Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

@warn

 

Tak soniC+ posiadam wbudowaną bazę danych NASA która się z nimi łączy przez ultra WiFi z nieograniczonym zasięgiem i podaje nam temperatury nie tylko rdzenia samej karty ale także.. temperaturę w Moskwie, temperaturę jądra ziemi i czasami jak zadziała to jeszcze temperaturę na okręcie Nautilus i o dziwo mamy także możliwość śledzenia pracy serca kapitana Nemo.

 

Po co Ci coś jeszcze? temp rdzenia grafy sprawdź sobie w " everest" albo "atitool" także może być "rivatuner" a jeszcze lepiej jak wpiszesz "programy do sprawdzania temperatur" w magicznym miejscu sponsorowanym przez FBI i CBŚ czasem sam się trochę dorzucam :]

 

padłem na ziemie ! respekt ;-)

 

takie pytanie.. czy pality Sonic+ nadal palą się po podłączeniu czegoś pod s-video?

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - właśnie jestem po świeżym zakupie Palit 8600GT (nie Sonic)

 

na pamiątkach o dziwo mam oznaczenia K4J52324QC-BJ11 - wiec to pamięci 1.1 a nie jak przeważnie 1.4

 

spotkał sie ktoś z czymś takim ??

 

na co je stać na tej karcie - być może obniżone napięcie etc wiec nie muszą chodzić tak jak na Sonic ??

 

wiem zaraz ktoś odpisze - sprawdź dowiesz się :P - ale zawsze to lepiej wiedzieć od kogoś kto już to przeszedł od jakiego pułapu zaczynać ;)

 

powoli przebijam się przez te 163 strony ale chwile mi zejdzie ;) - przez wyszukiwarek nie znalazło oznaczeń bj11

 

z góry dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bolus1 stary zryła ci sie kopuła, no nie, nie..

@hauti oscylujesz w poziomie zrytej kopuły ciągle drążąc ...

 

A poważnie to miło by było wiedzieć ile * ma ram by alternatywnie sobie radiatory zakupić. Choć i tak to zrobię bo konieczność.

 

Co do monitorowania podczas testów czynność niezbędna i raczej większość to robi i jednak speedfan jest tu niemal konieczny, robi wykres podczas całego testu po czym i przedstawia go na bieżąco, myślałem że przeczytam coś o jakichś nowych narzędziach do monitorowania podczas testu itp... tymczasem jak zwykle prezentacja poziomu debila i ciągnącego do niego. No cóż przykro czytać....

 

Co do temperatury to do ilu wytrzymuje seria 8 albo dokładnie te soniki? Ma ktoś takowie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie :)

 

Wzialem sie niedawno za oc mojego 86gt sonica+ , ale natrafilem na pewien troche dziwny problem:

Mianowicie, kręcac sam rdzen, dochodze do 730 mhz, wg skanera artefaktow ATT stabilnych screen. Czas dzialania ATT skanera dluzszy, bo wczesniej probowalem zdaje sie wyzszych ustawien.

 

Gdy krece osobno memki, uzyskuje 2000 mhz stabilne wg ATT screen Tutaj sprawa z dluzszym dzialaniem skanera wyglada tak samo - wczesniej przez dosyc dlugi czas probowalem innych ustawien.

 

Byloby ok, bez moda takie wartosci by mnie zadowolily, ale... Wlasnie jest pewne ale : wartosci te za zadne skarby nie chca dzialac "razem" . ATT wysypuje sie wtedy po jakims czasie, zazwyczaj nie przekraczajacym 15 min. Delikatne obnizenie taktow pamieci i rdzenia w tym momencie tez nie pomaga.

 

O co tu chodzi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czytając takie posty jestem pewien że z moją kartą mogło być coś nie tak już od samego początku... 66 stopni na stocku bez oc a tu po oc nie ma ponad 60 :mur:. Ciekawe jak będzie wyglądała nowa...

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja jestem troche w kropce. Wczesniej na 730mhz ATT dzialal godzine, jak na screenie. Gralem tez kilka h w wiedzmina i nie bylo problemow. Teraz znowu przy 720 mialem zwis po kilku min att. Puscilem 710 mhz, 10 min chodzi poki co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie :)

 

Wzialem sie niedawno za oc mojego 86gt sonica+ , ale natrafilem na pewien troche dziwny problem:

Mianowicie, kręcac sam rdzen, dochodze do 730 mhz, wg skanera artefaktow ATT stabilnych screen. Czas dzialania ATT skanera dluzszy, bo wczesniej probowalem zdaje sie wyzszych ustawien.

 

Gdy krece osobno memki, uzyskuje 2000 mhz stabilne wg ATT screen Tutaj sprawa z dluzszym dzialaniem skanera wyglada tak samo - wczesniej przez dosyc dlugi czas probowalem innych ustawien.

 

Byloby ok, bez moda takie wartosci by mnie zadowolily, ale... Wlasnie jest pewne ale : wartosci te za zadne skarby nie chca dzialac "razem" . ATT wysypuje sie wtedy po jakims czasie, zazwyczaj nie przekraczajacym 15 min. Delikatne obnizenie taktow pamieci i rdzenia w tym momencie tez nie pomaga.

 

O co tu chodzi?

 

Pozdrawiam

nie zapominaj o shaderach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też ostatnio zacząłem bawić się swoją 86s+. Póki co - maks co udało mi się osiągnąć na rdzeniu to 742MHz, przy shaderach 1728MHz. Pamięci nie ruszałem, trochę się boję bez dodatkowego chłodzenia, a i tak na standardowych taktach grzeją się dość mocno (no chyba, że ktoś mi tu powie, iż można śmiało podciągnąć do 1000 i karta przeżyje ;P).

Cała ta zabawa dała mi... niecałe 2 tys. więcej w 3dmarku 05. ;] Ale temp. na rdzeniu nie przekracza 63 stopni (wentylator skręcony do minimum), więc niech sobie będzie...

 

I pytanie być może nieco naiwne - w jakich rozdzielczościach odpalacie 3dmarki 03, 05, 06? Jest jakiś ogólnie przyjęty "standard"?

 

 

 

najpierw ustaw shadery na maxa ile sie da bo szczerze to oc rdzenia gó**o daje ;) ( 50mhz shader > 50mhz rdzen )

Hmm. 3dm05, ustawienia standard - 11321; rdzeń def., shadery 1800, mem def. - 11300. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że ktoś mi tu powie, iż można śmiało podciągnąć do 1000 i karta przeżyje

można u mnie latała 1050 jak dużo grałem i żyje ;D Edytowane przez jupijupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja jestem troche w kropce. Wczesniej na 730mhz ATT dzialal godzine, jak na screenie. Gralem tez kilka h w wiedzmina i nie bylo problemow. Teraz znowu przy 720 mialem zwis po kilku min att. Puscilem 710 mhz, 10 min chodzi poki co...

nie testuj atitool bo u mnie bzdury pokazuje,lepiej 3DMark06 oraz santcuary.Np u mnie przy ustawionych pamieciach na 1000Mhz ATI sypi kropeczkami.Przy ustawionych pamieciach na 1100Mhz wszystko stabilnie bez artów w 3DMarkach ,Santcuary oraz grach.Wniosek Atitool pokazuje bzdury,nie sugeruj się nim Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po montażu HR-03 rev.A^

jestem zadowolony absolutnie:-) ciszzzaaaa ! w pasywie temperatura w idle na poziomie 47-49*

po puszczeniu na 5v byle jakiego wentyla coolermaster 80mm 41-42*

 

dla zainteresowanych link można zobaczyć zdjęcia :-)

 

zdjęcia

 

 

update:

temperatury z 3d ? -> tak na szybkiego 56* z wentylem(5v) na grzbiecie :-)

 

 

kilka refleksji

 

a) niestety nie udało mi się oderwać stickera w całości :( końcówka mi się oderwała :(:(

b) glut pod oryginalnym wentylatorem był piekielnie twardy i musiałem go skrobać

c) montaż haera może nie jest trudny ale przez to że można założyć go na przód i na plecy jest trochę szarpania

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ntec w każdym jednym jest domyślnie ustawiona 1024x768 i tak tez sie testuje..,

 

mi na standardowym bez kręcenia łapie 62* :/ i co mam sie bać czy zakładać zalamana VF900-Cu ... czy może oddać ją bo coś jest zcięte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie testuj atitool bo u mnie bzdury pokazuje,lepiej 3DMark06 oraz santcuary.Np u mnie przy ustawionych pamieciach na 1000Mhz ATI sypi kropeczkami.Przy ustawionych pamieciach na 1100Mhz wszystko stabilnie bez artów w 3DMarkach ,Santcuary oraz grach.Wniosek Atitool pokazuje bzdury,nie sugeruj się nim

Ooo, to i mnie przy okazji pocieszyłeś. Bo moja karta "marki" przechodzi bez problemu, Wiedźmina znosi, z kolei atitool obficie kropkuje... Czyli można to zignorować?

 

 

@ntec w każdym jednym jest domyślnie ustawiona 1024x768 i tak tez sie testuje..,

Ale, ale... Hmm. Nie w każdym, bo w 06 domyślna to 1280x1024. :P Dlatego pytałem, żeby później mi nikt nie powiedział, że sobie wyniki zawyżam, obniżając rozdzielczość. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to i mnie przy okazji pocieszyłeś. Bo moja karta "marki" przechodzi bez problemu, Wiedźmina znosi, z kolei atitool obficie kropkuje... Czyli można to zignorować?

a moze najzwyczjniej nie dostrzegasz artow grach bo nie umiesz dobrze spojrzec ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

a) niestety nie udało mi się oderwać stickera w całości :( końcówka mi się oderwała :(:(

b) glut pod oryginalnym wentylatorem był piekielnie twardy i musiałem go skrobać

A - dłużej suszarką i byłoby ok :)

 

B - nom, ten standard to prawdziwe [ciach!]o...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) niestety nie udało mi się oderwać stickera w całości :( końcówka mi się oderwała :(:(

przy piersze karcie tez mi sie to zdażyło,nic nie szkodzi przykleisz tą koncowke i serwis uzna,w moim przypadku stricker był w 4 częsciach a jednak udało sie go przylepic i gwarancja została uznana,najlepiej odklejaz zyletka na wygrzanej grafie

 

a moze najzwyczjniej nie dostrzegasz artow grach bo nie umiesz dobrze spojrzec ? :wink:

arty najłatwiej mozna dostrzec w 3Mark06 w tescie GT2 -Firefly Forest powtarzanym x5.Tam arty odrazu rzucaja sie w oczy,jesli tu bedzie ok w grach tez bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie postanowiłem sprawdzić czy nadal mam to samo napięcie na gpu i okazało się że wróciło do standardowego !

osiągi bez grama grafitu

750/1800/1780

 

wzrost w stosunku do oryginalnego chłodzenia zauważalny czyż nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej karcie jeden z kondensatorow lekko napuchl, chyba nie sluzy mu napiecie 1.7V na rdzeniu :lol:

Bede musial chyba wymienic go niebawem na jakis lepszej jakosci, mam tylko nadzieje ze znajde taki odpowiednik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...