Skocz do zawartości
Dzidaziom

Wc - Ostatni Szlif

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo się w ostatnim czasie naczytałem na temat chłodzenia wodnego. Fora, testy, oferty sklepów. Najpierw powiem czego oczekuję...

 

Interesują mnie tylko części nowe... Tylko te dobre, lub najlepsze. Po prostu chcę mieć układ, który będzie pracował i pracował, a w przyszłości będę wymieniał tylko bloki i ciecz w układzie... Priorytetem nie jest cisza. Nie należę do osób, którzy nie mogą usnąć przy jakimkolwiek hałasie. Potrafie spać przy defragmentującym się dysku i aktywnie chłodzonym CPU, GPU, NB, PSU. Nie powiem, że mi to nie przeszkadza, ale nie jest najważniejsze. Wiem, że i tak będzie ciszej... Chcę zrobić układ na sam procesor. Narazie. W przyszłości (kwestia roku, dwóch) chcę mieć ok 4 bloków i być może drugą chłodnicę. Potrzebuje wydajniej pompy. Poza tym chłodnice wywalam na zewnątrz, na biurko, w zimę na parapet. Chce żeby wszystko było czyściutko, bez prowizorki

 

Do wydania mam okolice 800 pln, może być troszkę więcej wysupłam.

 

Ja proponuję:

 

BLOK CPU - Prison Pro V2 by Kyniek - to jest w sumie jedyny mój pewniak. Stosunkowo dobra cena, chwalony, podobno bardzo jest bardzo dobrej jakości.

 

Węże, złączki - Cellfast 10/12 albo 8/10. Złączki NK12 albo SK 8/10. No właśnie. Krótkie pytanie które wybrać?

 

Rezerwuar - Chcę kupić dla wygody. Najchętniej 5,25". Ale jaki?

 

Chłodnica... - W grę wchodza tylko te 6x120. Cooltek Maxistream, Black Water 123 Ultimate czy Alphacool NexXxoS Xtreme III??

 

No i pompa... - Laing DDC o którym naczytałem się ostatnio złych rzeczy, czy Laing CWU taki jak ten http://allegro.pl/item128...a_allegro_.html

 

 

 

To chyba wszystko... Chłodzić chcę Athlona XP-M 2500+ który przy AC wchodzi do windowsa na 2600MHz, ale jest za ciepło. Temperatura...

 

No to tyle. Czekam na wasze rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo się w ostatnim czasie naczytałem na temat chłodzenia wodnego. Fora, testy, oferty sklepów. Najpierw powiem czego oczekuję...

 

Interesują mnie tylko części nowe... Tylko te dobre, lub najlepsze. Po prostu chcę mieć układ, który będzie pracował i pracował, a w przyszłości będę wymieniał tylko bloki i ciecz w układzie... Priorytetem nie jest cisza. Nie należę do osób, którzy nie mogą usnąć przy jakimkolwiek hałasie. Potrafie spać przy defragmentującym się dysku i aktywnie chłodzonym CPU, GPU, NB, PSU. Nie powiem, że mi to nie przeszkadza, ale nie jest najważniejsze. Wiem, że i tak będzie ciszej... Chcę zrobić układ na sam procesor. Narazie. W przyszłości (kwestia roku, dwóch) chcę mieć ok 4 bloków i być może drugą chłodnicę. Potrzebuje wydajniej pompy. Poza tym chłodnice wywalam na zewnątrz, na biurko, w zimę na parapet. Chce żeby wszystko było czyściutko, bez prowizorki

 

Do wydania mam okolice 800 pln, może być troszkę więcej wysupłam.

 

Ja proponuję:

 

BLOK CPU - Prison Pro V2 by Kyniek - to jest w sumie jedyny mój pewniak. Stosunkowo dobra cena, chwalony, podobno bardzo jest bardzo dobrej jakości.

 

Węże, złączki - Cellfast 10/12 albo 8/10. Złączki NK12 albo SK 8/10. No właśnie. Krótkie pytanie które wybrać?

 

Rezerwuar - Chcę kupić dla wygody. Najchętniej 5,25". Ale jaki?

 

Chłodnica... - W grę wchodza tylko te 6x120. Cooltek Maxistream, Black Water 123 Ultimate czy Alphacool NexXxoS Xtreme III??

 

No i pompa... - Laing DDC o którym naczytałem się ostatnio złych rzeczy, czy Laing CWU taki jak ten http://allegro.pl/item128...a_allegro_.html

To chyba wszystko... Chłodzić chcę Athlona XP-M 2500+ który przy AC wchodzi do windowsa na 2600MHz, ale jest za ciepło. Temperatura...

 

No to tyle. Czekam na wasze rady

bloczek mam i sobue chwalę

chłodniczke mam Alphacool NexXxoS Xtreme III i chwalę (no i cena za którą ją wyrwałem 199 :D)

ja tam kupie lainga dcc

węże 8/10

złączki skręcane (z rewelacyjnymi obrotowymi w blokach Kyńka)

węża mam tygon i nie ma mocnych :D

miałem węże od 16/22 do 8/10 (teraz) i 8/10 + skręcane złączki i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie tylko części nowe... Tylko te dobre, lub najlepsze.

Nowe czesci - zgoda, w przypadku pompy i chlodnicy ktore moga wykazywac zuzycie. Ale bloki nowe od uzywek nie roznia sie w wiekszosci wypadkow niczym, za pomoca cilitu mozna je doprowadzic do stanu lepszego niz nowe :lol:. Oczywiscie trafiaja sie mocno zdezelowane, ale to niewielki % rynku. Imo lepiej zaoszczedzic w ten sposob na blokach (i to wcale bez kompromisu wydajnosciowego).

Prison C2 to dobra opcja, podobnie jak najnowszy CUBE (bardzo porownywalne) - ale na allegro dostaniesz je o sporo % taniej :wink: Roznice cenowe sa naprawde widoczne, a jedyne co moze sie stac z kawalkiem miedzi to odbarwienie/sniedz ktore (o ile w ogole wystapilo) mozna bez problemu usunac.

 

Węże, złączki - Cellfast 10/12 albo 8/10. Złączki NK12 albo SK 8/10. No właśnie. Krótkie pytanie które wybrać?

 

Rezerwuar - Chcę kupić dla wygody. Najchętniej 5,25". Ale jaki?

 

Chłodnica... - W grę wchodza tylko te 6x120. Cooltek Maxistream, Black Water 123 Ultimate czy Alphacool NexXxoS Xtreme III??

 

No i pompa... - Laing DDC o którym naczytałem się ostatnio złych rzeczy, czy Laing CWU taki jak ten http://allegro.pl/item128...a_allegro_.html

To chyba wszystko... Chłodzić chcę Athlona XP-M 2500+ który przy AC wchodzi do windowsa na 2600MHz, ale jest za ciepło. Temperatura...

Weze - w zaleznosci od zlaczek. Jesli 10/12 lepiej kupic tygon z allegro, a jesli 8/10 innovateki np. Chociaz cellfasty tez nie beda zle. Uklad wyglada ladniej w wiekszosci wypadkow na cienkich wezach i skrecanych zlaczkach. Sama grubosc jezeli chodzi o wydajnosc praktycznie nic nie daje - mozna to pominac, tylko w specyficznych sytuacjach (blok/pompa) moze to miec znaczenie. NK sie latwiej zaklada, sa tansze - ale wygladaja brzydziej :wink:

Rez - bez sensu. Szczegolnie do laczenia z pompa c.w.u . To raczej kosmetyczny gadzet, za duzo nie ulatwi w przypadku takiej pompy. Fajny ukladzik z trojnikiem bedzie tanszy, prostszy tylko trzeba sie troche pobawic z odpowietrzaniem. A wody sie nie zlewa za czesto wiec powinno byc dobrze.

Chlodnica cooltek to dobry wybor. Piszac 6x120 chyba nie myslisz upchac tam 6 120stek? :) 3 starcza z zapasem.

 

A jeszcze taka ogolna uwaga na temat robienia ekstremalnie wydajnego wc. Taki uklad w formie idealnej imo powinien wygladac tak (w kolejnosci znaczenia dla wydajnosci):

 

1. Jak najlepsza chlodnica z gigantycznym przedmuchem

2. Pasta CLP

3. Topowy bloczek (np storm) lubaicy duzy przeplyw

4. Mozliwie bardzo silna pompa (CO)

 

Jednak przygladajac sie efektom zastosowania takich komponentow dojdzie sie do wnioskow ze nie bedzie to wiele wydajniejsze od klasyka ze srednia chlodnica (2x120) na srednim przewiewie, blokach ~100pln i slabszej pompie. Roznice to bedzie kilka stopni (na normalnych mocach jakie sie uzyska na configu). Takie podejscie wg mnie nie ma wiekszego sensu, lepiej wtedy celowac w chillera albo agregat, taniej i 10x wydajniej :wink:

WC w kompie raczej jest skierowane dla kogos kto chce miec cos wyraznie lepszego niz ac, cichszego i zainwestowac na dluzej. Jednak jesli interesuje nas benching i robienie wynikow, czy spodziewamy sie naprawde porazajacych rezulatatow to sa lepsze i tansze rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo mnie interesuje gdzie wyrwałeś taką chłodniczkę za 200 PLN :D Ja właśnie szukam tańszych źródeł, ale chyba takowych nie ma :/ Na allegro albo brak albo ceny rynkowe.

 

2. Lepszego kompa nie kupie bo mnie nie stać. Może to dziwnie zabrzmi, ale ja dopiero na wiosne kupiłem tego athlona. Po prostu jeszcze nie zarabiam i jakoś się pnę do przodu... Dlaczego inwestuje w OC? Za rok zrobie upgrade kompa i chlodzenie pozostaje.

 

3. Na używanym bloku zaoszczędzę... 30-40 PLN? W sumie niewiele... Rez bez sensu?

 

Mam prośbę. Może głupią. Wytłumaczy mi ktoś jak działają te trójniki :/ Bo nie ogarniam do końca :/ I rzućcie jakis link :)

 

Nie mam zamiaru upychać tam 3 120. Narazie jedna, dwie, potem więcej jak zajdzie potrzeba :)

 

Nie chodzi mi o mega wydajne oc, ale nie chce za rok zmieniać czegoś na co wydam sporo kasy bo będzie mało wydajne. Chce zmieniać komputery i bloki. :)

 

benching mnie nie interesuje, ale kupiłem nf7 i mobilnego athlona żeby coś z niego wycisnąć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw wydajnosci. Ten proc co masz jest calkiem cieply w porownaniu z tym co dzisiaj jest na rynku.

W przyszlosci jest tendencja do zmniejszania mocy. Mniej grzejace sie procesory i slabsze zasilacze :wink:

(pomijam kwestie jakichs quad sli czy rynku najdrozszych kart graficznych bo tutaj systuacja jest odwrotna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie w kierunku polepszania systemów oszczędzania energii w cpu i zmniejszenia ilości watów wydzielanych w postaci ciepła w stosunku do pobranych. Nie sądze, żeby procesory za 2 lata grzały się jakoś drstycznie mniej od dzisiejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba żartujesz... lepszy proces produkcyjny - 0,09 um zamiast 0,13 um i niższe napięcie zasilania = o wiele mniejsze wydzielanie ciepła. IMO nie ma sensu kupować WC, które będzie więcej warte niż cały komputer razem... to już lepiej kupić tylko passive na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chłodnice wywalam na zewnątrz, na biurko, w zimę na parapet. Chce żeby wszystko było czyściutko, bez prowizorki

Na parapet? ale chyba nie na zewnątrz, na dwór ?

 

I dlaczego chcesz koniecznie chłodnicę na zewnątrz? Chłodnica 3x120 (czy jak piszesz 6x120 :wink: ) na biurku czy parapecie, to wg mnie właśnie prowizorka. :wink:

 

A co do chłodnic, o których pisze yotomeczek, to ja potwierdzam, bywają na allegro takie NOWE za 199zł. Użwyane taniej. Teraz co prawda nei ma, ale kwestia czasu jak się pojawią...

 

To co zaoszczędzisz na używanych blokach, zainwestuj w tą pastę CLP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka ogolna uwaga na temat robienia ekstremalnie wydajnego wc. Taki uklad w formie idealnej imo powinien wygladac tak (w kolejnosci znaczenia dla wydajnosci):

1. Jak najlepsza chlodnica z gigantycznym przedmuchem

2. Pasta CLP

3. Topowy bloczek (np storm) lubaicy duzy przeplyw

4. Mozliwie bardzo silna pompa (CO)

Ja do wydajnego ukladu to bym raczej wsadzil eheima, jezeli juz mowimy o MAX wydajnosci z gigantycznym przedmuchem. CO izie bardziej w kierunku ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy CO jest tak samo cicha jak cwu ?? i czy cichsza od ddc?

C.O i C.W.U sa takiej samej budowy wiec sa porównywalne jeśli chodzi o głośniość, odróznia je korpus w c.w.u jest to przeważnie mosiądz a w co stal. O dcc poczytaj w temacie o niej wiele osób skarży sie na jakąs zwaloną seria która chałasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak brał bym chłodnice coolteka, pompe cwu bo liangi na `12v ostatnio dają du#@. Bloczek wedle gusto-moim zdaniem cube 2 ultra le jest lepszy od prosona- podstawa 6 na 6 i z 300 pinów robią swoje, ale nie twierdze zę proson jest zły..No ale pinów ma mniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...