Skocz do zawartości
AFRODYTA360

Który Z Tych Monitorów Jest Najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie który monitorek powinienem wybrać

 

Samsung SyncMaster 957DF http://www.allegro.pl/item126239139_samsun...wy_fvat_gw.html

 

LG Flatron 995 FT

http://www.allegro.pl/item125653580_super_...9_zl_gwar_.html

 

SONY G420 http://www.allegro.pl/item127787601_sony_g...anio_od_ss.html

 

19'' DELL P992 http://www.allegro.pl/item127427744_nowy_1...w_mysz_usb.html

 

19"MONITOR NEC FE991SB http://www.allegro.pl/item125078881_19_mon...nf_idealny.html

 

Który z nich jest wart kupna.Jak myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po burzy w moje głowie zdecydowałem się na Samsunga 957DF.Czy dobrze wybrałem

Wybrałeś najgorszy z nich. On ma 96 khz co oznacza że w 1152x864 @ 100 Hz pojedzie ale da już słabawą jakość obrazu .... w przeciwieństwie do tego SONY co polecałem ( 1280x960 100Hz pojedzie w 1152x864 100 HZ da doskonały obraz pod warunkiem dobrego wyjścia karty graf ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś najgorszy z nich. On ma 96 khz co oznacza że w 1152x864 @ 100 Hz pojedzie ale da już słabawą jakość obrazu .... w przeciwieństwie do tego SONY co polecałem ( 1280x960 100Hz pojedzie w 1152x864 100 HZ da doskonały obraz pod warunkiem dobrego wyjścia karty graf )

To ten Samsung jest gorszy nawet od della

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Dell jest znacznie lepszy.

No cóż zasmuciłeś mnie bo już tego samsunga zamówiłem.I tak wkurzały by mie te dwa paski a 85 Hz przy 1280x1024 spokojnie mi wystarczy.Na innym forum chwalą tego samsunga na innym ganią ,cóż poradzić Edytowane przez AFRODYTA360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplaciles ponad 2x wiecej za monitor na gownianym DynaFlat... Szkoda, bo Kyle dobrze Ci radzil. Jesli CRT, to tylko Trinitron/Diamondtron. Eizo serii T, Sony serii F i G, i niektore NECi na Trinitronach - to sa najlepsze CRT na rynku. No, moze jeszcze niektore Iiyamy sa niezle.

Po co pytac na forum, skoro i tak robi sie po swojemu? :/

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na Allegro iiyamy.

Maja nawe 22" w niezlych cenach.

 

PS

Nie matrycach tylko kineskopach

No chyba ze szukasz LCD a nam wklejasz linki do CRT

 

http://www.allegro.pl/item126792662_monito...zedaz_w_wa.html - troche drozszy, ale jakie parametry :D

 

http://www.allegro.pl/item128117605_19_iiy...l_promocja.html - tansza ale tez dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie siedze przed takim neciem ( i tak juz ze 3 lata ), dobry monitor o bardzo wielu zaletach (np. wygodne tryby superbright, równa plamka, wąziutkie i dosyć jasne paski (mam skórkę invision i trzeba ich szukać) ale na pewno są jeszcze lepsze, nec jest też b. płytki jak na 19". Niedawno były na allegro 22" FE22costam chyba poniżej 500zł. W takiego klocka bym mierzył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie siedze przed takim neciem ( i tak juz ze 3 lata ), dobry monitor o bardzo wielu zaletach (np. wygodne tryby superbright, równa plamka, wąziutkie i dosyć jasne paski (mam skórkę invision i trzeba ich szukać) ale na pewno są jeszcze lepsze, nec jest też b. płytki jak na 19". Niedawno były na allegro 22" FE22costam chyba poniżej 500zł. W takiego klocka bym mierzył ;)

tylko że 22cale to chyba jak dla mnie za dużo :wink: no i karta by nie dała rady

 

A czy zna ktoś taki monitor żeby miał porządne odswieżanie 100Hz przy 1280x1024 i żeby nie miał tych dwóch pasków

dobry monitor o bardzo wielu zaletach (np. wygodne tryby superbright, równa plamka, wąziutkie i dosyć jasne paski (mam skórkę invision i trzeba ich szukać) ale na pewno są jeszcze lepsze, nec jest też b. płytki jak na 19".

A czy widzisz te paski grając w gry w których dominują jasne kolory?

Edytowane przez AFRODYTA360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie: ogladales kiedys jakis kineskop na Trinitronie w uzyciu? Jesli nie, to obejrzyj :)

Sam, dawno temu, kiedy skladalem pierwszego kompa dla siebie, mialem mase watpliwosci co do ekranu. Rok 99/00 bodajze... Wtedy wsrod 17' rzadzil NEC FE700, b. dlugo niepobity przez nic jesli chodzi o jakosc obrazu - dopiero Eizo, bodajze T565, w pare miesiecy po premierze go wyprzedzilo pod tym wzgledem. Kupilem sobie tego NECa za horrendalne 2400zl. Efekt? Nie zaluje nic a nic, monitor przez 6 lat chodzil super, niedawno sprzedany bo zmieniam na widescreen lcd. Jaki kineskop? Trinitron, oczywiscie. Paski? Nie widzisz ich. Musisz specjalnie sie skupic i przestac wykonywac standardowe czynnosci, zeby je w ogole zauwazyc. Przed zakupem tez sie obawialem, jednak z czasem wszystkie watpliwosci pryskaja. Ich sie po prostu nie widzi podczas pracy.

No, to sobie historie opowiedzialem ;)

 

Z monitorow ktore zaprezentowales, nr1: Sony G420. Kiedy tamtego NECa kupowalem, pamietam ze za G400 bodajze wolali 4700zl :) Jesli nie Sony to Dell, trzeci NEC. Jonathan fajna ta Iiyame pokazal tez, ta pierwsza. Poszukaj moze tez jakis Eizo serii T 19'/20'...

 

Odswiezanie? Jak chcesz policzyc czy dany monitorek da rade, robisz tak: odczytujesz czestotliwosc odswiezania poziomego monitora i zapisujesz, wsrod dobrych 19' najczesciej bedzie to od 96 000 do 110 000. Dzielisz ta wartosc przez rozdzielczosc pionowa w jakiej chcesz pracowac - w przypadku 1280x1024, ta druga wartosc. Na koniec wyciagasz 0.95 z otrzymanego wyniku - i ta wartosc bedzie rowna maksymalnej czestotliwosci odswiezania, w jakiej monitor bedzie mogl pracowac.

 

0.95 * (96 000 / 1024) = ~89Hz - tyle da Ci monitor o odchylaniu poziomym 96KHz.

 

Szukasz monitora do 100Hz w 1280/1024? (100*1024) / 0.95 = ~108KHz. Czyli takie odchylanie poziome musi miec monitor ktorego szukasz.

 

Pisze to wszystko bo czasami na aukcjach dane mowia jedno, a odswiezaniu pisza co innego...

 

 

Edit: Aha, jeszcze jedno - dlaczego DynaFlat sa do [gluteus maximus]? To nie sa naturalnie plaskie kineskopy. Nie pozbyli sie paskow w uczciwy sposob - DF to zwykla banka, nadlewana w celu uczynienia kineskopu plaskim. Dlaczego graficy wola pracowac na Trinitronowatych Eizo's, a nie DF? No, wlasnie dlatego.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie: ogladales kiedys jakis kineskop na Trinitronie w uzyciu? Jesli nie, to obejrzyj :)

Sam, dawno temu, kiedy skladalem pierwszego kompa dla siebie, mialem mase watpliwosci co do ekranu. Rok 99/00 bodajze... Wtedy wsrod 17' rzadzil NEC FE700, b. dlugo niepobity przez nic jesli chodzi o jakosc obrazu - dopiero Eizo, bodajze T565, w pare miesiecy po premierze go wyprzedzilo pod tym wzgledem. Kupilem sobie tego NECa za horrendalne 2400zl. Efekt? Nie zaluje nic a nic, monitor przez 6 lat chodzil super, niedawno sprzedany bo zmieniam na widescreen lcd. Jaki kineskop? Trinitron, oczywiscie. Paski? Nie widzisz ich. Musisz specjalnie sie skupic i przestac wykonywac standardowe czynnosci, zeby je w ogole zauwazyc. Przed zakupem tez sie obawialem, jednak z czasem wszystkie watpliwosci pryskaja. Ich sie po prostu nie widzi podczas pracy.

No, to sobie historie opowiedzialem ;)

 

Z monitorow ktore zaprezentowales, nr1: Sony G420. Kiedy tamtego NECa kupowalem, pamietam ze za G400 bodajze wolali 4700zl :) Jesli nie Sony to Dell, trzeci NEC. Jonathan fajna ta Iiyame pokazal tez, ta pierwsza. Poszukaj moze tez jakis Eizo serii T 19'/20'...

 

Odswiezanie? Jak chcesz policzyc czy dany monitorek da rade, robisz tak: odczytujesz czestotliwosc odswiezania poziomego monitora i zapisujesz, wsrod dobrych 19' najczesciej bedzie to od 96 000 do 110 000. Dzielisz ta wartosc przez rozdzielczosc pionowa w jakiej chcesz pracowac - w przypadku 1280x1024, ta druga wartosc. Na koniec wyciagasz 0.95 z otrzymanego wyniku - i ta wartosc bedzie rowna maksymalnej czestotliwosci odswiezania, w jakiej monitor bedzie mogl pracowac.

 

0.95 * (96 000 / 1024) = ~89Hz - tyle da Ci monitor o odchylaniu poziomym 96KHz.

 

Szukasz monitora do 100Hz w 1280/1024? (100*1024) / 0.95 = ~108KHz. Czyli takie odchylanie poziome musi miec monitor ktorego szukasz.

 

Pisze to wszystko bo czasami na aukcjach dane mowia jedno, a odswiezaniu pisza co innego...

Edit: Aha, jeszcze jedno - dlaczego DynaFlat sa do [gluteus maximus]? To nie sa naturalnie plaskie kineskopy. Nie pozbyli sie paskow w uczciwy sposob - DF to zwykla banka, nadlewana w celu uczynienia kineskopu plaskim. Dlaczego graficy wola pracowac na Trinitronowatych Eizo's, a nie DF? No, wlasnie dlatego.

trynitron jest tak samo plaski jak dynaflat :) a plaski naprade jest flatron ale na masce kratowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...