Skocz do zawartości
Gość Winter

Szybkość Przelewów W Bankach Internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niech mi ktoś wytłumaczy co jest nie tak z tymi bankami, przelałem ostatnio kasę mBank-mBank we wtorek, a sprzedający mi jedną rzecz, upiera się, że on sprawdza konto 3 razy dziennie i wpłynęły one dopiero w czwartek późnym popołudniem.

To samo Inteligo, wczoraj o 11 przelałem kasę Inteligo-Inteligo i przed chwilą dostałem info od sprzedającego z innej aukcji, że towar nie został jeszcze wysłany, bo pieniądze jeszcze nie dotarły.

Czy to nie lekka przesada, ja wiem, że ktoś się może obijać, ale jak ktoś sprzedaje tylko na Allegro to jest jego święty obowiązek, by wysłać towar jak tylko kasa będzie na koncie, oraz przede wszystkim nie kłamać.

 

Z danych z mBanku i Inteligo wynika, że jeżeli kasę przeleję o 11 na konto w tym samym banku to po 12 będzie na drugim koncie, bo księgują przelewy o 12. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym? Straciłem kilka dni, a tak bardzo czekam na durny kabel USB do K750i i czytnik kart MS oraz adapter mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie to obchodzi, w aukcji jest napisane, że wysyła zaraz po znalezieniu się kasy na koncie, byłem na uczelni, i myślałem, że jak wrócę to wgram co nieco na kartę pamięci i wgram nowy soft, a tu [gluteus maximus], łaskawie mnie poinformowali obaj sprzedający, że pieniędzy jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbank-Mbank...kasa szla....całkiem sporo?

Kupujący wysłał ją w sobote wieczór, doszła dopiero we wtorek popołudniu [byłem w szkole, musiala dojsc po 15]. Wiec ostroznie z takimi oskarżeniami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg masz dowod ze wyslal w sobote wieczorem, a nie np w wtorek rano? do tego rzeczywiscie czasem cos sie moze stac, jakis problem z systemem czy ja wiem, nic nie jest idealne, a w przypadku Winter'a to jakos nie wierze w 2 przypadki pod rzad, ja jak wysylam kase mbank-mbank to idzie do kilku sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam screen.

Zreszta tego samego dnia sprzedałem procka i kasa doszla dopiero w poniedzialek. Tutaj niestety nie mam juz screena, ale raczej kupującemu bardzo sie spieszyło więc mu wierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Zasadniczo to wszystkie banki mają sesje o określonych godzinach. W sesji jest wykonywana pewno jakaś tam ilość przelewów wewnętrznych i zewnętrznych. Nie trwa to wiecznie, więc może to jest przesuwane na następną sesję? I jak np cała polska przelewa, to może nastąpić przesunięcie o kilka(nascie) sesji? Pracuje ktoś w banku? ;X

 

http://www.blackue.net/elixir.html

 

3cia sesja jest zaksięgowywana dnia następnego ;X

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia i obserwacji przelewy między bankami spokrewnionymi z bre bankiem, czyli mbank i multibank dochodzą bardzo szybko w tym samym dniu. Jedynie to co robię to staram sie wykonywać przelewy przed zakończeniem sesji do godz 11.00 jeśli mam robic przelew do całkiem innego banku i wszystko jest OK. A tak nawiasem mówiąc sprzedający leci w h*ja bo przelew już dawno zaksięgował i tylko zwodzi żeby nie robić wysyłki dla każdego z osobna, bo jeżdżenie z jedna paczką jest dla niego nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, w takim razie muszę czekać na zamówiony towar - adapter mp3, czytnik kart MS, kabel DCU-60 oraz protector na wyświetlacz, wszystko do K750i, ostatnio przyszła mi karta pamięci, ale nic na nią nie wgram bez czytnika, bo półgiga przez BT to masakra :D

 

Swoją drogą ta opcja QuickMoney w Inteligo jest dodatkowo płatna, czy jest bezpłatna i dostępna tylko i wyłącznie przy przelewach Inteligo-Inteligo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...