Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

A może posiadacze GF7900GS tego nie robią,cały czas gadki w stylu że 8600GT jest blee.Prawda jest taka GF 7900GS Galaxay - cena 570zł. Palit Sonic 8600GT 600/1600 - cena ostatnio był za 455zł więc przestanicie pie...przyc że 8600GT jest nie opłacalne bo jest napewno bardziej opłacalne niż wycowyfany z produkcji GF 7900GS który za pare miesięcy będzie latał na allegro po 200- 300zł

 

Podpowiedz dla ludzi składających nowe kompy i mających 500zł na karte.Nie dajcie się nabierać na GF 7900GS szczególnie od Galaxay,te karty są za drogie,kupisz ją dzisiaj za pare miesięcy jej wartość spadnie o połowe z powodu braku obsługi directX10.Palita Sonic 8600GT 600/1600 można było już wyrwać za 455zł i to jest najbardziej opłacalny zakup a nie żaden GF 7900GS.Można jeszcze poczekać na ATI-kwesia 2 miesięcy

 

I niech posiadacze seri 7 i niżej skończą najeżdzanie na karty midlle-end serii 8 bo robi się to już nudne,skoro wam się te karty niepodobają i chyba wyrazilście już opinie na ten temat po prostu nie zaglądajcie do tego tematu

 

To jest temat o 8600GT,a nie o tym jakie to wasze GF 7900GS,7600GS Radeon 1950Pro jest super :damage_wall:

Masz całkowitą rację.Ten temat zdominowali posiadacze gf 7 i wylewają w nim swoje żale.Podałem link z Benchmarka gdzie polecają 8600 a nie wycofywane już z hurtowni 7900.To nagle im się Benchmark niepodoba bo nieobiektywny.Oni są obiektywni bardzo :D Tylko patrzeć jeszcze ze 2 tygodnie jak siódemki będą lecieć na łeb na szyję.A jak wyjdzie GF 8600 GE i się okaże dobry to będzie swoisty armageddon. Więc posiadacze GF 7 zamiast pierdzielić tutaj głupoty lepiej wystawcie swoje złomy na allegro tak jak inni to robią (chyba że już to zrobiliście, a głosicie fanaberie żeby się znalazł głupi co kupi zamiast 8600 waszą starą siódemkę) bo za jakiś czas nawet 200 zł za to nie dostaniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....Tylko patrzeć jeszcze ze 2 tygodnie jak siódemki będą lecieć na łeb na szyję.......... bo za jakiś czas nawet 200 zł za to nie dostaniecie.

Trzymam za słowo, za 200zł z chęcią taką kupię.

200zł jest niemożliwe, to by musiało zaburzyć mocno cały rynek używek, przy tych kwotach spadki cen są coraz delikatniejsze.

Jak cena 8600Gt spadnie do równego 400zł, to wtedy będzie to warte kupienia albo ostro ją kręcić jak komuś się chce modować.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa za pol roku jak ktos bedzie sie chcial pozbyc karty ktora nie bedzie obslugiwala dx10 nie to ze bedzie musial ja oddac za darmo to jeszcze doplacic zeby ktos ja wogole chcial.. badzcie ludzie powazni bo az żal d... sciska jak sie czyta takie posty.

 

Jak by co to przyjme kazde ilosci kart 7900 i nawet moge zaplacic za przesylke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

A ja przy okazji, bo juz drugi taki post widze ze 7900gs bedzie latal po 200-300zl.

Przestancie pier...ic bo 9200 obsluguje tylko dx8 i trzyma sie w cenie tak jak 5200 okolo 100zl.

Takie gadanie mnie dobija, jakby nagle mialy wyjsc jakies gry tylko pod dx10.

Jak na razie na dx8 moze max 5 gier nie odpale z ogolnie dostepnych ! A te karty 9200/5200 maja juz swoj wiek.

Wiec nie gadajcie bzdur ze 7900 bedzie w tej cenie bo wtedy 7600 musialby byc za 150-200zl co jest nierealne bo gdzie miejsce dla "starych" 6600/6800.

Za 200zl 7900gs - kupuje wszystkie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dorwal sie jeden z drugim do forum i prawi moraly jakby sie znal na komputerach !

Siedze w branzy komputerowej niemalze od czasow powstania C64 (czyli kiedy Ciebie na swiecie nie bylo) takze pojecie mam o tym. Mowisz, ze nie odpalisz 5 gier pod Dx8, a ilu nie odpalisz pod dx9 ? 55? ::D Poza tym odpalic a grac komfortowo to dwie rozne sprawy. Dla mnie np nie ma czegos takiego jak gra komfortowa, jesli musze zejsc z detalami ponizej poziomu high w rozdzialce 1024x768 (czyli praktycznie zerowe wymagania bo przewaznie ludze wymagaja gry przynajmniej w 1280x1024 z aax4 i detale koniecznie wszystkie na max) albo miec w grze mniej niz 24 klatki to nie nazywam to gra komfortowa. Co do cen: ceny takich hiper kastratow jak gf 6600 albo ultra kastratow jak 9200 rzeczywiscie niewiele zejda bo nie ma juz praktycznie z czego schodzic (ostatnio moglem kupic za 30zl radka 9200 128mb/128 bit ale nie kupilem bo bylo to dla mnie nieoplacalne, bo za ile to sprzedam 15zl ? :P) Natomiast ide z Toba o zaklad o swoja karte (8800GTS), ze jak wyjdzie taki Crysis to kupisz Geforce'a 7900GS za maksymalnie 300zl (lub 400 w sklepie za wersje KO, chociaz tyle nikt nie da za ta karte), a jesli znajdziesz ta karte za wyzsza cene i pokazesz mi klientow na nia (na allegro wystarczy, ze znajdziesz mi za 310zl w dniu premiery Crysisa, a w sklepie za wiecej niz 400zl) to naprawde karta jest Twoja, ale jesli bedzie inaczej biore Twoj komputer. Mimo, ze to dla mnie nie oplacalne (pewnie nawet z monitorem) to pojde na ten uklad bo jestem wrecz pewny, ze takie beda ceny tego czegos co nazywacie wydajnym geforcem 7900gs :P Oczywiscie cene zawyzylem tylko ze wzgledu na bezpieczenstwo, ale jestem prawie pewny, ze to beda ceny nawet o 70zl (badz w niektorych przypadkach 100zl) nizsze niz wymienilem Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o karcie palit sonic 8600gt 600/1600 ?? co bedzie lepszym wyborem 7900gs czy to??.Jak sie wogóle ten palit kreci opłaca sie go kupic??

 

Jak ten palit bedzie w cenie ponizej 450 zeta a 7900GS ok 550 i jak ci zalezy na kasie to 8600 bedzie chyba niezlym wyborem. Trzeba tylko pamietac ze w 8600 trzeba pogonic zegary to karta w tej cenie juz jest calkiem niezla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q4 id_demo0001 77,05fps. 8600gt podkręcony 61,78fps prawie 25% w plecy :lol:

Dołączona grafika

q4 hwzone_co_il_demo 47,5fps. 8600gt podkręcony 37,7 fps prawie 26% w plecy :lol:

Dołączona grafika

Pierwsze testy Q4 z poprzedniej strony robilem na benchmarku 1.5xxx a on ma inne demo niż w tej wersji i dlatego taki slaby wynik w FPS :D

Karta bez O/C odpowiednio 58.66fps i 38.8 fps

2:0 dla serii 7 :P

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że może nie na temat ale Palit Geforce 8500GT 256MB za 298zhttp://www.allegro.pl/item194385859_palit_...6pot_nowe_.html :)

 

tutaj za 268zł!! http://sklep.tylda.pl/?idp=VGAPALNVD0135

 

Tutaj z pamięciami ddr3 za 329zł http://www.allegro.pl/item194015881_palit_...0_1200_gra.html

 

Tutaj z pamięciami ddr3 za 298zł :) http://sklep.tylda.pl/?idp=VGAPALNVD0136

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Siedze w branzy komputerowej niemalze od czasow powstania C64 bla bla bla

Za to 8600GTS stracił 200zł w kilka tygodni :wink: To tylko pokazuje ile tak naprawdę warta była ta karta w dniu premiery gdy wszyscy mówili, że warto ją brać ( oprócz mnie i kilku osób)... pozdrówcie teraz wszystkich tych którzy kupili tą karte za 800zł a teraz mogą popatrzeć jak stoi za 550zł :lol: 79GS w lutym kosztował 570zł i w te kilka miesięcy nawet 100zł na wartości nie stracił mimo premiery nowych karta ATI i NV. Nie chce mówić co jest lepsze bo za 86GTS przemawia DX10 a za 79GS każdy wybierze co będzie chciał w końcu ludzie swego czasu gdy były już gry na DX9.0c kupowali X800 zamiast 6800GS.

 

@johny2003 odezwał się pan obiektywny. Jak my dostaniemy 200zł za siudemnke to Ty dostaniesz nie więcej za twojego* 86 bo wtedy będzie już DX z nowym numerkiem albo literką :wink:

 

*masz ty w ogóle tą kartę czy taki z ciebie znawca nowych kart posiadający 4MB na PCI ?

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

79GS w lutym kosztował 570zł i w te kilka miesięcy nawet 100zł na wartości nie stracił mimo

Na starcie GF 7900GS Galaxay kosztował 750zł,teraz kosztuje 570zł co jest kwotą zbyt dużą,niedługo ceny tych modeli powinny polecieć na pysk według mnie :rolleyes:

 

 

Za to 8600GTS stracił 200zł w kilka tygodni :wink: To tylko pokazuje ile tak naprawdę warta była ta karta w dniu premiery gdy wszyscy mówili, że warto ją brać ( oprócz mnie i kilku osób)... pozdrówcie teraz wszystkich tych którzy kupili tą karte za 800zł a teraz mogą popatrzeć jak stoi za 550zł :lol: *masz ty w ogóle tą kartę czy taki z ciebie znawca nowych kart posiadający 4MB na PCI ?

Jeżeli chodzi o 8600GTS to cena tych kart była zawyżona i ameryki nie odkryłeś,jeśli ktoś kupił tą karte za 800-900zł to moge go jedynie nazwać lolem,co innego 8600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Na starcie GF 7900GS Galaxay kosztował 750zł,teraz kosztuje 570zł co jest kwotą zbyt dużą,niedługo ceny tych modeli powinny polecieć na pysk według mnie :rolleyes:

Jeżeli chodzi o 8600GTS to cena tych kart była zawyżona i ameryki nie odkryłeś,jeśli ktoś kupił tą karte za 800-900zł to moge go jedynie nazwać lolem,co innego 8600GT

Mówiłem o Palicie nie wiem skąd bierzesz grafikę ale w lutym Galaxy za 650zł mogłem mieć ;] Ameryki nie odkryłem? To czemu tu tak polecali kupno 86GTS? Teraz 8600GTS staje się nawet opłacalny do kupna, wydajnościowo to nie wymiata ale HDR+AA i DX10. A według mnie na pysk aż nie polecą w starych kartach nie płaci się już za technologie a za wydajność a ta póki co nie jest zła :wink:

 

PS oczywiście mowa o 79GS bo ceny GTO i GTX to jakiś żart

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starcie GF 7900GS Galaxay kosztował 750zł,teraz kosztuje 570zł co jest kwotą zbyt dużą,niedługo ceny tych modeli powinny polecieć na pysk według mnie :rolleyes:

a według mnie, niedługo ciężko będzie dostać nówkę galaxy GF7900GS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarze niektórych użytkowników wołają o pomstę do nieba no ale to forum i każdy może prawić co chce..

 

Jak dla mnie: grafa jest po to abym odpalił sobie gre w rozdzielczości 1440x900 min aa4/af8 + HDR i do tego fps musi być na tyle płynny aby grafa mi nie szarpała. Czy będę mieć 100 fps czy 199 nie robie mi wielkiej różnicy. Jak dla mnie obecnie najlepszym wyborem jest 8600GE, po testach ChrisG śmiało można stwierdzić że te karty bardzo dobrze sprawują się w takich warunkach.

 

Dla mnie jest to główny argument za kupnem tej karty. Fakt faktem należy poczekać jeszcze na coś od ATI..

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Komentarze niektórych użytkowników wołają o pomstę do nieba no ale to forum i każdy może prawić co chce..

 

Jak dla mnie: grafa jest po to abym odpalił sobie gre w rozdzielczości 1440x900 min aa4/af8 + HDR i do tego fps musi być na tyle płynny aby grafa mi nie szarpała. Czy będę mieć 100 fps czy 199 nie robie mi wielkiej różnicy. Jak dla mnie obecnie najlepszym wyborem jest 8600GE, po testach ChrisG śmiało można stwierdzić że te karty bardzo dobrze sprawują się w takich warunkach.

 

Dla mnie jest to główny argument za kupnem tej karty. Fakt faktem należy poczekać jeszcze na coś od ATI..

Ja tam bym nawet w 8600gtsie nie liczyl na plynnosc w takie jrozdzialce jaka napisales a nawet w 1024x768 (co innego 8800gts)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jak dla mnie: grafa jest po to abym odpalił sobie gre w rozdzielczości 1440x900 min aa4/af8 + HDR i do tego fps musi być na tyle płynny aby grafa mi nie szarpała.

Przy takich wymaganiach bierz GTX'a :D Ja miałem podobne wymagania i spotkało mnie rozczarowanie :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q4 id_demo0001 77,05fps. 8600gt podkręcony 61,78fps prawie 25% w plecy :lol:

Dołączona grafika

q4 hwzone_co_il_demo 47,5fps. 8600gt podkręcony 37,7 fps prawie 26% w plecy :lol:

Dołączona grafika

Pierwsze testy Q4 z poprzedniej strony robilem na benchmarku 1.5xxx a on ma inne demo niż w tej wersji i dlatego taki slaby wynik w FPS :D

Karta bez O/C odpowiednio 58.66fps i 38.8 fps

2:0 dla serii 7 :P

USTALMY versje gry idt. bo tak bedziemy chodzili w kolko!

 

to co robilismy nic niedalo kazdy na innej wersji gry jechal.

Wersja gry z patchem 1.41 versja dema 1.5 ta najnowsza.

http://www.hocbench.com/benchmarks/q4lite/HOC_Q4Bench.zip

 

TERAZ od poczatku wyniki

QUAKE4 1280x1024 HOCdemo

Dołączona grafika

30FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie experci, pytanko za 100 pkt!

 

8600 GTS Gigabyte passive - silentpipe III 671 zeta

8600 GT Gigabyte passive - silentpipe III 448 zeta

 

Brac, kupic cos innego, czekac ... ?? Skladam nev kompa.

Licze na poprawne merytorycznie argumenty i wskazanie drogi zblakanemu. Z gory THX

Edytowane przez Hannibal L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

No to Panowie experci, pytanko za 100 pkt!

 

8600 GTS Gigabyte passive - silentpipe III 671 zeta

8600 GT Gigabyte passive - silentpipe III 448 zeta

 

Brac, kupic cos innego, czekac ... ?? Skladam nev kompa.

Licze na poprawne merytorycznie argumenty i wskazanie drogi zblakanemu. Z gory THX

Wez gorszy proc a 8800GTS'a. W grach bardziej Ci sie to przyda. Przxyklad - demko Lost Planet juz za 2 dni. Widziales wyniki w dx10? 8800gts w stocku robil 16 klatek na c2d extreme. Fakt, ze rozdzialka 1280x960 z aax4 i hdr ale jednak, to za malo. Ultra robil w stocku 24 klatki wiec sobie wyobraz ile by zrobil 8600gts - 7 klatek ? :P Niestety, bylem super optymistycznie nastawiony do 8600gt sonika, ale sie pomylilem. Jednak kto wie, moze w 800x600 na medium bez cieni bedzie mozna pograc w dx10 na takim 8600gtsie w 24 klatkach a na dobrze wykreconym soniku gt 20 klatkach:) Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to 8600GTS stracił 200zł w kilka tygodni :wink: To tylko pokazuje ile tak naprawdę warta była ta karta w dniu premiery gdy wszyscy mówili, że warto ją brać ( oprócz mnie i kilku osób)... pozdrówcie teraz wszystkich tych którzy kupili tą karte za 800zł a teraz mogą popatrzeć jak stoi za 550zł :lol: 79GS w lutym kosztował 570zł i w te kilka miesięcy nawet 100zł na wartości nie stracił mimo premiery nowych karta ATI i NV. Nie chce mówić co jest lepsze bo za 86GTS przemawia DX10 a za 79GS każdy wybierze co będzie chciał w końcu ludzie swego czasu gdy były już gry na DX9.0c kupowali X800 zamiast 6800GS.

 

@johny2003 odezwał się pan obiektywny. Jak my dostaniemy 200zł za siudemnke to Ty dostaniesz nie więcej za twojego* 86 bo wtedy będzie już DX z nowym numerkiem albo literką :wink:

 

*masz ty w ogóle tą kartę czy taki z ciebie znawca nowych kart posiadający 4MB na PCI ?

Nie mam 8600 bo czekam na GE od Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy juz kupowac pod dx10, generalnie nie spieszy sie bo grac w dx10 bede za kilka miesiecy dopiero, ale widze ze sa ciche 8600gt:

MSI GF 8600GT 256MB DDR3

GIGABYTE GF 8600GT 256MB DDR3

w cenie ponizej 500zl juz i jesli mozna to prosze o rade czy czekac na wersje 8600GE czy czekac na wersje z 512MB ?

Drugie pytanie to jaka jest szansa ze na serii 8600 wogole da sie grac w gry dx10 ( mam na mysli jakie produkcje jak Age of Conan i inne mmorpg, ktore sie pojawia ) ?

Ewentualnie jesli czekac to chyba najlepiej kupic jak potanieja 7900 za pare groszy i dopiero kupic za pare miesiecy cos konkretnego pod dx10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2610852

 

jestem ciekaw co na na to obroncy 8500/8600?

 

w tej grze to 8800GTS ma slaba wydajnosc (test pod DX 10), a jaka przepasc dzieli 8800GTS a 8600GTS to chyba kazdy wie :lol:

 

jutro demo tej gry wyjdzie dla wszystkich to zobaczymy czy to prawda

 

 

a na dokladke jeszcze testy w CoJ z pathem na DX 10, ktorego tak oczekwial Dżon - co prawda to takie pre-testy ale sa :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

na obu grafach dosc niska wydajnosc, a gdzie tu 8500/8600 ^^

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to konwersja z xbox 360 , więc się nie dziw , że tak kiepawo to chodzi.

 

Ja jestem ciekaw porównania 8600gt/gts do serii 7 , ale w trybie dx9. Jeżeli 8600 wygra to się nie zdziwie. Dlatego , że radeony x19xx lepiej wypadają niż seria 7 w tej grze. To znaczy , że gierka daje popalić shaderą.

 

A COJ to nawet w dx9 zabija serie 8 , bo są skopane stery.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2610852

 

jestem ciekaw co na na to obroncy 8500/8600?

 

w tej grze to 8800GTS ma slaba wydajnosc (test pod DX 10), a jaka przepasc dzieli 8800GTS a 8600GTS to chyba kazdy wie :lol:

 

jutro demo tej gry wyjdzie dla wszystkich to zobaczymy czy to prawda

a na dokladke jeszcze testy w CoJ z pathem na DX 10, ktorego tak oczekwial Dżon - co prawda to takie pre-testy ale sa :)

na obu grafach dosc niska wydajnosc, a gdzie tu 8500/8600 ^^

No te testy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że lepiej kupić 8600GT bo jak midlle-end od ATI będzie mieć taką marną wydajność w directX 10 co FX 2900XT to pożal się boże :lol2: ATI narazie bliżej do FX niż Nvidi :lol2:

 

Oczywiście chodzi o te testy

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jeśli to prawda to ATI = FX :lol2:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...