Skocz do zawartości
LukeXE

Melymel2789`s Aquarose - Worklog

Rekomendowane odpowiedzi

Heyka

 

Parę dni temu wziąłem się za zamówionego przez forumowicza XS (Melymel2789) unita, który zdeczka przeistoczył się w małą autokaskadę w budzie :) Powinna wyjść dużo lepsza niż poprzednia, lepszy i większy kompresor, lepsze PODSTAWOWE elementy układu, jak separator gazów czy choćby wymiennik, który teraz będzie działał cacy :)

 

Dosłownie pare minut temu skończyłem robić parę rzeczy, wiec zapraszam do oglądania.

 

Pierwsze za co sie zabrałem, to separator gazów. 20cm rury 35mm, kapsle na końcach, wygląda ładnie ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

wyczyszczony :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czas na wymiennik :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i pospawany

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Póki co to wszystko, jutro postaram sie pospawać evap.

 

Dołączona grafika

 

CDN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci kapsle kosztowały? U mnie w jednym sklepie te większe kosztują drożej niż metr rury pasującej do nich :P Gdybyś tylko wstawił kolanka 90* dla ósemek, to byłby piękny separator. Jest pusty w środku?

 

Brak kapsli i zgniecione końcówki trójników wymiennika razi mi w oczy. Zamiast trójników wstawiłbym po dwa kolanka 45* - można w ten sposób wsunąć w nie mniejsze rurki, tak żeby szły środkiem rury 15mm, która łączy dwie równoległe 15'stki.

 

Parownik dostałeś od nabywcy?

 

W obudowie będą dwa wentylatory, czy jeden?

 

maniakalny, sądząc po środku wylotu wymiennika, nie używał gazu osłonowego - jest pokryty tlenkiem.

Edytowane przez Tonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci kapsle kosztowały? U mnie w jednym sklepie te większe kosztują drożej niż metr rury pasującej do nich :P Gdybyś tylko wstawił kolanka 90* dla ósemek, to byłby piękny separator. Jest pusty w środku?

 

Brak kapsli i zgniecione końcówki trójników wymiennika razi mi w oczy. Zamiast trójników wstawiłbym po dwa kolanka 45* - można w ten sposób wsunąć w nie mniejsze rurki, tak żeby szły środkiem rury 15mm, która łączy dwie równoległe 15'stki.

 

Parownik dostałeś od nabywcy?

 

W obudowie będą dwa wentylatory, czy jeden?

 

maniakalny, sądząc po środku wylotu wymiennika, nie używał gazu osłonowego - jest pokryty tlenkiem.

Kapsle kosztowaly 11zl za jeden :unsure: rurke 35mm mam za 23zl/metr

 

co do tych kapselków, zagniecionych końcówek itp, trudno sie mowi, ja tam estetą nie jestem, będzie to pod grubąą wartstwą amraflexu :D

 

Parownik dostałem, tzn wymieniłem się z SoddemFX za...adapter do butli R22 :)A evapik fajny :)

 

Nie uzywałem wczoraj nic do osłony, bo CO2 mi sie skończył i nie zapowiada się, żebym nabił tą butlę w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, skończone !

 

Nie patrzcie na obudowe, miała rys bardzo dużo, niechący ją przypaliłem, idzie do malowania, teraz wygląda beznadziejnie.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Troszkę zmęczony jestem, caly dzien roboty !

 

sprawdzam teraz ciśnieniowo, mydlo nic nie pokazało, zobaczymy jak to będzie, jutro nabijanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pozaginana, ale nie pozagniatana, musze to wyprostowac jutro, od jutra pracuje nad kosmetyką calości, trza to doprowadzic do ladu i skladu.

 

Dla mnie testowanie cisnieniowe konczy sie na 6 barach, i na takim cisnieniu sprawdzam notabene, jak nie pusci przy 6 to i przy 15 nie powinno, a jak ma puscic to i przy 0,5bara pusci.

 

Izolacja sie zmiesci ;) Jutro odpalenie, liczę na jakies -8x*C idle i chociaż ze -50*C load...ale zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor 5/8HP, bodajze 17ccm, wiec gitara :)

 

Co do skraplacza, poradzi sobie :) Dlatego chce uzywac R290 zamiast tam np. R22, bo jest poprostu lżejszy i łatwiej sie go skrapla :) Propan rules

 

We wczesniejszej load byl zdupiony z jednego powodu...separator z filterka, nędzny HX (podczas loadu na Hx`ie bylo...+10*C) i slaby kompresorek.

 

Teraz o niebo lepiej, jutro potestujemy

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mały update bez fotek, bo aparatu tymczasowo nie mam jak od mojej kobitki pożyczyć.

 

Więc, unit działa :) Działa dobrze...ale może lepiej. Błędem było użycie tego nieszczęsnego cpeva na I stage, nie moge dobrze tym wyregulowac temperatury wymiennika... ma okolo 0*C, jak nie na +, a powinno być minimum -20*C :| Jutro lub pojutrze zalatwie kapilarkę i poprostu ją uzyje, powinno dzialac cacy wtedy.

 

A teraz tempki.

 

-72*C@0,2 bara na ssaniu :)

 

Tłoczenie - 17bar.

 

tempków load nie ma, bo jak HX ma temperature z [gluteus maximus], że tak brzydko się wyrażę, to nawet grzałki nie zakładam. Spróbujemy na tygodniu.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...