Skocz do zawartości
860lacov

Kombinująca Firma Czy Normalne Oczekiwanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zamówiłem w firmie hoopla.pl Asusa F3JP-AS022 za 4349zł czyli w niewiarygodnie niskiej cenie(moim zdaniem)

 

Pomyślałem, że to musi być błąd i wygląda na to, że miałem rację bo od razu po moim zamówieniu laptop zniknął z oferty, ale na moje szczęście przyjęli zamówienie.

 

Zadzwoniłem i wpierw powiedziano mi, że laptop będzie w poniedziałek lub wtorek, dziś zadzwoniłem w innej sprawie a dodatkowo powiedziano mi, że trzeba będzie poczekać do czwartku.

 

Wieczorem dostałem maila, że na razie jest problem ze sprowadzeniem i mam taki wybór:

1) Wycofać ofertę

2) Czekać 2 tygodnie (na stronie było napisane, że czas oczekiwania wynosi 2-5 dni)

3) Mogą mi zaproponować coś innego tej samej klasy.

 

Co mam zrobić? Raczej nie odwołam oferty. Oczekiwanie jest dość długie, ale w innych sklepach ten sprzęt to wydatek ok 5800zł więc kolosalna różnica.

Co do pkt 3 to boję się, że zaproponują mi coś albo dużo słabszego albo droższego.

 

Mam nadzieję, że jesteście mi w stanie pomóc.

 

p.s.

Do moderatorów

Pisze w tym dziale bo laptopa jeszcze nie mam i stojęprzed dylematem co kupić/co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212

Tego się właśnie obawiam zwłaszcza, że od razu po moim zakupie wycofali tego laptopa. Chyba spytam ich co mi zaproponują, ale mam dziwne wrażenie, że będzie to jakiś acer lub ewentualnie aristo.

 

Już w jednym temacie pytałem co kupić, ale zobaczyło go chyba ponad 40 osób i nikt nie odpowiedział.

 

Ponowię w takim razie pytanie.

Jaki laptop za mniej więcej 4500(oczywiście może być mniej o trochę więcej, ale nie do przesady)

 

W każdym razie ten Asus ma:

core 2 duo

1024 ddr2

dysk 100GB

radeona x1700

 

Zasadniczo w tej cenie takiego sprzętu nie da się kupić, ale z tej konfiguracji jaką napisałem może wypaść dysk tzn zamiast 100GB np 80 v 60.

Procesor i ram to raczej parametry dla mnie stałe. Ewentualnie słabsza grafika wchodzi w grę. Jedyne laptop jakiego znalazłem to Aristo prestige 1600, ale widaomo. Aristo ma nie wiele osób, ale są zadowolone, a bardziej ufam tej firmie niż acerowi bo na razie nie ma o niej jakiejś bardzo złej opinii.

 

Myślę jeszcze o Asusie A6JC-Q133, ale tu jest pewna spora różnica mianowicie GF7300 czyli porównując do x1600 słabiutko

 

p.s.

 

Będę trochę pracować w programach do grafiki itp więc przyda mi się mysz. Co możecie mi polecić?

Sam zastanawiam się nad logitech MX518 lub nad creative fatal1ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca, nie bierz myszki creative fatality, bo przepłacasz za to że myszka jest sygnowana przez znanego gracza i nic więcej. MX518 jak najbardziej, jeśli lubisz duże myszki. Jeśli Cię stać, a wolisz coś mniejszego to rozejrzyj się ewentualnie za Razerem. Zresztą... od tego jest już jeden dział na tym forum i na pewno znajdziesz tam interesujące Cię informacje ;]

 

Co do Aristo Prestige 1600- ma go mój obecny współlokator i jak trochę przy nim posiedziałem to byłem zaskoczony: POZYTYWNIE. Nie jestem w stanie określić dokładnie jakości plastiku, ale spasowanie lepsze niż chociażby w mojej Toshibie. Nic nie trzeszczy, klawiatura bardzo dobra, klawisze się nie ruszają w żaden sposób. Jedynie przy zamknięciu klapy, pomimo zatrzasków jest tam luz między podstawą, a matrycą, ale jest on na tyle niewielki, że powiedziałbym że wielu innych laptopach jest znacznie gorzej. Co do samej konfiguracji, to już nie będe się wypowiadał, bo u niego siedzi T2400 i X1600, więc nie to co Cię interesuje. Poza tym 2-letnia gwarancja też daje jakieś tam poczucie bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz

Dzięki!

Ja dodatkowo myślę żeby dokupić gwarancję na 3 lata. Cena co prawda podskoczy o 300 czy 350 zł, ale dodatkowy rok to jednak dość sporo.

 

 

Zastanawiam się jeszcze nad jednym.

Mogę kupić laptopa gdzie indziej, a firmie hoopla powiedzieć, że poczekam. Jak nie będzie za te 2 tygodnie to trudno, a jeśli sie pojawi to go wezmę i sprzedam.

Co to tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz

A możesz mi polecić rozwiązanie?

Podejrzewam, że skończy się na aristo ze względu na cena/jakość(jakość niestety z opinii, ale ufam forumowiczom :) )

 

Mam też pytanie. Czy warto dokupić gwarancję na rok za te 300zł ? W sumie 300/Rok to nie jakoś bardzo dużo, ale może po prostu nie warto?

 

Dziś mój brat będie sie próbował skontaktowac ze znajomymi, którzy siedzą w sprzedaży. Być może znajdą sposób żeby jakoś tą sprawę załatwić.

 

Te 2 tygodnie mnie przerażają z 3 powodów

1) Zacząłem studia i będę miał mało czasu żeby się zajmować podobnymi sprawami

2) W związku z ww powodem będę potrzebował komputera

3) Dziś sprzedaję swojego pieca więc zostanę bez kompa, a odwołać już nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz

A możesz mi polecić rozwiązanie?

Podejrzewam, że skończy się na aristo ze względu na cena/jakość(jakość niestety z opinii, ale ufam forumowiczom :) )

Ja bym raczej brał pod uwagę, wskaźnik cena/"bebechy" w przypadku Aristo. Bo to co napisałem o Presige 1600, to tylko moje odczucia na podstawie spotkania z TYLKO JEDNYM Aristo, więc nie jestem obiektywnie ocenić jakości wszystkich lapków wykonywanych przez tą firmę ;)

Nie wiem czy warto dokupić trzeci rok gwarancji, bo nigdy wcześniej nie interesowałem się Aristo i nie wiem jak z ich awaryjnością.

Tak czy inaczej, pozważnie zastanowiłbym się nad takim zakupem...

 

Na prezenty od sklepu, który się pomylił bym nie liczył... Przecież gdyby Ci sprzedali tego lapka w cenie w jakiej zamówiłeś, to tak jakby Ci dali ~1,5k w kopercie ;) Gdyby nie te studia, to fajnie by było poczekać i sprawdzić jak sytuacja się rozwinie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy w wypadku kiedy firma Cie wodzi za nos i sciemnia, nie robi sporego bledu. Imho potwierdzaja w ten sposob waznosc danej oferty... moze warto sie tym zainteresowac i pogadac z jakims prawnikiem/rzecznikiem ochrony konsumenta =)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest normalna cena tego laptopa?

zrób tak - udaj się do rzecznika, dowiedz się wszystkiego na temat, jeżeli prawo będzie mocno stało po Twojej stronie to zagadaj z nimi, walnij prosto w oczy, że zdajesz sobie sprawę, że się walneli z ceną i proponujesz ugodowe rozwiązanie - twoja kasa + połowa tego co firma musi dopłacić do nowego laptopa dla Ciebie i zapominacie o sprawie, choć znając polskie firmy ciężko będzie coś takiego zrobić, ale spróbować możesz

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

 

Raczej może być problem z dopłacieniem połowy. Co prawda oferta byłaby nawet bardzo dla mnie opłacalna, ale po prostu nie mam tyle kasy.

 

Na razie zobaczę co mi zaproponują w zamian, ale myślę, że będą kombinować i albo zaproponują słabszy sprzęt albo lepszy ka będą chcieli żebym dopłacił.

Napiszę dziś do nich i powiem jak sie sprawa toczy jak sie czegoś dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

 

Raczej może być problem z dopłacieniem połowy. Co prawda oferta byłaby nawet bardzo dla mnie opłacalna, ale po prostu nie mam tyle kasy.

Najpierw piszesz że możesz kupić gdzie indziej + ten od hoopla.pl (czyli masz wolne parę tys. zł w gotówce do zamrożenia na jakiś czas), a teraz nie masz kasy. He?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamrozić kasę to jedno, a dopłacić 800zł to drugie.

Z resztą to była taka myśl. Pieniądze na 90% mógłbym pożyczyć i myślę, że odzyskałbym je dość szybko.

Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje ?

 

Na razie czekam na maila od hoopli. Napisali do mnie w piątek, że moga mi zaproponować coś innego więc zobaczymy co wymyślą. Na wstępie zaznaczyłem, że interesują mnie marki tj. asus, toshiba, ibm, hp.

Mam w planie zadzwonić jeszcze do rzecznika praw konsumenta żeby dowiedzieś sie czy ta firma może zostać w razie czego bezkarna.

W między czasie szukam też innych laptopów i jak nie trudno się domyśleć nie znalazłem nic prócz aristo co miałoby podobne parametry. Zaczynam się też zastanawiać nad aristo = bardzo wydajne bebechy lub coś innego ze słabszą wnętrzem i odrobinę bardziej znaną firmą, ale jeszcze nie wiem co zrobię.

 

Jeśli jakaś interesująca oferta wpadnie wam w oko to proszę dajcie mi znać.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego już nie sprawdzę bo oferta nagle zniknęła po moim zamówieniu, ale teak wygląda przykładowa strona z ofertą:

 

http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPat...roducts_id/8270

 

p.s.

 

Mam prośbę do posiadaczy aristo prestige. Napiszcie mi proszę jakich marek podzespoły są w waszych notebookach. Procek wiadomo intel, grafika też dosć łatwa do odgadnięcia, ale jaki jest np napęd czy dysk twardy to nie bardzo mogę znaleźć.

 

Prosiłbym też tych co siedzą w temacie od dłuższego czasu aby napisali jakie napędy, dyski itp są lepsze, a jakie gorsze.

Chodzi mi np o jakość nagrywania płyt, głośnosć itp

Zawarłem to pytanie w p.s. więc prosze mnie nie bić za to, ze pytanie nie znajduje się w innej części forum i ewentualnie na nie nie odpowiadać

 

 

EDIT

 

Dziś dostałem maila od hoopli i jak się spodziewałem nie są w stanie zaproponować mi nic klasy f3jp w podobnej cenie. Jutro rano zadzwonie do rzecznika praw konsumenta i zobaczymy co będzie dalej.

Jak by nie było to brak komputera daje mi się we znaki :/

 

EDIT 2

 

Jestem już po rozmowie z rzecznikiem. Pani rzecznik powiedziała mi żebym odwołał ofertę lub poczekał 2 tygodnie czyli w zasadzie nic pocieszającego.

Po tych 2 tygodniach być może będzie można coś zrobić jednakże rozmowa z Panią rzecznik miała wydźwięk w rodzaju nie zawracaj mi głowy.

Do firmy poszedł juz mail informujący o tym, że poczekam 2 tygodnie. Co będzie później to się zobaczy.

 

EDIT 3

 

Mam pytanko co do GF GO 7300

Już wyczytałem, że ma 128mb+256pobiera. Czy można wyłączyć pobieranie ramu ?

Może wie ktoś z was jak stoi ta grafika na tle desktopowego radeona 9700?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat umiera

W każdym razie wygląda na to, że jeśli nie ten asus to skończy się na aristo.

Co miałbym wtedy wybrać?

Aristo Prestige 1600 z procesorem C2DT5500, Dysk 80GB, 1024DDR2, Radeon x1600 za <4500zł

 

czy

 

Aristo Prestige 1600 z procesorem C2DT7200, Dysk 60GB, 512DDDR2, Radeon x1600 za 4693zł ??

 

Bardzo zależy mi na pamięcu ram 1024 i dlatego się zastanawiam. Czy T7200 byłby dużo wydajniejszy od T5500?

 

p.s.

Czy może ktoś z was powiedzieć mi minej więcej jaka jest rożnica w wydajności między sempronem 2800+(desktop) a własnie Core 2 duo T5500?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa dyski 5400

 

pytanie w p.s. napisałem bo byłem posiadaczem semprona 2800+ i jeśli T5500 będzie wydajniejszy to na pewno mi wystarczy.

Między tymi dowoma notebookami, o których napisałem różnicą jest ok 300zł więc mniej więcej tyle co przedłużenie gwarancji do 3 lat.

Tak jak już napisałem. Jeśli T5500 jest wydajniejszy (w pojedyńczych aplikacjach) to sądzę, że mnie zaspokoi

 

EDIT

Dostałem właśnie wiadomość od sprzedawcy. Powiększenie ramu to koszt 270zł więc cena końcowa raczej nie dla mnie.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc.

 

W dalszym ciągu czekam na laptopa od hoopli. Wydaje mi się, że jeśli nie będzie notebooka do 20.10.06 to chyba dam sobie spokój zwłaszcza, że pani rzecznik praw konsumenta zdawała się mieć mój problem w głębokim poważaniu, a dodatkowo rozmowa z nią(2 razy)skończyła się tak, że miałem wrażenie, że ktoś rzucił słuchawką po drugiej stronie

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj bo Ty zle robisz , nic telefonicznie tylko do pani rzecznik osobiscie to raz

2 poczekaj te 2 tyg , w miedzy czasie podeslij hoopli jakas delikatna sugestie ze jezeli nei spelnia tego co obiecali napiszesz bardzo niepozytywna opinie na najwiekszym forum komputerowym co dosc znacznie obnizy ich dochody etc [;

 

pamietaj : nic na siłę tylko młotkiem

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie czekam. Z tym, że po rozmowie (co prawda telefonicznej) wygląda na to, że firma może sobie odkładać moje zamówienie do woli.

Poczekamy zobaczymy. Powiedzieli do 20 to zadzwonię do nich np w czwartek, a jak znów będą chcieli przedłużyć to w piątek do nich pojadę.

 

Obawiam się, że straszenie nasze forum może nie wzbudzic w noch lęku. W każdym razie najpierw czekałem na core 2 duo ponad miesiąc, a kiedy już było do kupienienia sprzedałem pieca bo udało mi się dość dobrze go sprzedać i teraz muszę ganiać do brata i do siostry żeby coś tu napisać :) co nie stanowi problemu, ale niestety czasem potrzebuję dostępu do internetu i qoopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuacje, również zamówiłem tego laptopa za 4349 + przesyłka. Sądzę, że jak firma chce być w porządku to nam te laptopy sprowadzi. Gdyby miało być inaczej to byłby skandal, ponieważ zgodziłem się zaczekać pod warunkiem, że warunki umowy w tym cena nie ulegną zmianie. Jak mam czekać by się dowiedzieć, że muszę zapłacić dużo wyższą cenę to dziękuje. Jak się walnęli z ceną to powinni przyznać się od razu i byłoby po sprawie, a skoro karzą nam czekać to warunki umowy obowiązują. Firma, która szczyci się zajęciem pierwszego miejsca w rankingu sklepów, oraz otrzymania tytuł „Zwycięzca Jakość -Komputer Świat” powinna zdawać sobie z tego sprawę.

Alternatywnie do tego sprzętu też zastanawiam się nad laptopem firmy aristo, ale skłaniam się bardziej do modelu vision i275 z 17” matrycą http://www.notebooki.wroc.pl/konf_note.php?id=250, lub benq P52 [TUR64*2/80/2*512/DVDRW/15,4] http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/1933/.

Edytowane przez tygrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też masz czekać do piątku?

Dla mnie najważniejsze jest to żeby laptopy się pojawiły. Nawet jeśli powiedzą, że laptop będzie droższy to zgłoszę się o pomoc do rzecznika praw konsumenta (już mi powiedział, że firma nie ma prawa podnieść ceny - oferta jest wiążąca).

Benq wygląda sympatycznie, ale 3 rzeczy:

 

Turion zamiast C2D (już o tym myślałem ale napaliłem się na C2D)

Ram 533 zamiast 667

O aristo słyszałem mało, ale były to dobre opinie. O benq słyszłem, że jest związany z acerem i to raczej stawia go za aristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dnia 10.10.2006 zamówiłem w sklepie gvcnet.pl laptopa HP nx7400 (EY611EA) po cenie aż niemożliwie niskiej porównując ją w innych sklepach. W dniu zamówienia jego cena wynosiła 3499zł + koszty przesyłki, gdzie w innych sklepach cena wachała się w granicach 4276-4800zł (porównanie cen na skapiec.pl). Bardzo duża różnica cenowa :?:

 

Dodam że na stronie była informacja że ten laptop dostępny będzie dopiero 25.10.2006. Jeszcze przed złożeniem zamówienia w rozmowie gg z obsługą sklepu zostałem zapewniony że w dniu dostępności laptopa będzie on w cenie jaka widnieje na stronie czyli w cenie 3499zł. Tak więc złożyłem zamówienie i czekam.

 

Dzisiaj sprawdzałem czy cena laptopa się nie zmieniła ale jednak się zmieniła, nieznacznie ale poszła w górę mimo zapewnień ze się nie zmieni :-| .

Zastanawiam się czy ja też nie powinienem się łudzić że dostanę tego laptopa w cenie jaka widnieje na zamówieniu z dnia 10.10.2006 tj. 3499zł, bo cena jest podejżanie niska.

Dzisiaj napisałem na gg do obsługi sklepu w tej właśnie sprawie ale mimo że byli dostępni nie odezwali się a co za tym idzie nie uzyskałem odpowiedzi czy przyjdzie mi zapłacić więcej.

A płacić więcej nie moge bo ograniczony jestem już i tak naciągniętymi 3550-3600zł.

Jutro będę próbował wyjaśnić tę sprawę z obsługą sklepu

 

Fajnie by było zakupić taką maszynę w tej cenie (bo wkońcu to Core 2 Duo) ale jak nie to trudno. W razie czego bez zastanowienia biorę model HP nx7400 (EY508ES) . Żenu tylko ceny tego modelu nie poszły w górę w tym czasie ;]

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby firma nie ma prawa czegoś takiego zrobić(tak twierdzi rzecznik), ale kto wie.

Ja zamówiłem sprzęt za 4349, który normalnie stał w cenie ok 5800zł

Na stronie czas oczekiwania był podany w przedziale 2-5 dni, ale już następnego dnia napisali mi, ze trzeba będzie czekać do 20 października czyli do jutra. Dziś chyba zadzwonię, ale obawiam się, że albo przedłużą albo coś będą kombinować.

Co radzicie jeśli tak się stanie?

 

 

Mam też pytanie.

Jeśli zrezygnuję z tego asusa to prawdopodobnie wezmę aristo p 1600

Co radzicie wybrać aristo z prockiem T5500 i 3 letnią gwarancją czy z procesorem T5600 i gwarancją na 2 lata?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tego asusa nie rezygnował. A jeśli dziś zadzwonisz, to nie bądź d... i mów zdecydowanie że chcesz to co zamówiłeś w takiej a nie innej cenie. Nie zapomnij dodać, albo właściwie to tylko przypomnieć im o istnieniu wszelkich rzecznikó praw konsumentów, itepe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc firm pojdzie w zaparte - i co skierujesz sprawe do sadu ? po 2 latach wygrasz i dostaniesz tego lapka po ten "nizszej"cenie -tyle ze wtedy juz bedzie wart 50% tego i moze jakies odszkodowanie albo cos.

 

wg mnie jezeli ktos nie ma dojsc w rodzinie do prawnikow sadow itp , nie bedzie sie w to bawil -chyba ze firma ustapi ...

 

takimi sprawami praktycznie nikt ci sie nie zajmie -taka prawda i zadne mowienie ze jest inaczej tego nie zmieni.

 

dziewczyna kupila buty w balcie -spadlo pare kropli deszczu -buty przebarwione itp do wyrzucenia. chodzila po prawnikach , ekspertyzy miala ze to nie jej wina itp -nic z tego -polityka balty : wszelkie sprawy o odszkodowania kierowac do sadu , a tam musisz wygrac z ich prawnikami .

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto chwilę się zastanowić głębiej nad tym, a nie tylko "nie odpuszczaj itp.."?

Była pomyłka w cenie, bo pewnie tylko tak to można wytłumaczyć, za którą stoi człowiek - pewnie pracownik firmy. Teraz żeby sprzedać komuś tego lapka po tej cenie firma będzie musiała mu obciąć różnicę z pensji - nie ma wybacz. W przyrodzie jak to mówią nic nie ginie..

Popatrzcie czasem z szerszej perspektywy, a nie tylko ze swojej...Bo wszystko fajnie, możesz mieć taniego lapka, a ktoś na jedzenie dla dziecka może przez to nie mieć :-/ Miło?

Warto się tak rzucać?

 

 

Sorki za OT.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...