Skocz do zawartości
Adam78

Kto jest większym złodziejem?

Kto jest Waszym zdaniem bardziej nieuczciwy: "producenci" software/audio/video zadajacy za ograniczone prawnie i funkconalnie produkty sumy wielokrotnie przewyzszajace ich faktyczna wartosc, czy userzy nielegalnie kozystajacy z pirackich kopi w  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto jest Waszym zdaniem bardziej nieuczciwy: "producenci" software/audio/video zadajacy za ograniczone prawnie i funkconalnie produkty sumy wielokrotnie przewyzszajace ich faktyczna wartosc, czy userzy nielegalnie kozystajacy z pirackich kopi w

    • userzy
      15
    • producenci
      35
    • trudno powiedziec
      15
    • ceny nie sa wygorowane
      5


Rekomendowane odpowiedzi

twojego podpisu prawie nie widac na 17' monitorze

Częściej spotykałem się z opinią że podpisy dyskutantów zajmują zbyt dużo miejsca. Widać trzeba będzie zrobić ankietę i na ten temat:)

btw pytanie jest tendencyjne, skad pewnosc ze produkcja jest taka tania?

oki zmodyfikowałem ankietę co by nie była tendencyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racje sa podzielone...jak trzeba sie napracowac nad jakims "prostym" nawet progsem to wiem osobiscie...a co mowic o rozbudowanych gierach itp. W sumie kazdy chce zarobic na tym nad czym pracowal tyle czasu. Ale my userzy...nie chce nam sie wwalac tyle kasy na soft...wiec ja stawiam na Producentow:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, co Ty piszesz??? "faktyczna wartosc" :?: :?: :?: 8O

 

Masz jakies pojecie ile "faktycznie" kosztuje stworzenie gry, czy jakiegos Office'a? A nawet jesli masz i doliczas sobie do tej kwoty wszystkie najsmieszniejsze koszty, ktore trzeba poniesc oprocz tych paru(-nastu? -dziesieciu? -set?) tysiecy godzin pracy kilku programistow, grafikow itp

No i czy dopuszczasz istnienie czegos takiego jak zysk z tej calej dzialalnosci.

 

IMHO faktyczna wartosc towaru jest rowna kwocie, ktora klient jest sklonny za niego zaplacic. Problem tworcow jest taki, zeby zmiescic sie z kosztem wytworzenia, zareklamowania i sprzedania w tej kwocie z pewnym zapasem.

 

Zdecydowanie JA JESTEM ZLODZIEJEM kiedy tylko kupuje cos na Stadionie, albo przewalam od kolegi. Tworcy nie sa nigdy - nikt nie kaze Ci kupowac ich dziel. Oni moga miec co najwyzej wybujale koszty albo checi na zysk, ale zlodziejami nie sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak i dam prosty przykład PRODUCENCI I POŚREDNICY

przykład:

jestem fanem settlersów i jak wyszła 3 część to oczy pobieglem ją zakupić

i zapłaciłem 150zł :evil: w 1999 roku

a teraz dzięki produkcji "końkurencji " ze wschodu można nabyć oryginał za 50zł i tak trzymać jeśli za 50 się opłaca to dlaczego brano 150?

i tak jest z innymi progosami rob9i się nową wersje czyli nowy wygląd okienka dodaje kilka bajerów i sru cena że :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak i dam prosty przykład PRODUCENCI I POŚREDNICY

przykład:

jestem fanem settlersów i jak wyszła 3 część to oczy pobieglem ją zakupić

i zapłaciłem 150zł  :evil: w 1999 roku

a teraz dzięki produkcji "końkurencji " ze wschodu można nabyć oryginał za 50zł i tak trzymać jeśli za 50 się opłaca to dlaczego brano 150?

i tak jest z innymi progosami rob9i się nową wersje czyli nowy wygląd okienka dodaje kilka bajerów i sru cena że  :evil:

... co nie znaczy, ze sie jest zlodziejem. To oznacza tylko, ze firma wyrobila taka "reputacje" swojemu produktowi, ze znajda sie chetni do kupienia go nawet za 150 zeta - tak jak Ty. Mysle, ze cena nie spadla dlatego, ze piraci natlukli troche "swoich wersji" tylko dlatego, ze produkt sie "zestarzal".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z adrianem. to nasz wybór czy chcemy kupić jakiś soft czy nie. ale jak nie - bo nas nie stać - to nie powód by kraść. nazywajmy rzeczy po imieniu. też kradnę ale staram się ograniczać do minimum używając np softu freeware. przykład: zamiast photoshop -> picture publisher, zamiast ms office - star office, irfanview, kupuję wersje box nagrywarek by mieć nero, winde kupiłem.

imho mówienie o producentach, że są nieuczciwi jest bez sensu. ci co twierdą inaczej - pewnie studenci i licealiści - poczkajcie jak wypłyniecie spod skrzydełek rodziców i zaczniecie sprzedawać waszą pracę, by zarobić na siebie - i ktoś wam powie że jesteście nieuczciwi, bo chcecie za nią za dużo :evil: a do tego jeszcze jak przyjdzie zanieść w ząbkach podatek i vacik do skarbówki - wtedy d.u.p.k.ę żal ściśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

...burżujom i kułakom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to zamknięte koło i wina leży po obu stronach. Producenci dają wysokie ceny żeby coś zarobić, userzy kupuja piraty bo ich nie stać na orginały, producenci podwyższają ceny bo mało osób kupuje i musi być wższa cena żeby co najmniej nie stracili, wtedy ludze znowy kupują piraty i tak jest w kółko. Jak już ktoś napisał, to nie są ceny na nasze kieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

Poczekaj az Ty bedziesz kiedys chcial cos sprzedac. Czy wtedy tez nie bedziesz "kumal ideii" kogos kto od Ciebie to po prostu kupi? Czy poczujesz braterstwo z innym kolesiem, ktory Ci to cos zabierze, albo "tylko skopiuje" powodujac zmniejszenie wartosci tego czegos na rynku? Pewnie poklepiesz go po plecach i powiesz: "Bracie - jestem z Ciebie dumny, tez bym tak zrobil na Twoim miejscu". :x

 

Idea jest prosta: zachowuj sie uczciwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieuczciwi sa nie tyle producenci, co WYDAWCY! Dam tutaj dosc glosny przyklad polskiego wydania "Druzyny Pierscienia" na DVD. Od dlugiego czsu bylo wiadomo, ze na calym swiecie 4-plytowe wyadanie bedzie posiadalo sciezke dzwiekowa DTS-ES 6.1, az tu nagle polski oddzial Warnera stwierdzil, ze "brakuje im miejsca" na plycie i te sciezke po prostu wycieli! Malo tego! Zamiast niej mamy wegierski dubbing :D

 

Za to wszystko policzyli sobie na starcie ok. 200zl, kiedy to samo wydanie (z DTSem, ale bez polskich napisow) mozna bylo sobie sprowadzic z Anglii za 140 blaszek (lacznie z przesylka).

 

Moim zdaniem to nasi rodzimi wydawcy sa w stosunku do nas nieuczciwi. Duza czesc z nich to ludzie handlujacy za mlodu burakami na straganie. Wiadomo: klient jest glodny i musi zrec, wiec kupi. To samo podejscie staraja sie uskuteczniac obecnie i widac tego skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie rzecz biorac, to ceny gier, muzyki i softu sa bardzo wysokie.

ale nalezy tez dodac ze te ceny sa bardzo wysokie dla Nas.

nie jest mozliwoscia aby cena w danym kraju byla adekwatna

do przecietnych zarobkow w nim,

awiec w biedniejszych panstwach ceny te sa kosmiczne...

jakim problemem jest dla Niemca kupno gry za 40 euro,

gdy zarabia min 1500 eur? takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie coś takiego

Dlaczego kaseta z nagraną płytą jest tańsza od CD :?:

Przecież koszt nagrania kasety jest wielokrotnie wyższy niż wytłoczenie CD :!:

 

no ale wiesz ta kilkukrotnie wieksza jakosc :lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci, ktorzy za wszelka cene chca zgarnac jak najwiecej kasy :?

Wg mnei zupełnie nei masz racji!!!

Zauważ że w Polsce jest tak, że muszą oni z góry założyć małą sprzedaż co pociąga za sobą olbrzymie marże by sprzedaż nei była deficytowa. Bo piractwo się u nas tak rozpanoszyło, że nawet ludzie jak by mieli wydac 10 pln na orginał to nie wydadzą bo przecież mogą mieć pirata za 1 pln (licząc po kosztach), albo dać 3-5 pln u pirata...

 

Gdyby większość ludzi kupowała orginały to by ceny nie były w granicach 100 pln lub wyżej, ale np. 30-50 pln (lub w podobnych granicach), a do tego nasze Państwo by było bogatsze i by chociaż wszyscy nie narzekali że jest tak źle... A Polak taki, że nawet się nie będzie zastanawiał i łapówki każdemu na prawo i lewo daje, sam łamie prawo jak się tylko da, i narzeka...

Więc nei piszcie tu głupot tylko się zastanówcie sami nad sobą...

Przecież nie zawsze trzeba miećwszystkie gry, programy czy filmy najnowsze od razu.

Sam przeznam, że nie wszystko u mnei legalne, ale jak tylko mogę to kupuję orginały. I ak np. wylądowały u mnie ostanio BG1 i BG2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

A jak dla mnie jesteś typowym przykłądem g.ó.w.n.i.a.r.z.a który nigdy w życiu nie musiał się męczyć i charować by zarobić trochę grosza i móc na coś przeznaczyć (labo chociaż do pierwszego wytrzymać).

A piracąc nawet nie zwrócisz uwagi, że dzięki tobie pracownicy firm wydawniczych, czy jakiś innych (nie mowa tu oczywiście o dyrektorach, tylko o "zwykłych" pracownikach) ledwo przędo, a wielu wogóle nie ma pracy...

Więc się zastanów nad sobą, choć pewno i tak to nic nie pomoże. Więc z radością bym usłyszał że miałeś najazd na chatę i teraz sam oddajesz te swoje $...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

A jak dla mnie jesteś typowym przykłądem g.ó.w.n.i.a.r.z.a który nigdy w życiu nie musiał się męczyć i charować by zarobić trochę grosza i móc na coś przeznaczyć (labo chociaż do pierwszego wytrzymać).

A piracąc nawet nie zwrócisz uwagi, że dzięki tobie pracownicy firm wydawniczych, czy jakiś innych (nie mowa tu oczywiście o dyrektorach, tylko o "zwykłych" pracownikach) ledwo przędo, a wielu wogóle nie ma pracy...

Więc się zastanów nad sobą, choć pewno i tak to nic nie pomoże. Więc z radością bym usłyszał że miałeś najazd na chatę i teraz sam oddajesz te swoje $...

dodam ze jesli koles jest dumny ze nie dal zarobic jakims tam...

bo qpuje u piratow to ja jestem BARDZO DUMNY

z tego ze mam duuzo legalnego softu choc jest

to droga sprawa ma duzo wiecej walorow niz piraty.

mozecie sie smiac ze sie ciesze z pudelek i instrukcji ;)

ale moze pogramy sobie przez siec?

rozjebuja mnie ciecie ktorzy pisza - skad masz seriala?

gdzie znalezc cracka? jak to przegrales ze dziala?

ale taki jest swiat ze lepiej na fajki niz na cd z muzyka.

przeciez mozna miec i pety i pirata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

A jak dla mnie jesteś typowym przykłądem g.ó.w.n.i.a.r.z.a który nigdy w życiu nie musiał się męczyć i charować by zarobić trochę grosza i móc na coś przeznaczyć (labo chociaż do pierwszego wytrzymać).

A piracąc nawet nie zwrócisz uwagi, że dzięki tobie pracownicy firm wydawniczych, czy jakiś innych (nie mowa tu oczywiście o dyrektorach, tylko o "zwykłych" pracownikach) ledwo przędo, a wielu wogóle nie ma pracy...

Więc się zastanów nad sobą, choć pewno i tak to nic nie pomoże. Więc z radością bym usłyszał że miałeś najazd na chatę i teraz sam oddajesz te swoje $...

heh wiedzialem, ze to sie tak skonczy :) hmmm milo slyszec, ze mi dobrze zyczysz :) ciekawe co bys zrobil, gdyby to Tobie nagle ktos zrobil wjazd na chate ;) heh, bo na pewno nie masz all orginalnego, filmy itp. hmm mial bym wtedy bk :) no nic, oczywiscie, ze nie zmienie zdania, bo nie widze takiej potrzeby, a ze gowniarstwem nazywasz brak frajerstwa to juz Twoj problem :) kazdy robi to co mu sie podoba i tyle ;), pisalez, ze ledwo przeda heh to niech sie zastanowia nad tym i zmienia swoja polityka, bo to oni maja sie dostosowac do potrzeb rynku, zwyklych kupujacych, a nie ja do nich sorx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja przedstawia sie nastepujaco w polskiej brazny gier komputerowych:

Poza oczywiscie zarobkiem samych tworcow (ktory w calej cenie nie przekracza 10 %) sa to kolejno:

10% koszty techn (lokalizacja, instrukcja, tloczenie cd )

15% - marza dystrybutora

22% - podatek VAT

23% - koszt licencji

30% - marza sklepow

 

Widac wyraznie kto na tym zarabia kapuste.

Tworca gry zarabia na kopii tyle co pirat. Proste jak sznurek w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

A jak dla mnie jesteś typowym przykłądem g.ó.w.n.i.a.r.z.a który nigdy w życiu nie musiał się męczyć i charować by zarobić trochę grosza i móc na coś przeznaczyć (labo chociaż do pierwszego wytrzymać).

A piracąc nawet nie zwrócisz uwagi, że dzięki tobie pracownicy firm wydawniczych, czy jakiś innych (nie mowa tu oczywiście o dyrektorach, tylko o "zwykłych" pracownikach) ledwo przędo, a wielu wogóle nie ma pracy...

Więc się zastanów nad sobą, choć pewno i tak to nic nie pomoże. Więc z radością bym usłyszał że miałeś najazd na chatę i teraz sam oddajesz te swoje $...

dodam ze jesli koles jest dumny ze nie dal zarobic jakims tam...

bo qpuje u piratow to ja jestem BARDZO DUMNY

z tego ze mam duuzo legalnego softu choc jest

to droga sprawa ma duzo wiecej walorow niz piraty.

mozecie sie smiac ze sie ciesze z pudelek i instrukcji ;)

ale moze pogramy sobie przez siec?

rozjebuja mnie ciecie ktorzy pisza - skad masz seriala?

gdzie znalezc cracka? jak to przegrales ze dziala?

ale taki jest swiat ze lepiej na fajki niz na cd z muzyka.

przeciez mozna miec i pety i pirata!

a czy ja powiedzialem, ze kupuje od piratow ?!? od pirata nie kupilem nic absolutnie nic od roku 95 ;) ludzie od czego jest inet 8O

placic piratom to jeszcze gorsze niz kupowac orginaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

Poczekaj az Ty bedziesz kiedys chcial cos sprzedac. Czy wtedy tez nie bedziesz "kumal ideii" kogos kto od Ciebie to po prostu kupi? Czy poczujesz braterstwo z innym kolesiem, ktory Ci to cos zabierze, albo "tylko skopiuje" powodujac zmniejszenie wartosci tego czegos na rynku? Pewnie poklepiesz go po plecach i powiesz: "Bracie - jestem z Ciebie dumny, tez bym tak zrobil na Twoim miejscu". :x

 

Idea jest prosta: zachowuj sie uczciwie.

na pewno bym go rozumial, bo kazdy orze jak moze taka jest prawda...

wiesz, gdybym mial nie wiadomo ile kasy to oczywiscie, ze kupowalbym orginaly, a tak nawet mi to przez mysl nie przeszlo i mam wszystko z netu jak juz odpowiedzialem ArthJ u piratow NIE KUPUJE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie, z ankiety wynika, że większymi złodziejami są ludzie, którzy robią programy niż ci, którzy je kradną..... super :!:

ya sam używam piratów (ssam z neta albo qmple przynoszą), ale nie jestem na tyle bezczelny żeby jeszcze twórców nazywać złodziejami. Najwięksi złodzieje to pośrednicy i państwo ze swoim 22% vatu, który idzie na wypłaty dla p.osłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie qmam ideii, niektorych uzytkownikow kupujacych orginalne oprogramowanie, badz gry, dla mnie to jest smieszne, malo tego jestem dumny z tego, ze nie pozwalam zarobic na sobie jakims tam producentom, "karierowiczom", ktorzy chca za wszelka cene zarobic jak najwiecej $

A jak dla mnie jesteś typowym przykłądem g.ó.w.n.i.a.r.z.a który nigdy w życiu nie musiał się męczyć i charować by zarobić trochę grosza i móc na coś przeznaczyć (labo chociaż do pierwszego wytrzymać).

A piracąc nawet nie zwrócisz uwagi, że dzięki tobie pracownicy firm wydawniczych, czy jakiś innych (nie mowa tu oczywiście o dyrektorach, tylko o "zwykłych" pracownikach) ledwo przędo, a wielu wogóle nie ma pracy...

Więc się zastanów nad sobą, choć pewno i tak to nic nie pomoże. Więc z radością bym usłyszał że miałeś najazd na chatę i teraz sam oddajesz te swoje $...

dodam ze jesli koles jest dumny ze nie dal zarobic jakims tam...

bo qpuje u piratow to ja jestem BARDZO DUMNY

z tego ze mam duuzo legalnego softu choc jest

to droga sprawa ma duzo wiecej walorow niz piraty.

mozecie sie smiac ze sie ciesze z pudelek i instrukcji ;)

ale moze pogramy sobie przez siec?

rozjebuja mnie ciecie ktorzy pisza - skad masz seriala?

gdzie znalezc cracka? jak to przegrales ze dziala?

ale taki jest swiat ze lepiej na fajki niz na cd z muzyka.

przeciez mozna miec i pety i pirata!

a czy ja powiedzialem, ze kupuje od piratow ?!? od pirata nie kupilem nic absolutnie nic od roku 95 ;) ludzie od czego jest inet 8O

placic piratom to jeszcze gorsze niz kupowac orginaly...

no to masz szczescie bo juz Cie chcialem pojechac ;)

imho piraci bardziej sa nastawieni na zarobek niz producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...