Skocz do zawartości
Gość hooded man

N - Telewizja Nowej Generacji

Rekomendowane odpowiedzi

załóżmy że sobie zmniejszysz pakiet, zapłacisz po prostu mniej i już? pewno też są jakieś opłaty za zmniejszenie? za podwyższenie pakietu to spoko, w ence też nie płacisz, ale na cp sie nie znam bo nigdy sie cp nie interesowałem, dla mnie poza polsatem sport to ta ich oferta jest lekko blada, zeby nie było nie mam enki i nie zamierzam mieć w najbliższym czasie :)

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do C+ mi potrzeba (zestaw C+ z dekoderem STRONG)

 

 

spitter: 90zł

http://www.allegro.pl/item286966910_splitt...producent_.html

 

karta kliencka 2sztuki: 140zł

http://www.allegro.pl/item286966529_najszy...turbo_6mhz.html

 

quad: 70zł

http://www.allegro.pl/item289541833_konwer...wa_sprawa_.html

 

dekoder: 200zł

http://www.allegro.pl/item289644147_cyfrow...trong_6860.html

 

500zł za całość i mam legalną C+ na 2 telewizorach tak? czy coś pominąłem?

 

dziękować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dekoder lepiej kupic jakiegos fergusona z czytnikiem <moze byc uzywka> Bo ten strong to jakies gowno z tego co widzialem. Pozatym na ferdziu mozna wgrac oprogramowanie edukacyjne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dekoder lepiej kupic jakiegos fergusona z czytnikiem <moze byc uzywka> Bo ten strong to jakies gowno z tego co widzialem. Pozatym na ferdziu mozna wgrac oprogramowanie edukacyjne ;)

:)

czyli np taki fergusonik zamiast stronga??

http://www.allegro.pl/item287970202_fergus...cr_srebrny.html

 

a ten bazowy z karta co kupie to chyba jednak strong ... za 1zł Cyfra teraz go daje, antene za 1zł i aktywacje za 1zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problemik z n-ką. Maxymalną jakość sygnału jaką mogę uzyskac to ok 40-50%. Kręcenie i ustawianie anteny nic nie daje. Zestaw antenowy to ten oryginalny z n-ki.

Co mam zrobić by uzyskać lepszą jakość sygnału? Może wymienić talerz lub konwerter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci nie zacina to nie musisz zmieniać, to jest sygnał cyfrowy i albo jest albo go nie ma, ewentualnie przy słabym sygnale zacina, jeśli jednak musisz mieć więcej i kręcenie nic nie daje, poszukaj kogoś z odpowiednim sprzętem do ustawiania anten, no i kolejna sprawa, że ten ich zestaw antenowy jest dość kiepskiej jakości, już nie pamiętam gdzie to widziałem, ale gdzieś czytałem i była fota, na której była czasza która pod wpływem silnego wiatru wygięła się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wiecej ? Zacina/siatkuje Ci obraz ?

 

Mozliwe ze czasza kiepska... Albo jednak zle ustawiasz, konwerter skrecony 7 stopni w prawo (patrzac od czaszy)?

Kręciłem ale nie aż tak mocno, miałem ustawione max 4, ale spróbuje.

jak ci nie zacina to nie musisz zmieniać, to jest sygnał cyfrowy i albo jest albo go nie ma, ewentualnie przy słabym sygnale zacina, jeśli jednak musisz mieć więcej i kręcenie nic nie daje, poszukaj kogoś z odpowiednim sprzętem do ustawiania anten, no i kolejna sprawa, że ten ich zestaw antenowy jest dość kiepskiej jakości, już nie pamiętam gdzie to widziałem, ale gdzieś czytałem i była fota, na której była czasza która pod wpływem silnego wiatru wygięła się icon_smile3.gif

Nie zacina mi na zwykłych kanałach ale na tych hd niekeidy tak. I żeby poprawnie aktywowac musze mieć co najmniej 60%, a mam 40-50% i cały czas mam kanał aktywacyjny. i musze coś zrobić. :( Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem ale nie aż tak mocno, miałem ustawione max 4, ale spróbuje.

 

Nie zacina mi na zwykłych kanałach ale na tych hd niekeidy tak. I żeby poprawnie aktywowac musze mieć co najmniej 60%, a mam 40-50% i cały czas mam kanał aktywacyjny. i musze coś zrobić. :(

Dziwne ja aktywowalem na 45% ;] To co pisza w instrukcji to bajka. Da sie nawet aktywowac na 40%

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja aktywowalem na 45% ;] To co pisza w instrukcji to bajka. Da sie nawet aktywowac na 40%

Można aktywować na 40% tylko potem podczas oglądania możesz zamiast płynnego obrazu oglądać screen'y. To też zależy gdzie jest antena ustawiona i jak. Bo niewielki wiatr może powodować spadek jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki zmieniłem konwerter z Sharpa na Inverto i jakość sie poprawiła teraz mam 65-78% :D

No i zadzwoniłem do BOKa i ponownie aktywowałem n-kę i sie udało :D ale trwało to ponad 3 godziny. I na wszelki wypadek zresetowałem nboxa poprzez wciśnięcie guzika setup na pilocie i wpisanie cyfr 0359157.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki zmieniłem konwerter z Sharpa na Inverto i jakość sie poprawiła teraz mam 65-78% :D

ja tyle mam na standardowym sprzecie n'ki ;) rozumiem, ze na jakosc obrazu to nie wplywa... tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie twój jest lepiej ustawiony, albo masz lepsze warunki (brak jakichkolwiek przeszkód), jeśli masz te 65-78% i działa ci dobrze, nawet podczas złej pogody (deszcz, śnieg, silny wiatr) to nie ma co kombinować, bo jakości obrazu nie polepszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie twój jest lepiej ustawiony, albo masz lepsze warunki (brak jakichkolwiek przeszkód)

hehe co smieszniejsze musialem sciagnac goscia ze sklepu rtv zeby ustawil talerz ;d na celowniku anteny sa drzewa, sam nie bylem w stanie zrobic doslownie nic... a kolesiowi z miernikami zajelo to prawie godzine :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe co smieszniejsze musialem sciagnac goscia ze sklepu rtv zeby ustawil talerz ;d na celowniku anteny sa drzewa, sam nie bylem w stanie zrobic doslownie nic... a kolesiowi z miernikami zajelo to prawie godzine :blink:

Uuu, tez mialem przeboje z drzewami - przygotuj sie na kupno wiekszego talerza, bo latem, jak drzewa pokryja sie listkami, to bedziesz mial kupe, a nie odbior, juz przy malym zachmurzeniu. U mnie pomoglo kupno 90cm czaszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, tez mialem przeboje z drzewami - przygotuj sie na kupno wiekszego talerza, bo latem, jak drzewa pokryja sie listkami, to bedziesz mial kupe, a nie odbior, juz przy malym zachmurzeniu. U mnie pomoglo kupno 90cm czaszy.

zakladalem rok temu i poki co sygnal trzyma ostro ;d takze nie taki diabel... yyy tzn sprzet od n'ki straszny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do SciFi, widziałem reklamówkę tego na Comedy Central i pokazali Flasha Gordona :lol:, wtf? a gdzie Stargate, Battlestar?

Od stycznia rusza bsg i futurama ;]

 

A stargate będzie chyba leciał na axn sci-fi (który też jest w N).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam C+ i wydaje, mi się, że jakość jest dobra, na jakim tv to oglądałeś? co do nki to nie wiem czy to przez lcd, ale jakość obrazu na większości kanałów jak dla mnie jest nienajlepsza, tak więc wydaje mi się ze na N jakość HBO będzie co najwyżej taka sama

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W n-ce HBO jest dobrej jakosci jak na SD ;)

Tylko co mnie wkurza to to, ze nie ma dzwieku 5.1 :(

Wielki minus dla telewizji nowej generacji. Nowe filmy powinny byc nadawane w 5.1!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...