Skocz do zawartości
seba_999

Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat. Otoz moj PC od pewnego czasu dziwnie sie zachowuje. Samoistnie robi resety. Dzieje sie to nieregularnie. Reistalka systemu nic nie pomogla. System jest wolny od wirusow. Popytalem kolegow - twierdza ze winna moze byc czesciowo padnieta plyta glowna lub/i ramy. Jak to sprawdzic? Plyta glowna MSI KT3V i jedna kosc pamieci DDR 256 MB maja juz ok 4 lata, druga kosc Good RAM 256 MB ma niecale 3 miesiace. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat. Otoz moj PC od pewnego czasu dziwnie sie zachowuje. Samoistnie robi resety. Dzieje sie to nieregularnie. Reistalka systemu nic nie pomogla. System jest wolny od wirusow. Popytalem kolegow - twierdza ze winna moze byc czesciowo padnieta plyta glowna lub/i ramy. Jak to sprawdzic? Plyta glowna MSI KT3V i jedna kosc pamieci DDR 256 MB maja juz ok 4 lata, druga kosc Good RAM 256 MB ma niecale 3 miesiace. Co jest grane?

Ramy tak same z siebie nie padają. Otwórz obudowę i sprawdź czy nie popuchły ci czasem kondensatory. Jeżeli tak to znalazłeś winowajcę, a zwiechy i restarty bez konkretnego powodu to typowe dla tego uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj ram MemTest'em CLICK!. Jeżeli dojedzie do powiedzmy 600% i nie wykryje błędów to raczej nie jest to wina ramu. Spróbuj wyjąć ta jedną kość i zostawić tylko Goodrama i sprawdź czy dalej się tak dzieje. Mozesz też pożyczyć od kogoś ram na 1 czy 2 dni aby być w 100% pewnym że to jego wina :D

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj ram MemTest'em CLICK!. Jeżeli dojedzie do powiedzmy 600% i nie wykryje błędów to raczej nie jest to wina ramu. Spróbuj wyjąć ta jedną kość i zostawić tylko Goodrama i sprawdź czy dalej się tak dzieje. Mozesz też pożyczyć od kogoś ram na 1 czy 2 dni aby być w 100% pewnym że to jego wina :D

MemTest jest słaby. A koledzy to lamusy skoro nie podejrzewają nic innego. A może zasilacz? A może na cudownej MSI kondy powybrzuszało? A może wentilek jest zapchany kurzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MemTest jest słaby. A koledzy to lamusy skoro nie podejrzewają nic innego. A może zasilacz? A może na cudownej MSI kondy powybrzuszało? A może wentilek jest zapchany kurzem?

 

MemTest jest wystarczający (w tym przypadku). Narazie czekamy na odpowiedź potem możemy zastanawiać się nad innymi możliwościami :) Mysle że gość zaglądał w obudowe i ten zapchany wentylek można wykluczyć :D WYLUZUJ DaRoN

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest byl na 700% i zero bledow. Poza tym nie jestem taki glupi i wiem ze co jakis czas sie czysci wentylki :D . Kondy tez sa OK. A tak na marginesie. Ja w przeciwienstwie do co niektorych zagladalem do obudowy przed napisaniem czegokolwiek, wykluczylem takze resety spowodowane przegrzewajacym sie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycz od kogos zasiłke na jakis czas, bo to ona moze powodowac te restarty.

 

Popieram. Jeżeli to nie wina ramu, kondensatory w porządku, wentylki też ok. To spróbuj z tą zasiłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz?

Jakie napięcia?

Zasilacz: Codegen 300 Watt.

 

VCORE: 1,6 V

+3,3V --> 3,26V

+5V --> 4,89 V

+12V --> 12,46V

-12V --> - 12,69 V

-5V --> -5,5V

+5VSB --> 5,48V

VBAT --> 3,39V

+3,3Vcc --> 3,31V

+2,0V --> 2,0V

+2,5V --> 2,36 V

Vcore 1,52V

 

Mam 2 napędy DVD (jedna nagrywarka), jeden twardy dysk i karte GeForce 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy winowajce :mur:

Codegen to nie zasilacz, to śmieć, ktorego powinienes zmienic jak najszybciej, bo nie wiadomo kiedy padnie i cos ze soba zabierze. Bierz nawet Fortrona z Alegro - napewno bedzie zdecydowanie lepszy. Poza tym napiec nie mierzy sie w BIOSie/za pomoca softu, tylko za pomoca miernika. Tu masz opisane jak - http://zenfist.pl/pelen.php?id=40.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...