Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, trochę już potestowałem swoja nową grafikę EVGA 8800 GTS 640 ACS i tak, w zasyfionym Windowsie Xp PRO 3d mark06 max 7610pkt (654, 2170 mem, stery 162.18), a na windowsie Vista w 3dmark 06 7106pkt (uwaga 680, 2200 mem, tego już nie rozumiem, bo na Xp sypie artrefaktami przy takim ustawieniu a na Viście nie... :wacko: stery 162.22) ktos co s z tego rozumie? chyba że to sprawa sterów, aha prośba o pomoc jak zczytać temperaturę bo w panelu sterowania cos krzyczy o ntune (stery 162.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT 2.02 prawdę Ci powie i pięknie podkręci twoją grafę. :D

Właśnie tym moja karte kręciłem, ale temperaturki tam nie znalazłem, chyba że poprostu nie widze :lol2: , nie no poradziłem sobie, zainstalowałem atitool 0.27 i tam jest piękna temperaturka, a mianowice 78 C w spoczynku po tym podkręceniu :blink: :mur:, pod obciążeniem dochodzi do 85 C (chyba że atitool 0.27 cos przekłamuje), ale jeszcze potestuję, aha wentylki na minimum...bo jak chciałem dodać troszkę wiaterka to RT 2.02 nie reaguje... Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos 8800 GTS 320mb, ale na necie czytam ze ma te problemy z czyszczeniem pamieci i co chwile trzeba alt-tab robic.

 

Jak to wyglada w praktyce ?

We wszystkich grach to wystepuje czy tylko w niektorych ? I co jaki czas trzeba tego alt-tab robic ?

 

I drugie pytanie- czy da sie podkrecic shader clock z poziomu popularnych programow ?

Bo w sumie kupilbym jakas zwykla wersje i samemu podkrecil, ale czytalem gdzies ze podniesienie taktowania shaderow jest mozliwe tylko przez flashowanie biosu- jak naprawde jest ?

Takia np. evga z acs/3 od razu z podkreconymi shaderami przychodzi- ale 200 zl piechota nie chodzi... :oops:

 

 

I takie generalne pytanie do ludzi z wersja 320mb- kupilibyscie to po raz drugi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi wam bf2 i bf2142 na 8800gts 320mb/640mb.Widziałem w filmiku ze jakieś błędy są:(

Żadnych błędów na bf2 nie uświadczyłem na bfg8800gts 320

 

@heniu tak kupiłbym po raz drugi 8800gts 320 (Gram w 1440x900 max,a nawet gdybym mial lepszy monitor to i tak bym nie grał wyżej,bo musiałbym zrezygnować z paru dodatków jak AA,AF,HDR,bo karta imo jednak za słaba do pociągnięcia wszystkiego w wyższych rozdziałkach,ale to już było...).

Te błędy z alt+tab to tylko w stalkerze miałem i to na starych sterach (<160),po wgraniu nowych i paru modów optymalizacyjnych nic juz mi nie zwalnia, to samo tyczy się TDU.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym moja karte kręciłem, ale temperaturki tam nie znalazłem, chyba że poprostu nie widze :lol2: , nie no poradziłem sobie, zainstalowałem atitool 0.27 i tam jest piękna temperaturka, a mianowice 78 C w spoczynku po tym podkręceniu :blink: :mur:, pod obciążeniem dochodzi do 85 C (chyba że atitool 0.27 cos przekłamuje), ale jeszcze potestuję, aha wentylki na minimum...bo jak chciałem dodać troszkę wiaterka to RT 2.02 nie reaguje...

jak to nie znalazłeś. clikasz customize tam przy nazwie karty jak odpalisz RT i rozwinie się pasek , klikasz na tą ikonke scalaka z lupą i masz .

Rt pięknie reguluje , gdzieś na forum masz opisane jak to ustawić. Tem w idle za wysoka .po drugie takty podkręcone ustaw tylko w 3D , po co ma GPU w pulpicie sie pocić.wtedy będzie miał w 2D GPU tyle co fabryka dała i tak ma być .Ale tempy masz za wysokie , mały przewiew w budzie.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym moja karte kręciłem, ale temperaturki tam nie znalazłem, chyba że poprostu nie widze :lol2: , nie no poradziłem sobie, zainstalowałem atitool 0.27 i tam jest piękna temperaturka, a mianowice 78 C w spoczynku po tym podkręceniu :blink: :mur:, pod obciążeniem dochodzi do 85 C (chyba że atitool 0.27 cos przekłamuje), ale jeszcze potestuję, aha wentylki na minimum...bo jak chciałem dodać troszkę wiaterka to RT 2.02 nie reaguje...

 

Dari555 mam taką samą kartę jak ty. U mnie temperatury w 2d przy wentylku na 60% (default) są na poziomie 66-69st. W stresie 84 stopnie przy wentylatorze na 65% mocy. Odczyt z RT. A jak u ciebie ?

 

Zdjąłem dziś chłodzenie z niej i przyjrzałem się smarowaniu. GPU jest oblepiony jakąś szarą gumowatą pastą, której jest pewnie dla bezpieczeństwa zdecydowanie za dużo. Na zdjęciu wytarłem już ją z procka ale sporo zostało na radiatorze- można zobaczyć jaką powierzchnią stykał się z GPU. W samym środku pola procesora pasta była stwardniała.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dari555 mam taką samą kartę jak ty. U mnie temperatury w 2d przy wentylku na 60% (default) są na poziomie 66-69st. W stresie 84 stopnie przy wentylatorze na 65% mocy. Odczyt z RT. A jak u ciebie ?

 

Zdjąłem dziś chłodzenie z niej i przyjrzałem się smarowaniu. GPU jest oblepiony jakąś szarą gumowatą pastą, której jest pewnie dla bezpieczeństwa zdecydowanie za dużo. Na zdjęciu wytarłem już ją z procka ale sporo zostało na radiatorze- można zobaczyć jaką powierzchnią stykał się z GPU. W samym środku pola procesora pasta była stwardniała.

Powiem Ci tak odnośnie past itd.

Np w przypadku C2D gdzie rdzeń jest dośc maly wystarczy nanieść kropkę na środu i docisnąć.natomiast w przypadku GPU uklad zajmuje dużo więcej i nakładanie pasty mniej wcale nie jest wskazane , a to dlatego że nigdy nie dociśniesz idealnie całej pow. a kontakt z radiatorem musi być.Dlatego pasty ma być dosć dużo co do tego że jest sucha , to normalne , tam gdzie występuje najw temperatura na czapie poprostu się ceramizuje i wysycha co wcale nie znaczy że straciła swoje właściwości.

Na pamięci też musi być taśma przewodząca a nie pasta dlatego że występują różnice w obsadzeniu chipów , małe ale są dlatego radiator nie może dociskac pamięci i sekcji zasilania ponieważ mogłyby one ulec pęknieciu ,docisk robi się na GPU a szczeliny pomiędzy pamiątkami wypełnia taśmą , która wystarczająco przewodzi ciepło i jest zawsze elastyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dari555 mam taką samą kartę jak ty. U mnie temperatury w 2d przy wentylku na 60% (default) są na poziomie 66-69st. W stresie 84 stopnie przy wentylatorze na 65% mocy. Odczyt z RT. A jak u ciebie ?

 

Zdjąłem dziś chłodzenie z niej i przyjrzałem się smarowaniu. GPU jest oblepiony jakąś szarą gumowatą pastą, której jest pewnie dla bezpieczeństwa zdecydowanie za dużo. Na zdjęciu wytarłem już ją z procka ale sporo zostało na radiatorze- można zobaczyć jaką powierzchnią stykał się z GPU. W samym środku pola procesora pasta była stwardniała.

 

Dołączona grafika

No u mnie temperaturki tak jak pisałem po całodziennym wygrzaniu i taktowaniu (654 rdzeń, 2170 mem w 2d i 3d) to ok 78 w spoczynku i maxymalnie jak zarejestrował atitool to było 90 przy colinie dirt, ustawienia na maxa, przy ustawieniach coollerka na auto czyli cisza, aha w 2d i 3d mam tą samą częstotltliwość ustawioną. Próbowałem dać na max coolerek to schłodził w spoczynku z 78C do 65C, niżej nie chciało zejść, albo za krutko go puściłem (jakies 5 min).

 

Aha fajne zdjęcie, widać że przy chłodzeniu ACS jest trochę miedzi, ciekawe czy przy referencyjnym też jest, bo ogólnie to EVGA wydaje mi sie bardzo ciężką kartą, tzn dużo waży.

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dari555 mam taką samą kartę jak ty. U mnie temperatury w 2d przy wentylku na 60% (default) są na poziomie 66-69st. W stresie 84 stopnie przy wentylatorze na 65% mocy. Odczyt z RT. A jak u ciebie ?

 

Zdjąłem dziś chłodzenie z niej i przyjrzałem się smarowaniu. GPU jest oblepiony jakąś szarą gumowatą pastą, której jest pewnie dla bezpieczeństwa zdecydowanie za dużo. Na zdjęciu wytarłem już ją z procka ale sporo zostało na radiatorze- można zobaczyć jaką powierzchnią stykał się z GPU. W samym środku pola procesora pasta była stwardniała.

 

Dołączona grafika

ale paskudne zdjęcie, popraw bo nic nie widać :)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ustaliłem wreszcie maxymalne taktowania (bez artifaktów) mojej karty w windowsie vista i jest to 669,49 dla rdzenia i 2195,42 dla pamięci, a wszystko mierzyłem atitoolem. Aha podczas testu na Artifakty po jakiś 15 min temperatura skoczyła na 92 stopnie :blink: :mur: i wreszcie wlączył się na maxa wentylek na karcie bo było słychać świst...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopy sprawe mam :)

 

Jako ze moj LCD 19" dysponuje rozdzialka 1280x1024 interesi mnie GTS w wersji 320mb.Wszystko by bylo git gdyby nie te slawne problemy z zapychajaca sie pamiecia. Czy to jest problem sprzetowy wynikajacy z niewystarczajacej ilosci pamieci, czy po prostu skopane stery ?

 

jak bedzie trza to doloze do wersji 640mb, ale wolalbym tego uniknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wyglada z shaderami ?

 

Mozna je normalnie podkrecac ?

 

Z tego co w tym topicu- nie widze zeby ktos sie chwalil zwiekszonym taktowaniem shaderow... wiec zapewne nie :huh:

 

Pewnie sie skonczy ze jutro z rana pomaszeruje po evga 320 z acs/3- 200 wprawdzie piechota nie chodzi ale tez nie jest na tyle duzo zeby zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosze bardzo, już sie chwale, czyli przy moim taktowaniu 669,49 dla rdzenia i 2195,42 dla pamięci shadery ustawiły się automatycznie na 1620, czyli muszą być jakos sprzęrzone z zegarem i analogicznie jak sie podkręca karte to one tez idą w górę.. poprawcie mnie jak sie mylę bo wywnioskowałem to z moich obserwacji....

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosze bardzo, już sie chwale, czyli przy moim taktowaniu 669,49 dla rdzenia i 2195,42 dla pamięci shadery ustawiły się automatycznie na 1620, czyli muszą być jakos sprzęrzone z zegarem i analogicznie jak sie podkręca karte to one tez idą w górę.. poprawcie mnie jak sie mylę bo wywnioskowałem to z moich obserwacji....

Faktycznie tak jest. Zauważyłem to samo zjawisko u mnie. Każde podciągnięcie zagarów GPU podnosi też takty shaderów. Max co mi sie udało (na razie) wycisnąć z Leadteka to 702/2160. Pamięci pewnie by poszły jeszcze troszke ale skala w Ntune się skończyła. Popróbuje jeszcze w rivie. Dziwnie sie kręci ta karta do 702 na GPU wszystko hula bez problemów (pare pętelek smarka) nie ma żadnych artów, w grach zero problemów. Wystarczy podnieść do następnego poziomu czyli 720 i zwis za zwisem. Pewnie wyższe napięcie na GPU poprawiło by troche OC.

Temperatury w normie: idle 58-60, load dochodzi do 78-80.

 

Dari555 - wyniki widze masz w normie. Na Xp'eku max co osiągnąłem to 7003 (680/2100) przy procu na @2700.

Tu widać wyraźnie jak nasze proce nie nadają się do smarków.

 

Testuje dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha fajne zdjęcie, widać że przy chłodzeniu ACS jest trochę miedzi, ciekawe czy przy referencyjnym też jest, bo ogólnie to EVGA wydaje mi sie bardzo ciężką kartą, tzn dużo waży.

Jest identyczne jak referencyjne , tylko osłona inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest identyczne jak referencyjne , tylko osłona inna.

Mógłby ktoś podać jakie ma prędkości wentylatora w trybie 2d ale nie na EVGA tylko na innej 8800gts (odczyt z RT u mnie wskazuje 1560rpm) ? Zauważyłem że skoro w idle mam 74st C to pewnie na 3d będzie mi się niekiepsko grzała ale o dziwo przy odpaleniu serwerka rt i opcji pokazywania temperatury gpu w aplikacjach 3d okazło się że max przy stresie to 85 stopni i bardzo szybko spada do poprzedniej wartości po zakończeniu animacji w np 3dmarku i rozpoczęciu następnego testu. Delta temperatury jest więc bardzo mała. Nie wnikam więc w te 74 stopnie w spoczynku bo mam ciszę w budzie i wiatrak mi nie wyje. Na dole pod grafą zresztą jest jeszcze druga grzałka - tuner SkyStar2 i pewnie on mi dodaje pare stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać jakie ma prędkości wentylatora w trybie 2d ale nie na EVGA tylko na innej 8800gts (odczyt z RT u mnie wskazuje 1560rpm) ? Zauważyłem że skoro w idle mam 74st C to pewnie na 3d będzie mi się niekiepsko grzała ale o dziwo przy odpaleniu serwerka rt i opcji pokazywania temperatury gpu w aplikacjach 3d okazło się że max przy stresie to 85 stopni i bardzo szybko spada do poprzedniej wartości po zakończeniu animacji w np 3dmarku i rozpoczęciu następnego testu. Delta temperatury jest więc bardzo mała. Nie wnikam więc w te 74 stopnie w spoczynku bo mam ciszę w budzie i wiatrak mi nie wyje. Na dole pod grafą zresztą jest jeszcze druga grzałka - tuner SkyStar2 i pewnie on mi dodaje pare stopni.

ja ci podam dla GTX 60% - 1350.

80% - 2120.

ale tyle uzyskuje jak grafa przekroczy 85c jak hcodzi w3D na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio68 no wez nie gadaj juz ze tylko osłona inna bo ludzi w błąd wprowadzasz.

Kondziory ma z GTXa GTS Acs3 , radiator na ramach i lepsza osłona, takze warto zainwestowac w nią bo sie ciut mniej grzeje albo kupic chłodzenie Thermaltake!!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopy sprawe mam :)

 

Jako ze moj LCD 19" dysponuje rozdzialka 1280x1024 interesi mnie GTS w wersji 320mb.Wszystko by bylo git gdyby nie te slawne problemy z zapychajaca sie pamiecia. Czy to jest problem sprzetowy wynikajacy z niewystarczajacej ilosci pamieci, czy po prostu skopane stery ?

 

jak bedzie trza to doloze do wersji 640mb, ale wolalbym tego uniknac

Daj se spokoj Panie z ta grafa w wersji 320MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożenie jakiegokolwiek grosza do chłodzenia grafy to pieniądze wywalone w błoto

gtx

2d 75% 300/450 54-58C

3d 100% 648/2050 62-68C

To Twoje zdanie B)

Jak komuś zależy na ciszy to zainwestuje w co innego.

Ja mam chłodzenie Thermalright'a + S-Flex 800rpm i nie mam zamiaru zakładać spowrotem boxowego ustrojstwa :lol:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożenie jakiegokolwiek grosza do chłodzenia grafy to pieniądze wywalone w błoto

gtx

2d 75% 300/450 54-58C

3d 100% 648/2050 62-68C

Wiesz, dla mnie 60% jest co najwyzej znosne, powyzej jest juz glosno, a na codzien mam jakies 43%. Wszystko zalezy od uszu wlasciciela :P

no dobra...a 7950GX2 vs GTS 320 ??

 

bo np... rolleyes.gif

http://pokazto.com/?img=111-73g1.jpg

Zapomnij, 7950GX2 to straszne cudo (w negatywnym znaczeniu tego slowa). Nie mam zadnych testow pod reka ale zdaje sie ze w nowszych tytulach 8800 GTS wygrywa. Do tego dochodzi jeszcze kwestia glosnosci... A GTS oczywiscie 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tam cudo...zwykle 7900gt 512mb w sli na jednej karcie

 

przegladam wlasnie testy no i GX2 dosc mocno kopie tylki 8800GTS, a czasami nawet i mocno podchodzi pod GTXa

 

minus jest taki ze czasami trzeba sie napocic zeby odpalic SLI no i nadal nie wiem jak to wyglada pod vista. DX10 to narazie i tak bajer wiec sie nawet tym nie sugeruje

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2006/12/1...orce_8800_gts/1

 

http://xtreview.com/addcomment-id-880-view...-benchmark.html

 

http://www.tbreak.com/reviews/article.php?...mp;pagenumber=5

 

waham sie dlatego ze cena GX2 oscyluje w okolicach 7-8setek czyli ok.200zl taniej od GTSa 320, a te 2x512mb jednak daje kopa i nie ma problemow z zapychajaca sie pamiecia. GTS 640 jest kuszacy, no ale to juz 1300zl

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...