Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Kencho-1, mam taki sam pogląd na sprawę jak Ty. Aż sam się zdziwiłem, że płyta u mojego sprzedawcy już jest. Szukałem testów w internecie to oczywiście nie ma, a nie chcę kupować w ciemno. Płyty Asus'a oraz EVGA były wałkowane wielokrotnie, a Diamond to nowość. Zastanawiam się czy ten zintegrowany X-Fi jest lepszy od mojego X-Fi Xtreme Music.

 

Właściwie zamiast Patriotów, mógłbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w tej samej cenie ciutke gorsze OCZ Platinium, które współgrają z MSI i zaryzykować jej zakup.

 

Znalazłem coś takiego: Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek>

 

O ile dobrze pamiętam coś ok 1,45V HT, 1,35V NB, 1,5V SB, 1,45V CPU VTT, +0.20mV DDR ref V itp.

Jestem mega zmęczony po pracy i jeszcze zmieniałem właśnie zasilacz na tego Tagana więc idę w kimono i jutro obadam dokładnie jak są ustawione i jak podaje bios/PC-Probe. Na tej płycie coś niemogę wyciągnąć powyżej ok. 3,45GHZ/1130Mhz. Muszę zasiąść w przyszłym tygodniu lub w niedzielę i pobawić się kilka godzin ustawieniami bo już mi ręce opdają, miało być FSB ok 430-490MHz a jest 380MHz :angry:

Może mój procek jest tak biedny że robi 3,5GHz przy np 1,6V ?? ( tak apropo's jakie dajecie napięcia dla E6600 dla 3,4>3,5>3,6GHz ?? )

 

Apos> w przyszłym tygodniu we wtorek/środę ( będę w końcu miał kilka dni wolnego ) to podejdę do wrocławskiego oddziału komputronika i pogadam o tej kwestii MSI.

 

Z tego co słyszłem to wersja Diamond miała kosztować ok 1200zł a nie 900zł :huh:

 

Trzeba pomęczyć te sklepy przed zakupem i dopytac czy jest to wersja Diamond, czyli z tym miedzianym chłodzeniem, X-FI , oraz 4xPCI-E. Może się okazać że MSI zagrała tak ambitnie że zmodyfikowała lekko konstrukcję referencyjnego PCB i zamontowała 4xPCI-E oraz X-FI również na P6N

 

Ten link już widziałem <_< jest tego pełno , ale narazie niema jeszcze konkretnych testów ( Napięcia, układ zasilania, max FSB itp itd = ????? )

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Właśnie wróciłem z pracy i napiszę na szybko te dane o które prosiłeś :wink:

 

Moje aktualne ustawienia testowe:

 

CPU: 3487,4MHz

FSB (QDR): 1550MHz

Mem: 1127,3MHz

Mem Timings: 5-4-4-12-2T-8-12-5-8-2-8-42-Auto

 

Napięcia w biosie ( bios monitoring ):

CPU: 1,60000V ( 1,55V )

Mem: 2,350V ( 1,40V)

1,2V HT: 1,50V ( 1,58V )

NB: 1,45V ( 1,48V )

SB: 1,55V ( 1,58V )

CPU VTT: 1,45 ( 1,52V )

DDR Ref: +30mV

DDR Ch1.: +30mV

DDR CH2.:+30mV

 

Temperatury:

 

CPU ( Core Temp ): C1:48*C, C2:47*C ( SuperPI 32M: 55-58*C )

Dioda term 1 ( SB ): 43*C

Dioda term2 ( NB ): 42*C

Dioda term3 ( Radiator mosfetów przy I/O ) 43*C

 

Panel Chieftec:

temp1: ( radiator mosfetów od strony zasilacza ) 42*C

temp2: ( Kość pamięci 1 ) : 35*C, Super PI 32M 40*C

temp2: ( kość pamięci 2 ) : 35,5*C, SuperPI 32M 41*C

 

SuperPI 1M robi w ok 14,5s a 32M w ok 14min58s .

 

Everest Ultimate Edition 2006:

Testy Pamięci: 9532Mb / 2810Mb / 49,2ns

 

To mniejwięcej tyle. Komp ciągle w fazie testów i sprawdzania ustawień.

 

Wszelkie uwagi mile widziane

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Wam !

 

Własnie przed chwilą dostałem w ramach zamiany u EVGA Niemcy nową rewizje EVGA nforce 680i ale jestem zdziwiony bo pisze na nalepce AR ale z kolei na PCB płyty pisze D00.

 

Hmmm wie ktoś czy to napewno jest rewizja A1 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo dowiedziałem sie ze EVGA Europe wymienia płyty AR na A1 z naklejką AR ale to na bank jest A1 wystarczy sprawdzic PCB płyty ! :)

 

C00 - Stara rewizja

D00 - Nowa rewizja

 

Takze polecam firme EVGA ! :)

 

A wymienić płyte mozna za darmo !!!

Oni pokrywają koszty przesłyłki tam i spowrotem!!!

Tylko trzeba to zaznaczyc w liscie do nich.

 

Nowa rewizja przyszła Fabrycznie Nowa !

 

Takze wszystkich zainteresowanych zachecam do wymiany.

Mozna pisac min. na maila: support@evga-europe.de

Cały proces wymiany trwa max 2wa tygodnie.

 

Pozdrawiam!

Wojtas

Edytowane przez scratchman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sens jest bo warto sobie wsadzić Quada w niedalekiej przyszłości. :)

 

Jesli chodzi o wskazówki to napisz maila do mnie a napisze Ci co i jak.

adres: dj-technorocker@o2.pl

 

Pozdrówka

 

 

 

Sadze ze jak bedzie nas stac na kupno quada to juz bedziemy miec inna mobo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno mnie nie było więc pozdro dla wszystkich.

Zmieniłem chłodzenie na procku na Scythe Andy Samurai Master i dalej mam jazdę z temperaturą, bez oc w idle jest 40st, a w stresie ok 48 :(. Kombinowałem z różnymi pastami, nawet kupiłem metalpad'a, który żeby działać prawidło powinen być poddany procesowi wygrzewania w temp ok 65st przez kilka do kilkinastu sekund. U mnie procek chodził przez ponad 10 min. pod orthos'em z temp 68st i się metal pad nie rozpuścił coć powinien. Więc albo bios pokazuje głupoty, albo już nie wiem co jest :mur: . Mam pytanko do tych userów co mają chłodzenie na procku oparte o heatpipe'y, bo u mnie i Thermalright Ultra i Scythe Andy Samurai Master ciepłowody mają zmne, czy to normalne?

 

 

Oj chyba się przeproszę z WC.

 

Pozdro

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio też się dziwy dzieją zakupiłem dodatek to Titan Questa i średnio co pół godziny się zawiesza. Najmniej się to zdarza na BIOSie 0901 ale i tak mnie to wq...a. Mam po dziurki w nosie tego ASUSa i czekam niecierpliwie na to co pokaże DFI. Odnośnie temp. CPU również mam metalpad'a i thermaltake'a z rurkami a temp dochodzi do 55 C w load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he.

 

No to witajcie w klubie, bo ja tylko czekam na MSI P6N Diamond i "Bye Bye Striker" :damage_wall:

 

Na Strikerze max stabilne QDR udaje mi się wyciągnąć ok 1562MHz ( proc na ok 3,52GHz przy x9 więc żenada ).

 

Co do temperatur to mam Scythe Infinity i jest przy 3,4GHz/1,50V ok 48*C w Idle i 57*C Stress ( pod "CoreTemp" ). Na infinity mam dwa wentyle 12x12cm więc jest cicho, ale zato musiałem zdjąć ten wentylek Asusa z radiatorka mosfetów przy I/O i temperatura chłodzenia płyty wzrosła o ok 3-4*C.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he.

 

No to witajcie w klubie, bo ja tylko czekam na MSI P6N Diamond i "Bye Bye Striker" :damage_wall:

 

Na Strikerze max stabilne QDR udaje mi się wyciągnąć ok 1562MHz ( proc na ok 3,52GHz przy x9 więc żenada ).

 

Co do temperatur to mam Scythe Infinity i jest przy 3,4GHz/1,50V ok 48*C w Idle i 57*C Stress ( pod "CoreTemp" ). Na infinity mam dwa wentyle 12x12cm więc jest cicho, ale zato musiałem zdjąć ten wentylek Asusa z radiatorka mosfetów przy I/O i temperatura chłodzenia płyty wzrosła o ok 3-4*C.

Pozdrawiam

To Cie pociesze :lol:

 

MSI P6N SLI, czyli ubozsza wersja Diamond, bez SB itp.

 

Max FSB jak narazie, to az 410MHz x 11, co wola o pomste do nieba. Takze nie spodziewaj sie cudow po wersji Diamond, oprocz wyposazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za tandeta.

 

Więc już niewiem co mi pozostaje ?? DFI lub EVGA.

 

W sumie poczekam na testy DFI i P6N DIamond i się zobaczy.

 

Pozdrawiam

Wiem, ze tandeta, ale widze, ze mobo lubi duze vmch, wiec sadze ze modzik jej pomoze w tym aby sie przebic przez 410MHz. Tyle, ze narazie nie mam zbytnio czasu na sprawdzenie tego dokladnie i na spokojnie. Moze jutro ja zmoduje i zobacze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś może wiadomo odnośnie DFI 680i ??

Wiadomo, że jest zbudowana w oparciu o nforce 680i LT SLI. Co to będzie oznaczało w praktyce ciężko powiedzieć. Większość luda jest tym faktem lekko zdezorientowana. Z jednej strony wszyscy oczekują od DFI zapowiadanego potwora OC a z drugiej mamy do czynienia z okrojoną wersją chipsetu 680i.

 

Po za specyfikacją umieszczoną na liście produktów i obrazkiem ostatecznego układu nie wiadomo nic tak na prawdę. Trzeba poczekać na pierwszych posiadaczy lub testy jakieś żeby ocenić czy pomimo wersji LT inżynierowie DFI zrobili coś porządnego. No i zawsze można liczyć na mega BIOS od Oskara ;)

 

Cooler chipsetu sugeruje jednak dedykowanie dla OC... oby tak było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie potrafię tego sprecyzować. To naprawdę nieważne co zmieniam i jak (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku) jeden albo kilka dni działa pięknie - trochę pogram, trochę zajmuję się obróbką video, zapuszczam benchmarki - a następnego dnia przy tych samych ustawieniach zaczyna się zawieszać !!! najczęściej podczas grania. Wgrałem po kolei wszystkie dostępne BIOSy i w zasadzie bez większych zmian. Różne ustawienia, różne napięcia, poprosiłem nawet Kencho-1 o podanie swoich ustawień żeby czasem nie przesadzić. I znów jeden dzień działa drugi kiszka. Nie wiem o co chodzi - może to barometr a nie komputer !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zdrowych i pogodnych świąt przy maksymalnym O/C dla wszystkich userów. :D

P.S. Ja chyba zatopię smutki przy maksymalnej butli.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 500, Orthos stabilnie. Teraz już jestem prawie pewien, że to będzie moja nowa mobo. Poza tym bardziej mi zależy na dobrej płycie do 3D, niż do SPi. Ciekawe z jaką ceną ujrzy ta płyta premierę w naszym łez padole. Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...