Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanko trochę wyrwane z kontekstu :D Czy jest sens dokupić 2GB ramu? Kiedyś chciałbym przesiąść się na Vistę i w miarę komfortowo pograć (oczywiście zmiana grafy wchodzi w grę), ale nie wiem czy to raczej przerost formy nad treścią :? Napiszcie jak wygląda granie pod Vistą i czy pożera tyle ramu, że te 4GB robi się konieczne :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko trochę wyrwane z kontekstu :D Czy jest sens dokupić 2GB ramu? Kiedyś chciałbym przesiąść się na Vistę i w miarę komfortowo pograć (oczywiście zmiana grafy wchodzi w grę), ale nie wiem czy to raczej przerost formy nad treścią :? Napiszcie jak wygląda granie pod Vistą i czy pożera tyle ramu, że te 4GB robi się konieczne :) pzdr

Powiem Ci tak:

Jak grasz w 1280 na max np w gothica , Stalkera ....to tak zdecydowanie.

stalker wymaga ok 2,5 a gothic 3,5G.

Oczywiście trzeba dokonać wpisu w reg.. aby wista pozwalała na użycie więcej niź 2G dla apl 32bit ale to żaden kłopot no i oczywiście przerobić exe gry....ale na 2G przy viście 32bit nie jest żle.Jak masz kase to dokup...ram jest już na tyle tani że warto zainwestować...Jak Vista 64bit to zdecydowanie polecam 4G.

zresztą policz tak : system średnio 600-800M + stalker 2 - 2,5 co daje nam 3,5G jak w morde strzelił.mowa o viście 32bit

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

stalker 2.5gb? no bez jaj, jak sie przeklada to na praktyke, ze ludzie maja 2gb i graja bez problemow? gothic to juz totalnie przeciagnieta gra pod wzgledem wymagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalker 2.5gb? no bez jaj, jak sie przeklada to na praktyke, ze ludzie maja 2gb i graja bez problemow? gothic to juz totalnie przeciagnieta gra pod wzgledem wymagan.

To zapodaj stalkera na maxa wszystko w 1280 a zobaczysz ile potrzebuje pamięci....przy 2g można w miare płynnie grać...nie chodzi mi konkretnie o ram ale o pamięć ogólnie jak masz 2G to Ci pociągnie z ramu z 1,8 - 1,5 w zależności od systemu a resztę z virtuala ale występują problemy z zawieszeniem się gry albo podczas sejwu wywala do windy...dlatego stosuje się 3Gb_enabler do exe , a w rejestrach modyfikuje wpis aby system zezwalał na użycie wiecej niż 2G pamięci - nie ramu.Problem występuje tylko przy maxymalnych ustawieniach gry , to samo jest z Gotchic 3 i C&C 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sie nie zgodzić co do Stalkera. Jest to jedna z najlepiej chodzących na Viście gier. Sam mam 2GB i nie ma absolutnie żadnych chwil doczytywania podczas gry. Nie wiem co Wy macie u siebie z konfiguracją/dyskami, ale ja nie mam problemów. Z Gothic podobnie, choć akurat ten tytuł nie jest przykładem dobrze zoptymalizowanej gry...

 

Co do Lost Planet: 1280x720, wsio na max, AAx4/AFx16, HDR max - Snow 24, Cave 27. Karta widac dostaje nieźle po tyłku...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odpalał Lost Planet'a ver DX9 :?:

Zapraszam do tematu w dziale gry... ja odpalałem i opisałem co i jak.

 

Co do Lost Planet: 1280x720, wsio na max, AAx4/AFx16, HDR max - Snow 24, Cave 27. Karta widac dostaje nieźle po tyłku...

Fakit... ja mam takie skojarzenie... te cienie na wysokich ustawieniach są na wyrost, przypominają mi się "kroniki rydzyka", które to miały opcje miękkich cieni(jak to szło..? s.m.3.0+..?) przeznaczoną dla układów następnej generacji bo z dnia tamtejszego też sobie nie radziły.

 

Nie mazać mi się tu... :wink: zobaczymy co dalej... bioshock czy crysis. Będzie lipa... to będziemy lamentować.

 

Ja akurat mam takie podejście do sprawy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udalo mi sie zrobic screena ( cos nie tak z hypersnapem i prtsc ale av:45 min 31 max 60.1

 

Nie wiem czy to Cie zadowoli ale tylko w taki sposob moge o tym napisac.

Wystarczy jak podasz ile ci wychodzi

Sonw

Cave

z testu wbudowanego na tych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilem tescik Lost Planet

 

C2d3.2GHz G80 650/1000 gts 1280x960 64bit 4aa reszta max co sie da w opcjach :)

 

snow: 39

cave: 54

 

 

Test na ustawieniach ChrisaG :) rozdziałka 1152x648 32bit nie wiem czemu ale nie moge ustawic 1024x768

 

snow: 67

cave: 54

 

 

pozdrawiam storm :)

Edytowane przez storm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snow: 70

cave: 59

 

8800GTX 644/1013; C2D 3.2 GHz

 

Przy niepodkreconej karcie

 

snow: 58

cave: 59

 

Wlasnie zrobilem tescik Lost Planet

 

C2d3.2GHz G80 650/1000 gts 1280x960 64bit 4aa reszta max co sie da w opcjach :)

 

snow: 39

cave: 54

Nie ma takiej mozliwosci.

 

U mnie bylo:

snow: 22

cave: 27

 

przy 8800GTX na 644/1013 i procku C2D 6600@3200

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

Jak grasz w 1280 na max np w gothica , Stalkera ....to tak zdecydowanie.

stalker wymaga ok 2,5 a gothic 3,5G.

Oczywiście trzeba dokonać wpisu w reg.. aby wista pozwalała na użycie więcej niź 2G dla apl 32bit ale to żaden kłopot no i oczywiście przerobić exe gry....ale na 2G przy viście 32bit nie jest żle.Jak masz kase to dokup...ram jest już na tyle tani że warto zainwestować...Jak Vista 64bit to zdecydowanie polecam 4G.

zresztą policz tak : system średnio 600-800M + stalker 2 - 2,5 co daje nam 3,5G jak w morde strzelił.mowa o viście 32bit

No ciekawe jakim to sposobem może taki Stalker użyć 2,5G skoro 32bitowe systemy potrafią zaadresować max 2GB dla jednego procesu (nie chodzi o system, a o proces).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ustawić takiej rozdziałki..

ale na 1280x960

Snow = 52

average = 56

karta 575/900 , proc 3,04 fsb 380 , ram 950.

a na proc 3,2 fsb 400 , ram 1000

snow 53

average = 57

grafa 575/900.

 

Zapraszam do tematu w dziale gry... ja odpalałem i opisałem co i jak.

Fakit... ja mam takie skojarzenie... te cienie na wysokich ustawieniach są na wyrost, przypominają mi się "kroniki rydzyka", które to miały opcje miękkich cieni(jak to szło..? s.m.3.0+..?) przeznaczoną dla układów następnej generacji bo z dnia tamtejszego też sobie nie radziły.

 

Nie mazać mi się tu... :wink: zobaczymy co dalej... bioshock czy crysis. Będzie lipa... to będziemy lamentować.

 

Ja akurat mam takie podejście do sprawy.

 

Pozdrawiam.

Dokładnie ... to demo to raczej benchmark możliwości DX10.....gra wer alpha 1,0.

nie będzie żle moim zdaniem , do tego stery , dopiero pierwsze wyszły pod demo gry.

jakość obrazu - super......moim zdaniem będzie git.....dla g80 w gierkach 1280.....

są to pierwsze kroki......i moim zdaniem nie jest żle....

ale realistyka , szczególnie walka z tymi stworami za hangarem jest boska .....to jest to ... zero powtarzalnośći albo na końcu z tym bosem w grocie ..wrażenie niemiłosierne.....obraz jakbym filmik oglądał..

pomijam tutaj wygląd postaci itd ...chodzi mi o same efekty.... a dym ...bajka....

 

 

No ciekawe jakim to sposobem może taki Stalker użyć 2,5G skoro 32bitowe systemy potrafią zaadresować max 2GB dla jednego procesu (nie chodzi o system, a o proces).

dlatego trzeba [ o tym pisałem ] dla systemu dokonać wpisu:

userva 3079 np ...lub userwa= 2900 co pozwoli aby dla aplikacji 32 bit system zeawolił na uzycie 3G...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały benchmark w lost planet i mnie troche zaskoczył (windows xp dx9)

 

1024x768 g80 (660-1010) i w grze wszystko na max co tylko sie dało

 

Snow--61

 

Cave--63

 

1152x648

 

Snow--63

 

Cave--62

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna prośba o podanie wyników z miejsca gdzie wchodzimy do podziemi Agropromu. Szlag mnie trafia jak widzę te spadki poniżej 30fps i grywalnośc jest do bani. następny moment to ten gdzie pierwszy raz walczymy z niewidzialnym kolesiem tam gdzie stoi drabina też jest ostry spadek. Procek ustawiony jak w sigu. Detale to oczywiście wszystko max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stałem sie posiadaczem 8800gtx'a i mam takie pytania.

 

1. Karta sie mocno grzeje, badzo mocno - jak przyspieszyc wentylator (ledwo sie kreci)?

2. Cos "piszczy" przy wyswietlaniu 3d, jest to dosc denerwujace, co mam z tym zrobic? Wydaje mi sie ze to karta piszczy..

 

Zasilacz Be Quiet SP 600W, 8800gtx Asus.

 

Jesli pytanai sie powtarzaja przepraszam, nie mam czasu na przegladanie calego topicu (moze wieczorem :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...