Skocz do zawartości
neho

Modernizacja Do Ogladania Filmow, Szybkiego Netu, Robienia Www

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam dylemat, albo właduje w kompa do 150zł, albo 350zł. W chwili obecnej mam:

Płyta: ECS P6Bat -A+

Procesor: Celeron 566MHZ

Pamięć: 64MB SD RAM 100MHz + 128MB SD RAM 133MHz

Karta Graficzna: Creative Riva TNT2 M64 32MB

Dysk: 17 GB (On by został)

Zasilacz: sam nie wiem, ale podejrzewam żebym musiał wymienić.

 

I teraz tak pomysł pierwszy to zakupić jakeigos Pentium III/Celerona 800MHz + 128MB-256MB ramu albo kupić Celine 2,2GHz + 128MB DDR + GF4MX440 64MB TV-Out +Płyte + Zasilacz.

Zasintalowałbym an obu konfiguracjach XP Classic Interview. Powtarzam komputer służyłby do oglądania filmów, robienia www, przeglądania www i torrentów.

Aha, dodatkowa informacja to taka, że w maju będę wymieniał konkretniej.(po maturze).

Pozdrawiam, proszę o liczne komentarze z poradami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do takiego zestawu dokupil bym Fortrona 250W lub 300W

Otóż myślę, że chyba na P3 866/933MHz i 512 ramu chodził by XP elegancko - filmy,www,Internet i programy. Konkretniej mógłbym w maju coś ulepszyć, ale nie wiem czy nawet do tego Pentiuma nie musiałbym dokupić płyty, bo nie wiem czy ECS P6BAT -A+ bios 5.6 nie obsłużyłby go? Druga opcja to np Duron 1600Mhz + 256 ramu. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż myślę, że chyba na P3 866/933MHz i 512 ramu chodził by XP elegancko - filmy,www,Internet i programy. Konkretniej mógłbym w maju coś ulepszyć, ale nie wiem czy nawet do tego Pentiuma nie musiałbym dokupić płyty, bo nie wiem czy ECS P6BAT -A+ bios 5.6 nie obsłużyłby go? Druga opcja to np Duron 1600Mhz + 256 ramu. Co o tym sądzicie?

Z jednej strony ram wazniejszy (a dla Ciebie szczegolnie wazny, bo swap na takim dysku to porazka), z drugiej duron duzo lepszy. Bralbym durona z opcja dokupienia ramu (ekonomicznie, drugie 256) w maju. Czyli - z ulepszaniem durona, bez ulepszen p3.

 

A - ten p3 podany w drugim poscie jest baaardzo drogi. Jak duron, to pewnie cos takiego: http://allegro.pl/item132093468_tani_duron...gw_fvat_ss.html - dysk juz masz, o zasilacz bym sie nie martwil, spokojnie wystarczy.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P3 665 (fsb 133) @ 675 + 128mb sdram + riva tnt2: Win 98SE + Nieoficjalny SP:

Net itd. śmiga miło (ale trzeba dbać o hdd, bo Samsung podpięty już dogorywa),

Wypalenie dvd-rw ~40min (~4 Gb, ogólnie jak odczyt/zapis nie przekracza 2 Mb/s to ciągnie bufor etc. na 100%, powyżej to już bywa różnie.)

Gry:

No w QIII, WWP, NFS 5 można śmiało pograć, przy większej ilości ram'u i lepszej grafie byoby lepiej.

 

Na Twym miejscu sprzedałbym mobo+proc+ram (~100zł) i :

http://allegro.pl/item134426576_plyta_abit...3_i_gratis.html Naprzykład takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powaznie sie nad ta opcja zastanwiam. Bo i tak bym go uzywal tylko do Starcrafta Broodwar, FireFoxa, Dreamweaver, Bitcomet, Explorer, Emule i DivX, Winamp itp. Teraz się tylko zastanawiam nad iloscia ramu. 256 czy 512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powaznie sie nad ta opcja zastanwiam. Bo i tak bym go uzywal tylko do Starcrafta Broodwar, FireFoxa, Dreamweaver, Bitcomet, Explorer, Emule i DivX, Winamp itp. Teraz się tylko zastanawiam nad iloscia ramu. 256 czy 512?

Sam emule z 70MB Ci zje na dzień dobry. 512MB jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wybiorę coś pomiędzy... Np:

Celeron 1.7GHz -99zl

Płytę -jakoś Matsonic - 60zł

Ram - 256-512MB, no to będzie zależeć od kasy

Jakiegoś GF labo Radka taniego do 50zł na AGPx8

Zasiłke 50zł

Wiele osób powie, że nie warto ładować się w ten socket. No ale do filmów,Firefoxa,emule,SC Broodwar, Dreamwevaera, Torrent,Winampa czy Media Playera starczy, a potem będe mógł albo sprzedać all i kupić nowy socket albo dokupić Pentium 3.06 HT i 512 RAMU + kartę grafiki i będę mógł w nowe gry grać. a kupno Pentium III 933 + 256 RAMU nie opłaca mi się, bo płyta + ten proc to 150zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...