Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj dla porównania test wyżyłowanego na maxa Radka 1950xtx-->GPUniemal na 800mhz Pamiątki 2300 mhz... Procek C2D 3,9 ghz....

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=118488

 

Co do wyników G80 to czy ja wiem?? Nie są może jakieś hiper rewelacyjne ale moim zdaniem są bardzo dobre.... Patrząc na 3D marka 06 to przewaga GF8800GTX nad Rx1950xtx wynosi około 60%.... To wg mnie bardzo dużo.... O wiele więcej niż było to niemal półtora roku temu w przypadku GF7800GTX i Rx850xt pe gdzie różnica na korzyśc tego pierwszego w 3D marku 05 wynosiła raptem około 1500 pkt.... Należy tez wziąc pod uwagę że same sterowniki nie są napewno zbyt dopracowane dlatego tez uważam że z czasem około 10% wydajności poprzez sterowniki będzie możliwe do uzyskania.... Moim zdaniem r600 wcale nie musi się okazać dużo szybszy.... Pozatym myślę że niedługo po premierze r600 NV wypuści jakiegoś podrasowanego G81 z szybszymi zegarami i mniejszej technologii wykonania 80nm lub nieco później w 65 nm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rozbrajacie mnie. a ile sie spodziewaliscie, ze sie tak zapytam?

 

Min. 13000 w def na tym procku co wyzej.

 

Hwbot:

3. 12118 marks - Jaan (Hinnavaatlus) - (GeForce 7950 GX2 @ 500/600mhz)

8. 11116 marks - Gouhan (SystemShock) - (GeForce 7950 GX2 @ 500/600mhz)

 

i to nie jakies wyzyłowane karty

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min. 13000 w def na tym procku co wyzej.

nie ma co porownywac SLI do karty z jednym ukladem. to zawsze bedzie SLI ze swoimi wadami i zaletami. dla mnie wydajnosc g80 jest bardzo dobra i nalezy ja odnoscic do jednoukladowcow.

wydajnosc, wydajnosci, ja jestem ciekaw tych nowych mozliwosci - fsaa, hdr+fsaa, filtorwania itd itp. imho to bedzie bardziej swiadczylo o "mocy" ukladu niz same puste fps

Domell - te wyniki na gx2 to swoja droga ;)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min. 13000 w def na tym procku co wyzej.

 

Hwbot:

3. 12118 marks - Jaan (Hinnavaatlus) - (GeForce 7950 GX2 @ 500/600mhz)

8. 11116 marks - Gouhan (SystemShock) - (GeForce 7950 GX2 @ 500/600mhz)

 

i to nie jakies wyzyłowane karty

Nie ma takiej możliwości żeby przy standardowych taktach GX2 tyle wyciagał.... Poprostu nie ma bata.... Albo te karty sa wykrecone do ponad 700mhz na rdzeniu albo ziomki mają prockipo 6ghz....

Bo jak inaczej wytłumaczyć to??

 

7. ncsa - 12040.00 - GeForce 7950 GX2 @ 720/820mhz - Core 2 Duo X6800 @ 4162MHz , XFX 7950GX2 @ 720/820 Stock Cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te GX2 muszą być mocno wykręcone.

 

Wynik G80 jest według mnie jak narazie udany - na stocku jest szybszy od najmocniejszej karty NVIDII - 2 chipowowej. Bardzo możliwe, że NVIDIA przygotowuje wersje "GX2" wtedy wyniki będą jeszcze ciekawsze :wink:

 

Ja jestem najbardziej zainteresowany obsługą Direct 10 i nowych technologii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy po OC:

 

Na C2D6800 3,8 ghz

 

http://vic.expreview.com/attachment/1161849836.jpg

 

.... i na C2Q 3,6 ghz

 

http://vic.expreview.com/attachment/1161849814.jpg

 

BTW Swoją droga chłodzenie musi być bardzo wydajne skoro karta wykręciła się aż na 660 mhz i to przy niemal 700 mln tranzystorach i technologii 90 nm!! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nie popadajmy w paranoje - 8800GTX miał mieć z założenia wydajność 7900GTX SLI i chyba tak włąśnie jest bo jak dobrze pamiętam Gtx miał ~5300 więc o co chodzi? Spodziewaliście sie nie wiadomo czego, a mamy tu doczynienia z ewolucją a nie rewolucją.

Poza tym narazie tylko wyniki Marków Dx9 więc poczekajmy na to jak sobie będzie g80 radzić w grach z fsaa+hdr etc. bo to chyba najważniejsze.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawany pobór mocy jest zawyżony lub to chłodzenie robi huragan w obudowie :)

 

Na razie to te wyniki w markach to takie sobie , ale trzeba jakiś czas poczekać na dopracowanie sterowników. Optymalizacja sterowników może poprawić wyniki nawet o 20%(bardziej realne będzie 10%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak warto poczekac jak wyjda 8800 i wtedy sie wszystko okaze.

 

Nawet pomimo (jak dla mnie) nie za dobrych wynikow w 2006 ( moze po podkreceniu beda lepsze ), jezeli karta bedzie wspierala dx 10 w 100% to chyba watro ja zakupic.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No karta robi wrażenie. Ale wielkie bydle! :blink: :blink: Chyba trzeba będzie długiej obudowy LBX ,żeby nie zawadzała o HDD.

 

A może ją skrócą w finalnej wersji.

 

Wyniki też całkiem niezłe. Zmienią się na plus po dopracowaniu sterowników :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No karta robi wrażenie. Ale wielkie bydle! :blink: :blink: Chyba trzeba będzie długiej obudowy LBX ,żeby nie zawadzała o HDD.

 

A może ją skrócą w finalnej wersji.

 

Wyniki też całkiem niezłe. Zmienią się na plus po dopracowaniu sterowników :)

Nie zmienią PCB teraz - zbyt blisko premiery. Z pewnością ukażą się lepsze sterowniki, możliwe, że później wyjdzie ulepszona karta np. G81 ze mniejszym procesem oraz ze zmienionym chłodzeniem + PCB :wink:

 

Czekam na premiere :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kim jest VictorWang, ale Intelowe ograniczenia co do pokazywania Kentsfielda go nie obowiązują?(embargo?).

Jeśli dostał jakiegoś ES-a z drugiej reki (wypadł z ciężarówki :D ) to pewno nie; na forum.2cpu.com jest pełno kolesi którzy mają dostęp do takich cudek dłuuugo przed oficjalną premierą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę wyników ale nie całego 3D Marka ale jednego z testów a mianowicie chodzi o testy HDR/SM3.0

 

C2D 3,8 ghz GF8800GTX takty standardowe czyli 575/1800

 

1280x1024 bez AA i AF / AAx4/AFx8 / AAx8/AFx16

 

4927 / 4793 / 4771

 

 

1600x1200 4102 3940

 

 

 

http://we.pcinlife.com/thread-642980-1-1.html

 

oto link żeby nie było ze sobie to wymyśliłem :D

 

Co do samych wyników to są wręcz rewelacyjne jeśli by wziąć pod uwagę to że niemal nie ma ŻADNEGO spadku pomiedzy trybami z włączonym AA i AF oraz bez.... Czyżby nowa technika AA w G80 była aż tak skuteczna?? Z tego co wiem to chyba G80 umożliwia HDR+AA?? No chyba ze w tym przypadku AA nie działa.... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga nowych potworków :)

Geforce 8800GTS

Dołączona grafika

 

Geforce 8800GTX

Dołączona grafika

 

dla przykładu waga

Geforce 7950GX2

Dołączona grafika

 

8800GTX długość PCB 26.7cm

Dołączona grafika

 

i porównanie do Geforce 7950GX2

Dołączona grafika

 

wysokość 3.6cm

Dołączona grafika

 

I bardzo ciekawy art :)

http://www.pcshow.net/test/Testinfo.jsp?id=218270&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...