Skocz do zawartości
teges

Nic Nowego, Pierwsze Wc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytalem sporo tematow o WC innych uzytkownikow i ogolnie o WC (a jest co czytac :)) i doszedlem do takich wnioskow:

 

1. Zestaw bedzie pasywny wiec zamiast chlodnicy biore grzejnik, jakis aluminiowo-miedziany.

2. pompka - C.W.U. grundfos lub leszno.

3. weze skrecane - Innovatek PCV 8/10

4. bloki - i tu jest problem :( za duzy wybor :)

 

a. blok CPU:

- CPU CUBE 2 ULTRA LE

- Frost3Duo

 

b. blok GPU:

- GPU CUBE PRO

- Frost2Gpu Rev2

- Abadon PRO

 

c. blok na NB:

- Colder Nb (jeszcze niedostepny, a szkoda)

- NB DFI PRO

- Alphacool NexXxoS NB-SLI1 NB

 

Niektore bloki sa nowe i nie moge znalezc zadnych testow wydajnosci, bylbym wdzieczny za konkretne rady, ktore bloki wybrac lub linki z testami.

WC bedzie narazie z trzema blokami, beda one chlodzily:

CPU - Athlon X2 3800@2500MHz (narazie, V stock),

GPU - Galaxy 7600GS DDR3 1.2 Zalman@670/1700 (narazie, V stock),

MB - DFI Lanparty SLI-D.

Nie chce wydawac za duzo kasy, bo mysle ze nie ma sensu placic 3 razy tyle za firmowe bloki ktore dadza ~1-3C mniej, mysle ze te sa optymalne (i stac mnie na nie), ale chce tez zeby to WC troche mi posluzylo.

To tyle, czekam na porady zawodowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki - allegro. Prision pro v2 czy cube 2 beda bardzo wydajne a pare dych tansze przez allegro. Mozna tam dostac naprawde fajne bloki na cpu, nawet jakies nietypowe i maksymalnie wydajne (niedawno np mi sie trafil), moze nawet storma. Njlepiej jednak kupic cos w granicach 50-70zl :wink:

Na gpu to abadon pro (50zl) bedzie bardzo dobrym blokiem, wydajny, uniwersalny i nie ma zadnego problemu z radiatorami na pamieci - najwieksza zaleta tego bloku.

Z nb juz trudniej, dobrac blok uniwersalny i przyszlosciowy na inne platformy. Nowa oferta realitynet imo wydaje sie byc tutaj najciekawsza.

 

A grzejnik - lepiej sie zastanowic nad ta miedzia, bo taki sprzet moze byc zabojczo drogi i troche kulec w pasywie. Najlepszy grzejnik bylby caly aluminiowy, bylo o takich mowa (chociaz tez okolo 2x drozej niz zwykle konwektory). Stal w kazdym razie dziala dobrze, jej mala wada to troche zanieczyszcza uklad :) ale da sie przezyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='30 wrz 2006, 20:19' post='2338278']Prison V2 CPU + Prison V2 GPU + Prison V2 NB. Tanio(225 zł) i wydajnie. Czego chcieć więcej? Nie ma co przepłacać dla 1-2*C

Tak btw przy takich zakupach kyniek powinien dac WYRAZNY rabat :lol: i smycz "kynek" gratis. (misiu daje pluszaka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kulec ?

myslalem nad takim z miedzianymi rurkami, a reszta z aluminium, wtedy nie beda zachodzily zadne reakcje miedzi z alu., i cena bedzie w miare przystepna.

 

nie moge znalezc zadnych uzywek na allegro, moze jakies linki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item130014613_prison...am2_ready_.html :wink: I aerial słusznie prawi, może Kyniek da jakiś rabat przy całym komplecie. Wg mnie w używki(o ile nie są z High-end'owych bloków) się nie ma co bawić, bo wtedy do każdego bloku dojdzie wysyłka i w końcu wyjdzie pewnie na to samo.

 

BTW: Jak chcesz PowerX'a na CPU to napisz na PW, sprzedam po kosztach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wolalbym nowe, 10-15zl moge odzalowac.

widze, ze nie wrozycie nowemu dziecku realitynet (Frost3Duo) nic dobrego.

to co na cpu

Laser Prison Pro V2 by Kyniek

http://www.allegro.pl/item130223885_laser_...am2_ready_.html

czy CPU CUBE 2 ULTRa LE by misiu15go

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=204207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myslales moze o uzyciu chlodnicy samochodowej ;> takiej miedzianej,nie zachodzą ŻADNE reakcje ,cena dosc przystepna,sam mam cos takiego i jest swietne w pasywie daje spoko rade max co widzialem to 36* na 1,4v i 2,7ghz wiec nie tak zle ;) przy tym jeszcze grafa x850xt pe tez krecona :)

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain o to Ci chodzilo ?

 

"Na AC tez poszedł na 3.2GHz ale temperatury były o 25 stopni wyższe> Jak się fotki wrzucą na serwer to zapodam

Zestaw fabryczny by Realitynet.pl

Na CPU jest Frost 3

Na GPU jest Frost2GPU Rev2 i radiatorki Zalmana

Pompka to Coolriver ale słabo ją widać bo stoi na koszu z dyskami

Jako chłodnica to Cooltek Extreme Dual z 2 Fanderami

Zastosowane są węże Innovatek. Wszystkie złączki skręcane. Na górze jest odpowietrzacz na trójniku

Temperatura CPU to 35 stopni a rdzeni 45 stopni a GPU 37 bez stresu"

 

P.S. miały byc testy f3d i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain o to Ci chodzilo ?

 

"Na AC tez poszedł na 3.2GHz ale temperatury były o 25 stopni wyższe> Jak się fotki wrzucą na serwer to zapodam

Zestaw fabryczny by Realitynet.pl

Na CPU jest Frost 3

Na GPU jest Frost2GPU Rev2 i radiatorki Zalmana

Pompka to Coolriver ale słabo ją widać bo stoi na koszu z dyskami

Jako chłodnica to Cooltek Extreme Dual z 2 Fanderami

Zastosowane są węże Innovatek. Wszystkie złączki skręcane. Na górze jest odpowietrzacz na trójniku

Temperatura CPU to 35 stopni a rdzeni 45 stopni a GPU 37 bez stresu"

 

P.S. miały byc testy f3d i ?

tak oto chodzilo...

 

no coz co do testow... w poniedzialek jeszcze jeden portalik otrzyma swoja sztuke do testu...

 

na razie musze powiedziec ze jestem bardzo rozczarowany pewnym osobnikiem, ktory bezczelnie nie bojmy sie chyba uzyc tego slowa zajumal sztuke testowa i nie bedzie ani testu ani bloku... to tak tylko pisze, abyscie sobie uswiadomili jacy sa ludzie...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak zapytam, czy warto mi zmieniać power-x'a na jakiego flowpina?

Tak wygląda moje wc teraz:

 

Dołączona grafika

 

Patrząc np na temp wody w wężach (nie są one jakoś ciepłe), oraz rekorda (na venice z max oc bywał cieplejszy) wychodzi tak jak by bloczek sobie nie radził z odbieraniem szybko ciepła.

Na grafie mam już cuba i bardzo sobie go cenie, pompka - coolriver2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież PowerX i tak pokrywa powierzchnią z finami całą powierzchnię rdzenia. Widziałeś jak wygląda dwurdzeniowiec? Więcej niż 2x2cm to ten rdzeń nie ma na 100% Flowpin da różnice 0,5-1*C, nie więcej. PowerX lepiej by sobie radził IMO po zdjęciu IHS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka chłodnicę Dołączona grafika

na dniach chce ja wpiac w uklad, zastanawiam sie tylko jak to zrobic. z ktorej strony dac wlot, a z ktroej wylot wody i w jakiej pozycji ja umiescic.

 

myslalem zeby zrobic wylot na dole, bo jak wiadomo zimna woda opada na dol, tylko nie wiem czy nie bedzie dzialo sie to za szybko i czy woda nie poleci tylko przez pare kanalow bocznych.

 

bylbym wdzieczny za porady userów, ktorzy borykali sie z podobnym problemem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teges najlepiej to sprawdzic w praktce, sprawdz dwie opcje i sie dowiesz. gora->dol czy dol->gora, ale napewno nie uzyskasz jednakowego przeplywu wody przez wszystkie kanaly, chlodnica jest dosyc szeroka (zdaje sie ze to od tico :D) mam taka sama, tyle ze bez blaszek miedzy kanalami (dostalem ja za darmo ale blaszki byly tak skorodowane ze same odpadaly, teraz mam zamiar ja wpiac w uklad zeby szla pasywnie). sam sie zastanawiam jak zrobic wlot i wylot zeby wykorzystac jak najwieksza powierzchnie chlodnicy. najlepiej bylo by wymusic obieg "stylem weza" :) porobic przegrody w zbiornikach i przelozyc jeden wlot/wylot na pierwszy zbiornik (tak zeby wlot i wylot byl po jednej stronie) cos takiego:

Dołączona grafika

troche roboty ze szpachla, kawalkami plastiku i jakimis klejami (zeby zrobic przegrody), troche roboty jest ale wydaje mi sie ze tylko tak sie wykorzysta potencjal takich chlodnic, oczywiscie chodzi o WC gdzie pompki nie wytwarzaja duzego cisnienia (chyba ze to jakies cwu). w samochodach to co innego, wiadomo ze woda pod duzym cisnieniem nie bedzie sie na sile pchala tylko w pare kanalow tylko rozlozy przeplyw po chlodnicy. moja akwariowka o ile w ogole by przepchala przez to wode to pewnie woda by sie tylko saczyla z paru lameli ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam c.w.u. Grundfos UP-15. czy przy takiej pompie oplaca sie kombinowac ? na poczatku zamontuje ja na dluzszych wezach i poprubuje rozne pozycje. a potem zamienie wloty i znowu posprawdzam. moze niedziele poswiece na testy.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii - rozumiem, ze przeczytales tylko ostatni post.

 

a jesli juz mowa o pompce to czy wytwarza ona jakies wieksze cisnienie ? czy tylko tak "mieli" ?

po rozebraniu zauwazylem, ze ten wirnik ledwo sie kreci, czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...