie mogę przetaktować tego procka powyżej 2850Mhz ponieważ sypią się twardziele. Żeby było ciekawiej po przetaktowaniu na np. 2808Mhz przechodzi SuprPI 16/32Mb i Orthos 28h , a jak słucham muzy lub gram na kompie to się potrafi nagle zawiesić i zrestartować !!

 

Tymczasowo zmieniam więc płytę na A8N32-SLI, a następnie za jakiś czas sprzedam to wszystko i zakupię C2D + Asus Striker + 8800GTX :rolleyes: > muszę jeszcze dozbierać ze trzy tysiaki <_<

 

Możłiwe że jak na tym Asusie A8N32 wszystko będzie ładnie śmigać to dokupię tylko drugą grafę do SLI i jeszcze się wstrzymam z wymianą sprzętu na C2D, ale warunek podstawowy jest jeden: Musi być stabilnie 24/7 tak abym mógł mieć włączonego kompa nawet przez miesiąc czasu bez zawieszki ( na Asrocku nieosiągalne nawet przy procku na 2300 ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kencho-1 z tym zawieszaniem na moim X2 miałem podobną sytuację. Prime, SPi itp. chodziło elegancko ale komp potrafił się bez przyczyny w idle zawiesić.

Pomógł dopiero gruntowny format <_<

Dodatkowo zwiechy robił u mnie dual core optimizer.

 

Teraz wszystko działa elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie format by pomógł, ale nie zrobię na tej płycie 2x3Ghz, a procek tyle potrafi ( procki z tej serii robią do ok 3,2GHz przy 1,6V, mój robi 2,8GHz przy 1,4V więc potencjał ma tylko płyta go ogranicza ). Na tej płycie max to 9x318, powyżej wywala HDD.

 

Asusa kupuję również dla SLI.

 

Jak bym miał jeszcze wolne 3 tysiaki to bym odrazu zakupił C2D, ale narazie mam też trochę innych wydatków więc dopiero za jakiś czas zrobię zmianę platformy. Do tego czasu zrobię "lekki Upgrade" i kupię A8N32-SLI +7900GTO + 2x1Gb/2x512Mb + obudowa Antec 900. Powstanie dzięki temu niezła maszynka B-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...