Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Do parki to bedzie potrzeba pewnie z 800W zasilacz. Ja mam 500W i do tego C2D wiec na G8800 Gtx i C2D moze nie starczyc mocy.

zasilacz to pikus - tg900-u95 ;) gorzej, ze nawet jak zdobede dwie karty to watpie, aby plyty z nf680 pojawily sie w tym samym czasie na rynku - na 975 nie mam co marzyc, ze to odpale w SLI, a na nf4/5 to znowu z c2d nie poszaleje. no mam cicha nadzieje, ze premiery rynkowe obu produktow beda w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zapowiada sie bardzo ciekawie, premiera 7-8 Listopad, ale... czy wiadomo mniej wiecej kiedy te karcioszki trafią na półki sklepowe w Polsce? Wiem ze cena to tylko spekulacje narazie, ale jesli za 8800GTS trzeba będzie wydac jakies 1200-1500zł to uważam ze będzie to cena bardzo dobra. Z tym że uważam, ze od razu po premierze ni oplaca sie kupowac tych kart, poniewaz ceny beda bardzo zawyzone, a pewnie po 2-3 miesiacach od wejscia na Polski rynek ceny poleca w doł, nie wspomne juz o cenach GF7. Teraz to mam tylko nadzieje ze Enermax Liberty 500W i Asus P5W DH Deluxe beda wystarzajace do tych karcioszek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze 8800 Gtx nie bedzie kosztowal ponad 2500 - choc narazie cen nigzie nie podano.

 

A co do zasilania to razcej zasilacz 700W bedzie potrzebny, oczywiscie jezeli ktos ma wysoko wykręcony procesor min. c2d@3200. Ale pozyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy ;)

 

Mnie tylko zastanawia jeden fakt: jak będą cenowo plasowały się po wprowadzeniu tych kart na rynek karty z segmentu: 7900 itd itp. Bo już teraz przecież MSI GTO jest w b. niskiej cenie (jak na moje oko), a wydajnością nie grzeszy. Nie to żebym był zawiedziony, ale jeżeli ma to jeszcze spaść, to zastanawiam się do jakiego poziomu w pierwszym okresie po wrowadzeniu G80 (bo wiadomo, im później to norma, że spadnie).

 

Co do zasilacza, to C2D wcale nie ma aż tak wielkiej ochoty na W, spokojnie dobry 450 W ToPower albo coś jego pokroju sobie poradzi ze skręconym C2D i dobrą karciochą. Mam nadzieje, że moja zasiłka wytrzyma jakiegoś 8800GTS/GTX, ale zobaczymy jak to się cenowo będzą plasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jeden fakt: jak będą cenowo plasowały się po wprowadzeniu tych kart na rynek karty z segmentu: 7900 itd itp. Bo już teraz przecież MSI GTO jest w b. niskiej cenie (jak na moje oko), a wydajnością nie grzeszy.

IMO ceny 7xxx specjalnie nie spadną, a to dlatego że różnica cen będzie bardzo duża w stosunku do nowej generacji gpu a nie każdego stać na g80 za 2k. Nvidia cały czas będzie miała popyt na starsze karty więc nie ma sensu zbijac ich cen. Sytuacja zmieni się po premierze 8300, 8600 ale na to sobie jeszcze trochę poczekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zasilania to razcej zasilacz 700W bedzie potrzebny, oczywiscie jezeli ktos ma wysoko wykręcony procesor min. c2d@3200. Ale pozyjemy, zobaczymy.

Przecież recommended psu jest 450W dla gtx :blink:. c2d mniej sciaga od starszych prockow wiec nawet z oc gpu/cpu wystarczy markowy 450 w (do jednej karty). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-Caleb-

 

Też tak sądzę, ale sądzę, że w niewielkim stopniu i tak jeszcze spadną z ceną.

 

Co do wycofania 7900 to wiadomo, przecież to norma, ale nie odrazu dlatego bo po I: nie wycofają tuż po premierze G80, a po II: będą musieli przecież wyprzedać zapasy magazynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pisarz

min. cena 8800GTS wg. mnie to 1700zł nvidia nie będzie miała żadnej konkurencji w tym roku i raczej nie zrobi nam prezentu na gwiazdkę w postaci karty z dx10 za 1500zł

No to teraz pytanie, czy za te cene bedzie opłacało sie kupować coś takiego, tym bardziej ze nikt nie będzie tego wykorzystać w 100%, bo na gry ktore beda w pełni wspierały DX10 jeszcze chyba poczekamy... ale na to pytanie niech sobie już każdy odpowie sam ;) W każdym razie na zdrowy rozsądek nie opłaca się wydawać 2500zł tylko dla tego, zeby sie pochwalić większym wynikiem w markach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to, przecież ludziska chcą byc cool&trendy i nie wypada nie posiadać karty wspierającej DX10 :lol: . Taki GX2 to przecież złom i wstyd się pokazać z takim w sygnaturce. W gierkach nie ma powyżej 90 fps, tragedia, jak tu teraz grać....

 

Nigdy nie zrozumiem ludzi kupujących grafy za 2,5-3k zaraz po premierze. To tak jakbym wrzucił 1k do studzienki kanalizacyjnej. A wystarczy poczekać miesiąc/ półtora. Nie powiem, sam kupuję sprzęt Hi-endowy, ale sa pewne granice zdrowego rozsądku....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to, przecież ludziska chcą byc cool&trendy i nie wypada nie posiadać karty wspierającej DX10 :lol: . Taki GX2 to przecież złom i wstyd się pokazać z takim w sygnaturce. W gierkach nie ma powyżej 90 fps, tragedia, jak tu teraz grać....

 

Nigdy nie zrozumiem ludzi kupujących grafy za 2,5-3k zaraz po premierze. To tak jakbym wrzucił 1k do studzienki kanalizacyjnej. A wystarczy poczekać miesiąc/ półtora. Nie powiem, sam kupuję sprzęt Hi-endowy, ale sa pewne granice zdrowego rozsądku....

Tak na dobrą sprawę, jeśli każdy by chciał być cool&trendy to by musiał co tydzień zmieniać kompa ;)

 

P.S. jak teraz na to wszystko patrzę, to komputer jest chyba jeszcze wiekszą "skarbonką bez dna" niż samochód :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde hobby jest skarbonką, pytanie jednak na ile człowiek potrafi się opamiętać. Znam kilku hobbystów ( audiofile, zbieracze monet), którzy dla nowego elementu swojej kolekcji potrafili zaciągnać kredyty wielodziesięciotysięczne w banku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde hobby jest skarbonką, pytanie jednak na ile człowiek potrafi się opamiętać. Znam kilku hobbystów ( audiofile, zbieracze monet), którzy dla nowego elementu swojej kolekcji potrafili zaciągnać kredyty wielodziesięciotysięczne w banku....

Widocznie trzeba umiec rozgraniczyc, gdzie konczy się zdrowy rozsądek, a zaczyna hobbystyczne wydawanie pieniedzy. Ja bynajmniej nie uwazam, zeby wydawanie 2500zł na produkt, ktory po 2-3 miesiacach znacznie stanieje byłoby czysto hobbystycznym posunięciem. Wystarczy poczekac troche, w koncu 2-3 miesiace nikogo nie zbawi, tym bardziej ze na gry z DX10 jeszcze poczekamy, a do Windowsa Visty zawsze mozna kupic tansza grafe, ktora bedzie wspierala DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ile bede czekal czy miesiac czy trzy. Zalezy to od ceny G80 i od tego za ile sprzedam swoja grafike. Od wielu rzeczy.

 

 

Ale na wielu przykladach widac (GX2, X1900XTX) ze ceny w ciagu 2-3 miesiecy znacznie nie spadły a po drugie za 3 miesiace to za stara grafike bedzie mniejsza kasa. Moze na jedno wyjdzie.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedz mi na jedno proste pytanie: Po co Ci G80? :)

 

No jak to, przecież ludziska chcą byc cool&trendy i nie wypada nie posiadać karty wspierającej DX10 :lol: . Taki GX2 to przecież złom i wstyd się pokazać z takim w sygnaturce. W gierkach nie ma powyżej 90 fps, tragedia, jak tu teraz grać....

 

Nigdy nie zrozumiem ludzi kupujących grafy za 2,5-3k zaraz po premierze. To tak jakbym wrzucił 1k do studzienki kanalizacyjnej. A wystarczy poczekać miesiąc/ półtora. Nie powiem, sam kupuję sprzęt Hi-endowy, ale sa pewne granice zdrowego rozsądku....

 

O jaa...ale macie problemy. Ktos chce kupić i ma na to pieniądze, to czemu nie? Owszem, dużo sie traci na takiej karcie, ale ten kto kupuje taką karte, raczej nie zastanawia się ile na tym straci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaa...ale macie problemy. Ktos chce kupić i ma na to pieniądze, to czemu nie? Owszem, dużo sie traci na takiej karcie, ale ten kto kupuje taką karte, raczej nie zastanawia się ile na tym straci.

Problmy problemami, chcemy poprostu udowodnic ze nie trzeba sie spieszyc z kupnem karty, bo to tylko strata pieniedzy, a zaoszczedzone pieniadze dzieki temu, ze ktos sie nie spieszył, zawsze bedzie mozna przeznaczyc na dodatkowa czesc do kompa, tylko o to tutaj chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...