Skocz do zawartości
Payti

Asrock 775dual-vsta Pt880pro/ultra Socket775 Kilka Słów

Rekomendowane odpowiedzi

CMOS skasowałeś?

jak sie tylko skopal sprzet to wyjalem bateryjke na cala noc i jak nastepnego nie nie startowal to zworka cmos wyczyscilem. nadal nic...

 

bylem u znajomego ze sprzetem. on ma pentium d 8xx. na mojej plycie cisza. moj proc na jego plycie (asus na intelu 945 - nie wiem czy ten chip obsluguje c2d) cisza. wlozylismy jego proca na jego plyte i dziala... to chyba proc i plyta mi poszly razem w tango

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...teraz jestem zadowolony :) choc wyzszy dzielnik na mem by sie przydał...

Nic nie mów - z tymi dzielnikami to parodia - u mnie 4CD-VSTA przy DDR2 ustawia tak, że zawsze jest 200MHz, a na DDR1 zawsze 133MHz pewnie BIOS niedopracowany :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mów - z tymi dzielnikami to parodia - u mnie 4CD-VSTA przy DDR2 ustawia tak, że zawsze jest 200MHz, a na DDR1 zawsze 133MHz pewnie BIOS niedopracowany :mur:

Może spróbuj wyłączyć w w BIOS-e "Flexibility option" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka max wyników nie na codzień - i nie męcze już tej płytki :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dziękuje, to by było na tyle :)

Dobry wybór jako zamiennik p5p800se ;) mobo nie smierdzi spalenizną przy stresie :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wyłączyć w w BIOS-e "Flexibility option" ?

:oops:

 

Ehh tak to jest jak sie zbyt czesto robi Reset CMOS i potem nie poamięta co już jest ustawione, a co nie. :rolleyes: Tak oczywiście pomogło wyłączenie tej funkcji. A oto dowód

Dołączona grafika

 

ale mam fajnie podkręconego proca :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj asrock pracuje z wykreconym E4300 :-)

tu screeny z benchmarkow eversta :-))

 

url=http://www.bruneros.md4.pl/Asrock_dual_VSTA_775/

 

Dołączona grafika

 

tylko po zabawach z biosem niestety wiatrak caly czas kreci sie na maxa...

da sie jakos to naprawic ? bo musze uzywac speedfana...

 

 

M

Edytowane przez bruneros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko po zabawach z biosem niestety wiatrak caly czas kreci sie na maxa...

da sie jakos to naprawic ? bo musze uzywac speedfana...

:rolleyes:

 

post 68 w tym temacie i masz linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

 

post 68 w tym temacie i masz linki

 

rzeczywiscie bios 2,5A rozwiazuje problem wiatraka :-)

a po zatym chyba nic innego...

 

najdziwniejsze w tej plycie jest, ze nie moge zmusisc pamieci ddr2 667 do pracy asynchronicznie na 333.... moze to wina podniesionego fsb do 300 - i cos juz nie wyrabia...

 

 

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios wyszełd do naszej ukochanej mobo :D

 

oficjalny 2.60 oraz nieoficjalny 2.60A z obsługą systemu zarządzania pracą wiatraka :)

 

http://www.pc-treiber.net/filebase.php?lim=10&cat=22

 

Ale mam problem :D

Po zrobieniu V-boosta procek na def. jest wykrywany jako 20x200 - na tym ustawieniu nie jest rock stable...

i teraz nie wiem jak manualnie zmienie w biosie FSB za 133 to będę mógł wgrać bez szkód nowy bios? Czy koniecznie musze na defaultowych ostawieniach to zrobić.. czyli w tym momencie na 20x200 ;]

Będę flashował programem asrocka spod windy ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taki problem... Podczas uruchamiania wyskakuje mi "MAC address are invalid in both CMOS and Flash! Press F1 to Resume"

 

Na stronie asrocka jest programik dosowy do zapisania numerów mac ale on nic nie daje, wyskakuje komunikat " Write MAC function call fail!" Wie ktoś jak można sobie z tym poradzić?? Czy pozostaje jedynie wysłanie płyty na gwarancje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma nie dzialac?

7600GT mialem na testach i nie bylo problemow z kompatybilnoscia

pytałem o galaxy 7600gs pod agp a nie gt i pewnie pcie,niewazne karta poszla na gware i przesiadlem sie na inną platforme problem mam z głowy i mniej kapusty w portfelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taki problem... Podczas uruchamiania wyskakuje mi "MAC address are invalid in both CMOS and Flash! Press F1 to Resume"...

Ale kiedy wyskakuje ten komunikat - podczas botowania, czy podczas uruchamiania Win'a? Kiedy sie pojawił 1x? Bo może flashowałeś BIOS pod Windą, a w zaawansowanych ustawieniach siecówki miałeś "wymuszany" MAC adress inny niż ten zapisany fabrycznie - wiem że to może brzmi dziwnie, ale takie różne zjawiska moga wystepowac jak się nie flasciach!e pod DOS'em.

 

Ja bym skombinował najnowszy BIOS pod DOS'a i spróbował jeszcze raz flashować z dyskietki. Czyli najpierw CLR_CMOS, potem flashowanie, potem jeszcze raz CLR_CMOS i może sie uda. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o płycie 4CoreDual-VSTA. Komunikat wyskakuje zaraz przy uruchomieniu komputera przed tym jak sprawdza wszystkie kanaly ide i sata w poszukiwaniu dyskow i cd-romów itp. Komunikat pierwszy raz pojawil siej jak wgralem bios v. 1.4 i po nacisnieciu w biosie aby przywrocilo poczatkowe ustawienia ( tak pisalo w instrukcji wgrywania biosu). Bios wgrywalem pod dosem. Kilka razy juz go zmienialem w nadziei, że ta usterka zniknie (począwszy od 1.1 do 1.4) obecnie wgrałem v. 1.5 czyli najnowszy i komunikat nadal sie pojawia. Sieciówki nigdy nie używałem i raczej nie mam zamiaru używać, od samego początku mam ją wyłączoną w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o płycie 4CoreDual-VSTA. Komunikat wyskakuje zaraz przy uruchomieniu komputera przed tym jak sprawdza wszystkie kanaly ide i sata w poszukiwaniu dyskow i cd-romów itp. Komunikat pierwszy raz pojawil siej jak wgralem bios v. 1.4 i po nacisnieciu w biosie aby przywrocilo poczatkowe ustawienia ( tak pisalo w instrukcji wgrywania biosu). Bios wgrywalem pod dosem. Kilka razy juz go zmienialem w nadziei, że ta usterka zniknie (począwszy od 1.1 do 1.4) obecnie wgrałem v. 1.5 czyli najnowszy i komunikat nadal sie pojawia. Sieciówki nigdy nie używałem i raczej nie mam zamiaru używać, od samego początku mam ją wyłączoną w biosie.

znalazłem coś takiego

Q: My motherboards are K7VT4A+ and K7VM3. During the POST, it shows “Mac address

are invalid in both CMOS and DMI. Press F1 to resume”. What should I do?

A: Please try to install your CD-ROM, CD-RW, DVD-ROM, or DVD-RW to primary IDE

(IDE1, blue connector) and install your hard drive to secondary IDE channel.

If you still encounter problem, please download the tool to rewrite the MAC address from:

http://www.asrock.com/support/download/K7V...K7VM3%20MAC.asp

co prawda dotyczy to innej płyty ale odpowiedź napisana jest przez firmę Asrock i dotyczy ich innej firmowej płyty na której może byc podobny bios więc może zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajta, dolaczylem go grona posiadaczy tej plytki :)

 

2 pytanka:

 

1) Mam wgrac jakis stary bios (<2.40?) zeby moc wlaczyc speedstepa ?

W sumie co ulepszaja biosy 2.40/50/60 ? (Update USB code/Modify CPU code/Modify registry of chipset - ze strony asrocka)

Jest jakis inny sposob niz starszy bios ? :)

 

2) Wie ktos moze jakie napiecie podaje plyta na DDR1 jak ustawie na 'high' ?

Pierwszy raz mam plyte na ktorej ni cholery nie moge odczytac vdimm ni to z biosu ni to z programow :P

nvm - w koncu znalazlem odpowiedz --> LINK

 

Oraz 1 problem choc nie koniecznie zwiazany z plyta:

- Co macie w menadzerze urzadzen w 'kontrolery IDE ATA/ATAPI' ?

 

U mnie bylo 2x Kanal IDE ale windows twierdzil ze sterowniki 'nie pasuja do tej platformy' - fakt nie chcialo mi sie przeinstalowywac win xp i nie wiem czy to nie pozostalosc po NF4 skoro oprocz nich jest 'kontroler VIA Bus Master IDE' - dlatego postanowilem je wyciac (najwyzej bylbym juz zmuszony reinstalowac)

Niestety po restarcie znowu sie pojawily ale juz jako nieznane urzadzenia i ten sam blad ze sterownikami :)

 

ponizej fotka:

Dołączona grafika

Nie jest to jakis straszny problem, ale wnerwia mnie ze przy kazdym starcie windows proboje znalesc sterowniki :)

Wiem ze moge przeinstalowac win, ale w tej chwili mi sie nie chce tego robic :P

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Mam wgrac jakis stary bios (<2.40?) zeby moc wlaczyc speedstepa ?

Istnieją aktualne wersje biosu z włączonym SpeedStepem, informacja jest w tym wątku, ale też nie chce mi się szukać ;-)

- Co macie w menadzerze urzadzen w 'kontrolery IDE ATA/ATAPI' ?

post-111868-1174992608_thumb.jpg

Może przeinstaluj drivery VIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze ze mi sie konkretnie zrypal win :P

Reinstalacja sterownikow VIA to byl pierwszy krok zanim napisalem posta, ale nawet najnowsze nie pomogly

Olac, poprostu za chwile przeinstaluje win :)

 

A co do mojego pierwszego pytania to czytalem watek 2 razy zanim napisalem posta, mam bios 2.60A, ktory naprawia zarzadzanie predkoscia wentylka, ale jakos opcji speedstep wogole nie ma ...

Na tej niemieckiej stronce z biosami jest tylko 2.60 i 2.60A ...

Biosy

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo 2x Kanal IDE ale windows twierdzil ze sterowniki 'nie pasuja do tej platformy' - fakt nie chcialo mi sie przeinstalowywac win xp

Wiem ze moge przeinstalowac win, ale w tej chwili mi sie nie chce tego robic :P

:mur: To tak jakbyś w samochodzie zmienił silnik z diesla na benzynę, a w baku zostawił olej :mur:

Podstawa przy całkowitej zmianie sprzętu to jest reinstalka windy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: To tak jakbyś w samochodzie zmienił silnik z diesla na benzynę, a w baku zostawił olej :mur:

Podstawa przy całkowitej zmianie sprzętu to jest reinstalka windy :angry:

Eee gadasz :P

Moj win przezyl juz 3 zmiany sprzetu ... no to znaczy ta połowicznie jak widac :P

 

Ale swoja droga cos mam teraz pecha do win bo oprocz mojego problemu (czeka mnie reinstalka) w kompie siostry do ktorego przelozylem mojego sempa 2800+ i k8ns 1.1 windows tego nie przezyl - tryb awaryjny etc, cokolwiek wybrane - samoistny restarcik (juz doczytalem ze to je 'common problem' :P)

 

A co z biosem 2.60 ... ma ktos linka do ver w ktorej dziala speedstep ? (w 2.60A nie mam SS w biosie)

Nie moge sam znalesc, jedynie jakies posty na niemieckim forum o speedstepie, ale nie znam tego jezyka :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta plyta obsluguje EIST?

Teraz oficjalnie NIE

Dear Sir,The VIA PT880 Pro/Ultra can not support Intel Speedstep.It is chipset limitation.So, we remove the Speedstep support from the latest BIOS 2.40.Thanks for the email.Yours truly,ASRock
Ale jakos wczesniej w biosach <2.40 obslugiwala, prawda ? :) (uzywal ktos ? dzialalo ?)

(nawet widzialem w instrukcji .pdf ze byl speedstep w biosie)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biosem 2.1 RMClock steruje napięciami. Z nowszymi biosami nie sprawdzałem.

Przy wlaczonym EIST tak ?

 

Dziwne bo sprawdzilem z godz temu bios 2.20 i 2.10, ale w zadnym nie mam speedstepa w biosie (reset zworka), a w RM Clock EIST na szaro (pewno dlatego ze w bosie nima)

Wrocilem do 2.60A i olalem juz speedstepa poprostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...