Skocz do zawartości
lucjan1948

Po Dellu Rownież Toshiba Ma Problemy Z Akumulatorami !

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecej informacji jest na stronie: http://www.notebookcheck.pl/Nowinka.1030+M5283c2a979f.0.html

 

Dotyczy następujących modeli:

 

Equium A100 (PSAA4),Equium M50 (PSM57),Equium M50 (PSM59),Equium M70 (PSM77),Equium M70 (PSM78) ,Satellite A100 (PSAA2),Satellite A100 (PSAA8),Satellite A100 (PSAA9),Satellite M100 (PSMA0E),Satellite M100 (PSMA1E),Satellite M100 (PSMA2E),Satellite M50,Satellite M70 (PSM70),Satellite M70 (PSM71),Satellite Pro A100 (PSAA3),Satellite Pro A100 (PSAAC),Satellite Pro M50,Satellite Pro M70 (SPM75),Satellite Pro M70 (SPM76),Tecra A6 (PTA60E),Tecra A6 (PTA61E),Tecra A7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej informacji jest na stronie: http://www.notebookcheck.pl/Nowinka.1030+M5283c2a979f.0.html

 

Dotyczy następujących modeli:

 

Equium A100 (PSAA4),Equium M50 (PSM57),Equium M50 (PSM59),Equium M70 (PSM77),Equium M70 (PSM78) ,Satellite A100 (PSAA2),Satellite A100 (PSAA8),Satellite A100 (PSAA9),Satellite M100 (PSMA0E),Satellite M100 (PSMA1E),Satellite M100 (PSMA2E),Satellite M50,Satellite M70 (PSM70),Satellite M70 (PSM71),Satellite Pro A100 (PSAA3),Satellite Pro A100 (PSAAC),Satellite Pro M50,Satellite Pro M70 (SPM75),Satellite Pro M70 (SPM76),Tecra A6 (PTA60E),Tecra A6 (PTA61E),Tecra A7

ja już o tym czytałem kilka dni temu :P

załapiesz się na wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że można zamienić siekierkę na kijek. Nasza stara bateria może być lepsza od tej nowej. Ktoś już gdzieś pisał, że nowa bateryja z wymiany siadła mu po kilku miesiącach. W końcu na szybko trzeba było przygotować dużą nową partię bateryjek do wymiany.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja A100 też się łapie - przeczytałem w necie kilka dni temu, odpaliłem stronkę toshiby, wypełniłem formularz i czekam... właśnie czy ktoś z Was korzystał z tej formy wymiany?? czy musze się do kogoś w polsce w tej sprawie odzywać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja A100 też się łapie - przeczytałem w necie kilka dni temu, odpaliłem stronkę toshiby, wypełniłem formularz i czekam... właśnie czy ktoś z Was korzystał z tej formy wymiany?? czy musze się do kogoś w polsce w tej sprawie odzywać??

 

Podaj link do tej strony gdzie jest ten formularz.

 

Z tego co ja wywnioskowałem to chodzi o akumulatory dodawane w miesiącu Marcu , Kwietniu i Maju.

 

Nie wspominając, że chodzi tu rownież o numerację.

 

Jeżeli znasz dobrze angielski zrob wykładnię tego komunikatu przyda się innym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do tej strony gdzie jest ten formularz.

 

Z tego co ja wywnioskowałem to chodzi o akumulatory dodawane w miesiącu Marcu , Kwietniu i Maju.

 

Nie wspominając, że chodzi tu rownież o numerację.

 

Jeżeli znasz dobrze angielski zrob wykładnię tego komunikatu przyda się innym. :D

Spoko robi się:

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/su...sp?soid=1482876

Najważniejsze info z tej stronki:

 

Intro:

Problem - bateria przestaje działać - w pewnym momencie przestaje przyjmować ładowanie i nie dostarcza prądu do lapka. Baterie nie przegrzewają się i nie stanową żadnego zagrożenia dla kompa.

 

Baterie sprzedawane osobno jako akcesoria po 1 czerwcu 06r nie mają w/w wad.

 

problem dotyczy tylko i wyłącznie:

Satellite A100/A105 Tecra A6

Satellite M50/M55 Tecra A7

Satellite M100/M105

 

I niektórych dokupionych osobno baterii:

PA3399U-2BRS PA3400U-1BRS PA3465U-1BRS

 

Sprawdzenie serii:

Należy skorzystać z linka BatteryCheck - ściągacie progsik, rozpakowujecie, progs się odpala i wykonuje test...

Jeżeli progs wykryje wadliwą baterie wyświetli komunikat o takiej treści:

 

"The battery in your computer appears to be affected

Would you like to submit a replacement request using Toshiba's secure web-based system now?"

 

"Bateria w twoim kompie wydaje się być wadliwa

Czy chcesz zamieścić zgłoszenie wymiany używając zabezpieczonego systemu Toshiby?"

 

Klikacie na Tak, wypełniacie formularz (niestety nie moge go już drugi raz wyświetlić)

Ostatecznie dostajecie linka do stronki na której znajduje się obecny status wymiany

To wszystko chyba:)

 

Nie wiem co wyświetla utility check w przypadku nie wykrycia wadliwej baterii - pewnie coś w stylu

Battery apperas to be valid / OK

 

Jakby co piszcie postaram się pomóc:)

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem działania serwisu Toshiby.

Dostałem nową baterię (po uprzednim zarejestrowaniu uszkodzonej na toshiba.de czytajcie wyżej) w ciągu 3 dni (!!!!!!!)przyjechała do mnie nowiutka bateria UPS'em z niemiec:) !!

Dostałem pudełko z baterią, instrukcję instalacji a w środku jeszcze jedną torbę UPS'a - aby zwrócić w niej wadliwą baterię.

 

I tutaj aż mnie korci żeby im nie odsyłać - w instrukcji jest napisane, żebym wysłał w celu prawidłowej utylizacji baterii przez Toshibe, z tym, że moja "wadliwa" obecnie nie wykazuje żadnych objaw uszkodzenia, być może wyjdą później ale do tego czasu chętnie korzystałbym z obydwu :) :) :)

Co o tym sądzicie?? Odsyłał ktoś z Was uszkodzoną baterię do Toshiby??

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie okazac ze tak łatwo ten numer nie przejdzie, bo na przyklad musza sie rozliczac z utylizowanych baterii. Wtedy moga nie odpuscic.

Cos jak z akumulatorami do auta.

Ale twoja wola, mozesz tez ta stara zaniesc na jakas gielde albo allegro jako "nowka sztuka, nie uzywana". Twoja wola..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko to tylko rozważania teoretyczne...

a biednego studenta stać na lapka jeśli pracuje:)

Po prostu szkoda mi było najwyraźniej sprawnej baterii, tym bardziej że ma dziadowską pojemność i pojedyncza starcza tylko na ok 2h pracy, mocniejsze mają bandyckie ceny w polsce, a zamienniki są praktycznie niedostępne:(

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To WYMIANA baterii a nie rozdawanie nowych.

Nie chcialbym krakac ale najlatwiejszym sposobem karty za taka kradzierz byloby nieuznanie gwarancji...

Ewentualnie sama cie ukarze jesli wybuchnie albo cus...

cytat z mejla od Toshiby:

"Wazna Uwaga: Baterie Firmy Toshiba

 

Firma Toshiba wykryła potencjalny problem dotyczący ładowania lub rozładowywania niektórych zestawów baterii firmy Toshiba. Zestawy baterii, których dotyczy problem były sprzedawane jako akcesoria („Opcjonalne zestawy baterii”) lub zostały dostarczone z komputerami przenośnymi wyprodukowanymi między marcem a majem 2006 roku.

Nie istnieją potencjalne problemy dotyczące bezpieczeństwa użytkownika lub baterii."

 

więc nie wybuchnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie wybuchnie, ale jakby na to nie patrzeć jest to złodziejstwo. A nawet użyłbym bardziej dosadnego określenia, bo jak nazwać kogoś kto okrada osobę która mu pomaga? I jak tu się dziwić europejczykom jak mówią, że Polacy to złodzieje? Oj pracujemy na swoją markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola kogoś tutaj poniosło...

i to w każdym kierunku!

Po pierwsze toshiba mi nie pomaga - spełnia wobec mnie zobowiązanie - zwane umową gwarancyjną i wymiana wadliwego sprzętu jest ich obowiązkiem, nie licząc już tego, że z powodu błędów tych baterii narażają klienta na utratę danych a nie muszę chyba mówić jak na rynku biznesowym (będącegym chyba głównym rynkiem zbytu sprzętu mobilneg) ważne są dane...

Przez niedopatrzenie podwykonawcy jakim jest Sony, Toshiba traci wiarygodność producenta dostarczającego niezawodne systemy mobilne, wymieniając wadliwe baterie stara się odbudować reputacje ALE NIE POMAGA MI!

 

Co do złodziejstwa też Cię poniosło - podkreślę zwrot "KUSI MNIE" którego użyłem kilka postów wyżej a nie "mam zamiar!!"

Poza tym Toshiba napisała wyraźnie, że prosi o zwrot wadliwych baterii w celu ich utylizacji, czyli idą na przemiał więc było mi żal takiej opcji i stąd kuszenie...

Koniec kropka nikt nic nie ukradł i nikt nikomu nie pomagał.

 

I już na koniec:

Złodziejstwem są bandyckie ceny na laptopy i akcesoria do nich, producenci nadal traktują nasz kraj jak państwo trzeciego świata i nawet głupie instrukcje w języku polskim są rzadkością... wątek długi jak rzeka ja zakończe w tym momencie coby OT nie robić <- Do przemyślenia dla Excray

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop to nie chleb - nie jest niezbędny. Jeśli kogoś nie stać to nie powinien kupować, a co do baterii, to mogliby na przykład najpierw zażądać zwrotu starej a później dopiero wydać nową tak jak właśnie robi Dell, a jednak postanowili pójść na rękę klientom i najpierw wydają nową a dopiero później oczekują na zwrot starej baterii.

 

BTW to dobrze, że to są tylko rozważania teoretyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wracam do tematu:

 

1. Pobrać program testujący na stronie: http://support.toshiba-tro.de/kb0/TSB6801J10007R01.htm

 

2. Uruchomić go i wypadku wadliwej baterii komunikat brzmi jak kolega 3loader napisał w poscie wyżej.

 

Przy baterii prawidłowej komunikat brzmi:

 

Your system does not contain a Battery subject to the Program.

 

You do not need to do anything further.

 

Czyli skrotowo-bez wad nie podlega wymianie.

 

Moja z Lutego nie podlega wymianie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop to nie chleb - nie jest niezbędny. Jeśli kogoś nie stać to nie powinien kupować, a co do baterii, to mogliby na przykład najpierw zażądać zwrotu starej a później dopiero wydać nową tak jak właśnie robi Dell, a jednak postanowili pójść na rękę klientom i najpierw wydają nową a dopiero później oczekują na zwrot starej baterii.

 

BTW to dobrze, że to są tylko rozważania teoretyczne.

Myślę, że Twoja opinia idealnie odzwierciedla zamierzenia producentów laptopów, a raczej ich importerów na rynki wschodnioeuropejskie - sprzedając lapka wartego 3000zł za 5000zł robią z niego produkt luksusowy, jak się do tego doda różnicę między średnimi zarobkami (przykładowo) w Polsce a USA, wychodzi Ci tak ogromna różnica, że można dojść do wniosku, że laptop ogólnie jako produkt jest praktycznie niedostępny przecięnemu użytkownikowi i... jest to twierdzenie prawdziwe ale tylko w państwach takich jak Polska.

NIE DAJMY SIĘ ZASZUFLADKOWAĆ, bo jak do tego dojdzie zawsze będziemy mieli instrukcje po angielsku, najdroższy sprzęt komputerowy, najdroższy internet, telefony itd. itd.

Gdybym żył w Stanach zastanawiałbym się czy bardziej przyda mi się lapek czy stacjonarny PC (a może obydwa), niestety w Polsce musze pamiętać, że w cenie średniej klasy lapka dostanę bardzo dobrej klasy PC i to niestety bardzo boli...

boli też ubogie wyposażenie laptopów na rynku polskim - przykładowo bliźniaczy do mojego model za granicą ma czytnik linii papilarnych, wielofunkcyjnego touchpada i wiele innych, w niższej cenie...:( I kto kogo okrada?

 

Co do kolejności wymiany baterii sądzę, że Dell po prostu spieprzył sobie opinię, bo najpierw ukrywał problem, a potem skazał swoich użytkowników na kilka dni bez mobilności, co jest dla mnie paranoją i źle świadczy o tej firmie.

Toshiba postąpiła prawidłowo w tej sytuacji i za to jej chwała :)

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chłopaki z Sony pojechali po kosztach i zamontowali wątpliwej jakości podzespoły/ogniwa w swoich bateriach i stąd te problemy. Mam nadzieję, że się trochę opamiętają z tym tnięciem kosztów za cenę jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...