Skocz do zawartości
marek123

Zestaw Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie co byście doradzili (klawiatura i myszka) do gier?

myszka to wydaje mi się że Logitech G5

 

Polecam Razer diamondback 1600 dpi. Znakomita myszka. Lekka(90 g) co przekłada się na niską bezwładnośc i precyzję.

 

Albo nowa coppershim - 2000 dpi. Na allegro za ~199zł. Różni się tym,że ma laserowy czujnik zamiast diody.

 

Klawiatura - coś z logitecha.

 

Generalnie jeszcze zależy w co grasz i ile czasu poświęcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol~

Zanim zaczniesz wojowac prosze poczytaj ten dzial, dobrze?

 

marek123

Musisz sie dokladniej okreslic :arrow: Co do samej myszki to polecanie czegos moze okazac sie bledne bo nie kazdemu pasuje ksztal el0 fajnej myszki, skoku kolka, dzwieku przyciskow. Klawiatura - tu jest troche latwiej i wydaje mi sie ze wybor zawezi sie pomiedzy btc6300 a ultrax flatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura - jesli ultraX flat, to lepiej btc 6300 (jesli juz).

Mysz - najlepiej optyk 1600dpi - nic wiecej nie potrzeba, laser to marketing i moze nie dzialac dobrze na czesci podkladek (akceleracja wsteczna). Kierowac sie GLOWNIE ergonomia myszy, iloscia i umiejscowieniem przyciskow, rozmiarem, waga i wszystkimi czynnikami poza parametrami sensora (tzn 1600dpi optyk jest w zasadzie idealny).

Jest zasadnicza roznica w ksztalcie mx500 (g5) a np w razerach diamondback, czy jakichs microsoftach. To jest klucz do dopasowania do siebie odpowiedniej myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie znalazłem na allegro logitech g7 w cenie G5 co sądzicie o g7 czy warto jest ją kupić czy do gier lepsza będzie przewodowa ?

Z testow wynika ze g7 w zasadzie nadaje sie do gier tak samo jak g5. Nie ma efektu stopniowj utraty czulosci wraz z czerpaniem baterii (jak w innych swego czasu topowych konstrukcjach).

Mnie bolalyby troche baterie, tzn te akumulatorki co trzeba czesto ladowac wymieniac, przekladac :/ No i nie ma komfortu z bluetooth takiego ze wsadzasz w usb "kieł" i masz wolnosc na biurku. Zostaje ci ta cala "baza" na kablu w ktorej siedzi ladowarka na akumulatory i bluetooth. Wiec to bardziej w ilosci akcesoriow przypomina zestaw na podczerwien. No i ten nieszczesny laser ktory ma problemy z twardymi padami.

Ale jesli masz jakas inna podkladke i w/w wady ci nie przeszkadzaja i nie szkoda ci kasy to g7 do grania bedzie dobra.

 

no i design :), bo ta specjalna edycja w "torebce" co lata po 350zl na allegro to jest calkiem atrakcyjna wizualnie, ale zwykle g7 ma kolor akcesoriow w urzadzonej na zielono toalecie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam :)

Dzisiaj przyszedł do mnie Logitech g7 w wersji czarnej + Steelpad 5L

Powiem jedno całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie myszka jeździ po tym padzie jak po lodzie :) wogle ślizgacze w g5/g7 są bdb wykonane ;]

Mnie bolalyby troche baterie, tzn te akumulatorki co trzeba czesto ladowac wymieniac, przekladac :/ No i nie ma komfortu z bluetooth takiego ze wsadzasz w usb "kieł" i masz wolnosc na biurku. Zostaje ci ta cala "baza" na kablu w ktorej siedzi ladowarka na akumulatory i bluetooth. Wiec to bardziej w ilosci akcesoriow przypomina zestaw na podczerwien. No i ten nieszczesny laser ktory ma problemy z twardymi padami

Ja ten "kieł" wsadziłem w jeden z głownych portów usb z tyłu kompa a ta "baza" leży sobie na półce kiedy będzie trzeba naładować baterie wtedy podłaczam "baze" [; do usb na przodzie kompa i laduje ;] Myśle że nie jest to aż tak uciążliwe choć w sumie nie moge potwierdzić tego w 100 % ze względu na krótki czas użytkowania G7 :-P

Wg mnie Logitech zrobił bardzo fajna myszke napewno nie kupil bym zwykłego G7 ze względu na material z którego został on zrobiony ... (Śliski plastik) tutaj mamy po bokach taki sam plastik jak w g5 (imho bdb rozwiązanie). Przycisk z boku z początku byłem do niego sceptycznie nastawiony wczesniej miałem Mx 510 i troche sie przyzwyczaiłem do tych 2 przycisków, ale po dluższym użytkowaniu stwierdzam że brak 2 przyciska bocznego to zaleta nie wada :) gdyż w mx 510/518 aby użyć tego przycisku trzeba było przesunać kciuka do przodu co na dluższą mete jest dosyć niewygodne ... tutaj mamy w idealnym wręcz punkcie usytuowany ten przycisk. Rolka a raczej przycisk na niej jest troche niewygodny aby użyć MOUSE 3 trzeba dosyć daleko nacisnać rolke gdyż jeśli naciśniemy ja zbyt blisko uruchomimy lewy przycisk rolki ;/ takie rozwiązanie nie jest zbyt dobre, aczkolwiek można sie do tego przyzwyczaić ...

Podsumowując jeśli masz zamiar kupować bezprzewodową myszke do gier to tylko G7 Black

do tego Steelpad 5L i masz idealny zestaw do giercowania (Mysz & Pad) [; :)

Cena może i odstrasza ale ja osobiście nie żałuje ani jednej zlotówki

wydanej na ten zestaw ;)

Pozdrawiam i 2 fotki zostawiam ;]

===

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez RogerWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok w grach spisuje sie znakomicie ;) Testowalem narazie na Css & DoD:S

G5 i G7 po bokach maja identyczny material i oczywiscie G5 ma kabelek ma to swoje plusy bo nie trzeba ładować baterii ale za to G7 nie ma kabelka i jest wg mnie ladniejsza ;) mowa oczywiście o wersji czarnej.

Jak mozesz to daj linka gdzie tak tanio znalazles :> ale pewnie chodzi ci o ta zwykłą werssje. Te pierwsze wydanie G7 mi osobiście nie przypadło do gustu i bym napewno jej nie kupil ze względu na kolorystyke i material z którego została wykonana.

Edytowane przez RogerWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel ogolnie nie musi przeszkadzac, jak sie odpowiedniu rozwiaze jego mocowanie, czy zrobi jakiegos holdera. Napewno przy graniu, gdy mysz i pad sa w 1 miejscu. Co innego jak chcemy miec 'bezprzewodowa wolnosc' i biegac z mysza po calym domu, uzywac jej do 'rodzinnych multimediow' :wink: Moim zdaniem w graniu bezprzewodowosc nic nie daje (a stanowi tylko dodatkowy problem zwiazany z akumulatorami i kosztami calosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...