Skocz do zawartości
josef

Wywalanie filtrów z Ti200 Leadteka

Rekomendowane odpowiedzi

Ave

Często pracuje w rozdziałce 1280x1024x85 - niby obraz jest dobry ale... mógłby być lepszy. Czuję że to przez filtry wyjściowe na karcie - jak spuszczę odświeżanie do 75Hz to poprawa obrazu - 60Hz to super żyleta tylko że wtedy to już cholernie mruga :evil: Szukałem jak zrobic przeróbek ale nie znalazłem - w sieci były tylko przeróbki gainwardów lub jakichś prolinków itp. - leadteka niet :? . Szukałem optycznie na grafie które to mogą być elementy - teoretycznie namierzyłem 2 zestawy LC ale nie jestem pewien czy 3 zestaw poprawnie zlokalizowałem bo jest po drugiej stronie grafy?

 

Jeśli ktoś przerabiał GF3 Ti200 TDH Leadteka to niech się wyłoni i podzieli informacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge ci pomoc, ale z tego co rozumiem to chcesz polepszyc obraz na ti 200?? Z tego co sie orientuje to zalezy od RAMDAC-ow , radeon 9000 ma 2 x ramdac 350 mhz (a mzoe 400 mhz) i obraz byl super ostry, teraz mam gainwarda ti 200 ktory ma tylko 1 x RAMDAC i obraz jest naprawde zauwazalnie gorszy od tego na radeonie. Mysle ze nie tedy droga......... ale fachowcem nie jestem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave

Często pracuje w rozdziałce 1280x1024x85 - niby obraz jest dobry ale... mógłby być lepszy. Czuję że to przez filtry wyjściowe na karcie - jak spuszczę odświeżanie do 75Hz to poprawa obrazu - 60Hz to super żyleta tylko że wtedy to już cholernie mruga  :evil:  Szukałem jak zrobic przeróbek ale nie znalazłem - w sieci były tylko przeróbki gainwardów lub jakichś prolinków itp. - leadteka niet  :? . Szukałem optycznie na grafie które to mogą być elementy - teoretycznie namierzyłem 2 zestawy LC ale nie jestem pewien czy 3 zestaw poprawnie zlokalizowałem bo jest po drugiej stronie grafy?  

 

Jeśli ktoś przerabiał GF3 Ti200 TDH Leadteka to niech się wyłoni i podzieli informacjami.

a jesli mozna wiedziec... to gdzie znalazles troszke o filtrach na gainwardzie?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano po pierwsze był już taki topic na forum - więc możesz zdybać tego gościa co przerabiał, po drugie zapodaj wyszukiwarkę (lub kilka) i poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave

Często pracuje w rozdziałce 1280x1024x85 - niby obraz jest dobry ale... mógłby być lepszy. Czuję że to przez filtry wyjściowe na karcie - jak spuszczę odświeżanie do 75Hz to poprawa obrazu - 60Hz to super żyleta tylko że wtedy to już cholernie mruga  :evil:  Szukałem jak zrobic przeróbek ale nie znalazłem - w sieci były tylko przeróbki gainwardów lub jakichś prolinków itp. - leadteka niet  :? . Szukałem optycznie na grafie które to mogą być elementy - teoretycznie namierzyłem 2 zestawy LC ale nie jestem pewien czy 3 zestaw poprawnie zlokalizowałem bo jest po drugiej stronie grafy?  

 

Jeśli ktoś przerabiał GF3 Ti200 TDH Leadteka to niech się wyłoni i podzieli informacjami.

a jesli mozna wiedziec... to gdzie znalazles troszke o filtrach na gainwardzie?? :)

Było już o tym!!!

Jka się nie mylę Zibi wywalił filtry ze swojego Gainwarda...

Niestety nie moge ci pomoc, ale z tego co rozumiem to chcesz polepszyc obraz na ti 200?? Z tego co sie orientuje to zalezy od RAMDAC-ow , radeon 9000 ma 2 x ramdac 350 mhz (a mzoe 400 mhz) i obraz byl super ostry, teraz mam gainwarda ti 200 ktory ma tylko 1 x RAMDAC i obraz jest naprawde zauwazalnie gorszy od tego na radeonie. Mysle ze nie tedy droga......... ale fachowcem nie jestem

A z tego co mi wiadomo do drugi ramdac jest po to by karta mogła obsłużyć 2 monitory jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge ci pomoc, ale z tego co rozumiem to chcesz polepszyc obraz na ti 200?? Z tego co sie orientuje to zalezy od RAMDAC-ow , radeon 9000 ma 2 x ramdac 350 mhz (a mzoe 400 mhz) i obraz byl super ostry, teraz mam gainwarda ti 200 ktory ma tylko 1 x RAMDAC i obraz jest naprawde zauwazalnie gorszy od tego na radeonie. Mysle ze nie tedy droga......... ale fachowcem nie jestem :-)

Wydaje mi sie ze drugi RAMDAC nie ma nic do wyswietlanego obrazu. Liczy sie czestotliwosc. Drugi przydaje sie do ogladania filmoof na telewizorze i pracy dwumonitorowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli ktoś przerabiał GF3 Ti200 TDH Leadteka to niech się wyłoni i podzieli informacjami.

czy masz taka karte

 

pewnien nie jestem co do tego Leadteka ale zibi322 na Gainwardzie wywalal filtry w winnym miejscu niz mozna by sie spodziewac - momo ze gniazdo VGA jest u dolu to filtry sa u gory (miedzy gniazdem wentylatora a sledziem - 3 najwyzsze sciezki, najblizsze krawedzi laminatu)

podejzewam ze ten Leadtek jest tez oparty na referencynjm PCB - jak chcesz miec pewnosc to poszukaj dokladnego opisu gniazda DVI a dokladnie pinow C1-C5 z tego opisu

 

ewentualnie sprobuj obejsc same cewki (L3xx) w tych 3 torach (przy pomocy lakieru przewodzacego prad) - na podanym zdjeciu widze ze sa po 2 cewki w kazdym - jak zobaczysz jakies roznice w obrazie tzn ze to na 100% sa filtry i wtedy wg standardowego opisu - wywal kondesatoki, obejdz cewki (kazda osobno bo sa tez diody) a diody zostaw :!:

 

PS a moze samo obejscie cewek da juz zadowalajace rezultaty - choc sporo osob twierdzi ze samo bocznikowanie cewek daje odwrotne rezultatu od zamierzonych - ale mozna sprobowac lakier (np ELECTON 40AC) mozna potem usunac i nic nie tracisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli ktoś przerabiał GF3 Ti200 TDH Leadteka to niech się wyłoni i podzieli informacjami.

czy masz taka karte

 

pewnien nie jestem co do tego Leadteka ale zibi322 na Gainwardzie wywalal filtry w winnym miejscu niz mozna by sie spodziewac - momo ze gniazdo VGA jest u dolu to filtry sa u gory (miedzy gniazdem wentylatora a sledziem - 3 najwyzsze sciezki, najblizsze krawedzi laminatu)

podejzewam ze ten Leadtek jest tez oparty na referencynjm PCB - jak chcesz miec pewnosc to poszukaj dokladnego opisu gniazda DVI a dokladnie pinow C1-C5 z tego opisu

 

ewentualnie sprobuj obejsc same cewki (L3xx) w tych 3 torach (przy pomocy lakieru przewodzacego prad) - na podanym zdjeciu widze ze sa po 2 cewki w kazdym - jak zobaczysz jakies roznice w obrazie tzn ze to na 100% sa filtry i wtedy wg standardowego opisu - wywal kondesatoki, obejdz cewki (kazda osobno bo sa tez diody) a diody zostaw :!:

No karta wyglada na tą co na zdjęciu - w domu sprawdze :D

 

Swoją drogą co do podpisu - też mam jeszcze atarusa, kurzy sie biedak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...