Skocz do zawartości
LukeXE

Wild Lady Dla Memet Can`a

Rekomendowane odpowiedzi

troche za dluga kapilara na II stage jest zeby ladnie trzymalo te 200W

Ale po co ma ladnie trzymac 200W ? Czasami was nie rozumiem ludzie, panuje era Conroe, ktore po wykreceniu w kosmos wydzielaja gora 130-150W , gdyby to mialo isc na Smithfielda to jeszcze, ale w obecnej sytuacji to :mur: :lol: , chyba to jest do chlodzenia procesorow (ew. kart graficznych) w nowoczesnych komputerach, a nie inny rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ma ladnie trzymac 200W ? Czasami was nie rozumiem ludzie, panuje era Conroe, ktore po wykreceniu w kosmos wydzielaja gora 130-150W , gdyby to mialo isc na Smithfielda to jeszcze, ale w obecnej sytuacji to :mur: :lol: , chyba to jest do chlodzenia procesorow (ew. kart graficznych) w nowoczesnych komputerach, a nie inny rzeczy ?

ale o [ciach!] sie do mnie dopierdalasz? odpowiedzialem tylko na pytanie Enta, a najezdzasz na mnie. To luke zdecyduje czy jego kaskada przetrzyma te 200W czy tylko 150W, ja zrobilem kaskade ktora przetrzyma wszystko bo taki celek 6300MHz i ~2v grzeje sie jak glupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o [ciach!] sie do mnie dopierdalasz? odpowiedzialem tylko na pytanie Enta, a najezdzasz na mnie. To luke zdecyduje czy jego kaskada przetrzyma te 200W czy tylko 150W, ja zrobilem kaskade ktora przetrzyma wszystko bo taki celek 6300MHz i ~2v grzeje sie jak glupi

o teraz i na mnie wsiadles widze :lol: :lol:

 

Czy ja uzylem slowa "ryba" w poprzednim poscie ?

 

Celek 6.3 ghz /2.0v i tak napewno nie wydziela 200W :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o teraz i na mnie wsiadles widze :lol: :lol:

 

Czy ja uzylem slowa "ryba" w poprzednim poscie ?

 

Celek 6.3 ghz /2.0v i tak napewno nie wydziela 200W :wink: .

ale cytowales moj post...

 

twoje dummy =~-95

celek w stresie =~-98

 

jakies wnioski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celek 6.3 ghz /2.0v i tak napewno nie wydziela 200W :wink: .

A tak powaznie to ile to mozę dawać?

Luke coś pisał że celafon na jakimś tam napięciu dawał tyle co jego dummy a napewno nie było to więcej niz 4,5GHZ i 1,8V :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak powaznie to ile to mozę dawać?

Luke coś pisał że celafon na jakimś tam napięciu dawał tyle co jego dummy a napewno nie było to więcej niz 4,5GHZ i 1,8V :P

powaznie to nikt nie wie jak takty procka maja sie do naszych dummy load

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi celek 4,8ghz 1,7V 352 rozgrzał evap do -60*C (w autok) jak no dummy bylo kolo -63 (155W).

 

Ogólnie możemy teoretyzować, czy ta kaskada utrzyma 200W czy nie, trzeba sprawdzić. Utrzyma jak na tyle wykalibruje, nie mam takiego dummy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Eyeee, C2D jest zimne bez OC, a >4,3GHz to jest mały potwór, 180W spokojnie.

 

Zauważcie, że c2d @ def = 65W, ale Quad @ def to już 130W, a po oc grubo ponad 200W a to też trzeba schłodzić!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzis pokalibrowałem conieco, dobiłem 1 stopień co2, eh przydałby sie etan zamiast R23, a tak to mam mix w I stopniu taki R290/R507/R23/CO2, na drugim stopniu pure R14, wynik -114*C@155W (godzinny test).

 

Ciśnienia podczas pracy nie napawają zbytnio optymizmem, jeśli udałoby się jeszcze zmniejszyć temperature HX`a 10*C to byłoby dużo lepiej.

 

Jeszcze powalczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzis pokalibrowałem conieco, dobiłem 1 stopień co2, eh przydałby sie etan zamiast R23, a tak to mam mix w I stopniu taki R290/R507/R23/CO2, na drugim stopniu pure R14, wynik -114*C@155W (godzinny test).

 

Ciśnienia podczas pracy nie napawają zbytnio optymizmem, jeśli udałoby się jeszcze zmniejszyć temperature HX`a 10*C to byłoby dużo lepiej.

 

Jeszcze powalczę.

Brawo ten PAN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eyeee, C2D jest zimne bez OC, a >4,3GHz to jest mały potwór, 180W spokojnie.

 

Zauważcie, że c2d @ def = 65W, ale Quad @ def to już 130W, a po oc grubo ponad 200W a to też trzeba schłodzić!!

 

ty mowisz o W pobieranych przez procesor czy wydzielaniu ciepla?

 

c2d @5gzh 1.82 i pod obciazeniem -102 na kaskadzie... a -101 mam na dummy 115W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratki Luke. Trochę spóźnione ale są ;)

 

A jeżeli chodzi o Kensfilda to z pewnością będzie wydzielał prawie dwukrotnie więcej ciepła bo konstrukcja jest analogiczna do serii 8xx (tam były 2x prescot a tutaj 2x c2d) więc do 200W po oc dobije spokojnie.

 

Lecz nie widzę przeszkód aby kaskada Luka sobie z tym poradziła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miala by nie utrzymac 200w a takie tempy na 155w to moim zdaniem przecinak, igiełka!

A no i ja życze najlepszego, chociaz jakos tak późno...!

I co z tego ze ma na 155W ladne temp i wogole... liczy sie dlugosc kapilary i ilosc gazu, a kapilare luke ma za dluga zeby dobrze trzymac 200W.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet sam nie jestem pewien ile kapilary mam, chcesz sie przekonac czy utrzyma 200W, podrzuc mi dummy ;]

jedziesz do piotresa to sobie pozycz, ja nie mam swojego :P

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no twój, twój, bardzo dziekuje :*

 

Wraz z Memet Can`em pogadałem i zdecydowaliśmy uzyć bardziej urozmaiconego blendu gazów na I stage, żeby uzyskać te -60*C@load

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te "słabe" gazy spojrz po chartach ile ciepła potrafią odebrać, poprostu pomimo wyższej temp parowania potrafią zabrać kurewsko dużo ciepła, nie podwyższając znacznie ciśnienia ssania, wiec same korzyści :)

 

A żeby mieć jednak troche niższą temperature, robi sie blendy z innymi, niskotemperaturowymi gazami i wszystko działa jak powinno, bo masz low temp and huuuggeee capacity ;]

 

W gruncie rzeczy ja tak to pojmuje...

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał napisac królewsko :D

 

Imho fajnym blendem bedzie r507/402/410a wraz z r22, po co bawic sie w gorace R600 itp ;) (zgubilem link do encyklopedii gazowej :D ) ? Moga az tak duzo odebrac ciepla przy odparowywaniu :| ? Czemu malo kto takie rozwiazania stosuje np w kaskadach? Tam sa takze ogromne ilosci ciepla do odebrania, a taki r600a czy r134a kosztuje grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...